Şimdi Ara

YENİ FİAT LİNEA (177. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.583
Cevap
8
Favori
754.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Bir sorum olacak. Lütfen cevaplar mısınız.
    Linea 1.3 multijet otomatik vites araç almayı düşünüyorum. Bugün birisi yokuşta kaldı araç, mecburen manuel moda aldık dedi. Gerçekten öyle mi? Önceki aracım marea'ydı yokuşlarda 3.vitese iniyordum(lpgli). Bu ondan da mı kötüdür. Linea alma fikrim cevaplarınıza göre şekillenecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kk_32

Forumdaşlar sedan ve fiyatı yüzünden benzinli araba almak niyetindeyim

Linea fire 77hp ile 301 1,2 M/T access arasında kaldım

301 nin 3 silindir olması garanti sonrası lpg için problem yaşatır mı?

Linea Perfomans olarak 301 arasında belirgin fark olur mu?

Cevap ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sayin kk32 301 güzel bir araba bir kere bindim linea ile ayni gibi çooook üst bir özelliği yok. Ama ben linea derim zira satışa çıkınca linea her türlü farkını ortaya koyuyor. 3.30d bmw yi satmak için tam 6 ay uğraştım 301 de öyle bişey
    301 in dizeleri lineayi düz yolda geçiyor. Benim linea 1.3 m jet düz yolda 194 yapıyor ama 301 baya rahat geçiyor beni.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre7107

Merhaba. Bir sorum olacak. Lütfen cevaplar mısınız.
    Linea 1.3 multijet otomatik vites araç almayı düşünüyorum. Bugün birisi yokuşta kaldı araç, mecburen manuel moda aldık dedi. Gerçekten öyle mi? Önceki aracım marea'ydı yokuşlarda 3.vitese iniyordum(lpgli). Bu ondan da mı kötüdür. Linea alma fikrim cevaplarınıza göre şekillenecek.

Çok garip lik defa duydum böyle bişeyi.

Sadece linea için değil tüm otomatik anlamında söylüyorum umarım otomatik lineayi olan biri cevap verir

• 1,3 multijet top speed

http://youtu.be/3aCbf0a3tRU
  • geçen sene Eylül'de spot piyasadan "nakit" 38500 TL'ya aldığım 2013 Model Beyaz 1.3 MultiJet Easy ( Eylül 2013 trafik çıkış ) geçen gün 35000 TL'ya sattım...araç 50bin KM'deydi....sorunsuz bir araba....aslında Yaz sonunda 38000 TL'den satabilirdim ama alan çıkmadı...Aralık ayında araba satmak zor olduğundan biraz fiatta indirim yaptık ve satıldı....( boya hiç bir şey yok - aldığımız gibi sattık ) 2nci el bakanlar için yazdım..
  • Lineası için multimedia sistemi düşünen olursa ŞÖYLE bir ilanım var.
  • Selamun Aleykum. 1.4 POP linea hakkında bilgi istiyorum. Kullanıcı yorumları.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 yıl 1.3 linea 90 lık otomatik olanı kullandım sorun yoktu ama otomatik tedirgin etti sıfır aldık bu da güzel satış rakamları yeter 301 artı c-elysee 2014 de lineayı yakalayamadı 32 bin adet sattı
  • quote:

Orijinalden alıntı: walmon27

Selamun Aleykum. 1.4 POP linea hakkında bilgi istiyorum. Kullanıcı yorumları.

1.4 easy neden yok acaba?
    ben de bunu merak ediyorum.
    benzinli linea neden artık üretilmiyor.
    yeni kasa eski kokpit nedir yahu!
  • arkadaşlar linea'nın bakım periyodu nedir? 20.000 km mi yoksa 10.000 de bir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: snomask

arkadaşlar linea'nın bakım periyodu nedir? 20.000 km mi yoksa 10.000 de bir mi?

Dizel 10 bin, benzinli 20 bin km.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar fiat linea lastik basınçları kaç olmalı?

• 1 yıldır 2012 yeni kasa fiat linea 1,6 longue kullanıyorum. almayı düşünen arkadaşlar için artılarını ve eksilerini yazıyorum.

Ocak 2015 te 36000 km de 2.el olarak 41000 tl ye aldım. Kazası yok. Ön cam taştan çatladığı için değişmiş. Ses yaptığı için direksiyon hidroliği garantiden değişmiş. Önce ki arabam 2001 model lpg li 100hp lik bir arabaydı. (fiat brava)
    +' lar
    +Boyum 172cm. Benim için çok ferah bir araba.
    +Bagaj mükemmel genişlikte ve kullanışlı.
    +Kliması önce ki arabama göre çok çok iyi (çift bölgeli dijital)
    +Koltukları biraz sert ama iyi diyebiliriz.
    +Hız sabitleme, otomatik aydınlatma, kapı altı aydınlatma, iç ambiyans aydınlatma, kararan dikiz ayna, yağmur sensörü, hız duyarlı müzik sistemi, elektrikli bel desteği (düğmesi çok kötü konumlandırılmış), tek dokunuşta açılan camlar (fakat kapanmıyor) kadife kaplama, kol dayama ve deri dreksiyonu konfor arttırıcı özellikleri.
    +Motorun gücü devrini aldıktan sonra müthiş. Bayılma diye bişey yok.
    +Fren hassasiyeti tam olması gerektiği gibi.
    +Süspansiyonlar gayet ideal bence.
    +Yol tutuşu fena değil. Sakin sürücüyseniz kesinlikle sorun çıkarmaz + ESP var.
    + 6. vites her arabada olmalı. 1700 devirde 110km/hz ve hız sabitleme ile sessiz sürüş.

