Şimdi Ara

Yeni Hyundai Elantra Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
9.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Filoya vermeye çalışacaklar ama bu araç fazla yaktığı için orda da tutanamaz bence.Amerika-Kore-Arap ülkeleri o pazarlarda satar onun haricinde bu fiyatlarla zor satar. Ben hala Çin otomobil firmaları Türkiye pazarına neden girmiyor anlamıyorum.

• herseyi gectim 231 binr aldigin atmosferik arabada 15 inch jant nedir yahu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Hocam taksiciler dizelini tercih etmiyor muydu?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 154 torklu mükemmel bir motora sahip 1.6 atmosferik araba alacağım + cvt olacak  

Focus donanım ve tasarım olarak eksik zaten

Golf hb bir araç onuda eledik

Civicde kasa değiştirecek ve ondada cvt var

Corolla zaten yalıtım işçilik 1.5 motoru ile rakip olamaz

A3 Fiyatı pahalı

Octavia kaldı ve bu segmentin en iyisi net octavia motor seçenekleri donanımı tasarımı konforu kalitesi her anlamda çok çok daha üstün bir araç 410.000 tl octavia yerine atmosferik Elentra alacak arkadaşlara *enayi* denir kusura bakmayın

• 2019 Ekim ayında otomatik i20 aldım bu aracın otomatiği i20den 23 bin lira pahalıydı,şimdi bakıyorum bugün iki araç arasında 110-120 bin lira fark var, bu farkı vergi dilimi ile açıklamak mümkün değil, tasarımı vs beğenilir beğenilmez ama bu aracın otomatiği 220-230 bandında olmadıkça satılmaz
  • erensatar kullanıcısına yanıt

Öğretmen bey gelmiş, safsatalarına burada devam ediyor. Vag grubuna ek iş falan mı yapıyorsunuz? Elantra alanlar enayi ise octavia alanlar da enayi, pek bir farkı yok. Öğretmen dediğin azıcık bilgili olur, örnek olur. Octaviaya eksik donanımları koysan daha pahalı oluyor bundan.

Civic 1.5 turbo executive plus 339bin, Muadil olabilecek(tüm opsiyonları eklesen yine olamıyor, o ayrı) octavia 400bin küsür. Akıl mantık nerede hoca? Beyin nerede? 270binlere icon megane 1.3 tce satılıyor. Hoca çalıştır saksıyı hocaa. Öğretmen dediğin mantıklı olur.

Neyse ki milletin kafası senin gibi öğretmenlere rağmen çalışıyor, gidiyor corolla megane civic vs alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 19 Nisan 2021; 16:37:38 >
  • 1.6 Turbo herhalde 500 bin TL civarında gelir. Elite Plus paketi şimdi hiç piyasaya sürmeden sadece 1.6N versiyon olarak getirselerdi şansı vardı.

• bugün bayide yeni elentrayı inceledim, muhtemelen alt versiyonu. göstergeleri hoşuma gitmedi, versiyon nedeni ile muhtemelen çok küçük bir ekran vardı çok çirkin duruyordu, arka kısımda diz mesefesi iyi ama baş mesafesi kısıtlı, 1.78 boyumla kafam tavanda. bagaj uzunlaması derin ama bagaj kapağı alanı çok dar oradan orta boy bir kutu bile geçirmek çok zor olur. fiyatına hiç bakmadım bile.

• commandx C kullanıcısına yanıt

Şimdi 1.0 Premium Octavia ile 1.6MPI CVT Otomatik Smart aynı para ve bu araçları karşılaştıralım

Motor Performansı anlamında birbirlerine denk diyelim fakat yakıt ekonomisi ve vergi avantajı octaviada

Donanım olarak elentrayı baya övmüşsünüz ama anlamadım şimdi karşılaştıralım bakalım donanımları o güzel elentramızda smart paketinde hala

mekanik el freni var  Smart donanım paketimizde hala manuel klima mevcut dijital koyamamışlar ... Motorsiklet kadranı gibi analog

kadranlarımız var smart paketimizde mükemmel ...Krom ızgara bile koyamayıp düz siyah ızgara koymuşlar smart pakette yine ... Halojen stop lambalarımız var  Projeksiyon tipi farlarımız var led farı hala standart yapmamışar yine yazık ... Boş paketinde ekran bile yok  golfde 2013 jettada 2016 yılından beri standart...

