z906+x-fi titanium dts -dolby digital ayarı (sorun çözüldü)
51 Cevap5298 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

755 Mesaj
13 Kasım 2011; 14:37:07 

arkadaşlar bu ikiliyi vatan bilgisayar %25 inidirim varken aldım ses kartına optik kablo ile bağladım ses kartı programından encoder bölümünden dts yada dolby digital seçmeden ses çıkmıyor bu ses sisteminde decoder yokmuydu yada bu iki seçenekden hangisini seçmeliyim film izlerken, dolby digital live mı dts connect mi? bide bu kartda game modu entartainmet modu audio creation modu bu modların neler olduğunu söylermisiniz game oyun modu onu biliyorumda dier ikisi nedir acaba yardım edenlere tşkler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHBSC55 -- 14 Kasım 2011; 20:35:00 >

Dinleyin sürüngenler; sizler özel değilsiniz, sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz, sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz, sizler iç çamaşırı değilsiniz, sizler herkes gibi çürüyen birer organik maddesiniz. Bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden pislikleriyiz. Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz...

1196 Mesaj
14 Kasım 2011; 18:56:21 

Sistemin hayırlı olsun, iyi kullanman dileğiyle. İşletim sistemin win7/vista biri galiba denetim masasından ses ayarlarından ses çıkış aygıtı olarak spdif aygıtını varsayılan seçmen gerekiyor, öncelikle. ozaman ses sisteminden pcm olarak ses alırsın. DTS ve DD kodlu filmlerde ise kullandığın media oynatıcısından ses çıkışı olarak spdif/optic seçmen gerekiyor. Ozaman z906 decoderi sesi kendi çözüpte hoplara göndersin sesi.

İntel 2600k / Asus P8Z68V-PRO / His HD5870 CFx / Corsair Vengeance 1600mhz@9-9-9-24 / Corsair Force 3 GT 120 gb*2 RAİD 0 / Asus Xonar Phoebus ses kartı / WD 1 Tb. HDD / Enermax Revolution 85+ 1050w / LG BH10LS30 Bluray-DVD yazıcı / Thermaltake Spedo Fulltower / Thermalright Venomous-X black / Zalman vf-3000A / Packart Bell TJ75 / Samsung XL2370 23"
Pioneer vsx-919 avr / Jamo s506 htsc 3 / Jamo i300

755 Mesaj
14 Kasım 2011; 19:38:44 

quote:

Orijinalden alıntı: umur BEY

Sistemin hayırlı olsun, iyi kullanman dileğiyle. İşletim sistemin win7/vista biri galiba denetim masasından ses ayarlarından ses çıkış aygıtı olarak spdif aygıtını varsayılan seçmen gerekiyor, öncelikle. ozaman ses sisteminden pcm olarak ses alırsın. DTS ve DD kodlu filmlerde ise kullandığın media oynatıcısından ses çıkışı olarak spdif/optic seçmen gerekiyor. Ozaman z906 decoderi sesi kendi çözüpte hoplara göndersin sesi.

bilgi için tşkler varsayılan aygıt olarak spdif i seçtim filmi açtığımda ses alamadım , vlc player kullanıyorum daha sonradan ses aygıtından spdif i seçtiğimde direk decode ışığı yandı ve sesler daha canlı ve daha sert gelmeye başladı süper :) sistemi aldığımdan beri ses kartıyla beraber gelen programdan encode bölümünde dts i seçip öyle kullanıyodum bu şekilde gelen sesi çevirip ses sistemine yolluyo bide o çeviriyodu ses pek tat vermiyodu ama şimdi süper oldu. 3 kablolu bağlantıyı müzik dinlemek için kullanıyorum denetim masasından hoparlörü seçip bu şekilde ses kartındaki program aktif oluyor eq. ayarı ile müziklerde daha güzel ses geliyor,film izlerken ise optik kabloya geçip denetim masasından spdif i seçip programı devre dışı bırakıp direk ses sistemine sinyal yolluyor bu şekilde dts sesler daha güzel geliyor artık.tekrar tşkler...

detayla bi şekilde anlattım belki benim gibi sistemi yeni alıp kullanmayı bilmeyenler varsa yardımcı olmak için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHBSC55 -- 14 Kasım 2011; 20:31:57 >

Dinleyin sürüngenler; sizler özel değilsiniz, sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz, sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz, sizler iç çamaşırı değilsiniz, sizler herkes gibi çürüyen birer organik maddesiniz. Bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden pislikleriyiz. Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz...

1196 Mesaj
14 Kasım 2011; 19:54:57 

Sen önceden sesi ses kartına çözdürüp tekrar kodlayıp z906 gönderiyormuşsun. buda seste azalma ve kayıp demek . Bu şekilde sese ses kartı ellemeden direk ses sistemine gönderiyor ve decoder çözüp sesi duyuyorsun olması gerekende bu zaten.

İntel 2600k / Asus P8Z68V-PRO / His HD5870 CFx / Corsair Vengeance 1600mhz@9-9-9-24 / Corsair Force 3 GT 120 gb*2 RAİD 0 / Asus Xonar Phoebus ses kartı / WD 1 Tb. HDD / Enermax Revolution 85+ 1050w / LG BH10LS30 Bluray-DVD yazıcı / Thermaltake Spedo Fulltower / Thermalright Venomous-X black / Zalman vf-3000A / Packart Bell TJ75 / Samsung XL2370 23"

755 Mesaj
14 Kasım 2011; 20:33:37 

quote:

Sen önceden sesi ses kartına çözdürüp tekrar kodlayıp z906 gönderiyormuşsun. buda seste azalma ve kayıp demek . Bu şekilde sese ses kartı ellemeden direk ses sistemine gönderiyor ve decoder çözüp sesi duyuyorsun olması gerekende bu zaten.

x-fi titanium olsun dier x-fi ses kartıları olsun bunların ana başlık adı altında bi konu açmamışlar benim gibi böyle konu açıp soruyor millet cevap veren ya olur ya olmas :S güzel bi ana konu açmak lazım detaylı bi şekilde yazı hazırlayıp bu şekilde olursa hem yeni konu açılmamış olur hemde arayan cevabına hemen ulaşır.

1196 Mesaj
14 Kasım 2011; 21:02:16 

Ben masa üstünde asus ses kartı kullanıyorum. Bu konu için creative ses kartı gerekli resimler için ondan dolayı ben açamam, fakat. Dediğine benzer konular açıldı creativenin arayüzünü tanıtıcı topicler mevcut. İyi aratırsan bulabilirsin forumda.

