Şimdi Ara

YENİ FORD TOURNEO COURİER ANA KONU (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.091
Cevap
49
Favori
475.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ayred

quote:

aydınlatmalar kapalı iken gündüz farı yanıyor sadece, parkları açtıgınız zaman gündüz farı kısılıyor dikkat ettiyseniz.

gündüz farlarını kapatma imkanı yok mu marşa basarken ?

herhangi bir düğme ile kapanmıyor, belki yetkili servis ayarlardan direk kapatır. ama bu seferde kullanamazsınız. hem neden kapatmak istiyorsunuz ki, ampullerin ömrü içinse buna hiç degmez emin olun bu iş için uygun bir ampul konmustur oraya
  • quote:

herhangi bir düğme ile kapanmıyor, belki yetkili servis ayarlardan direk kapatır. ama bu seferde kullanamazsınız. hem neden kapatmak istiyorsunuz ki, ampullerin ömrü içinse buna hiç degmez emin olun bu iş için uygun bir ampul konmustur oraya

cok soğuk bir şehirdeyim.sabahları marş basarken sadece akünün marşa gücünü vermesi için sormustum.
  • selamlar, 4 lastigide değiştirecez, orjinalinde üzerinde gelen continentalleri pek beğenmiyorum, başka marka önerirmisiniz yoksa gene aynısından 4 tane alıyım mı? Bugun lastikciye gittim son 340 olur diyor tanesine.

Mersindeyim, araba neredeyse kar görmeyecek.

şimdiden teşekkürler.
  • Bence üzerindeki lastikler çok kaliteli.
  • fordun sitesinde aracın broşürünü incelerken tesadüfen farkettim ki delux modelde ısıtmalı yan ayna yazıyor. Benim aracım da delux modeli 2017 haziran ayında aldım, fakat böyle bir özellik oldugunu hiç farketmedim. Acaba bu özellik yenimi eklendi? yada benim aracımda da var da ben mi farketmedim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kill_them_all

fordun sitesinde aracın broşürünü incelerken tesadüfen farkettim ki delux modelde ısıtmalı yan ayna yazıyor. Benim aracım da delux modeli 2017 haziran ayında aldım, fakat böyle bir özellik oldugunu hiç farketmedim. Acaba bu özellik yenimi eklendi? yada benim aracımda da var da ben mi farketmedim?

Kesfettim, arka cam rezistans dugmesine basinca ayni anda yan aynalarin isitmasida calismaya basliyor
  • Merhaba arkadaşlar,

2018 gelmeden Courier almayı düşünüyorum. Fakat kafamda bir sürü soru işareti var. Konuyu az önce bulduğum için önceki sayfaları da inceleyemedim mobilden girdiğim için.

Ticari olanları daha ucuz olduğundan ticari düşünüyorum. Fakat birkaç arkadaş yıllık muayenesi, MTV, hız limitleri gibi şeyler söyleyince tereddüt ettim.

Bunların haricinde konforda sıkıntı olur mu? Yani diğer hafif ticari araçlar gibi arkada oturan kişi zıplaya zıplaya gider mi?

Piyasası yok, elinde kalır satamazsın diyen var. Bu konularda yardımcı olabilecek ve daha sormayı unuttuğum konuları da anlatabilecek birisi varsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlkerDiyeBiri

Merhaba arkadaşlar,

2018 gelmeden Courier almayı düşünüyorum. Fakat kafamda bir sürü soru işareti var. Konuyu az önce bulduğum için önceki sayfaları da inceleyemedim mobilden girdiğim için.

Ticari olanları daha ucuz olduğundan ticari düşünüyorum. Fakat birkaç arkadaş yıllık muayenesi, MTV, hız limitleri gibi şeyler söyleyince tereddüt ettim.

Bunların haricinde konforda sıkıntı olur mu? Yani diğer hafif ticari araçlar gibi arkada oturan kişi zıplaya zıplaya gider mi?

Piyasası yok, elinde kalır satamazsın diyen var. Bu konularda yardımcı olabilecek ve daha sormayı unuttuğum konuları da anlatabilecek birisi varsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

otomobil ruhsatlı alınca aracın mekaniğinde ekstra bir farklılık yok, aynı aracı sadece otomobil diye alacaksın. muayene süren uzayacak hız limiti artacak ve alırken ekstra ciddi bir miktar fark ödeyeceksin. tercih meselesi.