Bana burada elentranın hangi donanımının daha iyi olduğunu belirtirseniz sevinirim ayrıca octaviada 600 litreye yakın hacim var iken 474 litre bagajı olan elentra mı alacğız şimdi biz öğretmenler bagaja çok takılırız bak  Ayrıcada direksiyonunu çok beğendim  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erensatar -- 20 Nisan 2021; 8:27:22 >

• sen birde neden civicin turbolu modelini ekledin anlamadım 1.6 atmosferik Executive 317.000 tl smart paket elentradan yine daha mantıklı oluyor  Yazımda meganeden bahsetmedim zaten megane bana kalırsa tam bir f/p aracı cam tavanlı icon paket çok şık duruyor meganenin bu hali bile elentradan daha hoş Corollaya gelince 1.5 123 lük motoru var aynı şekilde lpg de takılmıyor ben bu arabanın nesini savunayım nesi mantıklı olsun ama hybırd en ful paketinin donanımına laf edemem kesiinlikle orası ayrı 330.000 Tl olduğunu unutmamak lazım

• erensatar kullanıcısına yanıt

Elantra'yı savunmuyorum zaten. Fiyatı aşırı kazık. Octaviadan bile kazık. Ama sen octavia savunuyorsun. Sınıfının en kazık modeliyle kıyaslayıp octavia mantıklı diyebiliyorsun. En boş donanımı karşılaştırdın, octavia dedin. En donanımlı versiyonlara baksan ne diyeceksin? Octavia premiuma bir ton opsiyon eklemen gerekiyor.

Corolla 1.5 flame xpack 230bin gibi fiyatlardan kapışıldı. Octavia gibi showroomlarda beklemedi. Hiç bir bayiide yok. Çünkü mantıklı. 1.5 125hp ile 1.0 tsi arasında dünyalar değişmeyecek. Artıları eksileri var. En alınmayacak hibrit corollayı savundun. İnsanlar yine senin gibi düşünmüyor, gidiyor mantıklı olan benzinlisini alıyor. 40bin fazla ver, bir ton mtv öde üç kuruş az yakacağım diye. Her savunduğun şey ofsayt. Filolar hibritleri 230binlere alıyor, onlar için mantıklı. Hibritin ikinci eli de kötü.

Atmosferik bıdı bıdı yaparsın diye turbo civic koydum. Octavia premiumda olmayıp bunda olan donanımları eminim biliyorsundur.

Octavia savunuyordun, şimdi megane f/p oldu. Neden önermedin peki?

• bu yeni model forumda neden fazla ses getirmedi anlamadım.

• manisa_tr kullanıcısına yanıt

Forumdaki herkes Turbo cu. Turbosuz motor heyecan uyandırmadı.

• Gel gör ki firma bizim istemezuk dediğimiz bu modellerle son 4 yılın en büyük satışını yapıyor. 2021 ilk çeyrekte %187 kar artışı var. Yani politikaları sonuç veriyor gibi az satalım pahalı satalım kadir kıymet bilsinler diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: AO

Forumdaki herkes Turbo cu. Turbosuz motor heyecan uyandırmadı.

turbo da gelse bizim millet elantrayı pek benimsemiyor. ötv dilimleri de işi bozuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

turbo da gelse bizim millet elantrayı pek benimsemiyor. ötv dilimleri de işi bozuyor.

Alıntıları Göster

Bu aracı 1.2 Turbo yada 1.6 Dizel ile getirselerdi çok iyi iş yapardı bir çok rakibine nal toplatırdı. Boş paketi gerçekten boş ama Üst paket te ben C sınıfında arabayım diyor.

• 400.000’e fazla diyoruz

Ama 2-3 sene sonra

400 çok iyimiş ya şimdi 1.000.000 oldu

Demeyelim

• Ben bu elentrayı çözemedim her sene neredeyse kasa değiştiriyor gibi geldi bana

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.