5777 Mesaj
24 Kasım 2011; 5:32:45 

encoder dan dts yi seç ses kartına çözdür herşeyi. z906 ikinci defa çözse bile sorun değil kartın x-fi destekli ise daha iyi ses alacağını garanti ederim.

ek: bence ses kartının programından dts secildiğinde z906 nın çözücüsü devre dışı kalıyor çünkü decode ledi sadece programdan dts connect secildiğinde yanmaya başlıyor. sadece z906 için konuşuyorum z5500 de bu özellik olmayabilir emin değilim.
bu söylediklerim hakkında kesin konuşmuyorum ama tek bildiğim dts connect seçildiğinde sesler daha iyi gelmeye başlıyor çok denedim bunu. x-fi ses kartınız varsa mutlaka programından dts connect i aktif edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 24 Kasım 2011; 5:43:10 >

1196 Mesaj
25 Kasım 2011; 20:55:23 

quote:

Orijinalden alıntı: alito

encoder dan dts yi seç ses kartına çözdür herşeyi. z906 ikinci defa çözse bile sorun değil kartın x-fi destekli ise daha iyi ses alacağını garanti ederim.

ek: bence ses kartının programından dts secildiğinde z906 nın çözücüsü devre dışı kalıyor çünkü decode ledi sadece programdan dts connect secildiğinde yanmaya başlıyor. sadece z906 için konuşuyorum z5500 de bu özellik olmayabilir emin değilim.
bu söylediklerim hakkında kesin konuşmuyorum ama tek bildiğim dts connect seçildiğinde sesler daha iyi gelmeye başlıyor çok denedim bunu. x-fi ses kartınız varsa mutlaka programından dts connect i aktif edin.

Arkadaşım ilk şunu belirteyim, diyelimki elimizde DTS kodlu bir film var sen sesi direk yani ses kartını bypass ederek decodere gönderirsen filmin saf sesini alırsın ( Burada ses sisteminin sese etki eden ayarlarını saymıyorum.) Yani yönetmenin istediği sesleri direk hoplardan alırsın. İkinci olarak ses kartına bu dts kodlu filmi çözdürürsen ses kartına yaptığın eko,bas,tiz cristalizer kartınıza göre nasıl ayar yaptı iseniz sese etki eder. Sonra bu sesi DTSconnect olarak kodlayıp decodere gönderir. Sizde ses sisteminizden bu sesi duyarsınız. Olay bu kadar basit.

Hangi ses size daha iyi geliyor ise oşekilde kullanabilirsiniz. Burada xfi destekli kartın daha iyi ses vereceği anlamı çıkmıyor malesef. Kulağınız nasıl isterse öyle kullanırsınız. Birde z906 dts ışığı her iki durumdada yanması gerekir. Yanmıyorsa burada bir sorun vardır.

5777 Mesaj
26 Kasım 2011; 2:24:30 

quote:

Arkadaşım ilk şunu belirteyim, diyelimki elimizde DTS kodlu bir film var sen sesi direk yani ses kartını bypass ederek decodere gönderirsen filmin saf sesini alırsın ( Burada ses sisteminin sese etki eden ayarlarını saymıyorum.) Yani yönetmenin istediği sesleri direk hoplardan alırsın. İkinci olarak ses kartına bu dts kodlu filmi çözdürürsen ses kartına yaptığın eko,bas,tiz cristalizer kartınıza göre nasıl ayar yaptı iseniz sese etki eder. Sonra bu sesi DTSconnect olarak kodlayıp decodere gönderir. Sizde ses sisteminizden bu sesi duyarsınız. Olay bu kadar basit.

Hangi ses size daha iyi geliyor ise oşekilde kullanabilirsiniz. Burada xfi destekli kartın daha iyi ses vereceği anlamı çıkmıyor malesef. Kulağınız nasıl isterse öyle kullanırsınız. Birde z906 dts ışığı her iki durumdada yanması gerekir. Yanmıyorsa burada bir sorun vardır.

yani ses kartına çözdürürsek z-906 ikinci defa çözmüyormu sesi bunumu demek istiyorsun. ayrıca decode ışığı z-906 nın dökümanlarına göre her durumda yanmıyormuş. ben s/pdif aktif edip ses kartını devreden çıkarınca yanmıyor ışık ama sesler geliyor. belki izlediğim programın ayarlarından kaynaklanıyordur emin degilim.

1196 Mesaj
26 Kasım 2011; 10:30:00 

Z906 ikinci defa sesi çözmesinden kastın tam anlamadım, anladığım kadarı ile; sen sesi ses kartına encode ettirirsen sesi analoğa çevirir ve ayarlara uygun işler. Sonra senin istediğin çıkışa verir yani analog çıkış veya optic/spdif çıkışa gönderir. Eğer sen sesi DTSconnect veya DDlive özelliği ile kullanarak optic/spdif çıkışa gönderirsen. Ses tekrar digital olarak kodlanır(DTS-DD olarak). Bu durumda ise z906 decoderinin ışığının gene yanması gerekir. Çünki ses decodere DTS veya DD olarak gitmiştir. Gelen sesi çözerek hoplardan sesi duyarsın. Burada ses 2 kere işlenmiş olur. Filmin sesi ses kartından çözülür, işlenir, tekrar kodlanır. Decodere gönderilir. Decoder sesi tekrar çözer ve işleyerek hoplara gönderir.

Birde şunu söyleyeyim, ben z906 yakından inceleme fırsatı bulamadım yanlış bilgi vermek istemem.
Fakat şu var misal olarak arkadaşın kullandığı vlc media playerda ses direk gönderilmez, ses program tarafından çözülür ve pcm olarak decodere gönderilir; decoder ışığı yanmadan sesi duyarsın. Program ayarlarından ses çıkışını spdif olarak seçersen ses kartı ve program bypass olur. Decodere direk gönderilir. Decoder ışığı yanacaktır bu sefer. Dediğim gibi z906 tam incelemediğim için ışığının hangi durumlarda yandığı hakkında tam bilgim yok. Yanlış bilgide vermek istemem o konuda..

5777 Mesaj
27 Kasım 2011; 10:01:15 

quote:

Z906 ikinci defa sesi çözmesinden kastın tam anlamadım, anladığım kadarı ile; sen sesi ses kartına encode ettirirsen sesi analoğa çevirir ve ayarlara uygun işler. Sonra senin istediğin çıkışa verir yani analog çıkış veya optic/spdif çıkışa gönderir. Eğer sen sesi DTSconnect veya DDlive özelliği ile kullanarak optic/spdif çıkışa gönderirsen. Ses tekrar digital olarak kodlanır(DTS-DD olarak). Bu durumda ise z906 decoderinin ışığının gene yanması gerekir. Çünki ses decodere DTS veya DD olarak gitmiştir. Gelen sesi çözerek hoplardan sesi duyarsın. Burada ses 2 kere işlenmiş olur. Filmin sesi ses kartından çözülür, işlenir, tekrar kodlanır. Decodere gönderilir. Decoder sesi tekrar çözer ve işleyerek hoplara gönderir.

