Şimdi Ara

##YENİ FORD KUGA 1.5 TDCİ FORUM ## (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
682
Cevap
25
Favori
104.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

her ikinize de faydalı bilgilendirmeleriniz için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: CengoCenk

Arkadaşlar selamlar

Belki bilen vardır. Ancak ben yeni keşfettiğim bence güzel bir özelliği sizlerle paylaşayım istedim. Bagajın üzerindeki sürgüyü biliyorsunuz gerektiğinde çıkartıyoruz. Ancak onu koyacak yer bagajda maalesef yok. Daha önceden koltuk altlarındaki boşluğu görmüştüm. Bugün test ettim. Bagaj üzerindeki sürgülü bölümü çıkarttığımızda koltuk altına tam oluyor :) Dediğim gibi eğer bilen var ise mesaj kalabalığı için özür dilerim. Bilyenler de en az benim kadar mutlu olacaklardır eminim. Çünkü çok işe yarar bence.

Hocam ben o tenteyi, pandizotu hiç çıkaramadım nasıl çıkıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• abidig kullanıcısına yanıt
    Saat pimi gibi düşünebilirsiniz. Bir tarafın ucunu diğer uca doğru çekince kısalıp kendini bırakıyor.
  • quote:

Saat pimi gibi düşünebilirsiniz. Bir tarafın ucunu diğer uca doğru çekince kısalıp kendini bırakıyor.
    Atıyorum sağ tarafını içine bastıracağım öbür tarafı da atacak o zaman bir deneyeyim. Teşekkürler

Sizin örnekte, sağ taraftan ucu içeri doğru çektinizde, çektiğiniz uç tarafında ufak bir pim kendini bırakıyor. Dediğim gibi saat pimi mantığı ile çalışan bir aparat.
  • quote:

Sizin örnekte, sağ taraftan ucu içeri doğru çektinizde, çektiğiniz uç tarafında ufak bir pim kendini bırakıyor. Dediğim gibi saat pimi mantığı ile çalışan bir aparat.
    Teşekkürler

• Arkadaşlar selamlar,

Bizim araçlar için kaput maskesi alan oldu mu hiç? Daha önce tiguan aracım için kaput maskesi almıştım. Açıkçası tatil vs uzun yolculuklarda ciddi işe yarıyor. Sadece uzun tatil yolculukları için almak istiyorum. Gönen Deri den almıştım tiguan için olan kaput maskesini. Şimdi kendilerine sorduğumda makyajlı kasa için kuga kaput maskesi olmadığını söylediler. Ancak "eğer gelirseniz 40-45 dakikada kalıbını hazırlarız" dediler. Ancak yerleri ankarada olduğu için onu da gerçekleştiremiyorum.

Belki başka alternatifler vardır diye düşünerek size danışayım dedim.
  • Bazı Kugaların ön farlarının yanlarında turuncu kedi gözleri mevcut, bazılarında ise yok. bu neye göre değişiyor?
  • maestro_34 kullanıcısına yanıt
    Herhalde 2018 modelde var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coco1912

Herhalde 2018 modelde var
    hocam bana da 2017lerde var, 2018lerde kaldırmışlar gibi geldi, bilemedim.
  • Bixenon kit ile birlikte sadece on degil arka far grubu da değişiyor sanırım. Arka far grubu benim araçda yarim ay şeklinde yanıyor. ( Superb lere benzer şekilde) Belki bixenon a gore farklılık gösteriyordur turuncu far da.

• quote:

Bixenon kit ile birlikte sadece on degil arka far grubu da değişiyor sanırım. Arka far grubu benim araçda yarim ay şeklinde yanıyor. ( Superb lere benzer şekilde) Belki bixenon a gore farklılık gösteriyordur turuncu far da.
    Arka far grubunun yanarken 1 tane resmini cekip eklemeniz mumkun mu? O sekilde hic denk gelmedim. Gordugum tum xenonlu Kuga'larin arka farlari standart tek ampul yaniyordu.
  • Bendeki arka far bu şekilde.

Iki alternatif var.

Ya stline a özel. Ya da bixenon a özel.

