Şimdi Ara

YENİ DOBLO YAKIT TÜKETİMİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
4
Favori
142.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mgufer

quote:

Orijinalden alıntı: ozgur81

2012 1,6 premio alalı 1 ay oldu 4,500 km oldu ama istanbul içinde yakıt hala 7,0 den aşağı inmedi.

İstanbul' da 7.0 mı? Ben Isparta'da yım, 7.9 gösteriyor şehir içi, İstanbul trafiğinde 7.0 mümkün mü? Mümkünse, o zaman bizim araçlar da bir problem var demektir. Performanslı kullanmam çünkü, mümkün olduğunca gaza az basmaya çalışırım.

Alıntıları Göster
    yeni doblo eskisi kadar ekonomik değil malesef fiyat büyük gata etti bu mevzuda müşterisini küstürecek

• arkadaşlar comformatic doblo premio aldım hazirandan beri kullanıyorum. ancak benim aracımda çok yakma sorunu yok acaba araçlarınızda fabrikasyon bir hatamı var bilmiyorum aracımın değerleri

şehir dışı full depo antalya - aydın, aydın - ankara yaklaşık 860 km. araç tam yüklü klima sürekli açık olarak geldim, araç otomatik vites.

ayrıca, ankara-antalya, antalya- konya 1000 km gene bir depo mazot la geldim. araç aynı hızda kullanıldı, ancak bu güzergahta araç boştu

ortalama hızımda her ikisinde 100 110 arasıdır ki bazen 140 larıda rahat görerek geldim. yani araç yüklü-boş kullanımı değişiyor.

şehir içide 8 lt civarı. ancak otomatik doblo 1.6 motor ancak 90 hp olması biraz yorucu bu araçlar için. 120 hp olsa yakıtı daha da düşerdi ve 6 ileri olsaydı birde gerçekten çok az yakardı.
    bu araç bu teknoloji ile 5 yıl geriden geliyor aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: york75

arkadaşlar comformatic doblo premio aldım hazirandan beri kullanıyorum. ancak benim aracımda çok yakma sorunu yok acaba araçlarınızda fabrikasyon bir hatamı var bilmiyorum aracımın değerleri

şehir dışı full depo antalya - aydın, aydın - ankara yaklaşık 860 km. araç tam yüklü klima sürekli açık olarak geldim, araç otomatik vites.

ayrıca, ankara-antalya, antalya- konya 1000 km gene bir depo mazot la geldim. araç aynı hızda kullanıldı, ancak bu güzergahta araç boştu

ortalama hızımda her ikisinde 100 110 arasıdır ki bazen 140 larıda rahat görerek geldim. yani araç yüklü-boş kullanımı değişiyor.

şehir içide 8 lt civarı. ancak otomatik doblo 1.6 motor ancak 90 hp olması biraz yorucu bu araçlar için. 120 hp olsa yakıtı daha da düşerdi ve 6 ileri olsaydı birde gerçekten çok az yakardı.
    bu araç bu teknoloji ile 5 yıl geriden geliyor aslında.
    23 Mayıs 2012 de Aldığımız Premio 1,6 105 hp aracımız bugun 15,000 km olmuştur. İstanbul içi ortalamamız 7,5 Lt civarındadır.
    Geçen haftaki İstanbul-bilecik-bursa-bilecik-düzce-istanbul seyahatinde yaklaşık 1200 km yol yaptım ve 75 lt mazot tükettim.

• quote:

23 Mayıs 2012 de Aldığımız Premio 1,6 105 hp aracımız bugun 15,000 km olmuştur. İstanbul içi ortalamamız 7,5 Lt civarındadır.
    Geçen haftaki İstanbul-bilecik-bursa-bilecik-düzce-istanbul seyahatinde yaklaşık 1200 km yol yaptım ve 75 lt mazot tükettim.

Alıntıları Göster
    slm arkadaşlar bende Fiat Doblo Premio 1.6 Multijet 105 HP aldım haziran sonunda..7,5 falandı ilk aldığımda,sonradan düşmeye başladı çanakkaleye gittim geldim 7 .1'e kadar düştü..ama şimdi tekrar 7.5 hatta 7.6 oluyo iniyo çıkıyo anlamadım..bi de sorum olucak bu motor açma nedir nasıl yapılırsa doğru olur tam bilgisi olup paylaşırsa çok sevinirim..ben düz yolda 170 kadar çıktım..rahat araç bastıkça gidiyo=) ama yakıt konusunda fabrikayla benim gördüğüm hiç birbirini tutmuyo..?bide mesafe diye bişe var göstergede gittiğin hıza göre anlık gidebilceğin mesafeyi falan mı gösteriyo..çünkü oda paso değişiyo..şimdiden teşekkürler..

