Şimdi Ara

====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam (219. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.838
Cevap
52
Favori
1.090.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sormak istediğim bir konu var. Otobana çıktığımda (genelde hızım 130 km/s. civarı oluyor) araba sanki biraz fazla savuruyor. Rüzgar falan o kadar da etkili değilken. Hergün gidip geldiğim yol ama normalde bu kadar hissetmiyordum. Acaba bunu önlemek için yapmam gereken bir şey var mı?

Teşekkürler....
  • Selam Dostum

Aramıza asıl şimdi gerçek anlamda hoş geldin malesef city'lerimizin kanayan yarası bu.Yapabileceğin hemen hemen hiçbirşey yok

quote:

Orjinalden alıntı: onno01

Selamlar,

Sormak istediğim bir konu var. Otobana çıktığımda (genelde hızım 130 km/s. civarı oluyor) araba sanki biraz fazla savuruyor. Rüzgar falan o kadar da etkili değilken. Hergün gidip geldiğim yol ama normalde bu kadar hissetmiyordum. Acaba bunu önlemek için yapmam gereken bir şey var mı?

Teşekkürler....
  • YAPICAK TEK ŞEY VAR. DİREKSİYONU SIKI TUT... :-)

LASTIKLERİ BÜYÜT DİYECEKTİM AMA ARACIN ZATEN ELİTE MODELMİŞ.

quote:

Orjinalden alıntı: AKINAKIN

Selam Dostum

Aramıza asıl şimdi gerçek anlamda hoş geldin malesef city'lerimizin kanayan yarası bu.Yapabileceğin hemen hemen hiçbirşey yok

quote:

Selamlar,

Teşekkürler....

• quote:

Selamlar,

Teşekkürler....

Onno01 City kullanmaya baslamıssın. hayırlısı olsun.
    Kardes saka bir yana birim arabanın altından gecen hava debisi fazla ve lastiklerimzi kucuk ve yerebastıgı alan dar. O yuzdendirki ruzgarlı yerlerden gecerken dikkatli olmak lazım.
    Senin sordugun eger araba ruzgarsız alanda dahi gezme yapıyorsa ozaman rot balans ayarlarına baktırmalısın. Onno01 lutfen araban ile ilgili yasadıklarını bizimle paylas.
    Bu arada 21-22 Nisan 2007 de Canakkaleye Sehitliklere gazi dusunuyoruz. Gelmek istersen senide bekleriz.

Bu arada Canakkale gezisi icin uzaktan gelecek arkadaşalar icin konaklamak isterlerse otel arastırmasına girelim. Belki aramızda otelleri bilen arkadaslarımzda vardır. rakam cıkartabilirsek fiyat dahi alınabilir diye dusunuyorum.
    Haydi arkadaslar, hareket.

• Selamlar,

Yorumlar için teşekkürler ancak maalesef bunları duyduğuma üzüldüm. Hani bazı tarz adamlar vardır ya arabanın her bişeyiyle oynar, başbaşka bi hale sokar arabayı.. Onların yaptırdığı gibi biraz yere yaklaştırıp lastikleri kalınlaştırsak falan olmaz mı??? Aramızda bunu deneyen var mı acaba?

Bu arada Çanakkale gezisine katılabilirim belki ama kesin konuşmak için daha erken. İşlerin yoğunluğu belli olmuyor. Yine de o tarihleri ajandamda boş bırakmaya dikkat edeceğim. Böyle bir organizasyonu kaçırmak istemem.

İyi çalışmalar...
  • onno01 hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

Rüzgarsız bir yolda güvensizlik hissediyorsan hatta araban yolda geziyorsa bence ilk önce lastik havalarını kontrol etmelisin. Kesinlikle sağ ve sol lastikler eşit basınçta olmalı. (Birde lastiklerde üretim hatasıda olabilir) Önler 32-33 olmalı . Arkaları ise ben 30 yaparak denemeni tavsiye ederim. Kapı içinde 32 yazıyor ama ben 2. defa 2-3 hafta önce 30 dan 32 ye aldırdım ama güvensizlik hissettim yüksek hızlarda ve tekrar 30 a düşürdüm. Arabanın hem arkası hafif hem de biraz yüksek 32 yapmak bence mantıklı değil.

Eğer lastik basınçlarıylada sorunun düzelmezse bence bir servise uğra. Arkadaşların da dediği gibi aracın rüzgarsız düz yolda gezmesinin en büyük nedeni rot ayarlarıdır.

quote:

Selamlar,

Yorumlar için teşekkürler ancak maalesef bunları duyduğuma üzüldüm. Hani bazı tarz adamlar vardır ya arabanın her bişeyiyle oynar, başbaşka bi hale sokar arabayı.. Onların yaptırdığı gibi biraz yere yaklaştırıp lastikleri kalınlaştırsak falan olmaz mı??? Aramızda bunu deneyen var mı acaba?

Bu arada Çanakkale gezisine katılabilirim belki ama kesin konuşmak için daha erken. İşlerin yoğunluğu belli olmuyor. Yine de o tarihleri ajandamda boş bırakmaya dikkat edeceğim. Böyle bir organizasyonu kaçırmak istemem.

