Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.338
Cevap
205
Favori
522.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ancak bugün çok yorgunum anca eve geldim felan yarına kalır.

istediğiniz testler varsa detaylı birşekilde yapabilirim.

@hey

ayrıca teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 29 Mayıs 2014; 22:58:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

arkadaşlar modem bugün elime ulaştı

ancak bugün çok yorgunum anca eve geldim felan yarına kalır.

istediğiniz testler varsa detaylı birşekilde yapabilirim.

@hey

ayrıca teşekkürler.

Hayirli olsun
  • Turkcell Superonline'ın verdiği Pirelli modemi emekliye ayırıp bu modeme geçmeyi düşünüyorum. Fiber internet kullanıcısıyım. Alır almaz bağlayıp kullanabilecek miyim yoksa ekstra işlem gerecek mi? Ayrıca modem değişikliğini Pirelli modemin kapsama alanının az olmasından dolayı yapmayı istiyorum. Bu modem Pirelli modeme göre bariz bir kapsama alanı artışı sağlar mı?
  • Hocam dediğiniz gibi yapıp kablosuz olarak kurdum, bağlandı dedi ama internete hiç bağlanamadı, sağ alt köşede de bağlantı yok diyor.

Kabloyu taktığımda yine aynı problem, görülmedi diyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthzgr

Hocam dediğiniz gibi yapıp kablosuz olarak kurdum, bağlandı dedi ama internete hiç bağlanamadı, sağ alt köşede de bağlantı yok diyor.

Kabloyu taktığımda yine aynı problem, görülmedi diyor...

Kurulum sorunumu yasiyorsunuz sizin sorunu goremedim veya gozden kacirdim mobilim su an

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet hocam. Modemin kurulumu için gereken kabloyu pcdeki slota taktığımda "kablolu bağlantıyı saptayamıyor" diye hata geliyor. Hem siyah hem gri kabloyla denedim, tüm slotlara ayrı ayrı taktım ama hep aynı sorun. Şimdi Vatan'ı aradım hatta ama teknik destek hattı yok dedi :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bl00dyHell

Turkcell Superonline'ın verdiği Pirelli modemi emekliye ayırıp bu modeme geçmeyi düşünüyorum. Fiber internet kullanıcısıyım. Alır almaz bağlayıp kullanabilecek miyim yoksa ekstra işlem gerecek mi? Ayrıca modem değişikliğini Pirelli modemin kapsama alanının az olmasından dolayı yapmayı istiyorum. Bu modem Pirelli modeme göre bariz bir kapsama alanı artışı sağlar mı?

yahu tabiki hocam kıyaslamayın bile

şimdi kuruluma başlayacağım istediğiniz birşey varsa belirtin.
  • quote:

Evet hocam. Modemin kurulumu için gereken kabloyu pcdeki slota taktığımda "kablolu bağlantıyı saptayamıyor" diye hata geliyor. Hem siyah hem gri kabloyla denedim, tüm slotlara ayrı ayrı taktım ama hep aynı sorun. Şimdi Vatan'ı aradım hatta ama teknik destek hattı yok dedi :/

ipv4 kismi dns ler dahil otomatik olsun
    Bu sekilde baglayinca modem pc ue otomatik bir ip zaten veriyor sonra modem ip den arayuze girmesi gerek kabloda sorun olmasin
    Teamle bi bakalim isterseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 30 Mayıs 2014; 15:09:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: connaught

quote:

Evet hocam. Modemin kurulumu için gereken kabloyu pcdeki slota taktığımda "kablolu bağlantıyı saptayamıyor" diye hata geliyor. Hem siyah hem gri kabloyla denedim, tüm slotlara ayrı ayrı taktım ama hep aynı sorun. Şimdi Vatan'ı aradım hatta ama teknik destek hattı yok dedi :/

ipv4 kismi dns ler dahil otomatik olsun
    Bu sekilde baglayinca modem pc ue otomatik bir ip zaten veriyor sonra modem ip den arayuze girmesi gerek kabloda sorun olmasin
    Teamle bi bakalim isterseniz

Hepsi otomatikte. Bende öyle bir şey açılmıyor/gelmiyor.

Bugün Vatan'a gittim, adam yeni ethernet kablosu al dene ucuzdur dedi, sonra TTnet'i ara yeni modem aldım yapılması gereken bir değişiklik var mı diye sor dedi. Yarın tekrardan bir bakacam.