• İlkerDiyeBiri kullanıcısına yanıt
    Konfor ve kullanım yönünden diğer fiorino gibi ticarilerle alakası yok bu aracın. Test sürüşü yapın her iki ticari ile aradaki farkı görürsünüz. Fenni muayene olayı otomobilde ilk 3 yıl muayene yok sonrası 2 yılda bir, ticari olursa her yıl muayene var. MTV olayı ise 1-3 yaş otomobil ruhsatlıda alsanız aynı MTV tutarı fark yok. Otomobil ruhsatlı olanın 4. yıl sonrası 2. basamakta mtv öderken ticari olan 7 yıla kadar aynı mtv yi ödüyor. Hız limitleri artık eski ticari yani kamyonet hız sınırı gibi değil. 70 hız sınırına kadar otomobilde ticaride aynı 70 sonrası olan l,mitlerde 10 km.. eksik. Karayolları sitesinden panelvan hız sınırlarına bakabilirsiniz.
  • Titanyum modelde anahtar dan cam açma ve kapatma var mı arkadaşlar? Varsa hangi işlemleri yapiyoruz.?

Bir de yola çıktıktan sonra kapıların otomatik kilitlenmesi için de bir işlem var mı? Şu an ikisi de pasif. Bu özellik araçta mi yok yoksa aktiflestirilmesi mi gerekli? Saygılar.
  • 2017 model kuryemin ilk 15000 bakimi 533₺ tuttu. Sakaryada ford akgun yetkili servisinde. Bilgi olsun diye yazmak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balamirkan

Titanyum modelde anahtar dan cam açma ve kapatma var mı arkadaşlar? Varsa hangi işlemleri yapiyoruz.?

Bir de yola çıktıktan sonra kapıların otomatik kilitlenmesi için de bir işlem var mı? Şu an ikisi de pasif. Bu özellik araçta mi yok yoksa aktiflestirilmesi mi gerekli? Saygılar.

Benim bildigim maalesef aracta bu özellikler yok kardeş.
  • Arkadaşlar, bugün courier 2017 Blackline aldım. Aracı şimdi alırsam 2017 MTV’sini ödemem gerekiyor. (Ankara bayileri mtvleri karşılamıyor.) Yılbaşından sonra teslim almayı düşünüyorum ama MTV’ye gelecek olan zamdan etkilenme durumu nasıl olacak? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Birde aracı bana kış şartlarına hazır olarak mı verecekler? Antifrizi, antifrizli cam suyu gibi şeyler olacak mı?
  • İlkerDiyeBiri kullanıcısına yanıt
    2017 de tescil edilirse yıllık 2018 için 1294TL
    2018 tescil edilirse yıllık 2018 için 40.000-70.000 ötv siz fiyat aralığına girdiğini varsayarsak (tam fiyatı bilemiyorum 40.000 TL altı değildir diye tahmin ediyorum.) 1.423,00 TL olur yinede internette araştırabilirsiniz.
  • Courier Blackline modelini alan arkadaşlar; ruhsata çift renk yazdırdı mı?

Arkadaşla aynı arabayı farklı bayilerden aldık. Arkadaşın faturasında açıklama kısmında çift renk: siyah-beyaz şeklinde yazdığı için trafik tescilde ruhsata da çift renk olarak geçti. Benim aldığım bayi faturada sadece buz beyazı yazdığı için ruhsata buz beyazı olarak geçti. Trafik tescildeki memura durumu anlattım ama bana bayiden üzerinde çift renk yazan bir fatura getir, ruhsat değişimi yapalım dedi. Bayi de faturanın 1 tane olduğunu yeniden bir fatura veremeyeceklerini söyledi. Şimdi polis beni çevirse ruhsatta tek renk yazıyor diye ceza yazar mı? Blackline modelini alan var mı başka?
  • arkadaşlar merhaba birkaç sorum olacak cevaplarsanız cok sevinirim

gerek aile aracı olarak kullanabileceğim eş dost akraba ziyareti için gerekse arkadaki koltukları katladığımda yatak yapabileceğim bir araç arıyorum önceleri bagaj hacminden dolayı doblo düşünüyordum fakat ford farkından dolayı ve işin aslı bu aracın tipini çok beğendiğimden bu araca yöneldim

sorularıma geleyim:)

ön koltukları hareket ettirmeden arka koltukları yatırdığımda üzerine ahşap bir platform koyarak yatak gibi kullanabilir miyim? 1.78 boyum oraya sığar mıyım?

yatak halindeyken çevirme vs olursa herhangi bir yaptırımı olur mu ceza vs yer miyim?

aracı genelde aile aracı gibi kullanacağım havaalanında çalışıyorum bazen 18 saat çalıştığım oluyor 8 saat boşluğum oluyor eve sadece uyumaya gitmektense araçta uyurum diyorum.

araçta müthiş donanımlar aramıyorum herkes gibi kazasızçok yol yapmamış yorulmamış araç istiyorum 2. el alacağım genelde 2014 kasa 70 80bin km yol yapmış araçlar 50 60bin tl aralığında sizce değer mi yoksa farklı araçlara mı yönelmeliyim?

