Şimdi Ara

Creative SB Z Ses Kartı Ailesi İncelemesi, Güncel Driverlar, Ayarlar, İpuçları [ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
828
Cevap
35
Favori
42.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://store.donanimhaber.com/89/68/5f/89685fe6cc725cde246bda81580995db.jpg[/simage]

yabancı bi siteden buldum bunu, ondan dikkatimi çekti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanitarium8787 -- 6 Ocak 2015; 1:01:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanitarium8787

şöyle bişey
    https://store.donanimhaber.com/89/68/5f/89685fe6cc725cde246bda81580995db.jpg[/simage]

yabancı bi siteden buldum bunu, ondan dikkatimi çekti

Aslında güzel bir seçenekmiş acaba sadece zxr de olabilir mi bu seçenek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanitarium8787 kullanıcısına yanıt
    Şimdi bende baktım sizinki ile aynı. Ben beraberinde gelen Driver CD sinden kurdum günlerdir sorun yok.
    Her ihtimale karşın Siteden de indirdim sorun teşkil ederse yükleyeceğim...

EKRAN ALINTISI

Creative SB Z Ses Kartı Ailesi İncelemesi, Güncel Driverlar, Ayarlar, İpuçları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtayfur83 -- 7 Ocak 2015; 17:21:54 >

• SB-Z icin hizli bir driver sitesi onerebilir misiniz? Google`dan baktigim her site kendi resmi sitesi dahil asiri yavas.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sheldon-Cooper

SB-Z icin hizli bir driver sitesi onerebilir misiniz? Google`dan baktigim her site kendi resmi sitesi dahil asiri yavas.

internet download manager ile indir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

SB-Z icin hizli bir driver sitesi onerebilir misiniz? Google`dan baktigim her site kendi resmi sitesi dahil asiri yavas.

internet download manager ile indir.

Bu superonline denen rezil fiber baglantiya etki eder mi? :)
  • quote:

Bu superonline denen rezil fiber baglantiya etki eder mi? :)

eder eder, imzamdaki win7 anakonusuna bak.
  • Tesekkur ederim inceleyecem simdi :)
  • Ben de X-Fİ Titanium'dan SB Z'ye geçiş yapıyorum. Kart yarın elime geçer. Creative GigaWorks T3'le kullanacağım kartı. Buradan amatör olarak deneyimlerimi paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawyerzzz

Ben de X-Fİ Titanium'dan SB Z'ye geçiş yapıyorum. Kart yarın elime geçer. Creative GigaWorks T3'le kullanacağım kartı. Buradan amatör olarak deneyimlerimi paylaşırım.

Z623 ile coştu mübarek.

bu arada arkadaşlar denediğiniz hoparlörleri de yazmayı unutmazsanız sevinirim eklenecektir ilk sayfaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 12 Ocak 2015; 15:05:14 >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Microlab X-23 ile güzel bir birlikteliğimiz var
  • quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

Microlab X-23 ile güzel bir birlikteliğimiz var

Allah bozmasın, ekliyorum.
  • quote:

quote:

Ben de X-Fİ Titanium'dan SB Z'ye geçiş yapıyorum. Kart yarın elime geçer. Creative GigaWorks T3'le kullanacağım kartı. Buradan amatör olarak deneyimlerimi paylaşırım.

Z623 ile coştu mübarek.

bu arada arkadaşlar denediğiniz hoparlörleri de yazmayı unutmazsanız sevinirim eklenecektir ilk sayfaya.

Creative T3'ü kurdum ve şu an X-Fİ Titanium ile ağzım açık şekilde müzik dinliyorum. Bu küçücük hoparlörlerden bu kadar net, temiz ve güçlü bir ses ve çeyreği açılı bass'tan bu kadar doyurucu bir bass nasıl çıkıyor anlam verebilmiş değilim.
    Yarın ZB S ile de test edeceğim.

• Incelemeniz icin tesekkurler Murat Bey ancak malesef benim soru isaretimi giderebilecek bir inceleme olmamis. Ben Logitech z906 kullanıyorum ve dahili ses kartıma optic kablo ile bagli. Ses kartinin optic baglantidaki performansini merak ediyorum. Inceleme yaparsaniz cok memnun oluruz ve konunuzdaki bir eksiklik giderilmis olur.

