Şimdi Ara

Yeni Ford Mondeo (MK4) Kulübü (36. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.108
Cevap
47
Favori
167.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2011 - 2012 model Mondeo almaya karar verdim. 60 bin TL bütçem bulunmakta, 65 bin yapabilirim. Başlarda 1.6 TDCI selective baktım fakat 1.6 dizel 0-100 değeri beni tatmin etmedi. Bende 1.6 EcoBoost 160HP veya 2.0 TDCI bakmaya başladım. 2.0 240HP aklımı çeliyor fakat sanırım yakıtı çok yüksek?? 1.6 160hp motor nasildir? İnternette hic inceleme vs. bulamadigimdan soruyorum. 65 bin butceye hangi motor-donanim kombinasyonunu tavsiye edersiniz? Manuel, oto farketmez. Dizel benzin farketmez. Selective tercihimdir.

Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011 1.6 ecoboost selective modelini 50-55 aralığında çok çok rahat temiz bulabilirsiniz,boyasız ve düşük kmli olarak...Ama eğer bütçe 65e kadar çıkabiliyorsa o zaman devreye 2.0 Tdci da girer...ama çok yol yapmıyorsan bence aradaki 10bin farkı vermeye gerek yok diye düşünüyorum...
  • 163hp olan powershiftleri nasıl anlıyorsuz,hiçbir fark yok gibi görünümde,vites topuzu vs??
  • quote:

Orijinalden alıntı: reymor01

163hp olan powershiftleri nasıl anlıyorsuz,hiçbir fark yok gibi görünümde,vites topuzu vs??

2012 modellerde 163 beygir var . ayrıca vites topuzunun üzerinde powershift yazısı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgam23

quote:

Orijinalden alıntı: reymor01

163hp olan powershiftleri nasıl anlıyorsuz,hiçbir fark yok gibi görünümde,vites topuzu vs??

2012 modellerde 163 beygir var . ayrıca vites topuzunun üzerinde powershift yazısı var.

Çok teşekkürler
  • tolgam23 T kullanıcısına yanıt
    Hocam 1.6 ecoboost 160hp motor nasildir? Cok tutulmuyor mu? Hangi motorutavsiye edersiniz? Benzinlide tavsiyeniz nedir ve dizelde tavsiyeniz nedir?

Tesekkurler.

• Otomatik tercih edecekseniz zaten tek seçeneğiniz var 2.0 Tdci ama manuelde olur derseniz benim şahsi fikrim 1.6ecoboost olur ortalama yakıt tüketimi olarak 9 litre yaksanız ş.içi 45 kuruş eder,dizelide 35kuruş falan yakıyor...aradaki fark 10kuruş,eğer ben çok yol yaparım bu fark benim için önemli diyorsanız dizel,az yol yapıyorsanız ecoboost derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atesta

Hocam 1.6 ecoboost 160hp motor nasildir? Cok tutulmuyor mu? Hangi motorutavsiye edersiniz? Benzinlide tavsiyeniz nedir ve dizelde tavsiyeniz nedir?

Tesekkurler.

türkiyede d segmentinde passattan başka araç tutulmuyor. yoksa 160 beygirlik selektive bir mondeo elbetteki güzel bir araç ama benim tavsiyem bütçen müsaitse mondeonun 163 beygirlik selektive donanımlı bir mondeo dizeldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgam23 -- 3 Temmuz 2014; 16:42:08 >
  • 2009 model Mondeo 2.0 Tdci aracımın yağ değişimi geldi,bu araçlarınız için hangi yağı kullnaıyorsunuz arkadaşlar?
  • Öncelikle herkese merhaba aranıza yeni katıldım :) 2010 model 2.0 TDCı mk4 143 hp selective aldım 65 bin km de öncelikle bir kaç sorum olacak uzmanlarına
    1.aracın bazı gizli menülerini inceledim fakat test harici bir şey bulamadım.var mı ?
    2. coming home - leaving home farları nasıl ayarlanıyor yani aracı kitledikten sonra farlar 5 sn 10 sn yanık kalma olayı.
    3.sesli komut ile en etkili ve aktif neler yapılabiliyor

• Arkadaşlar bende 1.6 ecoboost titanium aracımla aranızdayım artık...
    Benim sorularım şunlar yardımcı olursanız sevinirim.
    1-ıphone kullanıyorum ama araca tanıtamadım,kitabından da bişey anlamadım,internettede doğru düzgün birşey yok.
    2-aracın kilidini açınca ledler yanıyor,fakat aracı kitleyince yol göstermek adına herhangi bir ışık yanmıyor.böyle bir özellik yokmu acaba.
    3-ayrıca kitabı karıştırırken aracın programlanıp araca binmeden önce aracı ısıttığına dair birşey okudum.titaniumda varmı varsa nasıl çalışıyor.
    Cevaplarını için şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: driven82

Arkadaşlar bende 1.6 ecoboost titanium aracımla aranızdayım artık...
    1-ıphone kullanıyorum ama araca tanıtamadım,kitabından da bişey anlamadım,internettede doğru düzgün birşey yok.
    2-aracın kilidini açınca ledler yanıyor,fakat aracı kitleyince yol göstermek adına herhangi bir ışık yanmıyor.böyle bir özellik yokmu acaba.
    3-ayrıca kitabı karıştırırken aracın programlanıp araca binmeden önce aracı ısıttığına dair birşey okudum.titaniumda varmı varsa nasıl çalışıyor.