Birde şunu söyleyeyim, ben z906 yakından inceleme fırsatı bulamadım yanlış bilgi vermek istemem.
Fakat şu var misal olarak arkadaşın kullandığı vlc media playerda ses direk gönderilmez, ses program tarafından çözülür ve pcm olarak decodere gönderilir; decoder ışığı yanmadan sesi duyarsın. Program ayarlarından ses çıkışını spdif olarak seçersen ses kartı ve program bypass olur. Decodere direk gönderilir. Decoder ışığı yanacaktır bu sefer. Dediğim gibi z906 tam incelemediğim için ışığının hangi durumlarda yandığı hakkında tam bilgim yok. Yanlış bilgide vermek istemem o konuda..

ok anladım sanırım teşekkürler açıklama için

birde birşey sorucam ben dts connect den bağlanınca master ses volume devre dışı kalıyor açıp kapatsamda sese etki etmiyor sesi z-906 nın decoderından açıp kapatıyorum ama mesela video player programları kendi sesini acıp kısabiliyor. dts connecti devre dışı bırakınca master ses devreye giriyor bu seferde bass tiz ayarları devre dışı kalıyor (tamamen kayboluyor görünmüyor bile) bu neden kaynaklanıyor? sence ses kartından dts connect i açtığımda windows bütün master volume yetkisini z-906 ya mı aktarıyor? yoksa bendemi bir sorun var herkesde bu böylemidir acaba.
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 27 Kasım 2011; 10:20:57 >

1196 Mesaj
28 Kasım 2011; 22:30:37 

Bak bu konuda tam bişi diyemiyeceğim. Benim bildiğim windows vista/7 de varsayılan çıkışı spdif seçince bas-tiz ayar düğmeleri kayboluyor, hatırladığım bu. DTScon/DDL özeliklerini çıkışları analog yapıpta kullanmak gerekiyor. Sen nasıl yapıyorsun?

2450 Mesaj
29 Kasım 2011; 6:23:32 

quote:

Orijinalden alıntı: alito

ok anladım sanırım teşekkürler açıklama için

birde birşey sorucam ben dts connect den bağlanınca master ses volume devre dışı kalıyor açıp kapatsamda sese etki etmiyor sesi z-906 nın decoderından açıp kapatıyorum ama mesela video player programları kendi sesini acıp kısabiliyor. dts connecti devre dışı bırakınca master ses devreye giriyor bu seferde bass tiz ayarları devre dışı kalıyor (tamamen kayboluyor görünmüyor bile) bu neden kaynaklanıyor? sence ses kartından dts connect i açtığımda windows bütün master volume yetkisini z-906 ya mı aktarıyor? yoksa bendemi bir sorun var herkesde bu böylemidir acaba.
0

Bak simdi elindeki ekipmanlarla ve optic kablo ile baglayabilecegin sekiller sunlar:

pass through: optik kablo ile baglayip win7 ses aygitini spdif x-fi yaparak: bu sekilde ses kartini bypas edersin butun kontroller amfinin elindedir ses karti sadece sinyalini yollar.

dts connect ve dolby digital live: optik kablo ile baglayip ses aygitini hoparlor x-fi yaparak: bu sekilde ses karti sesi kendisi cozer surekli olarak dts yada dd ses yollar ve kontrol kartdadir; amfiye sadece gelen sesi calmak kalir.

pass though yaparsan pcde oyunlardan sadece stereo ses alabilirsin. Filmlerde ise ses neyse o amfiye aktarilir hic ellenmeden. Zaten dts connect ve dolby digital live in amacida oyunlarda bunu duzeltmektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JakX -- 29 Kasım 2011; 6:24:46 >

9 Mesaj
13 Aralık 2011; 23:16:31 

benimde bu konuda bi sorum olacaktı. x-fi titanium ve lg ht503 th ses sitemim var.Optik kablo ile bağlı. filmlerde direk passthrough yapıyorum dts ve dd ses alıyorum. ses kartımı bypass ediyorum kısacası.bu arada creativin encoder ayarları off modunda.
Ancak sadece dts formatlı müzik dinlemek istediğimde pasthrough olmuyor ses sistimin avr sinde kırmızı dts yazıyor ancak ses gelmiyor.bu sorunu birçok yere yazdım cevap verebilen olmadı.ac3 filter k-lite codec ve vlc kullanıyorum.
dts formatlı sesleri flash diske attım ses sistemine taktım ses sistemi okudu geçek 5.1 ses aldım ancak bilgisayardan gönderdiğimde olmuyor ne yapmalıyım...

2833 Mesaj
14 Ocak 2012; 22:43:17 

quote:

Orijinalden alıntı: JakX

Bak simdi elindeki ekipmanlarla ve optic kablo ile baglayabilecegin sekiller sunlar:

pass through: optik kablo ile baglayip win7 ses aygitini spdif x-fi yaparak: bu sekilde ses kartini bypas edersin butun kontroller amfinin elindedir ses karti sadece sinyalini yollar.

dts connect ve dolby digital live: optik kablo ile baglayip ses aygitini hoparlor x-fi yaparak: bu sekilde ses karti sesi kendisi cozer surekli olarak dts yada dd ses yollar ve kontrol kartdadir; amfiye sadece gelen sesi calmak kalir.

pass though yaparsan pcde oyunlardan sadece stereo ses alabilirsin. Filmlerde ise ses neyse o amfiye aktarilir hic ellenmeden. Zaten dts connect ve dolby digital live in amacida oyunlarda bunu duzeltmektir.

Hocam sana PM attım,yardımlarını bekliyorum...

"Zalimler İçin Yaşasın Cehennem"

12 Mesaj
22 Ocak 2012; 2:35:42 

arkadaslar bi sorum olacak bu spdif x-fi olayını nasıl yapıyoruz yada eksiklerim ne olabilir ben daha bgn ses kartı aldım optik kabloyla baglantım hazır xp kullanıyorum bana yardımcı olacak arkadas varsa sevinirim .. ayrıca bu decode ısıgı neye göre yanıyor optik kabloyu bagladıgımda yanıyodu biraz kullandım söndü bu neye işaret olur şimdiden teşekkür ederim

0

Ekteki dosya (1)

755 Mesaj
29 Ocak 2012; 20:14:55 

quote:

Orijinalden alıntı: mudo bilgisayar

arkadaslar bi sorum olacak bu spdif x-fi olayını nasıl yapıyoruz yada eksiklerim ne olabilir ben daha bgn ses kartı aldım optik kabloyla baglantım hazır xp kullanıyorum bana yardımcı olacak arkadas varsa sevinirim .. ayrıca bu decode ısıgı neye göre yanıyor optik kabloyu bagladıgımda yanıyodu biraz kullandım söndü bu neye işaret olur şimdiden teşekkür ederim

0

ben sistemi aldım kullanmayı öğrenince konunun takibi bıraktım sizler birsürü şeyler yazmışsınız :)

arkadaşım senin sorduğun sorulara anladığım şekilde cevap veriyorum.

