Şimdi Ara

====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam (217. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.832
Cevap
52
Favori
1.089.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende tüm meslektaşlarımın geçmiş öğretmenler gününü kutluyorum....
    iş yoğunluğundan epeydir foruma giremedim...

bazı arkadaşlarımızın araç karşısındaki düşünceleri hep olumsuz yönde.

sorunsuz araç yoktur heralde...

ancak city ile 10. ayıma giriyorum. ilk city alanlardanım... ve çok şükür büyük problemim olmadı. en azından insan üretimi olan her şeyde bu durum söz konusu...

bu arada İzmirde her yerde city görmem de beni sevindiriyor.

citynin Türkiye de üretilmemesi durumu da hem ii hem kötü olarak değerlendirebiliriz...

İzmirden saygılar
  • HERKESE SELAM. benim aracım elite lastiklerim 15 jant . fakat kış geldiği için eski aracımdan kalan 14 jant kar lastiklerimi taktım 15 gündür kullanıyorum 2000 km yaptım aracın yol tutuşu çok düştü. özellikle rüzgardan çok etkileniyor. otobanda 140 ile giderken otobüsü solladığımda sarsıntı 3 kat arttı. lastiklerin çok etkisi var. yinede aracımdan memnunum. bu kadar param olsa yinede city alırdım. biraz daha fazla olsa civik alırdım. servis konusunda dediğiniz gibi sallamaya çalışıyorlar ısrar ederseniz biraz ilgileniyorlar... TEŞEKKÜRLER.
  • Arkadaşlar bende artık city li oldum.Aracım Otomatik elit galaksi gri , fakat yazılanları okudukça acaba yanlışmı yaptım diye tereddüt içindeyim.Gerçi ben fazla yol yapan biri değilim 3 haftada bir depo benzin bitirdim oda 358 km yol demek oluyor.Fakat yakıt tüketimini 10.2 den aşağıda göremedim.Yinede bakınca fazla yakıyormuş gibi geldi bana,ilk kez 0 araç kullanmaktayım yakıt konusunda ilk dolum için 358 km. sizce normalmi buarada istanbuldayım ve havalarda sıcak gidiyor yani soğuk havanın olumsuz etkiside yok.Yaptığım en uzun mesafe 50 km. oldu gerisi normal trafik akışı içinde benim merak ettiğim yakıt tüketimim normalmi yoksa fazlamı.ilginiz için teşekkür ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: fotolojik

Arkadaşlar bende artık city li oldum.Aracım Otomatik elit galaksi gri , fakat yazılanları okudukça acaba yanlışmı yaptım diye tereddüt içindeyim.Gerçi ben fazla yol yapan biri değilim 3 haftada bir depo benzin bitirdim oda 358 km yol demek oluyor.Fakat yakıt tüketimini 10.2 den aşağıda göremedim.Yinede bakınca fazla yakıyormuş gibi geldi bana,ilk kez 0 araç kullanmaktayım yakıt konusunda ilk dolum için 358 km. sizce normalmi buarada istanbuldayım ve havalarda sıcak gidiyor yani soğuk havanın olumsuz etkiside yok.Yaptığım en uzun mesafe 50 km. oldu gerisi normal trafik akışı içinde benim merak ettiğim yakıt tüketimim normalmi yoksa fazlamı.ilginiz için teşekkür ederim

Aracınız hayırlı olsun. Ben de arabayı ilk aldığımda fazla yakıyordu, şimdi şehir içi 7.0 uzun yolda ise 4.8-4.9 yakıyor. Sizin de normale döner diye tahmin ediyorum. Daha ilk depoda telaşlanmayın bence.

Kazasız sürüşler diliyorum

• quote:

Arkadaşlar bende artık city li oldum.ilk kez 0 araç kullanmaktayım yakıt konusunda ilk dolum için 358 km. sizce normalmi buarada istanbuldayım ve havalarda sıcak gidiyor yani soğuk havanın olumsuz etkiside yok.Yaptığım en uzun mesafe 50 km. oldu gerisi normal trafik akışı içinde benim merak ettiğim yakıt tüketimim normalmi yoksa fazlamı.ilginiz için teşekkür ederim