##YENİ FORD KUGA 1.5 TDCİ FORUM  ##
    @maestro_34

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 18 Kasım 2018; 20:59:41 >
  • CengoCenk kullanıcısına yanıt
    Araç çok yakışıklı siyah cant süper acaba bizde siyaha mı boyatsak?olur mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet öncelikle araç çok şık, hayırlı olsun

Arka farlar ilginçmiş, bagaj kapağında kalan küçük kısım bile yanıyor. heralde frene bastığınızda içte kalan küçük kısımlar yanıyor. Ayrıca sanırım plaka aydınlatması da beyaz ışık. Bizde onlar da sarı ışık mesela.

Bu muhtemelen xenon far paketiyle alakalı.
  • maestro_34 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler.

Frene bastığımda nereler yanıyor diye bakma fırsatım olmadı. Ancak siz söyleyince merak ettim:) En kısa zamanda bakacağım.

Plakalık ve ayna altı ışıkları t10 dipsiz led ile kendim değiştirdim.

İç aydınlatma allahtan çok sarı değil. Onları ellemedim. Ancak bagaj aydınlatması sarı. Onu da bir ara fırsatını bulunca değiştireceğim.

Bixenon ve her yeri beyaz olan arabada plakalık ve ayna altı ışıkları sarı gerçekten kötü duruyordu.

Bu arada ben geçenlerde yine bir stline ve bixenon paketli kuga gördüm. Arkalar benimkisi ile aynı. Sanırım dediğiniz gibi bixenon paket ile alakalı.
  • quote:

Çok teşekkürler.

Frene bastığımda nereler yanıyor diye bakma fırsatım olmadı. Ancak siz söyleyince merak ettim:) En kısa zamanda bakacağım.

Plakalık ve ayna altı ışıkları t10 dipsiz led ile kendim değiştirdim.

İç aydınlatma allahtan çok sarı değil. Onları ellemedim. Ancak bagaj aydınlatması sarı. Onu da bir ara fırsatını bulunca değiştireceğim.

Bixenon ve her yeri beyaz olan arabada plakalık ve ayna altı ışıkları sarı gerçekten kötü duruyordu.

Bu arada ben geçenlerde yine bir stline ve bixenon paketli kuga gördüm. Arkalar benimkisi ile aynı. Sanırım dediğiniz gibi bixenon paket ile alakalı.
    Normal style araçlarda 2018 içler beyazdı sanırım ama bagaj sarı ve zayıf kalıyor. Eski aracımda iç ışıkları kendim beyaz ile değişmiştim. Bunda kendim bagaj ici ve plakalik yan aynalar altı gibi nereleri kolayca değişebilirim. Birde sigorta atar mi eski aracimda zamanla , atma , sigorta yakma olmuştu ama alakalı mi bilemedim. Son olarak bu ford araçlarda plaka lık bagaj kapatırken hep ses yapıyor. Siz de de aynı durum var mi ? Yapistirsak direk zamanla düşer vs diyenler oldu. Siz ne yaptınız.

Selamlar

Ben led uygulama konusunda uzman değilim ancak tecrübelerimi paylaşayım.

Neredeyse şimdiye kadar tüm araçlarıma plakalıklarda led uygulamsı yaptım. (Tiguan, Fiesta, Giulietta, Fluence vs) Hiç birisinde sigorta atma durumu olmadı. Ancak giulietta da 1,5 yıl sonunda plakalık ışıkları göz kırpmaya (anlık kapanıp açılma) başlamıştı. O yüzden yenileriyle değiştirmiştim. Onun dışında hiç sorun yaşamadım.

Bu arada ben led lerde merdivenaltı çin işi led hiç kullanmadım. Hepsinde photon marka led leri kullanmaya gayret ettim.