z906 ses sistemini ve x-fi titanium ses kartı win7 de kullanıyorum xp de kullanmadım, onda da ayarların hemen hemen aynı olacağını düşünüyorum.
İlk olarak optik kablo ile ses kartına bağlıyoruz ses sistemini daha sonra,Ses kartının driverını kurup update ediyoruz.
denetim masasından donanım ve ses ordan ses e giriyoruz(xpde farkı olabilir biraz kurcalarsan bulursun) anakartın dahili ses kartını iptal etmediysen burda onlarda gözükür,Ben anakartın kendi ses kartını iptal ettim(bu işlemide aygıt yöneticisinden yapabilirsin) sadece Hoparlör(Creative SB X-Fİ) ve SPDİF OUT(Creative SB X-Fİ) var seçenekler arasında,Müzik dinlerken Hoparlörü seç.
Müzik dinlerken ses kartının programını açıp sol alt köşede mode kısmına tıklayarak audio creation mode ye getiriyoruz burdan eax efekti x-fi crystalizer eq. ayarı vs kulağımıza hoş gelene kadar ayar yapıyoruz bende(eax kapalı, x-fi crystalizer %50 ve eq ayarı rock da)
Film izlerken denetim masasından spdif out u seçiyoruz ve filmi media oynatıcımızla açıyoruz(ben vlc kullanıyorum tavsiye ederim).örn film ses ayarı:ses izi 1(english) ses aygıtı spdif out ayarı bu şekilde yaptığım zaman vlcden direk ses sisteminde decode ışığı yanıyor.

ben bu şekilde kullanıyorum.Biraz karışık oldu galiba anlamadığın yer varsa sor tekrar yardımcı olmaya çalışırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHBSC55 -- 29 Ocak 2012; 20:16:21 >

12 Mesaj
31 Ocak 2012; 18:05:15 

teşekkür ederim kardeşim eve gidince bakacam artık bide 3d modunda bazen ses azalıp artıyo gibi bu nedendir

12 Mesaj
31 Ocak 2012; 18:17:21 

ben beğenmeyenleri anlamıyorum neye göre kıyaslama yapıyolar anlamadım :D kötü diyolar 906 için ama bence dehset

755 Mesaj
31 Ocak 2012; 19:36:05 

quote:

ben beğenmeyenleri anlamıyorum neye göre kıyaslama yapıyolar anlamadım :D kötü diyolar 906 için ama bence dehset

beyenmeyenleri sen bize yolla sistem görsünler...

755 Mesaj
31 Ocak 2012; 19:37:13 

quote:

evt 3D moduna yani sanal 5.1 moduna alınca ön iki kanal hariç diyer 4 kanaldan kesik geliyo sesler ses kartından ayarı vardır bakmak lazım

3 Mesaj
14 Şubat 2012; 11:16:43 

z906 ve creative harici ses kartım var ön iki hoparlerden hiç bir şekilde ses alamıyorum ne 3d modunda nede 2+1 modunda önden ses gelmiyor dahada yeni aldım hepsi buradadan yardımlarınızı rica ederim

3 Mesaj
14 Şubat 2012; 16:03:56 

sorunu çözdüm önce self test yaptım (ınput a 5 sn basılı tutuyorum) yine ses gelmedi sonra kapattım reset attım( kapattıktan sonra on-off tuşuna 8sn basılı tutuyorsun.ufak bir ses geliyor sesleri ön ve arkaya %50 dağıtıyor basıda normale çekiyor) şimdi gayet başarılı

95 Mesaj
22 Şubat 2012; 1:55:41 

Arkadaşlar bende de bir sorun var ama bir türlü çözemedim. Sistemin Logitech z906 ve Cretice titnaium hd.

Bundan 1 hafta öncesine kadar her şey normaldi ama ne olduysa anlamadım resimdeki hatayı almaya başladım. Sürücüyü sildim-yükledim/ format attım yükledim-güncelledim yine de olmadı.

Yardım ederseniz çok sevinirim.

Ses denetiminden hoparlörü aktif yaparsam her şey normal gözüküyor ama dts ses alamıyorum.
0

Ses denetiminden SPDIF aktif yaparsam bu sefer creatice konsoldaki bass tizz ayarları kayboluyor ve aşağıdaki hatayı veriyor.
0

ses denetiminden SPDIF ı sına yaptığımda ise bu hatayı veriyor.
0

Eğer creatice konsoldan DTS i kapatırsam bu seferde ses denetimindeki SPDIF sınaması 2 hoparlör olarak görüyor.

Ek olarak ses aygıtlarından Spdıf seçili olduğunda oyunlardan ses alamıyorum ama windows sesleri geliyor mesela. Ses aygıtlarından hoparlör seçili olduğu zaman ise her şey düzeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salih1983 -- 22 Şubat 2012; 10:34:54 >

694 Mesaj
23 Şubat 2012; 13:05:03 

quote:

Orijinalden alıntı: salih1983

Arkadaşlar bende de bir sorun var ama bir türlü çözemedim. Sistemin Logitech z906 ve Cretice titnaium hd.

Bundan 1 hafta öncesine kadar her şey normaldi ama ne olduysa anlamadım resimdeki hatayı almaya başladım. Sürücüyü sildim-yükledim/ format attım yükledim-güncelledim yine de olmadı.

Yardım ederseniz çok sevinirim.

Ses denetiminden hoparlörü aktif yaparsam her şey normal gözüküyor ama dts ses alamıyorum.
0

Ses denetiminden SPDIF aktif yaparsam bu sefer creatice konsoldaki bass tizz ayarları kayboluyor ve aşağıdaki hatayı veriyor.
0

ses denetiminden SPDIF ı sına yaptığımda ise bu hatayı veriyor.
0

Eğer creatice konsoldan DTS i kapatırsam bu seferde ses denetimindeki SPDIF sınaması 2 hoparlör olarak görüyor.

Ek olarak ses aygıtlarından Spdıf seçili olduğunda oyunlardan ses alamıyorum ama windows sesleri geliyor mesela. Ses aygıtlarından hoparlör seçili olduğu zaman ise her şey düzeliyor.

Öncelikle belirteyim ne ses kartım ne de Z906'ım var.

Ama çok basit bir mantık yürüterek sorunu anladım. SPDIF Out yaptığın zaman sen bilgisayarına diyorsun ki "DİJİTAL SESİ HİÇ ELLEMEDEN OPTİK KABLO İLE BAĞLI OLDUĞU ALETE YOLLA".

Şimdi hem bunu diyip hem de bass ve treble ayarlarını yapmayı bekleyemezsin. Artık o ayarları bağladığın hoparlörden yapacaksın.

ikinci nokta ise oyunlarda SPDIF out yapığında ses alamaman ile ilgili. Oynadığın oyun SPDIF ile ses yollayamayabilir. Her oyun o çıkışı desteklemiyor olabilir. Audio kısmındaki ayarlara bak istersen.

Eğer SPDIF çıkış yoksa yapacağın işlem SPDIF out'u devre dışı bırakmak yani sesi ses kartı ile aktarmak olacaktır.

Twitter : // Kerem Pekçabuk

95 Mesaj
23 Şubat 2012; 15:52:12 

quote:

Orijinalden alıntı: kerempek

Öncelikle belirteyim ne ses kartım ne de Z906'ım var.

Ama çok basit bir mantık yürüterek sorunu anladım. SPDIF Out yaptığın zaman sen bilgisayarına diyorsun ki "DİJİTAL SESİ HİÇ ELLEMEDEN OPTİK KABLO İLE BAĞLI OLDUĞU ALETE YOLLA".

