Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (490. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.338
Cevap
205
Favori
522.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet hocam çünkü saati ntp pool üzerinden çekiyor yani internet üzerinden orada güncelliyor. Bundan dolayı bağlantı olmadığından yanlış göstermesi normal.

• Şuan elimde AC750 var ve firmware olarak beta sürümünü kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım henüz stable hale gelmiş bu yazılım yakında muhtemelen yayınlanır. Beklemek istemeyen arkadaşlar bence yüklesin derim, çünkü son çıkan wifi frag attack açığını da kapatıyor bu güncellemeyle. Gayet stabil geldi bana şimdilik.

• Merhaba.

TurkNet e geçişim sağlandı. Hattımın kaldırdığı hızı siteden sorgulattıpımda 73 mbit çıkıyordu. Fakat hattıma bu değerlere göre 50mbit tanımladılar. Arıza kaydı açtırdım 2 kere. Binaya kadar 75 mbit geldiğini, ankastreden sonra hızın 50 ye düştüğünü söylediler. Çok ta ısrar etmedim. İsterseniz gelip bakarız, sorun telefon kaynaklıysa para almayız dediler. Şimdilik kalsın dedim.

Beta Firmware yükledim. Modeme reset atıp tekrar kurulum gerçekleştirdim. Günlük 200 250 CRC hatası alıyorum. İnternette herhangi bir kopma yaşamıyorum şimdilik.

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

@Invisible

• Dsl-ac750 modem için beta sürümünü yüklesem içeriği türkçemi yoksa ingilizce mi acaba?

Birde aşağıdaki linkte buldum son sayfada.Burası güvenilir mi?

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]
    TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]uktechhub.com
    Latest Beta Firmwares for DSL-AC51 to DSL-N66U incl. DSL-AC750 Page 34 of 0 -
    https://uktechhub.com/forums/topic/latest-dsl-asuswrt-firmware-v9-1-2-3_502-g2bdb05b-now-available/page/34
  • Allah belasını versin bu asus markasının da modeminin de. Kablosuz ağ performansı leş leş. Bıktık artık. alt tarafı iki telefon aynı anda bağlansın istiyoruz yeminle başka bir isteğim yok DSL N16 modeminden ama yok arkadaş biri bağlanıyor diğeri stabil değil. Kanal değiştiriyoruz hız yok. Yemin ederim gına geldi. İMDAATTTTTTT

• quote:

Orijinalden alıntı: Creative52

Dsl-ac750 modem için beta sürümünü yüklesem içeriği türkçemi yoksa ingilizce mi acaba?

Birde aşağıdaki linkte buldum son sayfada.Burası güvenilir mi?

uktechhub.com
    Latest Beta Firmwares for DSL-AC51 to DSL-N66U incl. DSL-AC750 Page 34 of 0 -
    https://uktechhub.com/forums/topic/latest-dsl-asuswrt-firmware-v9-1-2-3_502-g2bdb05b-now-available/page/34

Türkçe oluyor ve evet o linkten bulup indiriyoruz betaları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SeneCa61

Merhaba.

TurkNet e geçişim sağlandı. Hattımın kaldırdığı hızı siteden sorgulattıpımda 73 mbit çıkıyordu. Fakat hattıma bu değerlere göre 50mbit tanımladılar. Arıza kaydı açtırdım 2 kere. Binaya kadar 75 mbit geldiğini, ankastreden sonra hızın 50 ye düştüğünü söylediler. Çok ta ısrar etmedim. İsterseniz gelip bakarız, sorun telefon kaynaklıysa para almayız dediler. Şimdilik kalsın dedim.

Beta Firmware yükledim. Modeme reset atıp tekrar kurulum gerçekleştirdim. Günlük 200 250 CRC hatası alıyorum. İnternette herhangi bir kopma yaşamıyorum şimdilik.

@Invisible

Öncelikle hayırlı olsun hocam, 50 tanımlamaları iyi olmuş 8db snr margin değeri stabil bir bağlantı almanız için yeterli. Bu hat değerleriyle sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

• Arkadaşlar, modemleriniz için son beta firmware yazılımına aşağıda bıraktığım linkten ulaşabilirsiniz.

Yükleme adımları (Bu işlemi yaparken modeme ethernet kablosu ile bağlı olmanız tavsiye edilir.)

-----------------------

1- Kendi model numaranıza uygun olan modeli seçip indirin.

2- Sonrasında zip dosyasından .trx uzantılı dosyayı çıkartın. (Model numaranızın aynı olduğundan emin olun)

3- Ardından modem arayüzüne girip Yönetim bölümünden Donanım Yazılımı Yükseltme kısmına gelin.

4- Yeni donanım yazılımı yazan kısımda indirdiğiniz .trx dosyasını seçin ve yükleye basın.

