Şimdi Ara

Yeni Honda Jazz 2009 (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
0
Favori
44.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işallah yarın gidip kaparo vericem. ama mayıs sonu moralimi bozdu bi ton zam gelir şimdi.neyse bakalım paramız yetmezse joy i shift siparişi veririz:(
  • cuma günü yani dün honda plaza ya tekrar gittik pederle ama çok kalabalıktı sanki bedava dağıtıyolar yav arabaları bide fiyat garantisi yok 2 ay sonra arabaları gene böyle satıyolarsa dicek bişey kalmıyo.. sürü piskolojisi valla test sürüşü yapalım dedik ama çok kalabalıktı yarın gelin filan dediler bizde yapamadan gitmek zorunda kaldık
  • Yeni Honda Jazz'ın Nhtsa(amerikanın ncap'i) tarafından yapılan çarpışma testlerinden aldığı sonuçlar

>>

http://www.safercar.gov/portal/site/safercar/menuitem.db847bd57e3dc1f885dfc38c35a67789/?vgnextoid=c95df2905bf54110VgnVCM1000002fd17898RCRD

Önden ve yandan çarpışmada 5 yıldız yani en yüksek skoru elde etmiş.Yeni jazz bu şekilde güvenlik konusundada ne kadar başarılı olduğunu kanıtlamış.

Yeni Honda Jazz 2009

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerf -- 28 Mart 2009; 17:27:01 >

• Bugün Ankara Honda Boraya gittim ordada haziran başına gün veriyolar çok gıcık kaptım doğru düzgün ilgilenmiyolar bile.bastım çıktım hemen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: omerf

quote:

Orjinalden alıntı: devrimkaratas

quote:

Orjinalden alıntı: omerf

quote:

Arka koltuklarda şu ana kadar bi ses duymadım. Zaten arka koltuk yerine çok sağlam oturuyor. Arka koltukların ayakları dandik bi şey değil. sonrasındada ses yapabileceğini zannetmiyorum. Fakat bende bagajdan ses geliyordu. Bagaj kapağının içindeki kapağı söktürüp sünger döşettim geçti. Beni rahatsız eden bi ses vardı. Hani araba çukura girince ister istemez gelen bi ses var. Bu bende çok baskındı. 1000 bakıma gittiğimde arka lastiklerden birine 43 psi, diğerine 50 psi hava vurulmuş olduğunu gördük. Normali 32 psi. Bunu halledince hem çukura girince çıkan o rahatsız edici ses gitti. Hemde çukur hassasiyeti azaldı. Benim jantlar 15". Ben buna biraz bozuldum ama 16" lastiklerin az bulunan ve çok pahalı oldularını öğrenince 15" e razı oldum.
    Çünkü 16" 185x55x16. 185 olan 16" lastik piyasada pek bulunmuyor. 195 ve 205 den çok daha pahalı. Ben 15" iki tane kışlık lastiği 240 TL ye aldım. Hem burada yollar pek iyi değil. 15" in yanak genişliği 1 cm daha fazla. Buda daha güvenli geliyor bana.

Bu otomobilin donanımı şaşılacak derecede iyi. Aynaların motorlu katlanabilir olması, pek gerekli olmasada çok güzel. Bu gün ilk defa usb yi denedim. Tak USB bellegi müzik dinle. Bu küçük gibi görünsede çok iyi şeyler. Başka markalarda paket olarak satılan ve istesekte alamadığımız ESP TCS, jazz da VSA olarak fun modellerde standart. Yokuşta kalkış desteği çok gerekli bi şey. Ayrıca hız sabitleyici uzun yolda büyük rahatlık. Direksiyondan vites değişimi süper bi olay. jazz beni fazlasıyla tatmin ediyor. Aracın tipi benide pek açmamıştı fakat gittikçe hoşuma gitmeye başladı. Sık sık alışveriş yaptığım marketin kasiyeri bana "abi araban çalınırsa, bil ki bizim tezgahtar çalmıştır. Hasta oluyor senin arabaya." dedi. Corsa ya asla kötü araba demiyorum. Fakat jazz la arasında 3-4 yıl fark var.

Ben diğer yarı otomatikleri hiç kullanmadım. Fakat kullananlar İ-shift in en iyisi olduğunu söylüyor.

Devrim bey bagajınızdan nasıl bir ses geliyordu merak ettim?Bende bagajdan gelen bi ses yok çünkü.Ayrıca bi sorum olucak tekerleklerin üzerinde davlumbaz olmadığı için oraya çarpan taşların sesi içeride duyuluyor bunun için ne gibi bi önlem aldınız?

Bagaj kapağının arkasında bakalit bi koruma var. Bagaj açıkken sağ üstte, bagajı kapatmak için bi tutacak var. O bakalit kasislerde tıkırtı yapıyordu. Onu söktürüp içine sünger kaplattım. Düzeldi. Taş sesi için şimdiye kadar bi şey yaptırmadım. Alttan ziftli kaplama yaptırırsam dökülür diye düşünüyorum. Arka koltukları ve bagajdaki bütün bakalit aksamı söktürüp, en arkaya kadar ziftli keçe kaplatmayı planlıyorum. Bu hem yol sesini hemde taş sesini engeller. Sanırım. 300-400 gibi paraya malolur. borcumu bitirince bu işlemi yaptırıcam.