Şimdi hem bunu diyip hem de bass ve treble ayarlarını yapmayı bekleyemezsin. Artık o ayarları bağladığın hoparlörden yapacaksın.

ikinci nokta ise oyunlarda SPDIF out yapığında ses alamaman ile ilgili. Oynadığın oyun SPDIF ile ses yollayamayabilir. Her oyun o çıkışı desteklemiyor olabilir. Audio kısmındaki ayarlara bak istersen.

Eğer SPDIF çıkış yoksa yapacağın işlem SPDIF out'u devre dışı bırakmak yani sesi ses kartı ile aktarmak olacaktır.

İlginiz için teşekkür ederim. Ben de artık bu sonuca vardım. Tamamen bu düşüncedeyim ama aklıma takılan 2 hafta öncesine kadar her şey normaldi.
Yani hem ses denetiminden SPDIF seçili, hem de Creative Konsoldan DTS açıktı. Bu yaşadığım sorunu yaşamıyordum.
Bu sorunu yaşamdan önce bios güncelleme yapmıştım ve ses kartının slotunu değiştirmiştim. Slot değiştirdikten sonra format atıp tekrar bütün sürücüleri kurmuştum.

689 Mesaj
24 Şubat 2012; 16:33:33 

salih1983

özelden mesaj atmışsınız buradan cevaplıyım.yaşadığınız sorunlar sorun değil creative ses kartınızın özelliği.ama önceden hem dts connect seçili hem spdif seçili halde kullanabilmeniz enteresan o konuda bişey diyemiyeceğim.şimdi öncelikle creative ses kartlarındaki şu dts connect pack seçiliyse kesinlikle windows ses ayarları spdif olmayacak.hoparlör olacak.çünkü ses çözmeyi dts connect yazılımı yapıp decodere yolluyor.dts connect işaretliyken windows ses ayarlarından spdif yaparsanız, ses alamayıp fotoraftaki hatayı alırsınız.

dts connect i off yapıp windows ses ayarlarından spdif i aktifleştirebilirsiniz.böylece ses alabileceksiniz. dd ve dts çözme işini ise direk logitech in decoderi yapacaktır.ama bu seferde creative ses kartınızın güzelim ses ayarlarını kullanamıyacaksınız.bazı oyunlardan ses alamama ya da sadece 2 kanal ses alma gibi sorunlarda yaşayabileceksiniz.mp3 müziklerde 5.1 ses alamayıp yine 2 kanal ses alacaksınız ve buda her ne kadar müzik 2.0 daha iyi dinlenir densede 5.1 ses sistemine alışmış benim gibi kullanıcılar için rahatsızlık verici oluyor.

böylece decoderli ses sistemlerinde aslında creative gibi iyi ses kartlarının alınmasının gereksizliği ya da benim için daha geçerli bi yöntem olan pc sistemleri için decoderli ses sitemlerinin gereksizliğini ön plana çıkrıyor.ben her zaman pc için analog ses sitemini tercih ediyorum.

mesela pc için hiç logitech almadım, gidip edifier s550 aldım, dijital in farkını merak ettiğim içinde yanına gittim playvision decoder aldım 2 gün kullanıp çıkardım.şu anda palyvision ı ablamın dark media playerinda kullanıyorum.edifier ıda analogdan bağlı bi şekilde pc imde kullanıyorum.kendi salonumada blu-ray,ps3,medya player vs vs de kullanmak için yakın zamanda harman kardon un kampanyalı avr li sistemlerinden alacağım.

olay bence budur decoderli avr li sistemler bence salon içindir pc için çok gereksiz.pc de ses için iyi bir analog hoparlör (s550 vs), iyi bir ses kartı (creative tirtanium fatality pro vs), film müzik için kullanılacak iyi programlar (vlc, gom, media player classic), ve düzgün codec ler (k-lite codec pack) yeterde artar bile.dd dts hertürlü sesleri alabileceğiniz gibi, 5.1 ses sisteminizide ses kartınızın güzel ayarları sayesinde daha verimli ve istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz.her oyunda 5.1 ses alabiliyor, mp3 müzikleri ister 5.1 ister 2.1 isteğinize göre sorunsuz dinleyebiliyorsunuz.

logitech i alırken keşke gereksiz masraf yapmadan crreative ses kartı almayıp anakartın ses özelliğnden spdif yaparak kullansaydınız.benim şu andaki durumda size önerim ise dts connect seçili olsun, windows ses ayarlarındanda hoparlör seçili olsun.böylece güzel ses kartınızı ve ayarlarını devreden çıkarmamış olacaksınız.tabii bu benim önerim biçok kişi farklı öneriler sunabilir bilemem.kolay gelsin.

not: bide yukarıdaki fotolarda bişey dikkatimi çekti.windows ses ayarlarında hem hoparlörde yeşil tık var hem de spdif te.böle bişeyin olmaması lazım gibi geliyor.

not 2: pardon hoparlörde yeşil tık yokmuş.varsayılan iletişim aygıtı yapmışsınız.:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarisakal -- 24 Şubat 2012; 16:47:19 >

EDIFIER S550 + Playvision HDA-51A
http://forum.donanimhaber.com/m_45435905/tm.htm

95 Mesaj
24 Şubat 2012; 16:58:48 

Çok teşekkür ederim. Artık ben de bu şekilde olduğuna kanaat getirdim. Araştırırken sizinde benim gibi bu olayı yaşadığınızı gördüm. Konudan bir sonuç çıkmadığı için nasıl bir sonuca vardığını bilemiyordum. İlginiz için çok teşekkür ederim. Bilgisizlik ve araştırmadan yapılan tercihler fazla para harcamama neden olmuş sanırım.

Benimde anlamadığım "hem dts connect seçili hem spdif seçili halde kullanabilmeniz enteresan o konuda bir şey diyemeyeceğim" nasıl olduğunu biliyorum ama oluyordu.

2450 Mesaj
26 Şubat 2012; 0:24:07 

quote:

Pc de hicbir oyunda dd dts ses yoktur. Sesi isleyen ses islemcisidir. Bu yuzden amfiye ham sinyal yollarsan sadece stereo ses alirsin.

Bu yuzden ya dts connect ve ddl yi kullanicaksin yada analog baglayacaksin.

Optic baglayinca basiniz gogemi eriyor nedir anlamadim.

quote:

hem dts connect seçili hem spdif

DTS connect spdif cihaz seklinde calismaz. Kayittan yurutme cihazinizin gene x fi hoparlor olmasi lazim. dts connectde acik olacak ve optic baglanti olacak. Bu sekilde ses karti surekli dts dinyali yollar amfiye ve her sekilde 5.1 ses alabilirsiniz oyunlar dahil.