Arkadasım hayırlı olsun senin gibi arabasını yeni alıpta google den aramayapıp bizleri bulan ve burada yazan can dostları bekliyorduk. bir nevi taze etsin aramızda, hos geldin. Bundan sonrada gorus ve fikirlerini lutfen yaz. bunu senin gibi bizde merak ediyoruz. bak benim arabayı alalı 7 ay olmus 100 un uzerinde yazı yazmısım. sende yaz olurmu. Araban hayırlı olsun kazasız belasız uzun yollar dilerim. bu ilk 0 Km arabanmıs cok degisik bir duygu degilmi arabayı eve alasın geliyor degilmi. bu da dogru endise etme. dunya para verdik cillop gibi ama dısarda duruyor falan diye dusunuyorsundur hepimiz gibi merak etme kısa surede gececek bir sey bu. City cok yazmıyor merak etme. ilk baslarda bu yakıy normaldir, olacak tır ama diger arabalarla karsılastırırsan bu haliyle bile iyi sayılabilir. bir gun uzun yol yap. en az 150-200 Km yap bak nasıl dusecek yakıt degerleri. birde unutma yakıt degerini okudugun gosterge senin ayagının altında ne kadar cok sıkıstırırsan o kadar cok yazacaktır. istedigin hız cabucak ulasıp o hızlarda tutunmaya calısmak cok daha az yakmana sebep olacaktır. surekli hızlanıp yavaslamak yakıtı cok arttıracaktır.
    Burada yazılanlar tabiki her uretilen insan yapısı icin gecerli ama cokta buyutulecek sorunlar degildir. buradaki arkadasların sana son derece yardımcı olacagından suphen olmasın. servislerdede sesini yukseltmekten hic cekinme ancak boyle is yaptırabiliyorsun. hakkını her zaman ara ve savun. Arabandan memnun kalacaksın paranın degeri oldugunu goreceksin kazasız belasız uzun guzel yolculuklar dilerim.
    sevgi ve saygılar.

• quote:

Arkadaşlar bende artık city li oldum.Aracım Otomatik elit galaksi gri , fakat yazılanları okudukça acaba yanlışmı yaptım diye tereddüt içindeyim.Gerçi ben fazla yol yapan biri değilim 3 haftada bir depo benzin bitirdim oda 358 km yol demek oluyor.Fakat yakıt tüketimini 10.2 den aşağıda göremedim.Yinede bakınca fazla yakıyormuş gibi geldi bana,ilk kez 0 araç kullanmaktayım yakıt konusunda ilk dolum için 358 km. sizce normalmi buarada istanbuldayım ve havalarda sıcak gidiyor yani soğuk havanın olumsuz etkiside yok.Yaptığım en uzun mesafe 50 km. oldu gerisi normal trafik akışı içinde benim merak ettiğim yakıt tüketimim normalmi yoksa fazlamı.ilginiz için teşekkür ederim

hayırlısı olsun kazasız belasız kullanman dileği ile ya sorun etme hiçbirşeyi memnun kalacaksın yakıt için söyleceğim fazla devirli kullanma sıkıştırma 2000/3000 devir arasında kal düşecektir. Ben hala savunuyorum eğer sorun etmezsen kendine shell v-power 97 kullan tadına varacaksın

aracımı az önce terakki'ye bıraktım arka çamurluk için beyan ile halledecekler sorunu ufak bi hasardı ama mide bulandırıo işte izmir dışındakiler bilmiyorum ama izmir terakki honda herşeyi ile çok memnun edio beni ne sölediysem tamam hallederiz diyip sorunu çözüyorlar. bakalım kaporta işçilikleri nasıl onuda görelim ama ben memnunum yani herkese kazasız belasız sürüşler olsun....

• quote:

quote:

Arkadaşlar bende artık city li oldum.ilk kez 0 araç kullanmaktayım yakıt konusunda ilk dolum için 358 km. sizce normalmi buarada istanbuldayım ve havalarda sıcak gidiyor yani soğuk havanın olumsuz etkiside yok.Yaptığım en uzun mesafe 50 km. oldu gerisi normal trafik akışı içinde benim merak ettiğim yakıt tüketimim normalmi yoksa fazlamı.ilginiz için teşekkür ederim

KONU YAKIT TÜKETİMİ

arkadaşlar yakıt tüketimi çok değişken bir konu benim aracım elite cvt katalog değerlerini tutturuyor.5000km yaptım.