• quote:

Alıntıları Göster
    slm arkadaşlar bende Fiat Doblo Premio 1.6 Multijet 105 HP aldım haziran sonunda..7,5 falandı ilk aldığımda,sonradan düşmeye başladı çanakkaleye gittim geldim 7 .1'e kadar düştü..ama şimdi tekrar 7.5 hatta 7.6 oluyo iniyo çıkıyo anlamadım..bi de sorum olucak bu motor açma nedir nasıl yapılırsa doğru olur tam bilgisi olup paylaşırsa çok sevinirim..ben düz yolda 170 kadar çıktım..rahat araç bastıkça gidiyo=) ama yakıt konusunda fabrikayla benim gördüğüm hiç birbirini tutmuyo..?bide mesafe diye bişe var göstergede gittiğin hıza göre anlık gidebilceğin mesafeyi falan mı gösteriyo..çünkü oda paso değişiyo..şimdiden teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: gencsnake

hocam kullanmadığım doblo albea kalmadı o göstergeler çok sağlıklı çalışmıyor bilgine

• quote:

Orijinalden alıntı: tlgkrn

quote:

Orijinalden alıntı: gencsnake

hocam kullanmadığım doblo albea kalmadı o göstergeler çok sağlıklı çalışmıyor bilgine

Alıntıları Göster
    1.3 doblo almayın arkadaşlar paranıza yazık =)

• quote:

Orijinalden alıntı: gogo1038

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    arkadaslar..

sehir içi kullanim cok fark eder.kimisi 10km/saat giderken 40km/saat gidenler var.ben 5km yol kullaniyorum sehir içinde ve tam 20 dk suruyor.dununun
    bu 20 dk/5km/2000 devir= 2000d/dk x 20 dk bunu sehir disinda ayni verimle 33km yol yapar. biri 5 km digeri 33km ve 2000 devirde motor ayni yakar..
    zaman kavami cok onemelidir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alacakusagi

arkadaslar..

sehir içi kullanim cok fark eder.kimisi 10km/saat giderken 40km/saat gidenler var.ben 5km yol kullaniyorum sehir içinde ve tam 20 dk suruyor.dununun
    bu 20 dk/5km/2000 devir= 2000d/dk x 20 dk bunu sehir disinda ayni verimle 33km yol yapar. biri 5 km digeri 33km ve 2000 devirde motor ayni yakar..
    zaman kavami cok onemelidir..

Alıntıları Göster
    söze gerek yok resim anlatsın

YENİ DOBLO YAKIT TÜKETİMİ

• quote:

Orijinalden alıntı: EyezBerg

Çok şaşırıyorum bu yazılanları okuyunca. Ya siz gerçekten çok şanssızsınız bilemiyorum bozuk araçlar size mi denk gelmiş. Ben kışın en soğuk günlerinde 7 km işe gidip geliyorum motor ısınmadan. 7.5 lt/100km yakıyor en fazla, bu da dikkatsiz kullanım ekonomik olsun diye değil. Normalde şehir içinde 6.4 yakıyorum. Şehirler arası 100 km sabit hızla düz yolda 4.5 - 5 lt leri görüyorum. Doblo'mdan çok memnunum, genelleme yaparak bu kadar çok satılan bir aracı kötülemeye gerek yok.

Alıntıları Göster
    İYİ GÜNLER BEN BU SİTEYE YENİ ÜYE OLDUM BENDE YAKLAŞIK İKİ HAFTA ÖNCE 1.6 PREMİO ALDIM DEDİĞİNİZ GİBİ
    KAPILARIN AÇILIP KAPANMASINDA HERHANGİ BİR SORUN YAŞAMADIM EVET YAKIT TÜKETİMİ BİRAZ FAZLA OLABİLİR AMA BENCE NORMAL ARAÇ YÜK ARACI VE ÇOK SERİ BİR ARAÇ YAKTIĞININ HAKKINI VERİYOR ANCAK 1 VE 2. VİTESE GEÇERKEN ZORLANIYOR BU SORUNU NASIL ÇÖZDÜNÜZ BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM BEN DE SİZİNLE HIZ LİMİTİ HAKKINDA BİLDİĞİM BİRŞEYİ PAYLAŞMAK İSTEDİM ARACINIZIN RUHSATINDA PANELVAN İBARESİ VARSA ÜZÜLMEYİN ÇÜNKÜ HIZ LİMİTİ KAMYONETE GÖRE DEĞİL YENİ DÜZENLEMEYE GÖRE PANELVANLARIN HIZ LİMİTİ E5 TE 100 KM % 10 DA EKLENİRSE 110 KM OTOBANDA İSE 110 % 10 DA EKLENİNCE 121 KM HIZA KADAR ÇIKIYOR KAMYONETLERDE İSE OTOBANDA DAHİ % 10 U EKLENMİŞ ŞEKİLDE 104 KM EĞER RUHSATINIZA PANELVAN İBARESİ YAZILMAMIŞSA TRAFİĞE GİDİP DİĞER BİLGİLER BÖLÜMÜNE PANLEVAN YAZDIRABİLİRSİNİZ VE PANELVAN YAZARSA K BELGESİNE DE GEREK YOK, YOKSA K BELGESİ İSTENİYOR BU BİLGİYİ BU TİP ARABASI OLAN (DOBLO, CONNETC, PARTNER, CEDY VB.) HERKESLE PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakkaplan

İYİ GÜNLER BEN BU SİTEYE YENİ ÜYE OLDUM BENDE YAKLAŞIK İKİ HAFTA ÖNCE 1.6 PREMİO ALDIM DEDİĞİNİZ GİBİ
    KAPILARIN AÇILIP KAPANMASINDA HERHANGİ BİR SORUN YAŞAMADIM EVET YAKIT TÜKETİMİ BİRAZ FAZLA OLABİLİR AMA BENCE NORMAL ARAÇ YÜK ARACI VE ÇOK SERİ BİR ARAÇ YAKTIĞININ HAKKINI VERİYOR ANCAK 1 VE 2. VİTESE GEÇERKEN ZORLANIYOR BU SORUNU NASIL ÇÖZDÜNÜZ BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM BEN DE SİZİNLE HIZ LİMİTİ HAKKINDA BİLDİĞİM BİRŞEYİ PAYLAŞMAK İSTEDİM ARACINIZIN RUHSATINDA PANELVAN İBARESİ VARSA ÜZÜLMEYİN ÇÜNKÜ HIZ LİMİTİ KAMYONETE GÖRE DEĞİL YENİ DÜZENLEMEYE GÖRE PANELVANLARIN HIZ LİMİTİ E5 TE 100 KM % 10 DA EKLENİRSE 110 KM OTOBANDA İSE 110 % 10 DA EKLENİNCE 121 KM HIZA KADAR ÇIKIYOR KAMYONETLERDE İSE OTOBANDA DAHİ % 10 U EKLENMİŞ ŞEKİLDE 104 KM EĞER RUHSATINIZA PANELVAN İBARESİ YAZILMAMIŞSA TRAFİĞE GİDİP DİĞER BİLGİLER BÖLÜMÜNE PANLEVAN YAZDIRABİLİRSİNİZ VE PANELVAN YAZARSA K BELGESİNE DE GEREK YOK, YOKSA K BELGESİ İSTENİYOR BU BİLGİYİ BU TİP ARABASI OLAN (DOBLO, CONNETC, PARTNER, CEDY VB.) HERKESLE PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.

Şanzıman kısmında senkromeç denilen bir hata mevcut. Nedense hala daha o sorunu düzeltemediler. Bende de aynı şekilde geçişleri çok zor oluyor. Zamanla azalıyor ama tamamen bitmiyor. Biraz siz alışıyorsunuz, biraz geçişler rahatlıyor. Sorunun düzelmesi için komple şanzıman değişmesi gerekiyor. Bununla ilgili sorun yaşayan, 45 gün arabasının gelmesini bekleyen bir arkadaşımız vardı yanılmıyorsam. Hız limiti konusunda haklısınız. Ayrıca ruhsata hususi diye de eklettirirseniz daha iyi olur. Ek not olarak 2012 modellerde arka kapı kilitleri sanırım 2011 lere göre biraz farklı. (revize edilmiş-düzeltilmiş)O yüzden sorun yaşamamış olabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgaaaaa

yakıt tüketimi ile ilgili yazmak istiyorum.araç 1.6 105.bg.
    istanbulda şehir içi çok kısa mesafe kullanıyorum kış ortalaması 100 km de 9.6 ya çıktı en fazla
    ama motor ısınmadan kontak kapatıyorum.sabah 2 öğlen 5 akşam 5 km gibi yol yapıyorum
    3 gün önce istanbuldan bursaya gittim.araçta eşim çocuğum ben bagajdada valizler vardı.trip a yı sıfırladım verdiğim bilgiler istanbuldan beri olan ortalamalar.otoyolda 95 e sabitledim curise controlü.karayolu ile gittim. izmite vardığımda 4.3 idi tüketim.izmite kadar otoyol 95 sabitle geldik.izmitten sonra ışıklar falan tabi dur kalk oldu müsait yerlerde 90 sabitledim.bursaya vardığımda 5.3 idi tüketim .bursada yaklaşık 30 km gezdim.uludağa çıktım.uludağa çıkarken arabada 1 i çocuk 5 kişi idik . tüketim uludağa çıktığımda 6.5 oldu.uludağdan indiğimde ise şu an itibariyle 6.0 gösteriyo
    benim incelememe göre araç şehiriçinde ağır kış koşullarında en fazla 100 kmde 10 lt otoyol 90 sabitde 100 kmde 4.5 lt tüketiyo
    yani 100 km de 4.5 ile 10 lt arasındaki tüm değerler normal .kullanım koşulları hava yol yük durumu aradaki
    miktarı oluşturuyo.

2011 ağustos ayında şirkete bi tane 1,6 105bg elegance doblo aldık. babam ilk defa bi arabadan bu kadar memnun kaldı. :D 9,6'lık veri hariç diğerleri birebir örtüştü tolga arkadaşın doblosu ile. tabi bu veriler babam ve elemanlar kullanırken geçerli bizimkinde.. direksiyona ben geçtiğimde ise durumlar baya bi değişiyo. hani genciz yaa. gaza azıcık ucundan yüklenen biriyim. 2.viteste 4000deviri rahat deviriyorum. 80i görüyor. hızlanışıda canavar gibi. 3. vitesi kapatın. ve ibredeki 110 km yazısına göz kırpın yakıt tüketiminin yukardaki diğer arkadaşlarla alakasıda yoktur. o gidişe göre gayet düşüktür. bana göre tek sorunu yüksek kilometrede yol dümdüz değilse çok sallıyor araba kendini. ama emin olun verdiğimiz paranın karşılığını fazlasıyla aldık

yinede 1,6nın verdiği memnuniyetlilikle gittik 2012 1.3 90bg elegance mylife aldık. yakıt daha düşük ama bana hiç bi tat vermiyor. babam gaza basmaz pek. ama o bile şikayetçi. ''gaza bastın mı kükremiyor odun araba'' dedi ve beni güldürdü :) ayrıca 1,3'ler daha düşük kilometrelerde ölüyor bilginiz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: tisolmaz

quote:

Orijinalden alıntı: tolgaaaaa

yakıt tüketimi ile ilgili yazmak istiyorum.araç 1.6 105.bg.
    istanbulda şehir içi çok kısa mesafe kullanıyorum kış ortalaması 100 km de 9.6 ya çıktı en fazla
    ama motor ısınmadan kontak kapatıyorum.sabah 2 öğlen 5 akşam 5 km gibi yol yapıyorum
    3 gün önce istanbuldan bursaya gittim.araçta eşim çocuğum ben bagajdada valizler vardı.trip a yı sıfırladım verdiğim bilgiler istanbuldan beri olan ortalamalar.otoyolda 95 e sabitledim curise controlü.karayolu ile gittim. izmite vardığımda 4.3 idi tüketim.izmite kadar otoyol 95 sabitle geldik.izmitten sonra ışıklar falan tabi dur kalk oldu müsait yerlerde 90 sabitledim.bursaya vardığımda 5.3 idi tüketim .bursada yaklaşık 30 km gezdim.uludağa çıktım.uludağa çıkarken arabada 1 i çocuk 5 kişi idik . tüketim uludağa çıktığımda 6.5 oldu.uludağdan indiğimde ise şu an itibariyle 6.0 gösteriyo
    benim incelememe göre araç şehiriçinde ağır kış koşullarında en fazla 100 kmde 10 lt otoyol 90 sabitde 100 kmde 4.5 lt tüketiyo
    yani 100 km de 4.5 ile 10 lt arasındaki tüm değerler normal .kullanım koşulları hava yol yük durumu aradaki
    miktarı oluşturuyo.

2011 ağustos ayında şirkete bi tane 1,6 105bg elegance doblo aldık. babam ilk defa bi arabadan bu kadar memnun kaldı. :D 9,6'lık veri hariç diğerleri birebir örtüştü tolga arkadaşın doblosu ile. tabi bu veriler babam ve elemanlar kullanırken geçerli bizimkinde.. direksiyona ben geçtiğimde ise durumlar baya bi değişiyo. hani genciz yaa. gaza azıcık ucundan yüklenen biriyim. 2.viteste 4000deviri rahat deviriyorum. 80i görüyor. hızlanışıda canavar gibi. 3. vitesi kapatın. ve ibredeki 110 km yazısına göz kırpın yakıt tüketiminin yukardaki diğer arkadaşlarla alakasıda yoktur. o gidişe göre gayet düşüktür. bana göre tek sorunu yüksek kilometrede yol dümdüz değilse çok sallıyor araba kendini. ama emin olun verdiğimiz paranın karşılığını fazlasıyla aldık

yinede 1,6nın verdiği memnuniyetlilikle gittik 2012 1.3 90bg elegance mylife aldık. yakıt daha düşük ama bana hiç bi tat vermiyor. babam gaza basmaz pek. ama o bile şikayetçi. ''gaza bastın mı kükremiyor odun araba'' dedi ve beni güldürdü :) ayrıca 1,3'ler daha düşük kilometrelerde ölüyor bilginiz olsun

9.6 lık değer hava sıcaklığının 3 ila 8 derece olduğu.
    arabanın 3 . vitesi görmediği.
    yoğun trafikte .
    motor ısınmadan kontak kapatılan değerler.3 - 5 km gidip kontak kapatılan değerler.
    bu şartlar altında denediyseniz ve 9.6 nın çok aşağısıda bir değer yakladıysanız o zaman benim araçta bir soun olabilir diye düşünebilirim.
    9.6 bence yakıt tüketimi ile ilgili bu araçta üst bi değer.
    otoyollarda 90 a sabitlediğinde 4.3 rahatlıkla yakalnıyor.
    ortalama değerler 4.3 ile 9.6 arasında her türlü değer olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgaaaaa -- 22 Aralık 2012; 10:17:31 >

• quote:

Bilgilendirme için teşekkürler. Bizim şirkete ait olan araçta cinsi kısmında "Kamyonet (Panelvan)" yazıyor. Kullanım amacı kısmında "Yük Nakli Ticari" yazıyor. Bu durumda "K" Belgesine ihtiyaç varmı.

Bu arada aracın yakıtı bazen 6,5 Lt bazen 7,5 Lt oluyor. Sanırım benle alakalı bir durum var.

• quote:

quote:

Bilgilendirme için teşekkürler. Bizim şirkete ait olan araçta cinsi kısmında "Kamyonet (Panelvan)" yazıyor. Kullanım amacı kısmında "Yük Nakli Ticari" yazıyor. Bu durumda "K" Belgesine ihtiyaç varmı.

Bu arada aracın yakıtı bazen 6,5 Lt bazen 7,5 Lt oluyor. Sanırım benle alakalı bir durum var.

Alıntıları Göster
    Selam Arkadaşlar,

Yeni Doblo Premio 1.6 aracımı aldığımdan beri tutmuş olduğum akaryakıt kayıtlarını paylaşıyorum sizlerle.
    Aracı 0 km aldım ve şu an 52500 km civarında.
    Kullanım bilgisi:
    %75 Şehirdışı-uzun yol
    %25 Şehiriçi-dur/kalk

Özet bilgi:
    KM: 53000 (500 km den fazla gidebilecek yakıt var içinde)
    Toplam yakıt: 3780,14 Litre
    Toplam maliyet: 13804,89 TL (dünyanın en pahalı yakıtı ile..)

