Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (322. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.401
Cevap
174
Favori
897.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    700 lira çok iyi, bin lira diyenler var okuduğumuz kadarıyla. Ben de izmirdeyim, daha bakıma var ama poyraz aklımda olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 26 Mayıs 2018; 18:54:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Servisler arasi baya fark var. IStanbul icin servis tavsiyelerinizi beklerim.
  • Arkadaşlar selamlar , 1.6 multijet dct modellerinde baz donanım “Easy” gözüküyor fakat sahibinden de en alt donanım bu modelde “comfort” olarak geçiyor.
    Comfort donanımda cc dijital klima gibi ekstra donanımlar var , bunlar 1.6 dct modelinin standart donanımları sanırım , yanılıyorsam düzeltmenizi rica ederim.

Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2018 model öncesi dizel otomatikte baz donanım comfort idi, easy'de dizel otomatik yoktu.

Şirketler için özel çıkarılan bi donanımdı comfort. Easy donanıma dijital klima falan ekleyip comfort adıyla sattılar.

2018 modellerde comfort kaldırıldı, easy donanıma dizel otomatik geldi. Tabi daha 2.ele düşmedi.

• 70-75 arası ikinci el sedan egea lounge donanım almak mantıklı olur mu?

• İhtiyaçlarınızı karşılıyorsa gayet mantıklı olur. Dolu, yakışıklı araç, dizel olduğunu varsayarsak performans da on numara.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Bu fiyata bu dolulukta yeni kasa bir araç yok sanırım? Yeni gelen donanımda multimedya ekranı farklı sanırım birde gündüz ledleri var ekstaradan. Gündüz ledlerini sonradan taktırabiliyor muyuz acaba?
  • Lounge plus versiyonlarda 7 inç tablet ekran var. Urban ve lounge donanımalrda klasik 5 inç.

Ve yine plus donanımda led gündüz farı var, diğerlerinde halojen ampul şeklinde gündüz farı var. Led olması için komple farı değiştirmeniz lazım mercekli olanlarla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 27 Mayıs 2018; 14:43:3 >
    Anladım teşekkür ederim. Urban ve Lounge paketler arasında çok fark var mı? Almaya değer mi aradaki farklara?
  • Yağmur-far sensörü, otomatik kararan ayna, geri görüş kamerası, arka kol dayama, elektrikli sürücü bel desteği falan var ekstra olarak. Bir de dizelde 17 inç jantla geliyor lounge.

2 el alınacağı için uygun farkla lounge bulunabilir, daha alınası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 27 Mayıs 2018; 14:58:43 >
    Tamamdır teşekkür ederim. 2015-2016 modellere bakıyorum zaten km olarak 30.000 geçmemiş modellere bakıyorum. Multijet motorlar zaten danayıklıdır. Araç rüzgar ve yol sesi bakımından nasıldır? Ayrıca ses sistemi nasıl mid bas ve tiz ayarları yapıldıktan sonra tatmin ediyor mu?
  • Önceki aracım cruze idi, ona göre ses sistemi daha iyi. Ayarlar yapılınca gayet tatminkar oluyor, fazlasını aramıyorsun. Rüzgar ve yol yalıtımı da sınıf standartlarında, fiyatına göre başarılı. Sadece motor biraz gürültülü.

• Ekranda araç asma kilit işareti var. Aracı çalıştırsmıyorum. Başına gelen oldu mu hiç?

• teote kullanıcısına yanıt
    Arka kapıların çocuk kilitli olduğunu gösteriyor olmalı. Ya da onunla ilgili bir şey.

• Istanbul icin servis onerilerinizi alabilirmiyim?
  • Arkadaşlar günaydın,

Dün akşam başıma ilginç bir şey geldi, aracım egea hb otomatik benzinli.

Depo 3 diş yakıt gösteriyordu, yol bilgisayarı da 70 km menzil var diyordu. Buna güvenerek 7-8 km lik bir yere gitmem gerekti. Bir arkadaşı evine bıraktım (ev bayağı dik bir yokuştaydı) sonra uyarı sesiyle birlikte bir baktım depo boş görünüyor, yol bilgisayarında da kalan menzil göstermiyordu. Haliyle panik oldum, neyse gaza çok yüklenmeden istasyona kadar gittim. Depoyu fulle dedim, 37 litre yakıt aldı.

1- Depo 50 lt ise neden 37 lt yakıt aldı?
    2- Madem 13 lt yakıt vardı depoda, neden "0" mış gibi gösterdi?

Başına gelen ya da fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Not: Bir dahada 1/4 deponun altına düşürmem, ya istasyona uzak bir yerde olsaydım.

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Dik yokuşta depoda kalan yakıt bir yere birikmiştir, sensörler de boş algılamıştır.

Olabilir böyle dik yerlerde, benim de önceki aracımda lpg deposunda oluyordu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Dik yokuşta depoda kalan yakıt bir yere birikmiştir, sensörler de boş algılamıştır.

Olabilir böyle dik yerlerde, benim de önceki aracımda lpg deposunda oluyordu arada.
    Daha sonra istasyona kadar (yaklaşık 3 km) dümdüz yoldu ama yinede hep "0" da kaldı depo göstergesi.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Bilemedim şimdi o tuhafmış. Bu arada hiç kontak kapatıp açtınız mı, yani sıfıra düştükten sonra sistem kendini düzeltmiyordur belki, kapat aç yöntemi gerekiyordur...

Saçma gelebilir ama aklıma bu geldi sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Bilemedim şimdi o tuhafmış. Bu arada hiç kontak kapatıp açtınız mı, yani sıfıra düştükten sonra sistem kendini düzeltmiyordur belki, kapat aç yöntemi gerekiyordur...

Saçma gelebilir ama aklıma bu geldi sadece
    Yok, o panikle bir an evvel depoyu fullemekten başka bir şey gelmedi aklıma. Şimdi siz söyleyince bana da mantıklı geldi, o an denemek lazımdı tabi.
  • 
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.