Şimdi Ara

YENİ FORD TOURNEO COURİER ANA KONU (45. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.090
Cevap
49
Favori
475.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Limentinus

bole bisey okudum ama

Kumanda Tanıtma, Programlama, Kapı Açma – Kapatma, Cam Açma – Kapatma işlemi yapılışı: Kumandanın üzerinde kapı açma ve kapatma tuşlarına aynı anda basın ve 5 saniye süreyle basılı tutun. İşlemi doğru yaparsanız tüm sinyaller yanıp sönecektir. Açma düğmesine 1 kez bastığınızda yalnızca sürücü kapısı açılacak, 2 kez basarsanız da tüm kapılar açılacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra kumanda tanıtma ve programlama işlemi tamamlanmış olur. Artık kapama tuşuna bastığınızda tüm kapılar kapanacak, açma tuşuna bastığınızda da tüm kapılar açılacaktır. Cam Açma ve Kapatma Fonksiyonu Tanıtma: Eğer aracınız cam kapatma ve açma özelliğini destekliyorsa, yukarıdaki işlemi yaptığınızda otomatik olarak cam açma ve kapatma fonksiyonu da programlanmış olur. Tüm camları açmak için kapı açma tuşuna basılı tutun. Tüm camları kapatmak için kapı kapatma tuşuna basılı tutun. Yarım açma veya kapatma için istenilen seviyeye gelince tuşlardan birine basılırsa camlar o noktada durur. Özellikle yazın araca binmeden önce uzaktan camları açıp havalandırmak için oldukça kullanışlı bir fonksiyon. Seyir Halinde Otomatik Kapı Kilitleme Fonksiyonunu Tanıtma: Araca binin ve kapıları kapatın, açık kapı kalmasın. Anahtarı takın ve gösterge ışıkları yanıncaya kadar çevirin (motoru çalıştırmayın). Kapı üzerindeki kilit kolundan 3 kez kapıları açıp kapatın. Anahtarı çevirerek yerinden çıkartın. Sonra tekrardan kapı kolu üzerinden 3 kez kapıları açıp kapatın. Anahtarı takıp gösterge ışıkları yanana kadar çevirin. İşlemi doğru yaptıysanız ve aracınız bunu destekliyorsa kısa bir uyarı sesi verecektir. Şimdi tekrardan kapı kolu üzerinden 3 kez kapıları açıp kapatın. İşlem başarı ile tamamlandığında uzun bir uyarı sesi verecektir. Artık araç hareket ettikten sonra, belirli bir hıza ulaştığında kapılar otomatik olarak kilitlenecektir. Bunu paylaş:
    Kaynak sayfa:http://www.bilgimanya.com/ford-kumanda-programlama-tanitma-kodlama-islemi/
    denemek bedava

• Araba 15000km yi geçti ama bakım zamanının geldiğini belirten birşey çıkmadı göstergelerde... bakım hatırlatıcı yok mu bunda. Araç trend journey...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

Araba 15000km yi geçti ama bakım zamanının geldiğini belirten birşey çıkmadı göstergelerde... bakım hatırlatıcı yok mu bunda. Araç trend journey...
    sağ alt köşede servis ışıgı yanıyor, ama sizinki ne zaman sıfırlanmıs bilmiorum.

• Merhaba arkadaslar,dun 2015 journey trend aldim,park sensoru yok,ne onerirsiniz aynadan olan,multimedia veya sadece sesli modeller varmis
  • Merhaba. Bugün sabah aracı çalıştırıp beklemeden hareket ettim. Evimin önündeki rampayı 3. Vites ile çıkarken açık ağız anahtar şeklindeki sarı lamba yandı ve ekranda, motor, servise gidin yazısı yazdı. İki km kadar böyle gittikten sonra STOP ettim tekrar calıştırdığımda lamba sönmüştü. Acaba motor soğukken birden rampaya vurduğum için mi olmuştur yoksa bir arıza belirtisi mi bu.
  • murpo M kullanıcısına yanıt
    Servise mutlaka gösterin. Rampa ile alakası yok gibi görünüyor.
  • murpo M kullanıcısına yanıt
    Servis arıza geçmişine bakıp ne arızası olduğunu görebilir diye biliyorum. Bence de bir gösterin.
  • Birşey dikkatimi çekti. Araç normalde rölantide 800 devirde çalışıyor. Ama hafif aşağı meyilli yolda vitesi boşa alıp aracı salıp ağır ağır ilerlerken devir 900 e yükseliyor zaten motor sesi de değişiyor. Sizde de böyle mi? Eğer öyleyse neden oluyor bu?
  • 3 yıl yada 45 bin bakımı yaptıran varmı acaba. Fiyatlar yapılan işle ilgili bilgi verebilen olursa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanli18