Sağ olun :)

• Selamlar,

Bu cihazı satın almayı düşünüyorum önümüzdeki günlerde ancak, Playstation 3 oyunlarının online-multiplayer modlarıyla alakalı bir bağlantı sorunu yaşarmıyım ileride diye merak ediyorum.

Cihazı PS3 online oyunlarında deneyenler var mıdır aranızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: overseas

Selamlar,

Bu cihazı satın almayı düşünüyorum önümüzdeki günlerde ancak, Playstation 3 oyunlarının online-multiplayer modlarıyla alakalı bir bağlantı sorunu yaşarmıyım ileride diye merak ediyorum.

Cihazı PS3 online oyunlarında deneyenler var mıdır aranızda?

direk bağlantı için adsl ayarlarını yapacaksınız
    psn oyunlar vs için port açmak gerekebilir belki
    eski modemde port açtınızmı
  • Bu Modemi alsam alt kattaki annemler Wifi ile internete girebilir mi, çekim gücü iyi midir? Birde ağdaki diğer kullanıcıların internet hızına sınırlandırma getirebiliyor muyuz? Örneğin; 16 Mbit internet hızını diğer kullanıcılar için 8mbit ve kendime ayrı 8 Mbit gibi bir şekilde paylastira bilir miyim.
    Suan elimde dmsart adsl'in verdiği D-link DSL 2640u var. tek ve küçük anten olduğundan dolayı sanırım zayıf çekim gücü oluyor. Acaba elimdeki Modem ile diğer kullanıcılara hız sınırlaması getirebilir isem galiba bir tek Wifi çekim güçlendiriciye ihtiyacım olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A fine day to die -- 1 Haziran 2014; 18:39:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A fine day to die

Bu Modemi alsam alt kattaki annemler Wifi ile internete girebilir mi, çekim gücü iyi midir? Birde ağdaki diğer kullanıcıların internet hızına sınırlandırma getirebiliyor muyuz? Örneğin; 16 Mbit internet hızını diğer kullanıcılar için 8mbit ve kendime ayrı 8 Mbit gibi bir şekilde paylastira bilir miyim.
    Suan elimde dmsart adsl'in verdiği D-link DSL 2640u var. tek ve küçük anten olduğundan dolayı sanırım zayıf çekim gücü oluyor. Acaba elimdeki Modem ile diğer kullanıcılara hız sınırlaması getirebilir isem galiba bir tek Wifi çekim güçlendiriciye ihtiyacım olacak.

1 kat altta sorun yapmaz lak9n uc noktalarda yetersiz kalabilir
    2640 ta wds yok olsaydi asusla kopru yapardiniz sayet kablo cekme sansi varsa ap olarak kurabilirsiniz
    hiz dengesi icin qos ayarlarindan dediginiz mumkun kurcalamak gerek

• Asus modemlerde kutunun içinden Türkçe kullanım kılavuzu ve Asus Türkiye garanti belgesi çıkıyor mu arkadaşlar?
    Hızlıal'dan yeni aldığım n16u modelini kurulum için açtığımda içinden Asus TR garantisi olduğuna dair ne bir belge, ne de Türkçe kullanım kılavuzu çıktı.
    Normali böyle midir, yoksa resmi ithalat ürünü olmayabilir mi?
    Duruma göre iade edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey

Koyuncu, bogazici ve cizgi resmi distiribitorler bunlardan birinden gelmisse prob yoktur

Teşekkürler.
    Ürünün ambalajının hiçbir yerinde bu firmaların adı da geçmiyordu, az önce 216.5243000 numaradan Asus TR müşteri hizmetleri ile görüştüm.
    İçinden Türkçe garanti belgesi ve kullanım kılavuzu da çıkması gerekir ancak sorun değil dediler, modemin altındaki seri no ile kontrol ettiler, 3 yıl garantili çıktı
  • Modeme bağlanan aygıtlara hız sınırlamasını nasıl yapıyoruz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazkaplan18

Modeme bağlanan aygıtlara hız sınırlamasını nasıl yapıyoruz ?

Qos ayarlarindan

• quote:

quote:

Qos ayarlarindan

Tam olarak nasıl yapılıyor diye sormuştum aslında :)
  • quote:

quote:

quote:

Qos ayarlarindan

Tam olarak nasıl yapılıyor diye sormuştum aslında :)

Hic ihtiyacim olmadi eve gecince kurcalarip sonucu yazarim

• Farklı ethernet kablosuyla denedim, TTNet'i aradım onlar da çözemedi olayı. Modem kurulumu yapılıyor gayet ama bağlantı yok.

Geri götürecem aleti şimdi.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.