Şimdi Ara

YENİ DOBLO YAKIT TÜKETİMİ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
4
Favori
142.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Akineton

quote:

... doblo bu kadar yakıta değecek ve bu tüketimin karşılığında olağan üstü konfor sunan bir araç DEĞİL ! Burada vermek istediğim mesaj buydu..

bu; doblo kullanıcılarının büyük çoğunluğunun katılmayacağı bir yorum bence. aracımızın kamyonet olduğunu hatırlayıp, diğer kamyonetlere nazaran bazen bir suv konforu verebildiğini düşünüyorum. (elbette suv diyince x6-q7 aklına getirecek yoktur aramızda)

araçlarınızda sorun olabilir bu rastlanılan bir olay. servis ne diyor bu konuda? şikayetçi olan arkadaşlar çareyi yalnızca forumlarda aramamalı diye düşünüyorum, aracı garantili olanlar öncü olup servise şikayet etmeli tüketimi.
    belki de basit bir ayar sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Öncelikle nezaket ölçüleri çerçevesinde ön yargısız yaptığınız yoruma teşekkür ediyorum...

Konfor, performans, verimlilik kriterleri kişiden kişiye değişir..
    Yine söylüyorum bana göre bu kadar çok yakıta göre olağan üstü bir konfor sunan araç değil..Size göre olabilir..Saygı duyarım düşüncenize...
    Fiat'ta çalışan kişide benim aracımdan var..Oda yakıt tüketiminden şikayetçi..Bir tek ben olsam tamam arıza var derim..Ama ben tek değilim...
    Kimse yoğurdum eşkidir demez şahsınıza söylemiyorum Doblo'yu savunan diğer arkadaşlar gibi..Ama ben diyorum..Eleştirilecek noktaları var eleştiriyorum, yeğiyorum ve bu sorunu anlatmaya devam edeceğim..

Evet diğer sitelerdeki Doblo yorumlarına bakalım isterseniz biraz göz atalım..;

arabam.com Doblo haberinin yorumları;

adem örnek
    01.12.2011 15:11
    İşte Yeni Fiat Doblo!İlgili habere gitmek için tıkla »
    yakıt çok fazla beş para etmez
    bende 2010 1.6 premıo serisi var araba beş para etmez aldığıma alacağıma bin pişman oldum yakıtı şehir içi normal kullanır ve sadece siz binerseniz yani yolcu olmasa 10 litre yakıyor çukurlara girdiğiniz zaman traktör gibi ses çıkarıyao aldığıma alacağıma bin pişman oldum
    Oyla67

serkan çoban
    27.09.2011 18:03
    yakıt çok fazla
    slm arkadaşlar bende bu aracı yeni aldım 1,6 105hp burada ki yorumları okuyup hayret ettim kimi bir depo yakıtla 1000km yaptım diyor kimi 900km ben bunları ruyamda bile görmedim çumku ben ancak 700km yapa bildim not uzun yolda kısaca çok yakıyor bence
    Oyla36

uğur
    08.03.2011 18:30
    fiat doblo
    34 TH 8703 plaklı bi doblo aldım.arabada cok büyük sorunlar oldu.hukuk yoluyla basvuracam gerekirse sizi her site rezil edicem aracı her yerde kotulüycem bende araba işiyle ugrasıyorum hakkımı almak için gereken her yere basvurucam fiatı satıs galerilerine rezil edicem
    Oyla1416

özkan
    22.02.2011 14:03
    iyimi yaptım kötümü bilmiyorum
    slm arkadaşlar ben 3 ay oldu 1300 90 hp primo aldım araba gitmiyo tmm da 200tl yakıtla 500km gidiyorum arabayı alırken 100km 6lt yakıyo dendi ama herşey ortada aslında pişmanım teşki almasaydım tşk
    Oyla916

kerim polat
    16.02.2011 23:22
    aynı tas aynı hamam
    orta kasa premiom vardı şimdide yenisini kullanıyorum caddy ve connectte kullanıp sattım.içte şu eksiklikler gözüme çarptı koltukların yan destekleri iyi değil ve arka koltuklar çok dik sürgü kapı iç açmalrı çok kaba hiç uymuyo araça ğüneşliklerde hala ışık yok kararan dikiz aynası ve orta konsol çok alçak kaybolmuş sanki arka frenler hala kanpana hiç yakışmıyo böyle heybetli bi araça ve vasat connect ve caddye göre en azından premio versiyonda daha yumuşak lastikler kullanılabilirdi süspansiyon bagımsız ama çok ses cıkarıyo parkları yakamıyosun otomotik yanan farlar yok yagmur sensörü yok motor iyi ama gaz pedalı hissiz eski doblolar gibi ....
    Oyla89