• 2014 kasa kamyonet olanın bayiden çıkış fiyatları titanium veya titanium plus için o tarihte 45 50 bin civarıydı. Araç sağlam oturaklı tam bir aile arabası Aile arabası derken çok kişi almıyor arkaya 3 kişi oturuyor ama ruhsatta arkası 2 kişilik(kamyonet olan). Çocuk koltuğu koyarsan arkaya 2 yetişkin yan yana çok zor oturması. Arka koltuklar arkaya doğru yatmıyor yalnızca öne yatıyor ve onda da katlanmış hali çıkıntı olarak kalıyor yani tahta falan koyamazsın. Araçta uyursun ama normal otomobilde nasıl uyursan o yani rahat olmuyor. Aracın eni çok geniş olmadığından boyun uzunsa zaten sığmazsın arkaya. Anca ön koltuğu sonuna kadar çekip yatırarak falan uyursun işte. Bagaj hacmi ve büyüklük genişlik istiyorsan dobloya bakmaya devam et. Ama otomobil konforu ve tavanının yüksek olmasından dolayı genişlik ferahlık istiyorsan Kurye daha iyi bir tercih. Ayrıca kuryenin tipi çok daha güzel doblodan bence. Titanium donanımda birçok sıfır otomobilde olmayan ekstra para verip eklenen donanımlar var (hız sabitleyici, dijital klima yokuş kalkış desteği, far sensörü yağmur sensörü , deri direksiyon ve vites topuzu). Plus istersen bir iki donanım daha ekleniyor ama çok gerekli şeyler değil bence. Alacaksan titanium almanı tavsiye ederim. Ama dikkat et deluxe olanları titanium diye satmaya çalışan çok var.
    Aracın 1. vitesi kağnıdan hallice çok hantal ama diğer vitesler iyi. Yola oturuşu direksiyonun yumuşaklığı ve sürüş pozisyonunun rahatlığı birçok araçta yok. Bu araçtan sonra araç değiştirmek istediğimde baktığım c sınıfındaki birçok araç bu aracın özelliklerine sahip olmadığı gibi sürüşü hissiyatı da bu aracı aratıyordu. Bu aracın verdiği hissiyatı ancak SUV tipi araçlarda bulabilmiştim. Ama nasip olmadı değiştiremedim. Hala severek biniyorum aracıma. @Sucktus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nulla Poena Sine Lege -- 10 Ocak 2018; 20:8:40 >

• Arkadasimin 2017 model ford tourneo courier mevcut.Arabayi babasi kullandigi zamanlarda yuksek vites dusuk devirde kullaniyor. Ama bazen yolda stop ettirdigi bile oluyor araci o kadar dusuk devirde kullaniyor. Genelde sehir icinde vites 4 5 hep. Gecen hafta arabayi park ettikten sonra arabanin faninin cok yuksek sesle calistigini farkettik. 5 dakika falan calisti. Sonrasinda arabay bindigimizde hararet gostergesinin 4 cizgiden 3. Oldugunu farkettim normal arabalarda ortada oldugunu dusundugumden bir problem var falan dedik. Araba daha 7 bin km de , dizel araba oldugu icin acaba dpf filtresiylemi alakali falan dedim yarim yamalak bilgimle . Sizin aranizda boyle bir problem yasayan varmi yada bilgisi olan . Yorumlarinizi esirgemeyin .
  • Avenue_M kullanıcısına yanıt
    DPF kurum temizliği yapmış anlattığın kadarıyla. Herhangi bir problem olduğunu düşünmüyorum. Araç şehirler arası kullanılıyor olsa çok ihtiyaç hissetmiyor bu duruma. İyi günler.
  • Avenue_M kullanıcısına yanıt
    çok yanlış bir kullanım...
    bu şekilde kısa sürede DPF dolar yüksek fiyata değişmek yada rejenerasyon gerekir zahmetli sıkıntılı işler...
    ayrıca devirsiz çalışma yüzünden kısa sürede Turbo sistemi kurum bağlar arıza verir ikinci masraf...

DPF li araçlar için kullanım şöyle olmalı:

ilk çalıştırmada ve uzun yoldan sonra kontak kapatmadan önce 1 dk rölantide çalıştırılmalı.
    vites değişimi 2500 devir aşağısında yapılmamalı.
    dizellerde yüksek vites düşük devir, motorun ömründen yer hem de performans alınmaz.
    soğuk havalarda, sık sık ve motor ısınmadan kontak kapatılmamalı.
    belli km aralıklarda 3000 devir bandında sabit hızla 15 dakika civarı kullanılmalıdır ki hem dpf temizlensin hem de turbo ömrü için fayda olsun.
    motor yağı kesinlikle tam sentetik ve DPF partikül özellikli konmalı.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.