-'ler
    -1,6 105hp olmasına rağmen biraz hantallık var. Benzinli motordan sonra biraz alışmak gerekiyor. Gaza basınca biraz düşünüp sonra fişekliyor . Bu durum çok trafikli yollarda yorucu.
    -Depriyaj bence biraz sert. Bazen yoruyor.
    -Vitesler baya kemikli. Eski arabam yağ gibiydi.
    -100 km den sonra rüzgar sesi başlıyor.
    -Ses sistemi çoook kötü. İlave amfi ve bas taktırmış eski sahibi. Çok bagaj lazım olursa çıkarıyorum.
    -Araba ne kadar dolu da olsa imajı bozuk. Binen çok beğeniyor ama gene de linea diye burun kıvırıyor.
    -Arka koltuktan gelen gıcırtı. Birisi varsa kesin geliyor.
    -Orasından burasında gelen küçük sesler oluyor sonra kendiliğinden kayboluyor. Çok acayip gerçekten . ama genel olarak ses yok diyebiliriz.
    -Arka koltuğa oturan bir kişi kapıyı kapatırken kafayı cama çarptı. Fazla eğimli galiba. 3 yetişki arkaya oturusa kesin bi rahat edememe oluyor yolcularda.
    -Kumandadan cam kapama yok.
    -Anahtarsız çalıştırma yok (sene olmuş 2015 kesin olmalı)
    -Bilgi ekranı çok kötü. Dev pikseller kullanılmış. Rezalet bişey.
    -Sis farlarının düğme konumu çok kötü. Açmak isterken kaza yapılabilir
    -Lastik ebatı bi değişik ve diğerlerinden 50-100 tl daha pahalı.

Son olarak yakıt değerleri:

12000 km 32km/s ortalaması ile 100km/6,0 lt
    460 km 23 km/s ortalaması ile 100/km/6,9 lt (şehir içi 5-5,5lt yakıyor denilen arabalara inanamıyorum)+ (bu araba 1290 kg)

Neden tercih ettim: 40000 tl dizel düşük km sedan ama donanımlı bir araba arıyordum. Bu fiyata düşük km de bir avruba c segment sedan maalesef bulamadım. Fakat Linea longue kesinlikle b+.

Memnun muyum?= Benim beklentilerimi karşıladı.

Tavsiye eder miyim? = Benim gibi beklentileri olan birini tatmin edecektir. Başka bir dizel araba kullanmadığım için bilemiyorum ama alt devirlerde ki geç gelen tepki sürüşü keyifsizleştiriyor. Kesinlikle benzinli bir araba gibi değil. Üst devirlerde ise tam tersi vites değiştirmeyi unutuyorsunuz çünkü bayılma diye bir şey yok. İç hacmi ve bej kadife kaplaması ferah ve aydınlık. Bence fiyatını hak ediyor. Avrupa emsalleri +10.000 tl ile satılıyor. Tavsiye ederim(longue olanı).

• merhabalar 2010-2011-2012 nodel 1.3multijet linea bakıyorum
    km si 100bin civarı veya altında olan ve kazasız değişensiz en fazla bir kaç parça boyası olan araçların piyasası ne kadardır bana yardımcı olabilecek var mı
    şu sıralar herkesin söylediği birşey var oda araç fiyatları çok arttı şeklinde, lineade mı arttı yoksa normal fiyatlarda mı
  • arkadaşlar linea alan satan binen yok mu?
    niye bu kadar hareketsiz bu konu?
  • ben satıyorum şu anda :) 2012 25000km de sıfır gibim :)
  • alecomy A kullanıcısına yanıt
    kaça verecen hocam?
  • hocam 42.500' e vermeyi düşünüyorum satılırsa egea alacağım satılmazsa öyle devam memnunum zaten
  • Egea guzel araç olmuş deneme fırsatım oldu... 1.6 lounge
    Lineam dan sonra egeam olur ilerde inşallah.

• arkadaşlar selam,

2015 Linea 1.3 Multijet 95HP sahibiyim. araç 19900 kmye gelmesine rağmen dizel partikül filtresi rejenerasyonu yapmadı. ilk aldığımda uyarılmıştım bayi tarafından açılırsa motoru kapatmayın yoksa şöyle olur böyle olur dediler. Yakıtı ilk 8-10bin km opetten sonrasında shell'den eurodiesel aldım. Bu konuda bilgisi/tecrübesi olan var mı? teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.