Şimdi Ara

Yeni Honda Jazz 2009 (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
0
Favori
44.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kalite anlayışımı şöyle açıklayım mesela corsa nın içi daha güzel geldi koltukları daha kaliteli gibi. ama donanım olarak kesinlikle size katılıyorum zaten jazz a baktım ardından 10 dk sonra corsa ya baktım bana broadway e biniyomuşum gibi geldi. donanımları kesinlikle harika hele cam tavan süper olmuş içeriyi .çok heraflatmış ve fiyatıda uygun diğer markalara göre ama işte dediğim gibi paran cebinde bayiye gitsende vermiyorlar arabayı kafam karıştı.. daha önce japon aracına binmemiştim heralde ondan biraz garipsedim... benim tek çekincem arka koltukların tıkırtı yapabilmesi... biraz değişik bi sistem olmuş tam çözemedim bi dahaki sefere iyice inceliyicem bayide. onun haricinde zaten araç hep şehir içi kullanılcak otomatik o yüzden istiyoruz
  • @hozturan

Biraz şans diyeyim jantların işi genellikle ishift modellerde 15" geliyormuş bi ara düz viteslerde 16" ama şuan o sorun ortadan kalktı diye biliyorum ben hepsi 16" geliyor olabilir.

@bluemountain

İçinin güzel gelmesi ayrı kaliteli olması ayrı ama kalite olarak jazz'ın corsadan aşağı kalır hiç bir yanı yok bence.Koltukların kumaşı jazz'da çok kaliteli fakat biraz çabuk kirleniyor daha doğrusu tozu vs çok göst.Güzellik göreceli eriyor yoksa kumaş kalitesi olarak gerçekten çok hoş.Arka koltukların hiç tıkırtı yaptığını yaptığını duymadım daha doğrusu arabada tıkırdayan bi kısım yok ben bu konuda çok kılımdır tabiri caizse çok dikkat ettimFakat corsa kalitesiz,güzel araç değildir anlamı çıkmasın corsada çok iyi güzeldir fakat bu donanımı bu fiyata veremiyor.Kalite olarak aynı dahi olsa donanım ön plana çıkıyor veya aracı beğenmeniz bu durumda size kalıyor seçim.

• Arka koltuklarda şu ana kadar bi ses duymadım. Zaten arka koltuk yerine çok sağlam oturuyor. Arka koltukların ayakları dandik bi şey değil. sonrasındada ses yapabileceğini zannetmiyorum. Fakat bende bagajdan ses geliyordu. Bagaj kapağının içindeki kapağı söktürüp sünger döşettim geçti. Beni rahatsız eden bi ses vardı. Hani araba çukura girince ister istemez gelen bi ses var. Bu bende çok baskındı. 1000 bakıma gittiğimde arka lastiklerden birine 43 psi, diğerine 50 psi hava vurulmuş olduğunu gördük. Normali 32 psi. Bunu halledince hem çukura girince çıkan o rahatsız edici ses gitti. Hemde çukur hassasiyeti azaldı. Benim jantlar 15". Ben buna biraz bozuldum ama 16" lastiklerin az bulunan ve çok pahalı oldularını öğrenince 15" e razı oldum.
    Çünkü 16" 185x55x16. 185 olan 16" lastik piyasada pek bulunmuyor. 195 ve 205 den çok daha pahalı. Ben 15" iki tane kışlık lastiği 240 TL ye aldım. Hem burada yollar pek iyi değil. 15" in yanak genişliği 1 cm daha fazla. Buda daha güvenli geliyor bana.

Bu otomobilin donanımı şaşılacak derecede iyi. Aynaların motorlu katlanabilir olması, pek gerekli olmasada çok güzel. Bu gün ilk defa usb yi denedim. Tak USB bellegi müzik dinle. Bu küçük gibi görünsede çok iyi şeyler. Başka markalarda paket olarak satılan ve istesekte alamadığımız ESP TCS, jazz da VSA olarak fun modellerde standart. Yokuşta kalkış desteği çok gerekli bi şey. Ayrıca hız sabitleyici uzun yolda büyük rahatlık. Direksiyondan vites değişimi süper bi olay. jazz beni fazlasıyla tatmin ediyor. Aracın tipi benide pek açmamıştı fakat gittikçe hoşuma gitmeye başladı. Sık sık alışveriş yaptığım marketin kasiyeri bana "abi araban çalınırsa, bil ki bizim tezgahtar çalmıştır. Hasta oluyor senin arabaya." dedi. Corsa ya asla kötü araba demiyorum. Fakat jazz la arasında 3-4 yıl fark var.