694 Mesaj
4 Mart 2012; 23:32:19 

quote:

Orijinalden alıntı: JakX

DTS connect spdif cihaz seklinde calismaz. Kayittan yurutme cihazinizin gene x fi hoparlor olmasi lazim. dts connectde acik olacak ve optic baglanti olacak. Bu sekilde ses karti surekli dts dinyali yollar amfiye ve her sekilde 5.1 ses alabilirsiniz oyunlar dahil.

Burada oyun gerçekten 5+1 ses üretiyor mu önemli olan nokta bu bence... Eğer üretmiyorsa ses kartı ile DTS çevirmesi bir anlam ifade etmeyecek. Onun yerine direk optik ile Z906'ya verir o zaten kendisi 5+1 yapabiliyor 2+1 sesi. Arada çok fark olmayacaktır.

Ama oyun gerçekten 5+1 ses üretiyor ise o zaman nasıl bir mantık ile DTS'e decode ediyor ses kartı onu araştırmak lazım. Hatta biliyorsan bu mantığı anlatırsan sevinirim.

Kolay gelsin.

694 Mesaj
7 Mart 2012; 20:00:32 

quote:

Orijinalden alıntı: DHBSC55

evt 3D moduna yani sanal 5.1 moduna alınca ön iki kanal hariç diyer 4 kanaldan kesik geliyo sesler ses kartından ayarı vardır bakmak lazım

hangi ses kartını kullanıyorsun ?

2514 Mesaj
10 Mart 2012; 15:10:46 

x-fi ses kartında encoder dolby digital ayarlı z-906 konsolda decode ışığı yanık fakat creative konsoldan audia creat,on moduna geçtiğimde sadece ön iki hoparlorden müzik dinleniyor nasıl zoulur bu sorun yada bu bir sorunmudur

Intel i7 3930k // Asus P9X79 PRO Motherboard // Corsair 4X4gb Vengeance Low Profile Ram // MSI Twinfrozr 2GB GTX 770 GAMING OC @ 1280Mhz GPu 7600Mhz Memory

12 Mesaj
25 Mart 2012; 2:07:28 

s.a beyler ya herkezin ses kartında bu entertaintmen moddayken o ana ses açma işaretinin yanında bazılarında 3 tane yazı yazıyo bende tek dolby falan yazıyo sebeb nedir :D

0

Ekteki dosya (1)

2 Mesaj
26 Temmuz 2012; 23:06:41 

selamlar öncelikle ses kartım ve ses sistemimle alakalı sorunlarım var CREACTİVE X-Fİ TİTANIUM ses kartım var ve yeni aldığım LOGİTECH Z-906 5+1 ses sistemi aldım ve pc bağladım optik kablo ile değil normal 3'lü kablo ile ve 3d ses kalitesine sahip filmlerimi oynatırken medıa player den konuşma seslerinin çıkmadığını fark ettim.
sizden istediğim bana: ses ayarlarından Hoperlör seçeneğini nasıl yapmalıyım SPDİF OUT seçeneğini nasıl yapmalıyım ve encoder kısmını dts mi işaretlemeliyim bana yardımçı olursanız sevinirim kafayı yemiş durumdayım logitech z-906 kntrol panelindeki DECODE ışığını hıç yandığını görmedim bu özellik nasıl kullanılı

18 Mesaj
27 Temmuz 2012; 16:27:21 

Merhaba arkadaşlar.

Şimdi burada ki birçok değerli yorumu okudum. Ve edindiğim bilgiler ışığında yaptığım hataları fark edip; doğru olan pratiklerimi sizinle kısaca paylaşmak istiyorum. Gigabyte G1. Sniper anakart ve onun üzerinde Onboard Creative Soundblaster X-Fi Digital Audio Processor (20K2) mevcut. Ses sistemi olarak da Logitech Z906 kullanıyorum.

Gelelim iki ayrı ses özelliğine ve onun arasında ki güzel farka. Bilindiği üzere Creative kendi çevresel ses algoritması olan X-Fi CMSS-3D 'i kullanıyor. Fakat bu dolby digital ve DTS destekli oyunlarda öyle zannedildiği gibi çokta işe yarar bir özellik olmuyor.

Duke Nukem Forever ile bunu gerçekten fark ettim. Hatta bu oyunu tam anlamıyla oynamadığımın da farkına ne yazık ki bu ayarları değiştirdikten sonra anlayabildim.

Önce ses denetiminden Speakers oradan Sound Blaster yine aynı tab altında Settings butonu ile Encoder seçeneği üzerinden DTS 'yi seçip DTS Neo:PC Settings 'de Enable DTS Neo:PC Music mode 'u seçin.

DTS Neo:PC çevresel ses efektini CMSS-3D gibi dört yada 5 kanala farklı ses seviyelerinde değil tamamen farklı açılara göre farklı hapörlere gönderiyor. Buda tam anlamıyla çevresel ses deneyimini yaşamanızı sağlıyor. CMSS-3D 'yi bu özelliği aktif hale getirdiyseniz tekrar seçmemeniz gerekiyor!

Yine aynı tab altında DTS Interactive Settings butonu ile SPDIF Out (Creative SB X-Fi) seçin. Bu şekilde Logitech Z906 Decode ışığı yanacak. Bu işlerin yolunda gittiğini gösterir.

Ses sisteminden ses alabilmek içinse yine ses denetiminde Playback başlığı altında geçerli ses çıkış aygıtı olarak SPDIF Out değil Speakers Creative SB X-Fi olmalı.

Ses çubuğunda Speakers ikonuna tıkladığınızda ses geliyor ama SPDIF Out 'dan ses gelmiyorsa işlem tamam demektir.

Bu ayarlar Entertainment yada Game Mode ile yapılabiliyor. Audio Creation Mode ile denemedim zaten gerekte yok. Ama en temiz ses Entertainment ile elde edilebiliyor!

Buraya kadar ne yaptık. Mantık şu oyun üzerinden gelen sesleri Ses kartına Encode işleminden geçirip Z906 'nın bunu decode etmesini sağlamak. Bunu yapmayıp geçerli ses çıkışını SPDIF Out yaparsak o zaman geçerli Encode çıkışı olan SPDIF Out ise ses alamayız. Buda gayet normal.

Ses kartı üzerinden optik çıkışı Z906 'nın 3. bağlantı noktasına bağladığımız için ayrıca analog jack 'ları bağlamamıza gerek kalmadan bu ayarları yaparak geçerli ses çıkışını Speakers ve input ayarlarını birinci değil üçüncü seviye olarak ayarlarsak sesi elde edebiliyoruz.