Ortalama tüketim: 7,13 lt/100 km

Kayıtlar:
    (NOT1: km bilgilerini yazmadıklarım OPET dışında alınan yakıtlardır)
    (NOT2: Excel tablosunu buraya koyarken kaydırıyor, eğer excel'de açmak isterseniz tabloyu kopyalaıp excel'e yapıştırın ve tabloya dönüştür seçeneğini seçin)

Tarih Litre Fiyat Tutar Km
    10.06.2010 59,15 3,06 181,00 TL 1
    10.06.2010 15,97 3,13 49,99 TL 630
    12.06.2010 50,00 3,09 154,50 TL 881
    13.06.2010 55,80 3,06 170,75 TL 1702
    18.06.2010 57,47 3,04 174,71 TL 2454
    21.06.2010 42,92 3,12 133,91 TL 3061
    21.06.2010 49,84 3,13 156,00 TL 3828
    12.07.2010 45,61 3,07 140,02 TL 4404
    02.08.2010 24,76 3,03 75,02 TL 4737
    14.08.2010 53,93 3,06 165,03 TL 5400
    07.09.2010 6,41 3,12 20,00 TL
    08.09.2010 49,05 3,10 152,06 TL 6123
    10.09.2010 55,76 3,05 170,07 TL 7048
    17.09.2010 58,65 3,07 180,06 TL 7956
    19.09.2010 49,22 3,11 153,07 TL 8682
    30.10.2010 9,50 3,16 30,00 TL
    30.10.2010 51,27 3,14 160,99 TL 9514
    06.11.2010 56,69 3,08 174,61 TL 10289
    19.11.2010 15,87 3,15 49,99 TL 10990
    23.11.2010 15,82 3,16 49,99 TL 11164
    23.11.2010 54,63 3,13 170,99 TL 11398
    04.12.2010 31,34 3,19 99,97 TL
    02.01.2011 53,73 3,35 180,00 TL 12521
    13.01.2011 15,01 3,33 49,98 TL
    27.01.2011 29,49 3,39 99,97 TL
    02.03.2011 8,33 3,60 29,99 TL
    02.03.2011 51,82 3,57 185,00 TL 13879
    02.03.2011 49,31 3,50 172,59 TL 14510
    11.03.2011 8,14 3,69 30,04 TL
    11.03.2011 52,49 3,62 190,01 TL 15325
    11.03.2011 31,62 3,67 116,05 TL 15736
    08.04.2011 19,11 3,67 70,13 TL
    25.05.2011 54,32 3,56 193,38 TL 16966
    28.05.2011 57,39 3,56 204,30 TL
    05.06.2011 13,73 3,64 49,98 TL
    05.06.2011 13,66 3,66 50,00 TL
    05.06.2011 48,02 3,62 173,83 TL 18766
    12.06.2011 47,52 3,62 172,02 TL 19449
    12.06.2011 53,73 3,63 195,04 TL 20116
    06.07.2011 40,91 3,57 146,05 TL 20615
    06.07.2011 42,09 3,54 149,00 TL 21289
    13.07.2011 57,87 3,64 210,65 TL 22114
    20.07.2011 52,69 3,72 196,01 TL 22908
    21.07.2011 13,73 3,64 49,98 TL 23531
    21.07.2011 31,60 3,64 115,02 TL 23555
    21.07.2011 13,44 3,72 50,00 TL 24201
    30.07.2011 25,83 3,87 99,96 TL
    26.08.2011 42,31 3,79 160,35 TL
    27.08.2011 57,68 3,76 216,88 TL 25607
    07.09.2011 57,14 3,72 212,56 TL 26359
    16.10.2011 46,57 3,79 176,50 TL 27472
    17.10.2011 45,13 3,72 167,88 TL 28130
    08.11.2011 56,58 3,80 215,00 TL 29347
    13.11.2011 53,99 3,71 200,30 TL
    06.12.2011 7,51 3,99 29,96 TL
    07.12.2011 58,11 3,94 228,95 TL 30795
    08.12.2011 45,86 3,87 177,48 TL 31454
    11.12.2011 56,85 3,87 220,01 TL 32187
    24.12.2011 7,63 3,93 29,99 TL
    24.12.2011 49,48 3,84 190,00 TL 33060
    15.01.2012 57,26 3,93 225,03 TL 33783
    21.01.2012 58,05 3,79 220,01 TL 34560
    22.01.2012 41,02 3,81 156,29 TL 35134
    22.01.2012 25,26 3,96 100,03 TL 35725
    11.02.2012 26,04 3,84 99,99 TL 35985
    26.02.2012 53,85 3,90 210,02 TL 36986
    26.02.2012 49,37 3,95 195,01 TL 36351
    06.03.2012 48,60 3,93 191,00 TL 38345
    06.03.2012 56,41 3,90 220,00 TL 37673
    12.04.2012 45,05 3,98 179,30 TL 38911
    17.04.2012 59,65 3,94 235,02 TL 39844
    18.04.2012 12,46 4,01 49,96 TL
    22.04.2012 12,22 4,09 49,98 TL
    22.04.2012 52,03 3,96 206,04 TL 41062
    25.04.2012 52,28 4,00 209,12 TL 41812
    05.05.2012 7,41 4,05 30,01 TL
    05.05.2012 55,51 3,98 220,93 TL 42681
    12.05.2012 50,02 3,84 192,08 TL 43410
    17.06.2012 48,80 3,73 182,02 TL 44092
    13.07.2012 7,78 3,86 30,03 TL
    13.07.2012 54,27 3,84 208,40 TL 44937
    15.08.2012 58,23 3,95 230,01 TL 45734
    20.08.2012 54,55 3,96 216,02 TL 46572
    25.08.2012 59,56 4,03 240,03 TL 47432
    30.08.2012 50,02 4,02 201,08 TL 48161
    01.09.2012 24,75 4,04 99,99 TL 48886
    17.09.2012 7,36 4,08 30,03 TL
    17.09.2012 56,94 4,04 230,04 TL 49473
    21.10.2012 48,62 4,40 213,93 TL 50118
    06.11.2012 56,60 4,29 242,81 TL 50296
    05.12.2012 55,24 4,31 238,08 TL 51739
    05.12.2012 8,12 4,31 35,00 TL
    05.01.2013 46,74 4,28 200,05 TL 52315