Ben diğer yarı otomatikleri hiç kullanmadım. Fakat kullananlar İ-shift in en iyisi olduğunu söylüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devrimkaratas -- 25 Mart 2009; 23:46:40 >

• i-shift kesinlikle diger otomatikleştirilmiş manuel viteslerden çok çok üstün. Ben toyota'nın mmt'sinide opel'in easytronic vitesinide kullandım bu üç vites arasında i-shift tartışılmayacak kadar üstün. Tamam 1 den 2 ye geçerken bir yığılma oluyor ama diger viteslerde bunu o kadar hisetmiyorsunuz.

Corsa'yla Jazz'ı da karşılaştırmak gerekirse tip olarak bence çokda karşılaştırılacak arabalar değiller, jazz daha kullanışlı-konforlu bir arabayken corsa daha spor görünümlü bir araba bana göre. Donanım olarak ise ben jazz la corsa'nın cosmo'sunu bile karşılaştırmam. İç malzeme kalitesi olarak da aşagı yukarı iki araçda aynıdır.

Jazz'ın özellikle kırmızı ışıkta durduğunuzdaki sessiz ve sarsıntısız çalışması bence müthiş, şimdiye kadar BMW - Mercedes - Audi gibi üst sınıf araçlarda dahil bir çok marka ve model araç kullandım ve durduğunda bu kadar sessiz çalışan araç çok az gördüm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooonurrr -- 26 Mart 2009; 9:19:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: devrimkaratas

Arka koltuklarda şu ana kadar bi ses duymadım. Zaten arka koltuk yerine çok sağlam oturuyor. Arka koltukların ayakları dandik bi şey değil. sonrasındada ses yapabileceğini zannetmiyorum. Fakat bende bagajdan ses geliyordu. Bagaj kapağının içindeki kapağı söktürüp sünger döşettim geçti. Beni rahatsız eden bi ses vardı. Hani araba çukura girince ister istemez gelen bi ses var. Bu bende çok baskındı. 1000 bakıma gittiğimde arka lastiklerden birine 43 psi, diğerine 50 psi hava vurulmuş olduğunu gördük. Normali 32 psi. Bunu halledince hem çukura girince çıkan o rahatsız edici ses gitti. Hemde çukur hassasiyeti azaldı. Benim jantlar 15". Ben buna biraz bozuldum ama 16" lastiklerin az bulunan ve çok pahalı oldularını öğrenince 15" e razı oldum.
    Çünkü 16" 185x55x16. 185 olan 16" lastik piyasada pek bulunmuyor. 195 ve 205 den çok daha pahalı. Ben 15" iki tane kışlık lastiği 240 TL ye aldım. Hem burada yollar pek iyi değil. 15" in yanak genişliği 1 cm daha fazla. Buda daha güvenli geliyor bana.

Bu otomobilin donanımı şaşılacak derecede iyi. Aynaların motorlu katlanabilir olması, pek gerekli olmasada çok güzel. Bu gün ilk defa usb yi denedim. Tak USB bellegi müzik dinle. Bu küçük gibi görünsede çok iyi şeyler. Başka markalarda paket olarak satılan ve istesekte alamadığımız ESP TCS, jazz da VSA olarak fun modellerde standart. Yokuşta kalkış desteği çok gerekli bi şey. Ayrıca hız sabitleyici uzun yolda büyük rahatlık. Direksiyondan vites değişimi süper bi olay. jazz beni fazlasıyla tatmin ediyor. Aracın tipi benide pek açmamıştı fakat gittikçe hoşuma gitmeye başladı. Sık sık alışveriş yaptığım marketin kasiyeri bana "abi araban çalınırsa, bil ki bizim tezgahtar çalmıştır. Hasta oluyor senin arabaya." dedi. Corsa ya asla kötü araba demiyorum. Fakat jazz la arasında 3-4 yıl fark var.

Ben diğer yarı otomatikleri hiç kullanmadım. Fakat kullananlar İ-shift in en iyisi olduğunu söylüyor.

