Şimdi Ara

YENİ FOTOLAR GELDİ 2. KEZ MAKYAJLANAN 2013 SCENİC XMOD VE GRAND SCENİC FAZ II PLATFORMU (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
3
Favori
41.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, tüm yeni araç alanların araçları hayırlı uğurlu olsun.

Merak ettiğim bir konu var;

- 70 bin TL değerinde bir araç almaya niyetleniliyor,
    - Bayiye gidilip satış elemanının karşısına oturunca, eleman alıcıyı ölümle korkutup sıtmaya razı etmek için sisteme bakarak önce "araç yok" diyor. Bunu duyan alıcının kafası iyice karışıyor ve hayalleri suya düşecekmiş gibi hissederek tam her şeye razıyken, eleman sistemi tekrar kurcalıyor ve " Gözünüz aydın bir tane buldum............." dediğinde, alıcı artık tam tava gelmiş oluyor. İçinden, "hangi renk ve hangi donanım olursa olsun razı olayım, bu aracı kaçırmayayım" diye teslimiyet gösteriyor.
    - Aynı evrelerden bende geçtiğim için biliyorum, Renault bayileri genellikle böyle çalışıyorlar. Depo olarak kullandıkları araziler ağzına kadar dolu da olsa satış taktikleri bu ve gayet etkili de oluyor. Şu anda İstanbul'daki herhangi bir bayiye gidildiğinde Dacia haricinde hemen bulabileceğiniz bir Renault modeli yok gibi. Mutlaka önce biraz ter döktürüyorlar. Böylece beyaz alma niyetindeki alıcı kırmızıya, siyah niyetinde olan gri alabiliyor.
    - Yukarıdaki uygulamalar sebebiyle de alıcı aracı zaten zor bulduğu için yakıt sarfiyatının fazlalığı gibi sorunları ancak aracı teslim alıp kullanmaya başladıktan sonra farkedebiliyor ve iş işten geçmiş oluyor.

Benim şu anda 2 adet Renault aracım var ve yakıtları şöyle:

Symbol 1.5dci ort. 5 Lt yakıyor.
    Master 2,3dci ort. 9 Lt yakıyor.

Görüldüğü gibi, Master aracımızla 1500 kg yük taşıyoruz ve en çok 9-9.5 Lt. yakıyorken Scenic gibi bir aracın 8 Lt yakmaması gerekir. Üstelik araç tanıtımlarında verdikleri bilgi ile gerçek sarfiyat arasında %32 fark var.

Bence bu kabul edilemez bir durum. Çünkü aynı sınıftaki 1500kg'lık Verso 1.6 benzinli MT aracım ort. 7.5 Lt yakıyor. 1.8 AT olan benzinlisi ise 8,5 Lt yakıyor.

Bir dizel araç benzinli ile aynı yakmamalı. Aksi halde neden dizel alasınız ki?

Tepkinizi Renault'a bildirmelisiniz.

• Renanun ve Tofaş'ın Bursada tarlalar dolusu aracı varken ARAÇ YOK demeleri demek bu yüzdenmiş :D
    Açıkcası aracı çok sevmeme rağmen içine alışamadım alabilecek durumum da yok gerçi :D
  • Merhaba,
    Aracımı teslim alalı 3 hafta olmak üzere.
    Tatilde İstanbul-Bodrum-İstanbul arasında yakıt tüketimini test etme şansım oldu.
    Gidişte 3 kişi ve bagaj full dolu olarak dikkatli gitmeye çalıştım ve 650 km'lik yolda ortalama yakıt tüketimim 5,2 lt/100 km oldu. 1800-2000 devir arasında tüketim min oluyor, zaten devir göstergesi o aralıkta yeşil oluyor.
    Dönüşte araçta 5 kişiydik ve hiç dikkat etmedim tüketim 5,7 lt/100 km oldu.

buha0816 arkadaşın yokuşta kaydırmayla ilgili söylediğine yönelik olarakda;
    yokuşta araç durunca geri kayıyor, ama 1 kez frene basıp çekince 3 sn aracın geri kaymasını engelleyor.
    Herkese keyifli sürüşler,
  • Devir 2000'i gecmediyse hız da 110u geçmemiştir.
    Su an hemen hemen tüm araçlar bu degerleri uzun yolda tutturuyor.
    Ben otomatik Civic'imle uzun yolda bu degerleri tutturuyordum.
    Ağırlığına göre iyi degerler, lafım yok..
    Ama o hızlara tahammül edip o degerleri tutturunca arabayı değil şöförü övmek lazım....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atkestanesi