Bugün biraz bozuk yollarda giderken özellikle müzigi vs. kapattım bagajı dinledim daha dogrusu arabanın her noktasını dinlemeye çalıştım.Bagajdan çok ufak bi ses geliyor sanırım sizin bahsettiğiniz ses ile aynı fakat çok çok ufak bi ses yani dikkat kesilmek gerekiyor duymak için.Yinede arabam konusunda titiz olduğum için o sesde gelsin istemiyorumAslında başka bi arabada olsa belki o ses duyulmaz bile fakat jazz bu kadar sessiz sedasız ilerleyebilirken en ufacık bi tıkırtıyı bile rahatlıkla duyabiliyor insan.Oraya sünger kaplatma işlemini nerede ve kaç liraya yaptırdığınızı öğrenebilirimiyim?

Jazz almayı düşünen arkadaşların içi rahat olsun en azından benim bahsettiğim ses ciddi anlamda zor duyulan bişey dikkat kesilmek gerekiyor duymak için.Aklınızı bulandırmak istemem bu tarz ufak şeylerle belirtmek istedim

Aslında ben çok titiz biri değilimdir. Ses sanırım benim otoda daha barizdi. Bu konuda deneyimli bi arkadaşı arkaya oturtarak test ettik. ve bulduk. Sünger kaplatma işini serviste yaptırdım. Sadece 10 tl malzeme parası verdim. Servise ses geliyor dediğimde gelmez dediler. Ses gelince işçilik parasını garanti olayına saydılar.

• Askerde bi gün cam siliyoruz. Autocad bilen varmı dediler. cam silmekten daha kötü olamaz diye düşünüp biliyorum dedim. Bi hafta elimde metreyle gezdim. Biliyorum dediğime çok pişman oldum. Bi taburun bütün kat ve mimari planlarını çıkardım. Paftaları çıktı aldım. bölük komutanına götürdüm. Bana şöyle dedi. " devrimcim bizim bölüğe hep mühendisler gelir. bizde her dönem birisine bu planları çizdiririz. Arap yağı bol bulunca başına k..çına sürermiş. "

İşte bu otomobil firmalarıda müşteri bol olunca artık umursamıyor. Hatta bunların tayyibi kandırdığını duydum. Otombil firmaları tayyibe gidip 150.000 tane stokta araba var. Satamazsak batarız demişler. ÖTV indirimi gelince anlamış oldukki stokta araba falan yok. 2 ay sonrasına teslim tarihi veriyolar.

quote:

Orjinalden alıntı: huorpalantir

Bugün Ankara Honda Boraya gittim ordada haziran başına gün veriyolar çok gıcık kaptım doğru düzgün ilgilenmiyolar bile.bastım çıktım hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devrimkaratas -- 28 Mart 2009; 22:51:40 >

• güzel araba gerçekten, benim jazzlar hoşuma gidiyor. Tam aile arabası :)
  • arkadaşlar bende 2007 model orjinal kazasız boyasız hatasız honda civic hybrid var, kazasız boyasız otomatik honda jazz ile takas yapmak istiyorum, ilgilenen arkadaşlar olursa bana mesaj atınız
  • arkadaşım sadece meraktan soruyorum neden takas etmek istiyorsun?
  • Arkadaşlar son günlerde sipariş verenler var mı? Bana en erken haziran başı dediler. Çok sinir oldum adamların tavrına bir de. Sipariş verenler ne zamana sipariş verdiler.
  • ben 17.Mart'ta sipariş verdim.
    Teslim tarihi 10.Nisan verdiler.

quote:

Arkadaşlar son günlerde sipariş verenler var mı? Bana en erken haziran başı dediler. Çok sinir oldum adamların tavrına bir de. Sipariş verenler ne zamana sipariş verdiler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hozturan

ben 17.Mart'ta sipariş verdim.
    Teslim tarihi 10.Nisan verdiler.

quote:

Arkadaşlar son günlerde sipariş verenler var mı? Bana en erken haziran başı dediler. Çok sinir oldum adamların tavrına bir de. Sipariş verenler ne zamana sipariş verdiler.

ya benimde anlamadığım bu. adamların ellerinde stok mu yoktu.ötv indiriminin ilk günü siparişe 1 ay süre mi verilir:( tabi bize 2 3 ay vermeleri normal:( tamamen kararsızım şimdi biraz daha para biriktirip auris düşünmeye başladım..
  • Para biriktirmeden Toyota Yaris dizel alabilirsin.
    sol special M/M : 31200
    Terra : 27200
  • quote:

Aslında ben çok titiz biri değilimdir. Ses sanırım benim otoda daha barizdi. Bu konuda deneyimli bi arkadaşı arkaya oturtarak test ettik. ve bulduk. Sünger kaplatma işini serviste yaptırdım. Sadece 10 tl malzeme parası verdim. Servise ses geliyor dediğimde gelmez dediler. Ses gelince işçilik parasını garanti olayına saydılar.