Devrim bey bagajınızdan nasıl bir ses geliyordu merak ettim?Bende bagajdan gelen bi ses yok çünkü.Ayrıca bi sorum olucak tekerleklerin üzerinde davlumbaz olmadığı için oraya çarpan taşların sesi içeride duyuluyor bunun için ne gibi bi önlem aldınız?

• Bana da sadece Şubat ayında gelen araçlarda 15" olduğunu daha sonra 16" geldiğini söylediler. Bende eski jazzdan tecrbeli olduğum için 185x55x16 ebatı lastilcilere sordum ama kimse bu ebattan haberdar değil . Haliyle bulunsa bile fiyatı yüksek olur düşüncesiyle aracı 15" istedim ve öyle teslim ettiler aracı CUmartesi.
    quote:

Orjinalden alıntı: hozturan

Yeni Jazz Fun alıp da lastikleri 16 inç gelen var mı?
  • Bana jantlar direk 16" geldiği için bişey demedim fakat 15" gelmiş olsaydıda bişey demezdim çünkü 65 yanak kalınlığı daha iyi olur fakat 55 yanaklı lastikleri olanlarda korkmasın 55 türkiye yolları için sınır gibi bişey en azından istanbulda.
  • bence her boyutuna bağlı kalmak şart değil.
    16" olursa, diğerleri yakın boyutlardaki yaygın farklı lastikler de rahatlıkla takılabilir.

hondaya sordum: onlar da "artık 16" geliyor" dediler.
  • yazdıklarınızı takip ediyorum ilgiyle verdiğiniz cevaplar için teşekkürler havalar iyi olsun inş.. bi test sürüşü de yapıcam jazz la
  • TEST SÜRÜŞÜNÜ TAVSİYE ETMEM ,FENA ÇARPIYO ADAMI (ÇOK SESSİZ,HİÇ YORMUYO,KONFOR HİSSİ TAVANDA,YAĞ GB KAYIYOR,SON TEKNOLOJİ PARMAKLARININ UCUNDA VS.VS.BEN BAYILDIM)

quote:

Orjinalden alıntı: bluemountain

yazdıklarınızı takip ediyorum ilgiyle verdiğiniz cevaplar için teşekkürler havalar iyi olsun inş.. bi test sürüşü de yapıcam jazz la
  • hocam walla bnde bi kere test etmeye girdim bayiye test ettikten sonra o kadar begendim ki kaporayı verdim bi aksilik cıkmazsa nisanda fun i-shift beyaz renk jazz alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooonurrr -- 26 Mart 2009; 23:39:24 >
  • yha aslında en son corsa ve fiesta test ettim ama onlar normal vitesti honda da bi tane fun otomatik var havalar güzel olunca test edicem bu arada ilk defa otomatik vites bi araç kullanıcam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: bluemountain

yha aslında en son corsa ve fiesta test ettim ama onlar normal vitesti honda da bi tane fun otomatik var havalar güzel olunca test edicem bu arada ilk defa otomatik vites bi araç kullanıcam...

Hocam bn bu üç aracıda test ettim, aslında üçüde gayet güzel arabalar, bence hangisini alsan pişman olmazsın sonuçta hepsinin farklı özellikleri war, jazz ın en büyük artısı digerlerinde extra paketlerle alabileceğin (ki fiesta'da o paketleri TR'ye getirmiyolar genelde) yada hiç bir şekilde alamayacağın donanımların olması. Ama bana göre üçünün arasında tip olarak en güzeli fiesta, en konforlusu ise Jazz, ki ben tercihimi konfordan yana kullandım ayrıca jazz'ın tipide çok hoşuma gidiyor.