bir kere fulledim sıfırladım saate 85 km hızla hiç frene basmadan sabit hızla 3.3 lt yaktı.Ama istanbulda eşim 2.5 km yol gidiyor.saatte 20 km hızla dur kalklı bir işıkta zaten 9o sn bekliyor motor ısınmadan işyerine varıyor akşam dönüyor. gösterge 9 lt.hatta başka hiç bir yere gitmezsek 10 lt. şimdi bu araca çok yakıyor diyebilirmiyiz.hatta abartın motoru çalıştırın ama yol gitmeyin 15 lt den başlar sonsuza doğru gider normal olarak. yani 3.3 üde gördüm 10.2 yideobjektif karşılaştırma için benim gbi düz yolda hiç frene basmayın 3.3 ü göreceksiniz.(üstelik o zaman araç 700 km de idi.şimdi 3.0 ıda görebilirim.)

• bende yeni honda city sport aldım ben anadolu yakasında oturmaktayım işim avrupa yakasında malum boğaz trafiğine giriyorum trafik sıkışıkken araba 6,0lt yakıyor yol açıksa 4,8lt yakıyor. araba hakkında hiç bir şikayetim yok bundan önce opel vectra 1996 modal kullanıyordum.honda city kullandığım opelden katkat daha rahat daha konforlu daha ekonomik ve parçaları daha kaliteli
  • quote:

Orjinalden alıntı: city35

ılgaz yaz abi yaz cok guzel yazmıssın devamını ozellikle ben ilgi ve merakla bekliyecegim. Lutfen moralimizi bozmayalım yola devam. Ilgaz sanada gecmis olsun camın falan catlamıs kaporta delik yazık olmus ama ne yapalım canın sag olsun.

city35 arkadaş.... İyi dilekleriniz için çok teşekkürler.

Görüldüğü gibi bu forumda mutluluklar da paylaşılıyor,sıkıntılar da. Forumun güzel taraflarından birisi de bu. Bilindiği üzere mutluluk paylaşıldıkça çoğalır, sıkıntı ve üzüntüler de da paylaşıldıkça azalır.

City'nin Türkiye'de üretimden kaldırılacağı haberi nedeni ile olsa gerek, foruma son günlerde bir karamsarlık havası çökmüştü. Ama çabuk dağıldı. Bu üretim meselesi hiç önemli değil bence. Düşünüyorum da, hangi model uzun süre üretimde kalıyor. Günümüzün rekabet şartları firmaları sık sık model değişimine zorluyor. Model değişmezliği 30 yıl önce vardı. Bir model 15- 20 yıl üretimde kalırdı. Renault 12 TR modeli 3 sene sonra TS olur,aradan 3-5 yıl daha geçer, ufak tefek makyajla busefer de TX olurdu. Daha sonra da TOROS olarak karşımıza çıkardı.
    Bu arabalarda şiddetli soğuklarda şeyimiz donar,ısınmak için ise ilaveten "Made in Çorum" markalı ilave kalorifer takardık.
    Gençler pek bilmez ama Hacımurat da değişmezdi. Arada bir tam sayfa gazete ilanı görürdük :
    "Hacımurat bundan böyle 70 HP. Bu, ancak Hacımurat'a yaraşır bir gelişmedir " gibi..... Bizler de bütün bunları çok büyük değişimlemiş gibi algılardık. Tabii insafsızlık etmeyelim, belki de o günler için gerçekten de önemli gelişmelerdi.

Uzun lafın kısası, o yıllarda şu kullandığımız, zaman zaman da eleştirdiğimiz CITY nin bize sunduğu konforu, bırakın aramak, hayal bile edemezdik. Nereden nereye geldik.

CITY'nizi sevin arkadaşlar. O herşeyden önce bir Honda...

Hoşça kalın, Dostça kalın

• Uzuunn yollardam geldim arkadaşlarr, bu sakarya havası benim arabamı çarpıyor motorun sesi değişiyor :) Astım olmuş gibi çalışıor :) Bu gidişimde 120 den aşağıya düşmedim 120/160 arası yol durumuna göre hız yaptım ve 90/120 arası etkilendiğim kadar etkilenmedim rüzgardan, bu lastikleri değiştirmek isterdim ama malesef 1 yıl sonra satacağım için değiştiremiyorum. Malum askerlik kapıya dayandı :) masrafları azaltmak lazım. Bu yanlız yolculuğumda çokta korku ile gitmedim aman rüzgar aman yol tutuşu falan çok düşünmedim. Çok rahat gittim geldim. Bu hızlardaki ortalama tüketimim de 6.2 olarak göstergeye yansıdı. Yeni City sahibi olan arkadaşlarada hayırlı olsun ve aramıza hoş geldiniz diyorum.