5- Bu işlem max 5dk içinde tamamlanıyor, o sırada herhangi bir şeyi ellemeyin modemin kendine gelmesini bekleyin.

6- Modem yeniden başlayıp ışıkları yandığında kullanıma hazır hale gelecektir.

Bu yazılım yükleme işleminden sonra modemi fabrika ayarlarına alıp tekrar kurulum yapmanızı tavsiye ederim.

https://www.asuswebstorage.com/navigate/a/#/s/EEC625C71D7A4859A30D12858B7F0193Y

• Invisible kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam. Gigabit net gelene kadar 50mbit fazlasıyla yetecektir zaten. 16 mbitten geçtim. Buna da şükür diyelim.

• Asus modemlerde internetten kopma olduğunu nereden ve nasıl görüyoruz acaba? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

• 1-İnternet kafe için hangisi daha güçlü modemdir. ac750 mi yoksa n16 mı.

2-Ac750 kullanıyorum normalde snr değerim 10.7 gece elektrik giderse eğer sabah geldiğimde snr değeri 6.0 oluyor. Modemi yeniden başlattığımda 10.7 ye yükseliyor bu sorun modemden midir.

• quote:

1-İnternet kafe için hangisi daha güçlü modemdir. ac750 mi yoksa n16 mı.

2-Ac750 kullanıyorum normalde snr değerim 10.7 gece elektrik giderse eğer sabah geldiğimde snr değeri 6.0 oluyor. Modemi yeniden başlattığımda 10.7 ye yükseliyor bu sorun modemden midir.

Elektrik gittinde bir çok kişinin modem bağlantısı gidiyor bu yüzden senin modem daha önce bağlantı kurduğunda kapasite hızı daha yüksek olarak bağlantı kuruyor. Diğer modemler tekrar bağlantıyı kurduğunda kapasite eski haline geliyor. Bu durum normal ve her yerde, hat kapasitesini tam kullanan her modemde olan bir durum.

• quote:

1-İnternet kafe için hangisi daha güçlü modemdir. ac750 mi yoksa n16 mı.

SRA yı acmadiysaniz açın bu sayede SNR değeriniz hat kopmadan hızınıza göre ayarlanır. A

• Asus ac 750 köprü (bridge) modu nasıl yapılıyor.Asus ac 750 yi bridge mode alıp modem ile router arasına kablo çektim. router dan pppoe ile internete bağlanmak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wa$abi -- 5 Eylül 2021; 17:3:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EsFaEr

Asus modemlerde internetten kopma olduğunu nereden ve nasıl görüyoruz acaba? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bilen arkadaş yok mu? Ac51 modemde hat nasıl izliyoruz kopma olmuş u olmamış mı nasıl anlıyorz

• quote:

Orijinalden alıntı: EsFaEr

Bilen arkadaş yok mu? Ac51 modemde hat nasıl izliyoruz kopma olmuş u olmamış mı nasıl anlıyorz

Alıntıları Göster

Günlük kısmından bakabilirsin hocam orada log tutuyor

• Ac750 cihaz kendini kablosuz ağı açamadan reset atıyor kurtarma yazılımı ile yükleme yaptım sonuç aynı.
    Eski sürümlerden denedim kurtardım aynı sorunu yaşayan oldu mu bu model de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 8 Eylül 2021; 11:51:0 >
  • NewsTR kullanıcısına yanıt
    Farklı sürümlerde de aynı şeyi yapıyorsa arızalıdır, iade edin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt

Eski sürümde stabil çalıştı şuan güncel sürüme döndüm sorun yok, otomatik reboot aktif etmiştim sanırım cihaz boot olurken hataya düşmüş.

Bu arada sitesinde yazmıyordu tesadüf mü yine de yazayım sorun yaşayan olursa eski sürüm yükledikten sonra yine aynı devam etti sadece reset ile cihaz aynı kaldı.

Reset+wps basıp 30 saniye bekledim sonra düzeldi.

Garantisine 2 ay kalmış şimdi göndersem sorun yok diye geri gelir.

• Herkese merhaba. Asus marka modem alma niyetindeyim. Şu anki evimde Keenetic marka modem kullanıyorum. Taşınacağım eve yeni modem alıp Asus olmasını düşündüm. Asus modemlerinden hangisini tavsiye edersiniz? Bütçeme uyan ve mantıklı olduğunu düşündüğüm iki modem var. Fakat buradaki yorumlardan okuduğum kadarıyla kablosuz bağlantıda sorun yaşamak gibi durumlar söz konusu. Ben modemin herhangi bir ayarıyla oynamadan stabil bir şekilde çalışmasını istiyorum. Başımı ağrıtmayacak bir modem hangisi olur? Tavsiyeleriniz nedir?

• 
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.