Bu arada ilk kez otomatik kullanırken sol ayagına hakim olmaya çalış çünkü ilk kez otomatik kullananlar genelde sağ ayakla gaza sol ayaklada debriyaj alışkanlığından dolayı frene basarak araçtaki diger kişilere çok güzel işkence ederler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooonurrr -- 27 Mart 2009; 0:47:10 >

• ben de joy i shift almayı düşünüyorum nefret ettim o cam tavandan.
    ama i shift ile ilgili çekincelerim var. toyotoların yarı otomatikleri şehir içinde
    otomatik olarak kullanıldığında 1-2 senede mahvoluyor demişti servisi. 2.el satan bi şahıs da bu yüzden satıyordu.

bunda da aynı sorun olur mu acaba?i shift alıp elle vites değiştirmek istemem :).

bir de vsa joy'da standart olması lazım yukarıda funda standart denmiş aklıma takıldı.

fun'da eksikliğini hissedeceğim yegane şey usb okuyucusu. olmadı set alırım diyorum artık.:).

eğer deneyebilen olursa dvd'ye yazılan mp3leri okuyabiliyor mu söyleyebilir mi biri?

istanbul için bayi önerebilecek bir arkadaş var mı bir de?

teşekkürler...
  • hocam, böyle kulaktan dolma söylentilere itibar etmeyin.
    Honda 6yıl/150bin km. garanti veriyor.

http://www.honda.com.tr/otomobil/aftersale.htm (Garanti bölümü)

Otomotivde bu kararlar yıllarca süren testler ve analizlerden sonra alınıyor.
    Hükümetler, bağımsız kuruluşlar tarafından denetleniyorlar.

quote:

Orjinalden alıntı: foreone

ben de joy i shift almayı düşünüyorum nefret ettim o cam tavandan.
    ama i shift ile ilgili çekincelerim var. toyotoların yarı otomatikleri şehir içinde
    otomatik olarak kullanıldığında 1-2 senede mahvoluyor demişti servisi. 2.el satan bi şahıs da bu yüzden satıyordu.

bunda da aynı sorun olur mu acaba?i shift alıp elle vites değiştirmek istemem :).

bir de vsa joy'da standart olması lazım yukarıda funda standart denmiş aklıma takıldı.

fun'da eksikliğini hissedeceğim yegane şey usb okuyucusu. olmadı set alırım diyorum artık.:).

eğer deneyebilen olursa dvd'ye yazılan mp3leri okuyabiliyor mu söyleyebilir mi biri?

istanbul için bayi önerebilecek bir arkadaş var mı bir de?

teşekkürler...

• quote:

Orjinalden alıntı: hozturan

bence her boyutuna bağlı kalmak şart değil.
    16" olursa, diğerleri yakın boyutlardaki yaygın farklı lastikler de rahatlıkla takılabilir.

hondaya sordum: onlar da "artık 16" geliyor" dediler.

16" de lastik alternatifin fazla yok . 195x50x16 olabilir . Taban genişliğinin artmasıyla yakıt tüketimin biraz artabilir.
  • Arkadaşlar Jazz Fun+ i-Shift almayı düşünüyorum.
    1. .Kullanan arkadaşların beğenmediği yönleri varmı?
    2.bu civarda parayla alınabilecek tafsiye ettiğiniz başka bir araç var mı?
    3.sıfır jazz almak için acele etmelimiyim ,malum son zamanlarda araba bulunmuyomuş.
    şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar
  • Kardeş, doğruyu bulmuşsun, hayırlı olsun diyorum.
    Eğer ihtiyaçlarınla da uyumlu olduğunu değerlendiriyorsan hiç başka marka/model arama.

Ben de 17.Mart'ta FUN i-shift siparişimi verdim, sıramı bekliyorum.
    inşallah 15 güne kadar teslim edecekler.
    Ancak bugünlerde yazılanlar herhalde Mayıs sonuna gün alabiliyor.
    O yüzden acele edersen hem aracını erken teslim alırsın, hem de muhtemel zamlardan etkilenmezsin.
    Erken teslim alınca ayrıca 2009/1 MTV, vergi döneminden daha uzun faydalanmış olursun.

Jazz'la ilgili test sürüşü görüşlerimi daha önce yazdım, senin için beğenmediğim yönünü tekrarlıyorum sadece :
    Bilmiyorum daha önce hangi araçları kullandın ama i-shift şanzıman tam otomatik şanzımanlara göre daha düşük performans veriyor.
    1-2 geçişleri biraz sarsıntılı.
    Başka da söylenecek negatif yönü yok bence.