Encode edilmiş sesi Z906 bu şekilde decode ettiği için mükemmel bir çevresel ses deneyimini eğer oyun destekliyorsa çok güzel bir şekilde tecrübe ediniyorsunuz. Zira Duke Nukem Forever için deneyimlerim sabittir

local://upfiles/395185/44FD2230573A4162A43A14DED4EB229E.jpg

local://upfiles/395185/37E81395C2604E139B0984B1A1384F19.jpg

local://upfiles/395185/D9B2F2F7B60445E0983FA8CC8C172589.jpg

local://upfiles/395185/5C1D8620BCED4B66A11BFA6AB68E2122.jpg

local://upfiles/395185/4226CB71425442A9BF3B6075510DB4A2.jpg

Güzel bir test 'e ne dersiniz ?

http://www.youtube.com/...7Vw3f0I&feature=related

Ekteki dosya (5)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxrealqnx -- 27 Temmuz 2012; 21:50:12 >

152 Mesaj
3 Ocak 2013; 17:05:30 

arkadşlar bnde z906 var subwoferdaki ilk iki kolongirişine bağlanan kolnlardan ses gelmio bu sorun neyle alakalıdır bi bilginiz var mı

7 Mesaj
9 Şubat 2013; 20:13:58 

Arkadaşlar bendede war z906 sadece merkez hoparlörden ses geliyor yardımcı olabilirmisiniz . _?

1005 Mesaj
28 Şubat 2013; 13:29:36 

beyler bende decoder ışığı yanmıyor neden olabilir ?ayrıca pc ye optik kablo ile bağlamadım sistemi düz olarak bağladım.. cevabı alıntı yaparak yazarsanız sevinirim.. şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gardanadam -- 28 Şubat 2013; 13:30:13 >

365 Mesaj
7 Eylül 2013; 20:09:14 

Z906 yı optik kablo ile digiturk uydu alıcısına bağladığımda.Dolby digital destekli film kanallarında decode ışığı yanıyor.Ama aynı şekilde optik kablo ile pc ye bağladığımda dts,dd destekli bluray filmlerde decode ışığı yanmıyor.Pci ses kartı kullanmıyorum.Onboard kullanıyorum.
Anakartımın audio özellikleri şöyle:

ALC 892 8-Channel High Definition Audio CODEC
- BD Audio Layer Content Protection
- Support 192khz/24bit True BD Lossless Sound
- DTS Surround Sensation UltraPC
- Supports Jack-Detection, Multi-Streaming, and Front Panel Jack-Retasking
- Optical S/PDIF Out ports at back I/O
- ASUS Noise Filter
Denetim masasında ses özelliklerinde kayıttan yürütme aygıtlarında realtek digital output(optical) varsayılan olarak seçili.Filmi açtığımda bs playerda tercihlerde ses çıkış aygıtı direct sound:realtek digital output(optical) seçili.Decode ışığı neden yanmıyor olabilir.Onboard ses kartı kullandığımdan mı?
realtek digital output (optical)özelliklerinde kodlanan biçimler başlığı altında : digital alıcınız aşağıdaki biçimlerden hangisinin kodunu çözebiliyor?sorusu altında dts audio ve dolby digital yanlardaki kutucuklar işaretli ve sınama yaptığımda hoperlörlerden beşinden de ses geliyor.Ne yapmam lazım dts ve dd destekli filmleri z906 ya çözdürmek için?

AMD Phenom II 1090T 3.2 Ghz O.C(4.0GHZ) Kingston Hyperix 1600Mhz Ddr3 12 Gb ram, Asus Gtx670 Direct Cu II 2 gb 256 bit asus ma489Gtd pro usb3 anakart CoolerMaster 750wat +80 Bronze Haf912 Kasa,Logitech Z906

755 Mesaj
8 Eylül 2013; 11:23:36 

quote:

Orijinalden alıntı: mss1905

Z906 yı optik kablo ile digiturk uydu alıcısına bağladığımda.Dolby digital destekli film kanallarında decode ışığı yanıyor.Ama aynı şekilde optik kablo ile pc ye bağladığımda dts,dd destekli bluray filmlerde decode ışığı yanmıyor.Pci ses kartı kullanmıyorum.Onboard kullanıyorum.
Anakartımın audio özellikleri şöyle:

ALC 892 8-Channel High Definition Audio CODEC
- BD Audio Layer Content Protection
- Support 192khz/24bit True BD Lossless Sound
- DTS Surround Sensation UltraPC
- Supports Jack-Detection, Multi-Streaming, and Front Panel Jack-Retasking
- Optical S/PDIF Out ports at back I/O
- ASUS Noise Filter
Denetim masasında ses özelliklerinde kayıttan yürütme aygıtlarında realtek digital output(optical) varsayılan olarak seçili.Filmi açtığımda bs playerda tercihlerde ses çıkış aygıtı direct sound:realtek digital output(optical) seçili.Decode ışığı neden yanmıyor olabilir.Onboard ses kartı kullandığımdan mı?
realtek digital output (optical)özelliklerinde kodlanan biçimler başlığı altında : digital alıcınız aşağıdaki biçimlerden hangisinin kodunu çözebiliyor?sorusu altında dts audio ve dolby digital yanlardaki kutucuklar işaretli ve sınama yaptığımda hoperlörlerden beşinden de ses geliyor.Ne yapmam lazım dts ve dd destekli filmleri z906 ya çözdürmek için?

dostum yardımcı olayım sana şimdi pcye optik kablo ile bağladın denetim masasından ses i spdif out a aldın şimdi yapman gerekne filmi açıp tabi hangi program kullangın önemli ben sana vlc yi öneriyorum filmi açtıgın zmn bu programla sağ tıkladıgın da ses ses izi spdif out u seçiyorsun decode ışığı yanıyor, 5.1 falan yaparsan yanmaz ses çıkış kaynağını seçmen lazım player ile umarım anlatabilmişimdir kolay gelsin.

365 Mesaj
9 Eylül 2013; 11:42:29 

Ben bs player kullanıyorum.Ordan çıkışı realtek digital output(optical) yaptım.Ses denetiminden digital output optical seçili.İzlediğim filmlerde dd,dts özelliği yok desem.İnternetten dd,dts diye indirdim.10-12 gblık bluray hadi onlar riplidir diye dts,dd özellikleri gömülü değil desek.43gb lık ham bluray film de niye decode ışığı yanmadı.

AMD Phenom II 1090T 3.2 Ghz O.C(4.0GHZ) Kingston Hyperix 1600Mhz Ddr3 12 Gb ram, Asus Gtx670 Direct Cu II 2 gb 256 bit asus ma489Gtd pro usb3 anakart CoolerMaster 750wat +80 Bronze Haf912 Kasa,Logitech Z906

755 Mesaj
9 Eylül 2013; 13:46:13 

quote:

Ben bs player kullanıyorum.Ordan çıkışı realtek digital output(optical) yaptım.Ses denetiminden digital output optical seçili.İzlediğim filmlerde dd,dts özelliği yok desem.İnternetten dd,dts diye indirdim.10-12 gblık bluray hadi onlar riplidir diye dts,dd özellikleri gömülü değil desek.43gb lık ham bluray film de niye decode ışığı yanmadı.

film le alakası yok 2 kanal ses olsa bile siz digital sesi seçtiğiniz zaman optical ı yani direk decode ışığı yanması lazım playerı benim dediğim i indirim vlc onla deneyin bakalım bide, ses çıkıyor ama dimi sadece decode ışığı yanmıyor eyer sesde çıkmıyor ise kabloyu kontrol edin dicektim ,dediğim gibi vlc player ile deneyin yine olmassa sorun playerda deildir ozmn onboard ses kartında vardır bişey driver ı filan yüklü deildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHBSC55 -- 9 Eylül 2013; 13:52:38 >

755 Mesaj
9 Eylül 2013; 13:53:58 

quote:

Orijinalden alıntı: gardanadam

beyler bende decoder ışığı yanmıyor neden olabilir ?ayrıca pc ye optik kablo ile bağlamadım sistemi düz olarak bağladım.. cevabı alıntı yaparak yazarsanız sevinirim.. şimdiden teşekkürler..

konuyu hortlattık madem senin sorunuda cevaplayım :) optik ile bağlantı yapmassan, decode ışığı yanmaz tabiki :) digital ses aktarımı optik kablo üzerinden yapılır

365 Mesaj
9 Eylül 2013; 14:55:12 

Güncel kodek yüklemek gerekiyor olabilir mi.Ben K-Lite Mega codec kullanıyorum ama ne zamandır güncellemedim.En güncel versiyonu hangisi.Eve gidince vlc player ile deniyeceğim.