İyi çalışmalar...

• Benimkinde önler 32, arkalar 30 yazıyor
  • Evet, Elite model için ön 32 arka 30 olduğu zaman sorun yaşanmıyor.
  • arkadaşlar citynin yol tutma problemini honda genel merkeze yazdım ve bu duruma bir çare bulunmasını istedim bence şikayeti olan arkadaşlarda bu durumu dile getirsinler honda ya mail atsınlar biz en azından rahatsızlığımızı dile getirelim gerisi hondaya kalsın.bir sonuç alabileceğimizi umuyorum özellikle 14-175 lastiklerde bu problem var.
  • Nerdesiniz yahu. iki gundur kimse bir merhaba demedi. ne olacak bu haliniz. Bir rehavettir gidiyor. Tamam anladık, zaten biliyorduk, farkındayız, haberimiz var. araba sorunsuz bir derdimiz yok ama biri cıkıpta merhaba desin buda mı? yok yani. Geziyi dusunun Nisan ayını dusunun. 21-22 Nisan tarihlerini dusunun.
  • selam. ben foruma hafta içi hergün en az bir kere girip bakıyorum... konu sarmadıysa yorum yazmıyorum.
    aslında foruma bakanların sayacı olsa hiç fena olmaz.en azından yazmıyolar ama okuduklarını görürüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi l_a_b -- 8 Aralık 2006; 14:41:06 >
  • aynen bende haftada 1de olsa forumları okurum...yardım edebilirsem katılırım.....
  • Bende hemen hemen 2 günde bir girmeye çalışıyorum.Aslında üzerinde tartışılcak bir konuda kalmadı.İrilisi ile ufaklısıyla bir çok probleme elimizden geldiğince çözüm bulduğmuzun kanatindeyim.
    Umarım Çanakkale' de görüşürüz.Kendinize iyi bakın.City lerinizle bol keyifli sürüşlerdileğimle....
    Bu arada bugün park halinde aracıma sağ arka kapıdan vurmuşlar.Nohut büyüklüğünde bölge içeri girmiş.Nazarlığıda kalmadı artık.Sağlı sollu darbeler yiyorum sürekli.Sürekli çünkü bu 7. oldu

• çanakkale gezii buluşması yer olarak çok güzel fakat tarih bana uayrmı bilmiyorum ben keşan'lıyım bana çok yakın ama şu an karadeniz bölgesindeyim. o tarihlerde oralarda olursam kesin gelirim.
  • Merhaba tekrar aramıza yeni katılan ve eski arkadaşlara.

İş yoğunluğu nedeniyle uzun zamandır giremedim foruma herkesten özür diliyorum. Gezi tarihimizde belirlenmiş :) İnşallah o tarihte patronlar başıma iş çıkarmazsa kesin oradayım. İnşallah iyi bir katılım elde ederiz.
    Herkese mutlu sağlıklı kazasız günler.
  • Arkadaslar cok sag olun ya,harikasınız. Lutfen arada sırada buraya girip en azından yaptıklarımızı yasadıklarımızı yazalım.

Ben mesela bu hafta surekli olarak belediye otobusleri metro ile gidip geldim. esas istedigim birazcık yurume istegimdi. her sabah evden cıkıp araba ile ise isten araba ile eve yurudugum yol 200 Mt degil idi. bu da canımı sıkıyordu zaten yaptıgımız bir spor yol birde yurumuyoruz, e ne olacak bir gun fil gibi dolasacagız ortada, oyle olunca arabayı bıraktım ve duraklar arası yuruyeker biraz olsun spor yaptıgımı dusunuyorum. ama Izmir li arkaslar bilecektir. su aralar izmirde acayıp otesi berbat bir hava kirliligi var inanılmaz hic bir ruzgar esmedigi icin tum pislik pis hava oldugu yerde kalıyor buda cok kotu,ozellikle astımı olanlar cocuklar ve yaslılar icin cok kotu anlar yasatıyor. yagmur yagmalı. Havaların duzeni bir acayip oldu sonucta korkutuyor bazen. Bu kadar sure icinde ise arabam berbat bir sekilde tozlanmıs bir iki kus ta defn-i hacet icra edince yarın iste yıkatmalıyım arabayı. belki bu haftada otobuslerle gidecegim havalar daha bir fazla soguyunca ve yagmurlarda yine Citymi kullanacagım.

iyi hafta sonları.

• yaşasın city kardeşliği..........
  • birt hafta aradan sonra tekrar foruma döndüm allah arabalarımızdan ayrı bırakmasın bizleri AMİN
  • ARKADŞLAR CİTY FİYATLARINDA 2.750 YTL ye VAran İNDİRİMLER VAR!!!!

HERGÜN GAZETEYE REKLAM ÇIKIYOR!!!

BU İNDİRİM NEYE ALAMET!!! BEN ÇÖZEWMEDİM DOĞRUSU???
  • Hangi gazetede? Ben hiç rast gelmedim.
  • 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.