1.Torpidoda iPhone veya USB bağlantısı var mı?bluetooth üzerinden müzik çalıp iPhone tanitabilirsiniz.
    2.bu menüde vardı galiba ama emin olamadım.
    3.bu özellik turkiyeye gelmiyor,bazı kuzey ülkelerde var bu özellik.

• quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

quote:

1.Torpidoda iPhone veya USB bağlantısı var mı?bluetooth üzerinden müzik çalıp iPhone tanitabilirsiniz.

Ben aslında usb ile bağladım telefonu ama telefon özelliğini kullanamadım aracın .tekrar denedım kıtapçığına bakıp ama olmadı.
    2.sorumun cevabını kendım buldum sinyal kolunu cekıyosun kendıne doğru sonra uzunlar yanıyor,ınınce kıtledıkten sonra 30 sn sonra sönuyor
    3.sorumuda kıtaptan okudum ama menuden yokladım bulamadım dedıgınız gıbı soğuk ulkeler ıcın tasarlanmıs olabılır.aslında ankarada yeterınce soğuk ama :)) neyse sağlıl olsun ,,,
    Cevaplarınız ıcınde tesekkurederım ....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

quote:

Ben aslında usb ile bağladım telefonu ama telefon özelliğini kullanamadım aracın .tekrar denedım kıtapçığına bakıp ama olmadı.
    2.sorumun cevabını kendım buldum sinyal kolunu cekıyosun kendıne doğru sonra uzunlar yanıyor,ınınce kıtledıkten sonra 30 sn sonra sönuyor
    3.sorumuda kıtaptan okudum ama menuden yokladım bulamadım dedıgınız gıbı soğuk ulkeler ıcın tasarlanmıs olabılır.aslında ankarada yeterınce soğuk ama :)) neyse sağlıl olsun ,,,
    Cevaplarınız ıcınde tesekkurederım ....

Dostum audio update yap,sonra görecektir telefonu.

• Arkadaşlar 2011 model 1.6 ecoboost aracımın 45.000 lik bakımı yaklaşıyor.acaba ne kadar tutar bir fikriniz varmı..
    Bakımda ekstra olarak bujiler ve fren balataları değişecek özellikle bunların fiyatı nekadar fikri olan varmı ...

• driven82 D kullanıcısına yanıt
    Merhaba driven82 geçen ay 2011 model 1.6 ecoboost mondeo aracımın 45.000 km bakımını yaptırdım. Aracın bujilerinin 30.000 km de değişmiş olması gerekiyor benimki öyle olmuştu 45.000 km'de bujiler değişmedi. 4 balata yenilendi. Bakım ücreti 400 TL + 4 balata 570 TL olmak üzere toplam 970 TL ödedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mystikal34

Merhaba driven82 geçen ay 2011 model 1.6 ecoboost mondeo aracımın 45.000 km bakımını yaptırdım. Aracın bujilerinin 30.000 km de değişmiş olması gerekiyor benimki öyle olmuştu 45.000 km'de bujiler değişmedi. 4 balata yenilendi. Bakım ücreti 400 TL + 4 balata 570 TL olmak üzere toplam 970 TL ödedim.

Bişey sromak istiyorum. Benim aracım 2.0 ecooboost 240 BG olanlardan. Ecoobostlarda triger motor içinde ve değişmesi gerekmiyor diye bişey söylüyorlar. Hakikaten öyle mi, bir bilginiz var mı (?) teşekkürler...

• drdilmen D kullanıcısına yanıt
    Serviste ecoboost motorların sessiz çalışması için triger'in zincir yerine standart kayış kullanıldığını duymuştum. 135.000 Km'de veya 4 Yılda (hangisi önce dolarsa) değişmesi gerekir diye biliyorum.
  • Mystikal34 M kullanıcısına yanıt
    Paylaşımınız için çok teşekkürler.. Ben aracı 42000km de almıştım ozaman bujiler iyi dediler birsonraki bakımda değiştiririz dediler.kafama takılan bir şey var verdiğiniz listede üstte ön arka fren balatası yazmışlar ama onun harıcınde hemen altın da takım kaliper fren balatasına fiyat vermişler .farklı parçalar sanırım ama sadece fren balatası değişmiyor anladığım kadarıyla.bu set halinde değişen birşey galiba.siz birde arka diskleri değiştirmişsiniz sanırım...
    Benim mk3 mondeomda sanayide ki serviste periyodik bakım artı fren balataları ve bujiler 450 tl tutmuştu.
    Sanırım ecoboostun servisi bıraz daha tuzluya patlayacak gibi duruyor :) neyse bence değer cünkü çok keyifli bir araba :)). Hedef 2.0 ecobost hemde 1 sene içinde :)))

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.