Şimdi Ara

Yeni Harici Disk'de (Toshiba) Delay Detected --- (WD My Passport alındı, test başarılı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni bir Toshiba Canvio harici disk aldım. Diski kullanmadan test etmek istedim. HDD Renegenator ile daha taramanın %7 sinde 30 adet delay detected buldu. Bu normal midir. Programda hata olabilir mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyWar -- 12 Şubat 2022; 13:53:55 >

• kullanılmış disklerde delay olabilir. yavaş sektör anlamına gelir. bazı sektörler aşırı yavaş olduğunda diskin çalışması yavaşlayabilir , hatta disk kararsınz hale gelip bilgisayarı dondurabilir.

Delay sectörler aşırı fazla ve periyodik olarak tekrarlı ise , yüksek ihtimalle bi okuyucu kafa zayıflamış olabilir.

Diskin tamamında aşırı yavaşlık varsa, ya disk servis alanında yazılımsal veya fiziksel sorunlar olabilir, okuyucu kafalar zayıflamış olabilir, disk formatlama bilgilerinde yazılımısal veya fiziksel sorunlar olabilir.

Nadiren, bilgisayarınızda çalışan başka programlar diski meşgül ettiğinden aslında sorunsuz olan diskte delay sectörler görünebilir.

Sizin sorununuza gelince, miktar olarak önemsenmeyecek düzeyde. Ancak yeni alınan diskte delay sectör olmaması gerekir. 2. el olup olmaması ile ilgili bişey söyleyemem. Ama şüphe uyandırıcı.

Disk darbe almış ise bu tarz sorunlar oluşabilir.

• öncelikle teşekkürler hocam cevabınız için.

hdd sentinel de görünen değerlere göre fabrika çıkışlı gibi, kullanım yada diske yazdırma durumu göstermedi program.
    bu arada testi 3 kere tekrarladım hepsinde %7 de testi durdurmuştum aynı sayıda delay çıktı. ama yüksek ihtimal artarak devam edecekti eğilim böyleydi 4 saat beklemek istemedim. cevabınıza göre değerlendirecektim, iade oluşturayım en iyisi.

bu arada delay sector'leri tarayan başka bir program var mıdır.
  • HD tune, victoria , HDDRegenerator, sentinel ( onarma işlemini kesinlikle önermiyorum . disk elinizde kalabilir)

Benim bildiklerim.

HDTune benchmark testinde grafik eğrisi olarak taramyı görebiliyorsunuz. ben çok kullanıyorum

• Yeni ürün gelince tekrar mesaj atmayı düşünüyordum. İlk aldığım ürünün iade süreci tamamlanıp yenisi yollandı. Yeni ürünüde test ettim %7 de 22 adet Delay Sector buldu HDD Regenerator programı. Testi tamamlamadım taranan alan yüzdesi arttıkça delay sayısı devamlı artış durumundaydı. Bu arada gelen ürün öncekinden üretim tarihi açısından farklı ve daha yeni, ayrıca ürünün ilk gelen gibi %99.9 sıfır fabrika çıkışlı olduğunu düşünüyorum. Çıkan delay sectorler için ne dersiniz @DigitalVeri hocam. Şansımı daha zorlamayacağım, farklı bir markaya yöneleceğim. (Bu arada 3 senelik Seagate Expansion da tam tarama yapmıştım ve toplam 8 adet Delay Sector çıkmıştı.)

Ekleme: Meraktan Victoria HDD ile tam tarama yaptım. Çıkan sonucu yorumlar mısınız? 1,0s YEŞİL değer 127 adet. fazla değil mi sıfır bir ürün için. bir süre sonra kullanım sonrası turuncuya yada kırmızıya dönme durumu olmaz mı?

Yeni Harici Disk'de (Toshiba) Delay Detected --- (WD My Passport alındı, test başarılı)

Ekleme 2: Son kez HDD Renegerator ile de full tarama yaptım. çıkan sonuç 466 adet Delay sector. Bu aşamada tekrar iade oluşturdum. Sorunları anlattım tekrar satışa koymazlar umarım iki ürünüde.

WD My Passport denemek istedim. bugün ürün geldi. Victoria ile test yaptım. Kabul edilebilir sonuçlar çıktı diye düşüyorum. Toshiba Canvio harici disk alacak arkadaşlara tavsiye etmiyorum bu diski.

WD My Passport test sonuçları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyWar -- 12 Şubat 2022; 13:52:19 >

• SpyWar kullanıcısına yanıt

Testte çıkan delay , sayısı çok olmadığı sürece sorun yapmaz. normalden uzun sürede veri transferi yapılan sector demek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.