Merhaba,
    Aracımı teslim alalı 3 hafta olmak üzere.
    Tatilde İstanbul-Bodrum-İstanbul arasında yakıt tüketimini test etme şansım oldu.
    Gidişte 3 kişi ve bagaj full dolu olarak dikkatli gitmeye çalıştım ve 650 km'lik yolda ortalama yakıt tüketimim 5,2 lt/100 km oldu. 1800-2000 devir arasında tüketim min oluyor, zaten devir göstergesi o aralıkta yeşil oluyor.
    Dönüşte araçta 5 kişiydik ve hiç dikkat etmedim tüketim 5,7 lt/100 km oldu.

buha0816 arkadaşın yokuşta kaydırmayla ilgili söylediğine yönelik olarakda;
    yokuşta araç durunca geri kayıyor, ama 1 kez frene basıp çekince 3 sn aracın geri kaymasını engelleyor.
    Herkese keyifli sürüşler,

dünüsküdar istanbulda 1 tane beyaz scenic gördüm gerçekten çok güzeldi.
    fotosunu çektim akşam paylaşırım makyajlının en güzel rengi diyebiliriz

• Sırf bu yüzden arabayı alır almaz beyaz kaplama yaptırabilir miyim diye düşünüyorum artık
  • güneşin altında park edilmiş halde gördüm. acıdım biraz arabaya o sıcakta güneş altında diye
    araba gerçekten çok hoş duruyordu.
    sahibine hayırlı olsun.

YENİ FOTOLAR GELDİ 2. KEZ MAKYAJLANAN 2013 SCENİC XMOD VE GRAND SCENİC  FAZ II PLATFORMU

YENİ FOTOLAR GELDİ 2. KEZ MAKYAJLANAN 2013 SCENİC XMOD VE GRAND SCENİC  FAZ II PLATFORMU

• Herkese merhabalar Bugün izmir ermakla görüştüm 1.5 dci scenic otomatik Sunroof , edc şanzumanlı ve şeker beyazı araç için fiyat aldım. Önümde bir sürü tercih vardı. Hatta kia sportage 1.6 plus için kapora bile verdim ama honda jazz aracımı hala satamadığım için 1 2 hafta bekleme ve düşünmeye vaktim oldu. Baktığım araçlar Citroen Ds4 , Ford Cmax , Renault Scenic , kia Sportage , Toyota avensis 1.6 benzinli , Mini Cooper Countryman 1.6 D , Alfa Romeo Guiletta . Her araçta bir kusur çıktı beğenmediğim bir özelliği var. Örneğin Ford cmaxin cam tavanlı modelinde tavanı kapattığınız zaman içeri güneş vuruyor sanki tül perde varmış gibi. Kia sportage çok yakıyor isg olmasına rağmen yani arac durduğunda stop etme. Citroen Ds4 arkası dar ve arka camlar açılmıyor. Ds4 mcp şanzuman kullanıyormuş ve vites geçişleri sarsıntılı. Siz benim yerimde olsanız scenic alırmıydınız. Bu aracları ötv indirimli alıcam yani raporla ve 5 sene satamıcam . Bana fikir verirseniz sevinirim. Edc şanzumanla ilgili fikirlerinizi bekliyorum. Test sürüşü yaptığımda beğendim ama ilk defa dizel ve otomatik aracım olucak. Bu arada 2005 honda jazz isteyen olursa satabilirim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: halilbasturk

Herkese merhabalar Bugün izmir ermakla görüştüm 1.5 dci scenic otomatik Sunroof , edc şanzumanlı ve şeker beyazı araç için fiyat aldım. Önümde bir sürü tercih vardı. Hatta kia sportage 1.6 plus için kapora bile verdim ama honda jazz aracımı hala satamadığım için 1 2 hafta bekleme ve düşünmeye vaktim oldu. Baktığım araçlar Citroen Ds4 , Ford Cmax , Renault Scenic , kia Sportage , Toyota avensis 1.6 benzinli , Mini Cooper Countryman 1.6 D , Alfa Romeo Guiletta . Her araçta bir kusur çıktı beğenmediğim bir özelliği var. Örneğin Ford cmaxin cam tavanlı modelinde tavanı kapattığınız zaman içeri güneş vuruyor sanki tül perde varmış gibi. Kia sportage çok yakıyor isg olmasına rağmen yani arac durduğunda stop etme. Citroen Ds4 arkası dar ve arka camlar açılmıyor. Ds4 mcp şanzuman kullanıyormuş ve vites geçişleri sarsıntılı. Siz benim yerimde olsanız scenic alırmıydınız. Bu aracları ötv indirimli alıcam yani raporla ve 5 sene satamıcam . Bana fikir verirseniz sevinirim. Edc şanzumanla ilgili fikirlerinizi bekliyorum. Test sürüşü yaptığımda beğendim ama ilk defa dizel ve otomatik aracım olucak. Bu arada 2005 honda jazz isteyen olursa satabilirim :D