Bu arada @turuncu55 selam kardesim.
    Bu urunu de alabilirim. Diger urun 483 TL iken bu ürün 347 TL vatanda. Tutup bir kontrol paneli icin 140 TL fazla odeyemem. Logitech'in paneli fazlasiyla yeter. O yuzden tesekkür ederim uyarin icin. Bir de "DTS isigi yaniyor mu" dedigin sey kontrol unitesindeki DECODE yazan kisim mi? Cunku DTS diye ayri bir yanacak isik bölümü yok, göremiyorum. Kontrol unitesinin ustunde, giris kanallarinin ledleri, Stereo 3D - 2.1 - 4.1 olarak gösterilen ledler, volume level ledleri, MUTE ledi ve ses kanallarinin ledleri (SUB-FRONT L/R-REAR R/L) var. Bunlarin haricinde DECODE ledi var. DTS diye birsey yok. Sanirim dediginiz bu isik DECODE isigi ve evet opticten bagli iken DECODE isigi yaniyor.

Panelin görüntüsünü de paylasiyorum. Cevabini bekliyorum cünkü yarin son gün kardesim:) cevabin kararimi etkileyecek.

Creative SB Z Ses Kartı Ailesi İncelemesi, Güncel Driverlar, Ayarlar, İpuçları [ANA KONU]

• Doğru söylüyorsunuz, benim dediğim z5500'deymiş. Sizde decode ışığı yanıyorsa alet sesi optikten alıyor ve kendi çözüyor demek oluyormuş. Ama bu tam ne kadar doğru ondan tam emin olamadım.

Çünkü genelde pc'ye kurulan programlar sesi pc'de çözecek şekilde ayarlı oluyor. Bahsettiğim bitstream-passthrough ayarı yapılmadan normalde sesin dokunmadan aktarılması söz konusu olmaması lazım. Bu durumda, ses optikten pcm de gelse yada çözülmemiş olarak da gelse Logitech'in Decode ışığı yanıyor demektir. Yada sizin kullandığınız KM player optik çıkış seçilince otomatik olarak bitstream yapıyor. Konuyla ilgili aşağıdaki konuya da baktım, ama net bir cevap bulamadım.
    http://forum.donanimhaber.com/m_54572265/tm.htm

Sonuç olarak sadece film ve oyun için ses kartı almayın. Optik ile bağladığınızda bir farkını göremeyeceksiniz. Eğer sistemin müzik performansını arttırmak istiyorsanız da bahsettiğim amfi ve raf tipi hoparlör tarzı bir seçeneğe yönelin derim.

Bu arada ses kartını alacaksanız da elinizin altında Logitech'in kontrol paneli olduğu için ses kartının panelini almaya bence de gerek yok.

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Logitech Z623 ile gerçekten harika bir ikili oldular. Tabi müzik dinleme tarafında Winamp ve DFX tarafında verdiğim öze EQ ayarlarına rağmen tam istediğim sesi duyamasam da şimdilik fena değil.
    3 ay evvel aldığım ses sistemimden ancak ses kartımı aldığım tarihten itibaren tam verim alıyorum desem yanlış olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtayfur83 -- 1 Aralık 2015; 11:26:50 >
  • http://www.youtube.com/watch?v=WQ9EyOWwf80

bu nasıl bir müziktir arkadaş.. insanın ruhuna kadar işleyen bir müzik. özellike ses kartıyla 5+1 kullananlara mutlaka tavsiye ederim, yüksek sesle kendinizi gerçek sinemadaymış gibi hissediyorsunuz.. sesler o derece harika..
  • quote:

quote:

quote:

Z623 ile coştu mübarek.

Creative T3'ü kurdum ve şu an X-Fİ Titanium ile ağzım açık şekilde müzik dinliyorum. Bu küçücük hoparlörlerden bu kadar net, temiz ve güçlü bir ses ve çeyreği açılı bass'tan bu kadar doyurucu bir bass nasıl çıkıyor anlam verebilmiş değilim.