• quote:

Orijinalden alıntı: sarcodinia

Selam Arkadaşlar,

Yeni Doblo Premio 1.6 aracımı aldığımdan beri tutmuş olduğum akaryakıt kayıtlarını paylaşıyorum sizlerle.
    Aracı 0 km aldım ve şu an 52500 km civarında.
    Kullanım bilgisi:
    %75 Şehirdışı-uzun yol
    %25 Şehiriçi-dur/kalk

Özet bilgi:
    KM: 53000 (500 km den fazla gidebilecek yakıt var içinde)
    Toplam yakıt: 3780,14 Litre
    Toplam maliyet: 13804,89 TL (dünyanın en pahalı yakıtı ile..)

Ortalama tüketim: 7,13 lt/100 km

Kayıtlar:
    (NOT1: km bilgilerini yazmadıklarım OPET dışında alınan yakıtlardır)
    (NOT2: Excel tablosunu buraya koyarken kaydırıyor, eğer excel'de açmak isterseniz tabloyu kopyalaıp excel'e yapıştırın ve tabloya dönüştür seçeneğini seçin)

Tarih Litre Fiyat Tutar Km
    10.06.2010 59,15 3,06 181,00 TL 1
    10.06.2010 15,97 3,13 49,99 TL 630
    12.06.2010 50,00 3,09 154,50 TL 881
    13.06.2010 55,80 3,06 170,75 TL 1702
    18.06.2010 57,47 3,04 174,71 TL 2454
    21.06.2010 42,92 3,12 133,91 TL 3061
    21.06.2010 49,84 3,13 156,00 TL 3828
    12.07.2010 45,61 3,07 140,02 TL 4404
    02.08.2010 24,76 3,03 75,02 TL 4737
    14.08.2010 53,93 3,06 165,03 TL 5400
    07.09.2010 6,41 3,12 20,00 TL
    08.09.2010 49,05 3,10 152,06 TL 6123
    10.09.2010 55,76 3,05 170,07 TL 7048
    17.09.2010 58,65 3,07 180,06 TL 7956
    19.09.2010 49,22 3,11 153,07 TL 8682
    30.10.2010 9,50 3,16 30,00 TL
    30.10.2010 51,27 3,14 160,99 TL 9514
    06.11.2010 56,69 3,08 174,61 TL 10289
    19.11.2010 15,87 3,15 49,99 TL 10990
    23.11.2010 15,82 3,16 49,99 TL 11164
    23.11.2010 54,63 3,13 170,99 TL 11398
    04.12.2010 31,34 3,19 99,97 TL
    02.01.2011 53,73 3,35 180,00 TL 12521
    13.01.2011 15,01 3,33 49,98 TL
    27.01.2011 29,49 3,39 99,97 TL
    02.03.2011 8,33 3,60 29,99 TL
    02.03.2011 51,82 3,57 185,00 TL 13879
    02.03.2011 49,31 3,50 172,59 TL 14510
    11.03.2011 8,14 3,69 30,04 TL
    11.03.2011 52,49 3,62 190,01 TL 15325
    11.03.2011 31,62 3,67 116,05 TL 15736
    08.04.2011 19,11 3,67 70,13 TL
    25.05.2011 54,32 3,56 193,38 TL 16966
    28.05.2011 57,39 3,56 204,30 TL
    05.06.2011 13,73 3,64 49,98 TL
    05.06.2011 13,66 3,66 50,00 TL
    05.06.2011 48,02 3,62 173,83 TL 18766
    12.06.2011 47,52 3,62 172,02 TL 19449
    12.06.2011 53,73 3,63 195,04 TL 20116
    06.07.2011 40,91 3,57 146,05 TL 20615
    06.07.2011 42,09 3,54 149,00 TL 21289
    13.07.2011 57,87 3,64 210,65 TL 22114
    20.07.2011 52,69 3,72 196,01 TL 22908
    21.07.2011 13,73 3,64 49,98 TL 23531
    21.07.2011 31,60 3,64 115,02 TL 23555
    21.07.2011 13,44 3,72 50,00 TL 24201
    30.07.2011 25,83 3,87 99,96 TL
    26.08.2011 42,31 3,79 160,35 TL
    27.08.2011 57,68 3,76 216,88 TL 25607
    07.09.2011 57,14 3,72 212,56 TL 26359
    16.10.2011 46,57 3,79 176,50 TL 27472
    17.10.2011 45,13 3,72 167,88 TL 28130
    08.11.2011 56,58 3,80 215,00 TL 29347
    13.11.2011 53,99 3,71 200,30 TL
    06.12.2011 7,51 3,99 29,96 TL
    07.12.2011 58,11 3,94 228,95 TL 30795
    08.12.2011 45,86 3,87 177,48 TL 31454
    11.12.2011 56,85 3,87 220,01 TL 32187
    24.12.2011 7,63 3,93 29,99 TL
    24.12.2011 49,48 3,84 190,00 TL 33060
    15.01.2012 57,26 3,93 225,03 TL 33783
    21.01.2012 58,05 3,79 220,01 TL 34560
    22.01.2012 41,02 3,81 156,29 TL 35134
    22.01.2012 25,26 3,96 100,03 TL 35725
    11.02.2012 26,04 3,84 99,99 TL 35985
    26.02.2012 53,85 3,90 210,02 TL 36986
    26.02.2012 49,37 3,95 195,01 TL 36351
    06.03.2012 48,60 3,93 191,00 TL 38345
    06.03.2012 56,41 3,90 220,00 TL 37673
    12.04.2012 45,05 3,98 179,30 TL 38911
    17.04.2012 59,65 3,94 235,02 TL 39844
    18.04.2012 12,46 4,01 49,96 TL
    22.04.2012 12,22 4,09 49,98 TL
    22.04.2012 52,03 3,96 206,04 TL 41062
    25.04.2012 52,28 4,00 209,12 TL 41812
    05.05.2012 7,41 4,05 30,01 TL
    05.05.2012 55,51 3,98 220,93 TL 42681
    12.05.2012 50,02 3,84 192,08 TL 43410
    17.06.2012 48,80 3,73 182,02 TL 44092
    13.07.2012 7,78 3,86 30,03 TL
    13.07.2012 54,27 3,84 208,40 TL 44937
    15.08.2012 58,23 3,95 230,01 TL 45734
    20.08.2012 54,55 3,96 216,02 TL 46572
    25.08.2012 59,56 4,03 240,03 TL 47432
    30.08.2012 50,02 4,02 201,08 TL 48161
    01.09.2012 24,75 4,04 99,99 TL 48886
    17.09.2012 7,36 4,08 30,03 TL
    17.09.2012 56,94 4,04 230,04 TL 49473
    21.10.2012 48,62 4,40 213,93 TL 50118
    06.11.2012 56,60 4,29 242,81 TL 50296
    05.12.2012 55,24 4,31 238,08 TL 51739
    05.12.2012 8,12 4,31 35,00 TL
    05.01.2013 46,74 4,28 200,05 TL 52315