Öncelikle ben Omerf malesef forumdan uzaklaştırıldığım için 3 günlüğüne nedenini bilmesemde(!) arkadaşımın hesabından yazma gereği duydum

Bugün sesi dinlemeye çalıştım tam olarak nerden geldiğini anlamak için arabadan indikten sonra bagaj kısmını olduğu gibi elimle yokladım henüz tam anlamasamda sesin nerden geldiğini seçenekleri ikiye indirdim.Benim bagajımdan gelen tıkırtı sizin aracınızda tıkırtı gelen yerle yani bagajı kaparken tuttuğumuz noktadan gelmiyor.Büyük olasılıkla bagajın örtüsü bagaj kapalı durumdayken bagajın kapağına vuruyor bozuk yollarda ve tıkırtı yapıyor elimle üstüne vurduğumda aynı sesi duydum çünkü %95 ses ordan geliyor.Diğer ufak ihtimalse çok garip bi yer nasıl anlatabilirim bilmiyorum zaten gerekde yokO bagaj örtüsünün ucuna lastik falan çektircem servise gidince sanırım o sesde kaybolur böylelikle.Bundan başka sorunum yok araçla ilgili almayı düşünen herkese gönül rahatlığı ile bu aracı tavsiye edebilirimSorusu olan arkadaşlarada yardımcı olmaya çalışırım burdan.

• Bagaj tarafından ses duyan arkadaşlara plakalığı kontrol etmelerini tavsiye ederim,çukurlarda veya bozuk yollarda plakalık kaportaya çarpınca ses yapıyor plakalığın altında çift taraflı bantlar vardır ya onlar yeterli yapıştırılmamıştır yada düzgün değildir bunu serviste halledebilir sizde yapabilirsiniz fakat siz yaparken plakalığı kırıp çıkartacağınız için gene servise gitmeniz gerekecek en iyisi servise bir danışın derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SERKAN BEY

Bagaj tarafından ses duyan arkadaşlara plakalığı kontrol etmelerini tavsiye ederim,çukurlarda veya bozuk yollarda plakalık kaportaya çarpınca ses yapıyor plakalığın altında çift taraflı bantlar vardır ya onlar yeterli yapıştırılmamıştır yada düzgün değildir bunu serviste halledebilir sizde yapabilirsiniz fakat siz yaparken plakalığı kırıp çıkartacağınız için gene servise gitmeniz gerekecek en iyisi servise bir danışın derim.

Plaka hiç aklıma gelmemişti pek o ses benzemiyor fakat onuda kontrol etmekte fayda var teşekkürler öneriniz için
  • rica ederim daha önce kullandığım Hyundai Getz'dede bu tip sorunla karşılaşmıştım çift tarflı bantla halletmiştim,şimdi kullandığım Jazz'ın bagaj kapağını biraz hızlı kapatsam plakalık'tan feci bir ses geliyor altında bant var fakat miladı dolmuş olabilir yenilemek lazım.Jazz olsun Getz olsun plakalığı bagaj kapağına monte edilen araçlarda bu tip problemler olabiliyor bence bu tip araçlarda plaka yeri arka tamponda olsa çok daha iyi olurdu hem plaka için bagaj kapağını delme olayıda olmazdı.
  • jazz i-shift kullanan arkadaşlardan bi konu hakkında yardım istiyorum. Sorun şu.
    Otomobili yokuşta viteste stop edip el freninide çekmeden bırakıyorum. Kontağı kapatıp ayağımı frenden çekiyorum. araba motora biniyor. Kontağı açtıktan sonra marş basmadan, vitesi boşa alınca, motor kısmından rahatsız edici çat diye bi ses geliyor. Otomobili çalıştırmadan önce boşa almak şart. Zaten boşa alıp frene basmayınca çalışmıyor. Yük motora binmişken, boşa alarak debriyajı ayırınca bu kadar ses gelmesi acaba normalmi? Servise gittim, fabrikaya telefon açtılar. Stop etmeden önce el frenin çekin dediler. El frenini çekmez ve arabayı yokuşta viteste bırakırsanız, çalıştırmadan önce boşa alırken çıkan sese katlanırsın dedi usta. Fakat bura erzurum. -30 un sabahında el freni muhtemelen donar. Bu iş bi arızaya neden olurmu dediğimde, biz buradayız dedi. Fakat hiç içime sinmedi. Jazz İ-shift kullanan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devrimkaratas -- 31 Mart 2009; 17:40:07 >

• arkadaşlar jazz için haziran a gün veren bayiler artık nisan da bile araç verbilirler heralde, fiyatlara 2000-2500 lira zam yapmışlar fırsatçılıkta son nokta yani fun i-shift 33500 olmş, ben 10-15 güne teslim alıcaktım ama sanırım siparişimi iptal edicem, benim gibi düşünen insanlarında olacağını tahmin ederek yazının başındaki yorumu yaptım...
  • Ben de iptal ettim.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.