SB Z elime geçti ve X-Fİ Titaniumu çıkartıp Sb Z'yi sisteme taktım ve sisteme format attım. Netten en son driver'ını da indirip kurdum. Açık konuşmak gerekirse öncelikle X-Fİ'den çok bir farkını hissedemedim. Daha önceki mesajlarımda belirttiğim gibi hoparlörlerim Creative GigaWorks T3. Yanlış anlaşılmasın kart kesinlikle kötü değil ama halihazırda X-Fİ kullanıcılarının geçmesi gerek bir kart olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca X-Fİ'de ayarlar kısmında bass ve tiz ayarlarını ayrıyeten yapabileciğimiz kısım varken SB Z'de bunu kaldırmışlar veya ben bulamadım.
    Ayrıca kapatılır mı bilmiyorum ama bilgisayarda müzik dinlerken veya TV izlerken bir başka ses kaynağını kullanan program açıldığı zaman diğer sesin kısılması olayını çok da fazla beğenmedim. TV izlerken windows uyarı sesi bile çalsa TV'nin ses kesiliyor bir süre.

Ayrıca belirtmek gerekirse kartın kasa içindeki görüntüsü çok güzel:)

Bir de X-Fİ'de bass redirection ve bass gain aktifti bende ama Sb Z'de bu ayarlar pasif durumda ve aktif hale gelmiyor. Sizde durum nedir veya bu ayarları nasıl aktif hale getirebilirim?
    Çok anormal bass sevmediğimden zaten wooferın arkasından bile bass'ı çok düşük seviyeye getirdim ama yinede bu ayarların aktif halde olmasını en azından deneme yapma için aktif olmasını isterdim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Z623 ile coştu mübarek.

SB Z elime geçti ve X-Fİ Titaniumu çıkartıp Sb Z'yi sisteme taktım ve sisteme format attım. Netten en son driver'ını da indirip kurdum. Açık konuşmak gerekirse öncelikle X-Fİ'den çok bir farkını hissedemedim. Daha önceki mesajlarımda belirttiğim gibi hoparlörlerim Creative GigaWorks T3. Yanlış anlaşılmasın kart kesinlikle kötü değil ama halihazırda X-Fİ kullanıcılarının geçmesi gerek bir kart olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca X-Fİ'de ayarlar kısmında bass ve tiz ayarlarını ayrıyeten yapabileciğimiz kısım varken SB Z'de bunu kaldırmışlar veya ben bulamadım.
    Ayrıca kapatılır mı bilmiyorum ama bilgisayarda müzik dinlerken veya TV izlerken bir başka ses kaynağını kullanan program açıldığı zaman diğer sesin kısılması olayını çok da fazla beğenmedim. TV izlerken windows uyarı sesi bile çalsa TV'nin ses kesiliyor bir süre.

Ayrıca belirtmek gerekirse kartın kasa içindeki görüntüsü çok güzel:)

Bir de X-Fİ'de bass redirection ve bass gain aktifti bende ama Sb Z'de bu ayarlar pasif durumda ve aktif hale gelmiyor. Sizde durum nedir veya bu ayarları nasıl aktif hale getirebilirim?
    Çok anormal bass sevmediğimden zaten wooferın arkasından bile bass'ı çok düşük seviyeye getirdim ama yinede bu ayarların aktif halde olmasını en azından deneme yapma için aktif olmasını isterdim.

Dostum ben 5.1 analog sistem kullanıyorum, bende aktif , 2.1 e getirdim pasif hale geldi, birde xfi deki bass konsolu bu şekilde açılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanitarium8787 -- 15 Ocak 2015; 3:36:54 >

• İlginiz için teşekkürler hocam.
    Bir de TV izlerken veya müzik dinlerken ses kartını kullanan başka bir uygulama çalışınca ilk uygulamanın sesinin kesilmesini nasıl iptal edebiliriz? Bu konuda bir bilginiz var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lawyerzzz -- 15 Ocak 2015; 13:51:18 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.