Artıları ise anlatmakla bitmez

En kısa zamanda aramıza bekliyoruz.

quote:

Orjinalden alıntı: huorpalantir

Arkadaşlar Jazz Fun+ i-Shift almayı düşünüyorum.
    1. .Kullanan arkadaşların beğenmediği yönleri varmı?
    2.bu civarda parayla alınabilecek tafsiye ettiğiniz başka bir araç var mı?
    3.sıfır jazz almak için acele etmelimiyim ,malum son zamanlarda araba bulunmuyomuş.
    şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar

• quote:

Orjinalden alıntı: omerf

quote:

Arka koltuklarda şu ana kadar bi ses duymadım. Zaten arka koltuk yerine çok sağlam oturuyor. Arka koltukların ayakları dandik bi şey değil. sonrasındada ses yapabileceğini zannetmiyorum. Fakat bende bagajdan ses geliyordu. Bagaj kapağının içindeki kapağı söktürüp sünger döşettim geçti. Beni rahatsız eden bi ses vardı. Hani araba çukura girince ister istemez gelen bi ses var. Bu bende çok baskındı. 1000 bakıma gittiğimde arka lastiklerden birine 43 psi, diğerine 50 psi hava vurulmuş olduğunu gördük. Normali 32 psi. Bunu halledince hem çukura girince çıkan o rahatsız edici ses gitti. Hemde çukur hassasiyeti azaldı. Benim jantlar 15". Ben buna biraz bozuldum ama 16" lastiklerin az bulunan ve çok pahalı oldularını öğrenince 15" e razı oldum.

Devrim bey bagajınızdan nasıl bir ses geliyordu merak ettim?Bende bagajdan gelen bi ses yok çünkü.Ayrıca bi sorum olucak tekerleklerin üzerinde davlumbaz olmadığı için oraya çarpan taşların sesi içeride duyuluyor bunun için ne gibi bi önlem aldınız?

Bagaj kapağının arkasında bakalit bi koruma var. Bagaj açıkken sağ üstte, bagajı kapatmak için bi tutacak var. O bakalit kasislerde tıkırtı yapıyordu. Onu söktürüp içine sünger kaplattım. Düzeldi. Taş sesi için şimdiye kadar bi şey yaptırmadım. Alttan ziftli kaplama yaptırırsam dökülür diye düşünüyorum. Arka koltukları ve bagajdaki bütün bakalit aksamı söktürüp, en arkaya kadar ziftli keçe kaplatmayı planlıyorum. Bu hem yol sesini hemde taş sesini engeller. Sanırım. 300-400 gibi paraya malolur. borcumu bitirince bu işlemi yaptırıcam.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: omerf

quote:

Bagaj kapağının arkasında bakalit bi koruma var. Bagaj açıkken sağ üstte, bagajı kapatmak için bi tutacak var. O bakalit kasislerde tıkırtı yapıyordu. Onu söktürüp içine sünger kaplattım. Düzeldi. Taş sesi için şimdiye kadar bi şey yaptırmadım. Alttan ziftli kaplama yaptırırsam dökülür diye düşünüyorum. Arka koltukları ve bagajdaki bütün bakalit aksamı söktürüp, en arkaya kadar ziftli keçe kaplatmayı planlıyorum. Bu hem yol sesini hemde taş sesini engeller. Sanırım. 300-400 gibi paraya malolur. borcumu bitirince bu işlemi yaptırıcam.

Bugün biraz bozuk yollarda giderken özellikle müzigi vs. kapattım bagajı dinledim daha dogrusu arabanın her noktasını dinlemeye çalıştım.Bagajdan çok ufak bi ses geliyor sanırım sizin bahsettiğiniz ses ile aynı fakat çok çok ufak bi ses yani dikkat kesilmek gerekiyor duymak için.Yinede arabam konusunda titiz olduğum için o sesde gelsin istemiyorumAslında başka bi arabada olsa belki o ses duyulmaz bile fakat jazz bu kadar sessiz sedasız ilerleyebilirken en ufacık bi tıkırtıyı bile rahatlıkla duyabiliyor insan.Oraya sünger kaplatma işlemini nerede ve kaç liraya yaptırdığınızı öğrenebilirimiyim?

Jazz almayı düşünen arkadaşların içi rahat olsun en azından benim bahsettiğim ses ciddi anlamda zor duyulan bişey dikkat kesilmek gerekiyor duymak için.Aklınızı bulandırmak istemem bu tarz ufak şeylerle belirtmek istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerf -- 28 Mart 2009; 0:27:13 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.