Alıntıları Göster
    selam arkadaşlar bende 2012 yeni kasa 1.3 multijet dizel doblo mypremio var arabayı sıfır aldım alalı yaklaşık 2 ay oluyor aldığımdan beri yaklaşık 3700 km yol yaptım araba istanbul içinde kullanılıyor zeytinburnu - ikitelli iş ve ev arasında, ben arabayı gayet sakin ve yavaş kulanırım gazı yavaş yavaş deviri yedire yedire veririm yakıt konusunda çok hassasım her zaman depoyu aynı benzincide aynı pompada full doldurup ölçüm yaparım excell de kayıt tutuyorum tuttuğum kayıtları aşağıda size bildiriyorum belki size yeni kasa 1.3 doblo yakıt tüketimi konusunda bilgi verir arabadan genelde memnunum ölçümlerimde en düşük 5,84 en fazla 6,93 lt yaktı uzun yola çıksam fabrika verisi olan 100km / 4.6 ltyi tutturum diye tahmin ediyorum bu arada sahile falan çıktığım zaman yol müsait oldumu hız sabitleyiciyi kullanıyorum az yakıyor deviri 2000 devire sabitliyorum

BÜYÜK
    TARİH KM KM LİTRE FİYAT 100KM/LT LT FYT BENZİNCİ ORTALALAMA HIZ DOBLO BİLGİSAYAR
    04.12.2012 411 343 22,35 95,21 TL 6,51 4,26 TL OPET 27KMH 6,7
    10.12.2012 830 418,7 28,38 120,90 TL 6,8 4,26 TL OPET 27KMH 6,8
    17.12.2012 1282 451,7 29,99 125,36 TL 6,63 4,18 TL OPET 29KMH 6,4
    26.12.2012 1791 508,5 33,59 140,41 TL 6,6 4,18 TL OPET 27KMH 6,8
    01.01.2013 2100 309,1 18,81 78,63 TL 6,08 4,18 TL OPET 29kmh 6,2
    12.01.2013 2813 713,3 49,46 209,22 TL 6,93 4,23 TL OPET 27kmh 6,9
    18.01.2013 3165 351,4 22,16 93,74 TL 6,3 4,23 TL OPET 25kmh 6,6
    22.01.2013 3397 232,8 13,61 57,57 TL 5,84 4,23 TL OPET 35KMH 5,8
    28.01.2013 3698 300,8 18,52 78,34 TL 6,15 4,23 TL OPET 28KMH 6,2

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_nfr

selam arkadaşlar bende 2012 yeni kasa 1.3 multijet dizel doblo mypremio var arabayı sıfır aldım alalı yaklaşık 2 ay oluyor aldığımdan beri yaklaşık 3700 km yol yaptım araba istanbul içinde kullanılıyor zeytinburnu - ikitelli iş ve ev arasında, ben arabayı gayet sakin ve yavaş kulanırım gazı yavaş yavaş deviri yedire yedire veririm yakıt konusunda çok hassasım her zaman depoyu aynı benzincide aynı pompada full doldurup ölçüm yaparım excell de kayıt tutuyorum tuttuğum kayıtları aşağıda size bildiriyorum belki size yeni kasa 1.3 doblo yakıt tüketimi konusunda bilgi verir arabadan genelde memnunum ölçümlerimde en düşük 5,84 en fazla 6,93 lt yaktı uzun yola çıksam fabrika verisi olan 100km / 4.6 ltyi tutturum diye tahmin ediyorum bu arada sahile falan çıktığım zaman yol müsait oldumu hız sabitleyiciyi kullanıyorum az yakıyor deviri 2000 devire sabitliyorum