mrb

scenic konusunda kararınız oluşmuş gibi bu nedenle bence çok daha kafanızı karıştırmayın. 1.5 edc uzun süredir kullanılıyor renault motoru malum diğer firmalarca da kullanılıyor pek bi şikayet çıkmadı eski scenic konusundan bildiğim kadarı ile.

tabi büyük bir performans beklentiniz varsa 1.5 sizin için düşük kalabilir. megane serisinde 1.6 motor sunuldu fakat onun da edc seçeneği yok.bir süre daha geleceğe benzemiyor.

güvenlik konusuna gelince de scenic yıllardır 5 yıldız alıyor. yüksek konumdan ötürü de cip havası var jazz dan sonra size çok geniş gelir araç

hayırlısı olsun rapor indirimi ile cazip bir fiyatla bence alınır. son karar sizin
    peki bulduğunuz araç full mü ?

Teknoloji Paketi : Geri Görüş Kamerası, Navigasyon, Arkamys Radyo, Şerit Kontrol Sistemi
    Zenon Paketi : Zenon far, Far yıkama sistemi

bence 5 yıl kullanacaksanız bu opsiyonları bulunan araç almanız daha iyi olabilir.

• Hocam araçta sadece sunroof ve edc vites var diğer donanımları istemedim. Performans beklentim yok zaten işyerinde arkadaşımda var sürekli biniyorum ve çok seri değil. Yakıt konusunda 7.8 yakıyordu şehiriçinde. bana biraz çok geldi. Scenic gerçekten sevdiğim bir araç ve 97 yılından beri hayalim. Jazz yerine scenic alıcaktım ama ne kısmetse bütceme uygun 2.el araçlar hep kazalı çıktı düzgününü bulamadım o yüzden jazz aldım. Birde aracın bagajından gacur gucur ses gelen arkadaşlar varmı. 2 tane scenic bindim ikisindede aynı şey vardı. Birde çok takırtı var aracın içinde. Ds4 tasarımı çok güzel yaşım 27 yaşımada uygun çok kararsızım. Birde hanım ds4 ben scenic istiyorum. Baya çorba oldu.
  • 1 haftadır kullanıyorum. Benimkinde cam tavan yok (baz model) fakat buna rağmen dolu bir araç. Edc ise sorunsuz. Arkadan da ses falan gelmiyor. Ben tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • renault 28 yıl önce ilk mpv aracı üretmiş.
    1984 espace
    o günden bugüne ne teknolojiler gelişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: swrc

renault 28 yıl önce ilk mpv aracı üretmiş.
    1984 espace
    o günden bugüne ne teknolojiler gelişti.

Bu araç gözüme daha geniş göründü, teknoloji ilerledikçe araç küçülmüş mü ne
  • quote:

Hocam araçta sadece sunroof ve edc vites var diğer donanımları istemedim. Performans beklentim yok zaten işyerinde arkadaşımda var sürekli biniyorum ve çok seri değil. Yakıt konusunda 7.8 yakıyordu şehiriçinde. bana biraz çok geldi. Scenic gerçekten sevdiğim bir araç ve 97 yılından beri hayalim. Jazz yerine scenic alıcaktım ama ne kısmetse bütceme uygun 2.el araçlar hep kazalı çıktı düzgününü bulamadım o yüzden jazz aldım. Birde aracın bagajından gacur gucur ses gelen arkadaşlar varmı. 2 tane scenic bindim ikisindede aynı şey vardı. Birde çok takırtı var aracın içinde. Ds4 tasarımı çok güzel yaşım 27 yaşımada uygun çok kararsızım. Birde hanım ds4 ben scenic istiyorum. Baya çorba oldu.

ne yaptınız bi karar verebildiniz mi?