Herkese kazasız belasız sürüşler.
  • Arkadaşlar ilginiz için hepinizde sağolun.Ben aracımı almadan önce çok araştırdım fakat donanım ve konfor olarak emsallerinden üstün gibi geldi bana.Yedek parça satıcısı akrabam ısrarla city almamı önerince bende o yönde hareket ettim.Aslında 0 araç almayı ticari yönden olumsuz görüyordum fakat
    kısmet böyle imiş.O kadar farklı fikirler varki helede üretimden kaldırılma olayı bana göre arçlarımızın gözden düşmesine sebeb oluyor bakalım artık zaman neler gösterecek.
    Hepinize Hayırlı Günler Ve Kazasız Belasız Sürüşler Diliyorum.
  • yakıt konusunda diyecek birşey yok hondaya arkadaşlar depoyu ful 97 po doldudurdum 130-140km süratle 405km yol yaptım,ibre yarıyı gösteriyordu tekrar sonuna kadar fullettim 59.50ytl benzin aldı 140 küsürbinlira yakıyor bu araba kilometrede ,daha önce lpg li araç kullanıyordum hiç fark yok,değil dizelleri lpg lileri bile kıskandıran yakıt tasarrufu var ,YAKIT KONUSUN DA PROBLEMİ OLAN ARKADAŞLARA ISRARLA PO97 TAVSİYE EDİYORUM BİR DENEYİNreklam değil yanlış anlaşılmasın daha önce çoğu benzini denedim benim araba po97 seviyor.
  • Tekrar merhaba,

Bende Aksam benzin aldım. 50 YTL lik benzin almıstım tamı tamına 283.6 Km yol yaptı. bu hesaba gore 0.176 YTL yakmıs oldu. sadece sehir ici ve hızlı kullanım diyebilirim. araba yarı yola kadar ancak ısınıyor ki buda cok daha fazla yakmasına sebep oluyor. iyi be. cok iyi yakıyor bu konfor ve kullanım kolaylıgına gore harika. ama birde servisler guzel olsa.
  • quote:

Arkadaşlar ilginiz için hepinizde sağolun.Ben aracımı almadan önce çok araştırdım fakat donanım ve konfor olarak emsallerinden üstün gibi geldi bana.Yedek parça satıcısı akrabam ısrarla city almamı önerince bende o yönde hareket ettim.Aslında 0 araç almayı ticari yönden olumsuz görüyordum fakat
    kısmet böyle imiş.O kadar farklı fikirler varki helede üretimden kaldırılma olayı bana göre arçlarımızın gözden düşmesine sebeb oluyor bakalım artık zaman neler gösterecek.
    Hepinize Hayırlı Günler Ve Kazasız Belasız Sürüşler Diliyorum.

City üretimden kaldırılmıyor, sadece Türkiyede üretilmeyecek.
  • HERKESE SELAM YAKLAŞIK FORMU 5 AYDIR OKUYORUM BU OKUDUKLARIMIDA GÖZÖNÜNE ALARAK (ASLINDA TAM OLARAK GÖZÖNÜNE ALMADIM ÇÜNKÜ O ZAMAN YORUMLARA GÖRE BU ARABAYI ALMAZDIM GİTTİM TEST SÜRÜŞÜNE KATILDIM VE OK DEDİM) EYLÜLDE 2007 CİTY ELİT OTM ALDIM
    VE ARABAMDAN ÇOK MEMNUNUM. BURADAKİ OLUMSUZ GÖRÜŞLERE RAĞMEN GİTTİM İZMİRDEN ÇAMKIRANDAN ALDIM. HİÇTE PİŞMAN DEĞİLİM İYİKİDE HONDA ALMIŞIM DİYORUM.İLK 1000 BAKIMINA KADAR YAPTIÜIM HESABA GÖRE 0,176 YTL YAKTI 100 KM DE BAKIMDAN SONRA BİRAZ ARTTI GİBİ GELİYOR YAKITI TABİ BUNDA DAHA ÇOK ŞEHİR İÇİ KULLANIMIMDA ETKİSİ VAR. ŞU AN ,25 YTL YAKIYOR. AMA HERHALDE DAHA ARAÇ 1500 KM CİVARINDA DAHA SONRA DÜŞECEK DİYE UMUYORUM. FORUMDA SÖYLENEN OLUMSUZLUKLARIN HİÇ BİRİNİ YAŞAMADIM ŞİMDİYE KADAR GALİBA BİRAZ ABARTILIYOR YADA O ARKADAŞLAR ÇOK ŞANSSIZ. HERKESE TAVSİYE EDİYORUM CİTY ELİTİ EN ÇOK BAGAJINDAN MEMNUNUM BU ARADA
    DAHA SONRA BAŞKA GÖRÜŞLERİMİDE BİLDİRECEĞİM ŞİMDİLİK ACELE OLARAK BU KADAR YAZIYORUM