3 yıl yada 45 bin bakımı yaptıran varmı acaba. Fiyatlar yapılan işle ilgili bilgi verebilen olursa sevinirim.
    fiyatlar epey uçmuş durumda, yetkili servisten güncel fiyat almak gerek.

YENİ FORD TOURNEO COURİER ANA KONU
     YENİ FORD TOURNEO COURİER ANA KONU
    http://www.ford.com.tr/ford-servis/bakim-paketleri/ticari-bakim-paketleri

Garanti dert edilmiyorsa eğer yetkili serviste bu fiyatlara bu bakımlar yaptırılmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kill_them_all -- 12 Kasım 2018; 11:19:39 >

• Nulla Poena Sine Lege kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba ford courierdan ben de aldım ancak torpido ses sorunu fena kafama takıldı. Brnim aracımda da var aynı sorun. Siz çözüme nasıl kavultunuz hangi sevrvise götürdünüz öğrenebilir miyim ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • 11 aylık 2017 Titanium Plus 22.500 km'de aracımı satıyorum. Hatasız, boyasız, aile arabasıdır. Ilgilenenler 05308776888'den ulaşabilir.
  • Mayıs 2016 da 1.5 Tdci 75 Ps Deluxe modelini teslim aldık.6000 km falan kullandım. Kafama takılan bazı sorunlar var.

Sesi fazla açtığınızda dikiz aynaları titriyor.
    Depoyu babam doldurmuş, yol bilgisayarı menzili 1000 km gösteriyor. Ben doldurdum bu akşam. Menzil 750 km gösteriyor.

Neden olur bu sorunlar?
  • Titreme konusunu bilemem ama yol bilgisayarı menzili olduğundan fazla gösteriyor.
  • Arkadaşlar selamlar,
    Aracına chip tuning yazılım yaptıranlar yada yaptımak isteyenler varmı?
    Güzel bir kampanya yapma niyetimiz var şuan talepleri araştırıyoruz.

Alican Yiğit
    0505 554 19 19
  • acypower A kullanıcısına yanıt
    Valla ben araştırıyorum. Alt devirlerdeki cansızlık canımı sıkıyor. Fakat ekonomik boyutu oldukça düşündürüyor. Uygun bir kampanya olursa ben dahil olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanli18

Valla ben araştırıyorum. Alt devirlerdeki cansızlık canımı sıkıyor. Fakat ekonomik boyutu oldukça düşündürüyor. Uygun bir kampanya olursa ben dahil olabilirim.
    Merhaba, hangi sehirde oldugunuzu iletisim bilgisi ve arac bilginizi paylasirsaniz sevinirim.
  • listeci L kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun ne kadara aldiniz bizde dusunuyoruz
  • merhaba arkadaşlar

aracımı alalı 2 ay oldu 2018 model coruier titanium plus araç 2 bin km de bir yağ değişim uyarısı veriyor başına gelen varmı. daha önceki aracım 2015 courier titanum plus idi. 140 bin e kadar kullandık hiç hata almamıştık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: estable

merhaba arkadaşlar

aracımı alalı 2 ay oldu 2018 model coruier titanium plus araç 2 bin km de bir yağ değişim uyarısı veriyor başına gelen varmı. daha önceki aracım 2015 courier titanum plus idi. 140 bin e kadar kullandık hiç hata almamıştık.
    Garantili aracınız için yetkili servis ne dedi?
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.