• quote:

Hocam araçta sadece sunroof ve edc vites var diğer donanımları istemedim. Performans beklentim yok zaten işyerinde arkadaşımda var sürekli biniyorum ve çok seri değil. Yakıt konusunda 7.8 yakıyordu şehiriçinde. bana biraz çok geldi. Scenic gerçekten sevdiğim bir araç ve 97 yılından beri hayalim. Jazz yerine scenic alıcaktım ama ne kısmetse bütceme uygun 2.el araçlar hep kazalı çıktı düzgününü bulamadım o yüzden jazz aldım. Birde aracın bagajından gacur gucur ses gelen arkadaşlar varmı. 2 tane scenic bindim ikisindede aynı şey vardı. Birde çok takırtı var aracın içinde. Ds4 tasarımı çok güzel yaşım 27 yaşımada uygun çok kararsızım. Birde hanım ds4 ben scenic istiyorum. Baya çorba oldu.

Objektif bakışla fikrimi söylemek isterim.

Citroen Picasso'larda elektronik ve kablo donanımlarında sorun yaşayanlar araçlarının 120km hızla giderken stop ettiğini ve çok sıkıntılar yaşadıklarını bu forumlarda yazıyorlar. Dolayısyla, Citroen biraz riskli bir seçenek olabilir.

Renault 1.5 dci motoru yakıt ekonomisi ile kendini ispatlamış kısa ömürlü bir motordur. EDC şanzıman çok yeni, kullanıcı sorunları henüz belirginleşmiş değil. Dizel olmasına rağmen 7.5-8 lt ler yakması dizelin avantajını ortadan kaldırıyor.

Avensis 1.6 mükemmel bir araçtır ancak benzinlidir 7,5Lt ş.içi yakar ve otomatik vitesli değildir. Otamatikl için eski kasa 1.8 CVT sini bulabilirsiniz, 8.5Lt ş.içi sarfiyatı vardır ve bence makul bir değerdir.

Para harcamanın sorun olmayacağı bir bütçeniz varsa, alırken ödeyeceğiniz yüksek bedel kredili olmayacaksa ve 5 yıl içindeki masraflar size sorun olmayacaksa Scenic'i tavsiye ederim. Yüksek torklu elektrikli kadar iyi geçişleri olan şanzımalı konforlu dizel bir aracınız olmuş olur.

Eğer bütçe sınırlı, satış sonrası sorun ve 5 yıl içinde sürpriz harcamalar istemiyorum derseniz sorunsuzluğu ve sessizliği ile ün yapmış D segmentindeki konforlu Avensis'i tavsiye ederim. 1.8 CVT alırsanız sadece 500 TL fazla yıllık vergisi olur, ama değer. Bu araç için mmersinli nickli arkadaşa danışabilirsiniz.

Ben 2011 Verso 1,6 MT benzinli kullanıcısıyım. Heryönüyle çok memnunum. Picasso almayı düşünüyordum, Citroen'in satış sonrası kötü imajı sebebiyle Verso'ya yöneldim.

Görüşlerimde objektif olmaya çalıştım.

• teşekkürler hocam ilginize. ben aradığım aracı sonunda buldum. hyundai i30 u hiç incelememiştim ve passat dahil test ettiğim araçlarda beni mest eden kia sportageden sonra tek araba hyundai i30 oldu. aracım satılır satılmaz inşallah alıcam. sanırım yarın siparişini veririm. scenic hep hayalimdi ama yakıtından ürktüm biraz.
  • hayırlısı olsun farklı sınıflarda gezip en son i30 olmuş
    bende bi ara bakmıştım ama fiyatı bana yüksek gelmişti hyundai için
  • quote:

teşekkürler hocam ilginize. ben aradığım aracı sonunda buldum. hyundai i30 u hiç incelememiştim ve passat dahil test ettiğim araçlarda beni mest eden kia sportageden sonra tek araba hyundai i30 oldu. aracım satılır satılmaz inşallah alıcam. sanırım yarın siparişini veririm. scenic hep hayalimdi ama yakıtından ürktüm biraz.

Nasıl yani?
    İ30 daha cok yakmıyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla hocam test ettiğimde şehir içi bastım 5.4 yaktı dizel test verisi 5.2 şehiriçi uzun yolda 3.6 yakıyor. scenic var işyerinde arkadaşımda 2011 7.000 km de aracı 7.8 den aşağı daha düşüremedi. bu aydın trafiğinde birde düşün
  • quote:

valla hocam test ettiğimde şehir içi bastım 5.4 yaktı dizel test verisi 5.2 şehiriçi uzun yolda 3.6 yakıyor. scenic var işyerinde arkadaşımda 2011 7.000 km de aracı 7.8 den aşağı daha düşüremedi. bu aydın trafiğinde birde düşün

şehir içi bastım dediğinizde o zaten şehiriçi olmuyor.
    manuelin verisi belki kafa kafaya gidebilir ama otomatik i30 mutlaka daha fazla yakacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.