BÜYÜK
    TARİH KM KM LİTRE FİYAT 100KM/LT LT FYT BENZİNCİ ORTALALAMA HIZ DOBLO BİLGİSAYAR
    04.12.2012 411 343 22,35 95,21 TL 6,51 4,26 TL OPET 27KMH 6,7
    10.12.2012 830 418,7 28,38 120,90 TL 6,8 4,26 TL OPET 27KMH 6,8
    17.12.2012 1282 451,7 29,99 125,36 TL 6,63 4,18 TL OPET 29KMH 6,4
    26.12.2012 1791 508,5 33,59 140,41 TL 6,6 4,18 TL OPET 27KMH 6,8
    01.01.2013 2100 309,1 18,81 78,63 TL 6,08 4,18 TL OPET 29kmh 6,2
    12.01.2013 2813 713,3 49,46 209,22 TL 6,93 4,23 TL OPET 27kmh 6,9
    18.01.2013 3165 351,4 22,16 93,74 TL 6,3 4,23 TL OPET 25kmh 6,6
    22.01.2013 3397 232,8 13,61 57,57 TL 5,84 4,23 TL OPET 35KMH 5,8
    28.01.2013 3698 300,8 18,52 78,34 TL 6,15 4,23 TL OPET 28KMH 6,2

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar;

Yeni Doblo 1.6 Multijet 105HP 290nm Chip tuning sonrası yakıt tasarruf buyrun.

http://www.youtube.com/watch?v=x4-heZlFpBA

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

Merhaba arkadaşlar;

Yeni Doblo 1.6 Multijet 105HP 290nm Chip tuning sonrası yakıt tasarruf buyrun.

http://www.youtube.com/watch?v=x4-heZlFpBA

Alıntıları Göster
    peder geçen ay Denizli/çivril den İstanbul a geldi. 5 litre yakmış 100 km de. "basmadım oğlum" dedi... 1.3 / 90 bg araç...

• quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

peder geçen ay Denizli/çivril den İstanbul a geldi. 5 litre yakmış 100 km de. "basmadım oğlum" dedi... 1.3 / 90 bg araç...

Alıntıları Göster
    37 yaşındayım doktorum, şubat 20 de manisa izmir arası için fiat doblo 1.3 multijet aldım.
    yaklaşık 20 yıldır ehliyetli olarak araba kullanıyorum. opel insignia 180bg bir önceki aracımdı.
    benim aracım saruhanlı (manisa) - izmir arası ve izmir şehir içi 6.3 lt yakıyor.
    1 depo ortalama 1000km
    aracı hep 5. vites (sabuncubeli dahil) cruise control açık 90km sabitte kullanıyorum (uzun yolda)
    araç 700km de daha yeni yani
    ama manisa*izmir arası yokuş yukarı yanımdan 120-130 ile geçen ticarileri gördükçe onların bazılarının bu foruma yazdıklarını görüp cevap yazmak istedim.
    Benim aracımda fabrika verilerine göre çok yakıyor ama zamanla azalacağını umuyorum ama sen %5 üzeri rampada 120-130 basarsan düşük vites ile devirlenip hızlanırsan tabii ki çok yakar
    benim doblo anlık kullanımda baktığımda 90 km sabit hız ile düz yolda 4.7-5.7 arası yakıyorken 100km sabit hızda 6.5 lt deden başlıyor tüketim
    saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkay576

37 yaşındayım doktorum, şubat 20 de manisa izmir arası için fiat doblo 1.3 multijet aldım.
    yaklaşık 20 yıldır ehliyetli olarak araba kullanıyorum. opel insignia 180bg bir önceki aracımdı.
    benim aracım saruhanlı (manisa) - izmir arası ve izmir şehir içi 6.3 lt yakıyor.
    1 depo ortalama 1000km
    aracı hep 5. vites (sabuncubeli dahil) cruise control açık 90km sabitte kullanıyorum (uzun yolda)
    araç 700km de daha yeni yani
    ama manisa*izmir arası yokuş yukarı yanımdan 120-130 ile geçen ticarileri gördükçe onların bazılarının bu foruma yazdıklarını görüp cevap yazmak istedim.
    Benim aracımda fabrika verilerine göre çok yakıyor ama zamanla azalacağını umuyorum ama sen %5 üzeri rampada 120-130 basarsan düşük vites ile devirlenip hızlanırsan tabii ki çok yakar
    benim doblo anlık kullanımda baktığımda 90 km sabit hız ile düz yolda 4.7-5.7 arası yakıyorken 100km sabit hızda 6.5 lt deden başlıyor tüketim
    saygılar...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bende 2012 model doblo maxi elegance var ailem için kullanıyorum aracımı sadece yazlar uzun yol görüyor şehir içi tüketimi bi aralar 11.4 idi ama o kadar yakmıyor bilgisiyarın verilerine ben inanmıyorum gerçekten yazın 1200 km uzun yol yaptım hızım 120 130 ve 300 tl ye yakın bi mazot yaktı ve araç bagajı ve koltukları dolu bir şekilde gidiyordu çok az yaktı diye seviniyordum ama geçen hafta gene aynı yolu yaptım koltuklar doluydu bagajda kısmen boştu ancak 140 150den aşşağıya inmedim hız olarak arada 180 gördüğümde oldu ama araç 440 tl civarı bir mazot yaktı bu kadar yakıtta fark etmesine çok şaşırdım hava çok soğuktu yol yaparken o yüzden yaktığını düşünüyorum diğer gidişimde yazdı hava güzeldi ve az yakmıştı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.