Şimdi Ara

##YENİ FORD KUGA 1.5 TDCİ FORUM ## (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
682
Cevap
25
Favori
104.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    jantlar zaten 17 ise yeni jant çok gerekli değil.
    Ben ikinci el jant ve yeni nokian wrd4 aldım 400 den tanesi ama haziran ayında.
    Nokian tavsiye ederim kış lastikleri çok başarılı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • abidig kullanıcısına yanıt
    cidden çok arttı fiyatlar.
    petlas da kullandım ilk 2 kış çok iyiydi 3. kış ses ve konfor olarak rahatsız etmeye başladı 4. kış artık kar performansı da kötüydü.(toplam 20 bin ancak yapmıştır)

Ama alınır tabi yine fiyat uygunsa

• quote:

Orijinalden alıntı: munchausenbyproxy

cidden çok arttı fiyatlar.
    petlas da kullandım ilk 2 kış çok iyiydi 3. kış ses ve konfor olarak rahatsız etmeye başladı 4. kış artık kar performansı da kötüydü.(toplam 20 bin ancak yapmıştır)

Ama alınır tabi yine fiyat uygunsa
    Teşekkürler bakalım artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • munchausenbyproxy kullanıcısına yanıt
    AliExpress de çeşit çok ama hangisi bizim lastiklere uyar onu bilmiyorum. 75 TL den başlıyor. Siboba takılıyor. Janta bağlı değil. Ben lastik şişirme spreyi sıktım, o da sensörü sarmış çalışmıyor. Temizledik ama yine olmadı
  • Ya arkadaşlar bu aracın orjinal ölçülerinde lastik bulamadım bir türlü . Aracın üzerinde 235 55 R17 var o nedenle bu ölçülerde lastik bakıyorum . Ancak binek arac lastigi oluyor genelde ama Suv - 4x4 ozellikli lastik pek bulamadim bu ölculerde bunlara suv- 4x4 lastik mi almak lazım yoksa binek lastikleri de sorunsuz kullanılır mi ?

suv dediği lastik sadece yük taşıma değeri önemli bizimkiler 95 ya da 97 olmalı onu tutturun yeter

• quote:

suv dediği lastik sadece yük taşıma değeri önemli bizimkiler 95 ya da 97 olmalı onu tutturun yeter
    Suv için olanı da 103v binek olanı da 103v o zaman ikisi de oluyor. 225 60 R17 çok var ama 235 55 R17 suv zor bunuyordu. Bu sekilde binekte bakabilirim teşekkürler

• Arkadaşlar motor yağı 5/30 mu 0/30 mu olması lazım..servis 5/30 kullandı.
    Bizim lastikler 235
    Ancak alacağınız lastik 225
    Jantlar için bu uyar mı bilemedim.
    %2.5 fark olmadıkça olur diye biliyorum ama hiç test etmedim.
    kar için ne kadar dar o kadar iyi yani haklılar yakıt artmaz azalır, konfor artar, yol tutuş azalır (bu farkları normal kullanıcı anlamaz)

• Auto start stop öelliğini sürekli kapalı tutmanın bir yolu yok mudur? Her motoru çalıştırışta tuşa basmak durumunda mıyız?
  • maestro_34 kullanıcısına yanıt
    Bende merak ettim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Kolay bir yolu yok. elm bağlayıp Ford Escape de (amerikada satılanının adı) forscan ile kapatanlar var. Merak eden varsa link paylaşabilirim.

• munchausenbyproxy kullanıcısına yanıt
    Peki ustam birşey daha sorayım araç kamerasını çakmaklığa takıyorum aracı stop edince akım kesilmiyor nasıl oluyor anlamadım sürekli tak çıkar yapmak sıkıntı.unutursak kamerayı çıkarmayı akü biter.arkadaşın aracında(farklı marka)kontak kapandı mı akım kesiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco1912 -- 4 Kasım 2018; 22:55:35 >
  • coco1912 C kullanıcısına yanıt
    ben yolcu tarafındaki f43 nolu sigortaya çiftleyip taktım.(yanlış hatırlıyor olabilirim numarasını)

kugalarda çakmaklık ne yazık ki güç kesmiyor.

• quote:

Kolay bir yolu yok. elm bağlayıp Ford Escape de (amerikada satılanının adı) forscan ile kapatanlar var. Merak eden varsa link paylaşabilirim.
    hocam paylaşabilirsen iyi olur. bir inceleyelim, en azından nedir ne değildir öğrenmiş oluruz.

sonuçta bunlar elektronik yollarla aktif / deaktif edilebilen özellikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro_34 -- 4 Kasım 2018; 23:11:8 >
    FORSCAN
    146. postta anlatılıyor. Diğer yapılabilenler 141. postta( Bambi mod dedikleri bir ışıklandırma sistemi[uzunları açınca sisler de yanıyor] ve araç yürüyünce otomatik kilitleme)

ELM kullanmayı bilmek ve Modifiyeli ELM327 olması şart. Onun dışında belki özel ford servisleri bu ayarları yapabilir.

Bende aslında Modifiyeli ELM327 var ama asıl derdim lastik basınç sensörünü kapamak olduğundan bu ayarlar için takıp da bakmadım.
  • S modunda start stop sürekli kapalıdır

• Arkadaşlar selamlar

Belki bilen vardır. Ancak ben yeni keşfettiğim bence güzel bir özelliği sizlerle paylaşayım istedim. Bagajın üzerindeki sürgüyü biliyorsunuz gerektiğinde çıkartıyoruz. Ancak onu koyacak yer bagajda maalesef yok. Daha önceden koltuk altlarındaki boşluğu görmüştüm. Bugün test ettim. Bagaj üzerindeki sürgülü bölümü çıkarttığımızda koltuk altına tam oluyor :) Dediğim gibi eğer bilen var ise mesaj kalabalığı için özür dilerim. Bilyenler de en az benim kadar mutlu olacaklardır eminim. Çünkü çok işe yarar bence.

• CengoCenk kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco1912 -- 10 Kasım 2018; 9:42:53 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.