Plakalık lambaları çok kolay değişiyor. t10 dipsiz led ile değiştirebilirsiniz. Yan aynalarınki de hiçbir şey sökmeden hallettim. Örn: Sol aynayı (ayna bölümünü) içerdeki kontrol mekanizmasından sonuna kadar sağa çektim sonra da yukarı kaldırdım. Zaten o durumda içeri iki parmak giriyor. Hemen karşıda gri renkli bir slikon kapak var. Nazikçe kendinize doğru çektiğinizde o kapak, içinde lamba ile birlikte çıkacaktır. Eğer parmaklarınız kalın ve yetmiyorsa, ucu ince uzun bir pense de işinizi görür. Dikkat edilmesi gereken nokta; silikon kapağı bağlı olduğu kablolardan çekmemeye çalışın. Kablo koparsa gereksiz masraf çıkar. Silikonun kendisini dışarı doğru çekin. Takarken de aynı şekilde iterek dikkatli ve nazikçe yerine sıkıca yerleştirin.

Plakalık için de; neredeyse tüm araçlarımda plakalık kullanmıyordum. Hep silikon ile yapıştırma olarak devam etti. Bu araçta şimdilik bu şekilde. Bir fırsatını bulursam silikonla yapıştıracağım. Açıkçası ben sadece görüntü için plakayı yapıştırıyorum. Yolda giderken plakalık ses yapmadığı sürece sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 19 Kasım 2018; 9:47:56 >

• quote:

Selamlar

Ben led uygulama konusunda uzman değilim ancak tecrübelerimi paylaşayım.

Neredeyse şimdiye kadar tüm araçlarıma plakalıklarda led uygulamsı yaptım. (Tiguan, Fiesta, Giulietta, Fluence vs) Hiç birisinde sigorta atma durumu olmadı. Ancak giulietta da 1,5 yıl sonunda plakalık ışıkları göz kırpmaya (anlık kapanıp açılma) başlamıştı. O yüzden yenileriyle değiştirmiştim. Onun dışında hiç sorun yaşamadım.

Bu arada ben led lerde merdivenaltı çin işi led hiç kullanmadım. Hepsinde photon marka led leri kullanmaya gayret ettim.

Plakalık lambaları çok kolay değişiyor. t10 dipsiz led ile değiştirebilirsiniz. Yan aynalarınki de hiçbir şey sökmeden hallettim. Örn: Sol aynayı (ayna bölümünü) içerdeki kontrol mekanizmasından sonuna kadar sağa çektim sonra da yukarı kaldırdım. Zaten o durumda içeri iki parmak giriyor. Hemen karşıda gri renkli bir slikon kapak var. Nazikçe kendinize doğru çektiğinizde o kapak, içinde lamba ile birlikte çıkacaktır. Eğer parmaklarınız kalın ve yetmiyorsa, ucu ince uzun bir pense de işinizi görür. Dikkat edilmesi gereken nokta; silikon kapağı bağlı olduğu kablolardan çekmemeye çalışın. Kablo koparsa gereksiz masraf çıkar. Silikonun kendisini dışarı doğru çekin. Takarken de aynı şekilde iterek dikkatli ve nazikçe yerine sıkıca yerleştirin.

Plakalık için de; neredeyse tüm araçlarımda plakalık kullanmıyordum. Hep silikon ile yapıştırma olarak devam etti. Bu araçta şimdilik bu şekilde. Bir fırsatını bulursam silikonla yapıştıracağım. Açıkçası ben sadece görüntü için plakayı yapıştırıyorum. Yolda giderken plakalık ses yapmadığı sürece sorun yok.
    Teşekkürler havalar ısınınca bir deneyeceğim inşallah . 😁 Plaka bagajı kapatırken çok ses yapıyor teneke gibi o rahatsız ediyor. Siz çerçeve ile mi silikon yapıp yapıştırdınız direk plaka mı birde bagaj ici sarı ışıkları da beyaz led yapayım diyorum.

Bende şu anda plakalık var. Sıfır alırken takmışlardı. Fırsat bulursam kuru bir hava zamanı bende plakalıkları çıkartıp plakaları yapıştıracağım inş.
    Bagaj içi sarı ışık ta benim listemde. Onları da en kısa zamanda led e çevireceğim. T10 dipsiz içerisindeki led parça sayısı çok olan bir led almayı düşünüyorum. Bagaj cidden karanlık kalıyor şu anda.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.