755 Mesaj
9 Eylül 2013; 18:10:21 

quote:

Güncel kodek yüklemek gerekiyor olabilir mi.Ben K-Lite Mega codec kullanıyorum ama ne zamandır güncellemedim.En güncel versiyonu hangisi.Eve gidince vlc player ile deniyeceğim.

ben vlc yükledim hiç kodek yüklemedim eskidendi o artık bu playerların içinde oluyor kodekler direk vlc yükle sen aksaşm dediğim gibi ses izinden tr yada en ses dilini sonra ses ses ayıgıtdan spdif out seç digital sesi playerdan sonra yanacaktır ışığı

365 Mesaj
9 Eylül 2013; 19:42:59 

quote:

Orijinalden alıntı: DHBSC55

ben vlc yükledim hiç kodek yüklemedim eskidendi o artık bu playerların içinde oluyor kodekler direk vlc yükle sen aksaşm dediğim gibi ses izinden tr yada en ses dilini sonra ses ses ayıgıtdan spdif out seç digital sesi playerdan sonra yanacaktır ışığı

Evet vlc playerda oldu.Decode ışığı yandı.diğer playerlarda olmadı.Ama vlc player bir tane filmi açamadı.Teşekkürler yardımın için.Decode ışığı yanarsa ses dosyalarını z906 çözmüş oluyor.Yanmazsa ses kartı çözmüş oluyor.Hangisine çözdürmek lazım.

755 Mesaj
10 Eylül 2013; 10:31:33 

quote:

Evet vlc playerda oldu.Decode ışığı yandı.diğer playerlarda olmadı.Ama vlc player bir tane filmi açamadı.Teşekkürler yardımın için.Decode ışığı yanarsa ses dosyalarını z906 çözmüş oluyor.Yanmazsa ses kartı çözmüş oluyor.Hangisine çözdürmek lazım.

decode ışığı yanarsa ses direk ses sistemine iletilmiş oluyor sesi z906 direk çözüyor en güzel sesi böyle alırsın.Ayrıca vlc nin açamadı film dosyası görmedim ben şimdiye kadar bozuk dosyaları bile açıyor sizin şansınıza yada eski sürümü indirmiş olabilirsiniz kendi sitesinden indirin. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana kolay gele..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHBSC55 -- 10 Eylül 2013; 10:32:44 >

19 Mesaj
18 Aralık 2013; 19:49:28 

İyi günler ben de Z906 ses sistemi aldım. Ben direk Samsung marka LED televizyonun arkasına bağladım ve sesi Z906'dan alıyorum artık. Arkadaş digitürke bağlayıp bluray filmden decode ışığı alarak güzel ses almmış. ancak ben harddiski tv ye taktım. Bluray dts filmi harddiskten açtığımda decode ışığı yanmıyor. Yapmam gereken birşey mi var acaba? Harddiskten direk film izlemek istiyorum salonda Z906 ile sorunuma yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim..

755 Mesaj
18 Aralık 2013; 21:06:53 

quote:

Orijinalden alıntı: gamze_in38

İyi günler ben de Z906 ses sistemi aldım. Ben direk Samsung marka LED televizyonun arkasına bağladım ve sesi Z906'dan alıyorum artık. Arkadaş digitürke bağlayıp bluray filmden decode ışığı alarak güzel ses almmış. ancak ben harddiski tv ye taktım. Bluray dts filmi harddiskten açtığımda decode ışığı yanmıyor. Yapmam gereken birşey mi var acaba? Harddiskten direk film izlemek istiyorum salonda Z906 ile sorunuma yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim..

kardeş tv sesi direk z906 ya aktarmıyor kendi çözüküyor sonra yolluyor bende de lg marka tv var, bende ilk aldığımda denemiştim aynı sorun mevcut, ya media player alıcaksınız yada pcden izliceksiniz digital ses almak için.

2199 Mesaj
18 Aralık 2013; 21:45:31 

Z5500 + xfi Titanium kullanıyorum. Player olarak Power DVD yi tek geçerim. Crystalizer hep full. EQ müziğe göre, genelde DTS modda.

Not: z906 da Boost tarzı bişey var mı? Örn z5500 de ses full olduktan sonra dekoderden sesi açmaya devam edin Boost +11 e kadar çıkıyor. Mute'ye basılı tutup açmaya devam ederseniz Boost +22 ye kadar çıkıyor ki ben 30-40sn. Dayanabildim boost ta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

I.Osman Gazi
"Yaratandan korkmayan, yaratılandan hiç korkmaz."

Lütfen bana cevap atarken "cevap" butonunu kullanınız, teşekkürler.

755 Mesaj
19 Aralık 2013; 19:02:47 

quote:

Orijinalden alıntı: J.Maharaja

Z5500 + xfi Titanium kullanıyorum. Player olarak Power DVD yi tek geçerim. Crystalizer hep full. EQ müziğe göre, genelde DTS modda.

Not: z906 da Boost tarzı bişey var mı? Örn z5500 de ses full olduktan sonra dekoderden sesi açmaya devam edin Boost +11 e kadar çıkıyor. Mute'ye basılı tutup açmaya devam ederseniz Boost +22 ye kadar çıkıyor ki ben 30-40sn. Dayanabildim boost ta.

yok hocam bizimkisi boostsuz versiyon :) sadece subwoofer 15-20w. daha güçlü z5500 ün diye biliyorum başka artısı yok fazla elektirik çekiyo - olarak

2199 Mesaj
19 Aralık 2013; 23:20:22 

Fazla güçlü olanın fazla elektrik çekmesi normal. Güçlü olsunda fazla elektrik helal olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: DHBSC55

I.Osman Gazi
"Yaratandan korkmayan, yaratılandan hiç korkmaz."

Lütfen bana cevap atarken "cevap" butonunu kullanınız, teşekkürler.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Ses Sistemleri » PC Ses Sistemleri ve Ses Kartları » z906+x-fi titanium dts -dolby digital ayarı (sorun çözüldü)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar