Teğmen
08 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar,

Orta segment 3000-4000 tl arasında bir bütçe için, genellikle sosyal medya ağırlıklı fotoğraf çekimlerinde iyi olan bir telefon önerinize ihtiyacım var. Çok fazla uygulama kullanmamıyorum, sadece işimi görecek uygulamaları tutuyorum telefonda.

Bu özelliklerde önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba,

Açma-kapama anahtarlı bir prize bağlı POWERFUL marka 650W bir UPS cihazım var. Cihazı kapatıp, ardından prizde de anahtarı kapatıyorum genelde. Ancak, açarken prizin anahtarını açtığım anda UPS içinden tık diye bir ses geliyor ve otomatik olarak, güç tuşuna basmadan UPS açılıyor. Dahası UPS'in böyle açılması bilgisayarı da açıyor ve bu açılışta BIOS hatasıyla açılıyor yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.

Neden kaynaklanır bu problem nasıl çözebilirim?

Selamlar,

Samsung Gear VR (2016) SM-R323 By Oculus ile sadece video izlemek için,

piyasadaki S6, S7,NOTE 5, S6 EDGE, S7 EDGE replikaları iş görür mü acaba?

merhaba,

windows'ta rx570 için bitchain driver'ını yüklediğimde hd6850 devre dışı kalıyor, ethereum dışında diğer altcoin kazımları için bu kartıda dahil etmek istiyordum.

amd bitchain driver'ı da sadece hd 6000 serisini desteklemiyor.

münkün mü bu kartları birlikte çalıştırıp mining yapabilmek acaba, bilgisi olan var mı?

Merhaba,

LG 42LA620S-ZA model ürün sahibiyim. Siteden yazılım güncellemesi indirdim (bkz. http://www.lg.com/tr/destek/urun-destegi/lg-42LM620S) belirtilen şekilde yükledim ve sorunsuz yüklendi. Uydudan kanal tarama yapıp, cihazı kapatıp açtıktan sonra kanallar gidiyor. Tekrardan tarama yapılmasına dair bir uyarı çıkıyor, yani kanalları kayıt etmiyor. Şimdi tekrar siteden yazılımın referans kısmına baktığımda bu yazılımın 42LA620S-ZA modeline uyumluluğu olup olmadığı yazmıyor hadi onu geçtim LG 42LA620S bile yazmıyor. Fabrika ayarlarına dönüş, uygulama sıfırlama falan kar etmedi.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Selamlar.
Merhaba,

Screenshotlar da görüldüğü gibi bir donma problemi var, bunun sebebi ne olabilir? Bazen açılışta bazen bir program açılırken donup ekran birbirine giriyor.

Önceden de karşılaştığım bir sorundu bu, ekran kartı, ana kart, ram ve hdd'yi yeni değiştirdim. Bir tek power supply aynı ondan da kaynaklı olaiblir mi anlayamadım.

Selamlar.

Merhaba,

Eski sürüm Joomla tabanlı bir websitem var, yeni sürüme geçemiyorum ve sürekli site dosyalarına virüslü backdoor kodlar giriyor, bazen site başka biryere yönleniyor, bazen kapanıyor. Her seferinde içerik temizlemek sıkıntısı var. Niyetim bu siteyi online tutmak ancak, html tabanlı bir arşive çevirebilsem sıkıntı ortadan kalkacak.

Var mıdır bunu yapabileceğim herhangi bir yöntem?

Selamlar.
Merhaba,

Bu ürünle alakalı bir sıkıntı belirtmek istiyorum. Öncelikle, sorunu doğru aktarabilmek adına linkteki resimleri incelemenizi isterim.

Ürünü aldığımda 3-4 farklı HMDI ve 1-2 farklı DisplayPort kablosu denedim ancak sonradan farkettim ki, resimlerden de görülebileceği gibi Displayport ve HDMI giriş devreleri, kasanın (monitörün kasası) birleştiği yerden biraz geride kalıyor, dolayısıyla bu, görüntü bağlantı kablosu (ister Displayport ister HDMI olsun) girişe taktığımda kısa kalıyor ve görüntü alamıyorum. Kasayı biraz bastırarak taktığımda görüntüyü alıyorum ama monitörü herhangi bir şekilde oynattığımda yine görüntü gidiyor.

Sormak istediğim şu ki, bu ürünün özel olarak üretilmiş bir görüntü bağlantı kablosu mu var? (Eğer varsa kutunun içinden çıkmadı)

Eğer yoksa bu ürün garanti kapsamında tamire mi verilmeli, değişim mi istenmelidir?

Not: Kaliteli kablo olmadığından oluşabilecek sıkıntılardan bahsedildi, bulabileceğim en pahalı kablolardan aldım, yine sonuç aynı.

Not 2 (sitem içerir) : Bu konuda detaylı ve en kesin bilgi için ASUS Tenik Desteği aradım, görüştüğüm kişi "yeni alınan üründe böyle bir sorun olamaz" gibi abuk sabuk bir cevap verdi, "kabloyu değiştirin" dedi. E-posta gönderdim, sadece bilgi sahibi olabilmek adına -aynen buraya yazdığım gibi detaylıca anlatarak- yaptım bunu, tek alabildiğim yanıt "teknik servisimize gönderin" oldu. Bilgi talebini neden yaparız, ne için yaparız, en ufak bir fikirleri bile yok, meseleyi en basite indirgeyerek robot gibi kalıp cevap veriyorlar. Telefon verdiğimi hatırlıyorum ama o konuya hiç değinmeyeceğim bile, kısacası ASUS'tan teknik destek alabilmek muallaklık denizinde kulaç atmaktan farksız. Bundan sonra ürün alırken teknik desteği önemli ölçüde göz önünde bulundurmak gerektiğine inandım.

Görsel linki :http://imgur.com/a/Qonel

Selamlar,

Samsung NP530U3B model notebook'u, harici Philips 220WS monitörle birlikte kullanıyorum.

Güç kablosu takılı olduğunda harici monitörün ekranında hafif dalgalanmalar oluyor. Mouse oynatınca rahatsız edici bir botuya ulaşabiliyor.

Kabloyu taktığım (laptop içindeki kısım) yer kırılmıştı, kısa süre önce yaptırdım bu sebepten yapabilir mi bilmiyorum ya da şarj adaptörünü değiştirsem sorun çözülür mü?
Selamlar,

Eski makinemden ve telefonumdan yaptığım çekimlerde nedenini bilmediğim ses kötü çıkıyor fotoğraflarda görüntü kalitesi düşüyor.

Bugün Samsung WB50F modelini gördüm ama amazon yorumlarında video çekimlerinde zoom yaparken sesi kestiğine dair birşeyler söylemişler.

Kısacası, eğer varsa konserlerde görüntü kalitesi iyi-orta halli ve sesi boğuk boğuk kaydetmeyen bir fotoğraf makinesi arıyorum.

Max. 250-300 TL civarında dijital makine öneriniz var mıdır?
Hakkında
Forum İmzası:
Let The Hammer Fall

Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
test
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 200
İkinci El Bölümü Mesajları: 39
Konularının görüntülenme sayısı: 14.185 (Bu ay: 40)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.