• quote:

Orjinalden alıntı: ılgaz
    Gençler pek bilmez ama Hacımurat da değişmezdi. Arada bir tam sayfa gazete ilanı görürdük :
    "Hacımurat bundan böyle 70 HP. Bu, ancak Hacımurat'a yaraşır bir gelişmedir " gibi..... Bizler de bütün bunları çok büyük değişimlemiş gibi algılardık. Tabii insafsızlık etmeyelim, belki de o günler için gerçekten de önemli gelişmelerdi.

Ilgaz kardeş,
    Hacımurat değişmedi fakat hâlâ Türkiye'nin en meşhur ve sempatik arabası.
    Bunda Cem Yılmaz'ın payı büyük fakat gerçek olan bu.
    Keşke City de Hacımurat kadar meşhur ve onun gibi efsane olabilse.

City'ni güle güle, kazasız belasız kullan, sana uğur getirsin inşallah.

• aramıza yeni katılan arkadaşlara hoşgeldiniz ve arabalarıyla ilgili de hayırlı olsun demek istiyorum...

City genelde sorunsuz bir araba özellikle fiyat-donanım kriterleri ve düşük yakıt tüketimiyle şuan da bence liderliğe oynuyor.
    bu araba hemen efsane olmayacak ama zaman herşeyi ortya koyacak ve city hak ettiği yeri bulacak ben buna gönülden inanıyorum zaten buna inanmasam ilk alanlardan biri olmazdım...

sorunlu araçlar her markanın her modelinde vardır ancak bu durumlar özeldir ve genellemeye girmez...

herkese bol kahkahalı ve cityli günler diliyorum...

ben babadan japoncuyum kusura bakmayın....

• quote:

Orjinalden alıntı: GÜNCE1

HERKESE SELAM YAKLAŞIK FORMU 5 AYDIR OKUYORUM BU OKUDUKLARIMIDA GÖZÖNÜNE ALARAK (ASLINDA TAM OLARAK GÖZÖNÜNE ALMADIM ÇÜNKÜ O ZAMAN YORUMLARA GÖRE BU ARABAYI ALMAZDIM GİTTİM TEST SÜRÜŞÜNE KATILDIM VE OK DEDİM) EYLÜLDE 2007 CİTY ELİT OTM ALDIM
    VE ARABAMDAN ÇOK MEMNUNUM.

GÜNCE1 hos geldin merhabalar.

Hayırlısı olsun gule gule kullan cok iyi bir tercih yapmıssınız bravo demek istiyorum. Bu gidisle Izmir'li city piknikleri duzenliyebilecegiz bu gidisle. Guzel Izmir'de City ler artıyor cok sevindirici bir olay bence. Yolda birbirimizi gordukce en azından selektor yapalım olmaz mı? Tekrar hayırlısı olsun diyorum ve rica ediyorum kucuk harflerle yaz olmaz mı.
  • quote:

Yolda birbirimizi gordukce en azından selektor yapalım olmaz mı?

sellektör olayı tüm city kullanıcıları arasında tüm Türkiye'ye yayılsın...
  • fikrim geldi...........

Hepimizin ortak kararlastıracagı bir zamanda mesela, Canakkale Sehitliginde bulusabilirmiyiz.

mesajlarımıza okuyan tum arkadaslar davetli olsa.
    Illa City olacak degil ama cogunluk City kullanıcıları olsa. Cok yol degil araba fazla yakmıyor. Simdiden yavas yavas organize etsek.

Bir tarih kararlastırsak ve bulussak. yerde sizler tarafında onerilebilir tabiki ama ortak bir noktada ve anlamlı bir yerde olsa diye ben Canakkale Sehitlik dedim.

Mesela.
  • 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.