Görüyorsunuz yorumları...
    Bu yorumların dışında bir bu kadar da araçtan memnuniyetlerini dile getiren yorumlar var..
    Bende aracımın yol tutuşundan memnunum..ve genelde beğenilmeyen görüntüsünden de memnunum..Bunlar göreceli kavramlar....
    Dediğim gibi araçtan memnun olmayıpta bir o kadar da memnun olan insanlar var..Ben değilim..Yeni Doblo'yu ilk alanlardanım ve hala kullanıyorum...
    Memnun değilim, ama memnun olmadığım halde memnunum demem..Yine şahsınıza söylemiyorum Yeni Doblo'su olan arkadaşların zorunamı gidiyor ne anlamış değilim..Bir araç eleştirilir de övülürde ve övgüyü, eleştiriyi ancak aracı kullananlar en iyi verebilir..Ben aracımdan gerçekten memnun değilim...Araştırın benim gibi memnun olmayanların sayısı bir veya iki değil...

Forumlarda Mercedes, BMW, Audi olan arkadaşlarda araçlarını eleştiriyor...Bu gayet doğal...

Saygılarımla...

• yakıt tüketimi ile ilgili yazmak istiyorum.araç 1.6 105.bg.
    istanbulda şehir içi çok kısa mesafe kullanıyorum kış ortalaması 100 km de 9.6 ya çıktı en fazla
    ama motor ısınmadan kontak kapatıyorum.sabah 2 öğlen 5 akşam 5 km gibi yol yapıyorum
    3 gün önce istanbuldan bursaya gittim.araçta eşim çocuğum ben bagajdada valizler vardı.trip a yı sıfırladım verdiğim bilgiler istanbuldan beri olan ortalamalar.otoyolda 95 e sabitledim curise controlü.karayolu ile gittim. izmite vardığımda 4.3 idi tüketim.izmite kadar otoyol 95 sabitle geldik.izmitten sonra ışıklar falan tabi dur kalk oldu müsait yerlerde 90 sabitledim.bursaya vardığımda 5.3 idi tüketim .bursada yaklaşık 30 km gezdim.uludağa çıktım.uludağa çıkarken arabada 1 i çocuk 5 kişi idik . tüketim uludağa çıktığımda 6.5 oldu.uludağdan indiğimde ise şu an itibariyle 6.0 gösteriyo
    benim incelememe göre araç şehiriçinde ağır kış koşullarında en fazla 100 kmde 10 lt otoyol 90 sabitde 100 kmde 4.5 lt tüketiyo
    yani 100 km de 4.5 ile 10 lt arasındaki tüm değerler normal .kullanım koşulları hava yol yük durumu aradaki
    miktarı oluşturuyo.

• Bizim forumlarda anlamayı beceremediğimiz şey; "ürünü kötülemek" ile "üründen memnuniyetsizliği dile getirmek" arasındaki farktır.
    Evet araçtan birkaç farklı konuda şikayetler dile getiriliyor. Ancak sorunun çözümü ile alakalı gelişme pek az.
    Arka kapılarla alakalı sıkıntı vardı, birkaç arkadaşımız servisin mekanizma değişimi ve ayar yaptığını yazdı, sıkıntısı olan herkes gitti garantiden kilitleri değiştirtti. (ben de dahil)
    Turbo hortumu hatalı olan bir seri vardı, servisin sorunlu seriyi geri çağırdığı yazıldı, bazı arkadaşlar telefonla çağrıldıklarını yazdılar. ben gittim servise (işgüzarlık benimki :) "sizin serinizde sorun yok" dediler.
    Ama ortada kalan, çözümü yazılmayan kusurlar da var, şanzıman sorunu mesela. arkadaşlar veryansın ettiler, deyim yerindeyse buradan asıp kestiler ama netice ne oldu birşey yazan olmadı.
    şikayeti dile getirmek önemli tabiki ama ben çarenin serviste olduğu fikrindeyim.

Benim doblom (maşallah) tolga'nın yazdıklarına yakın değerlerde seyrediyor. kış sezonunda yakıt değerleri biraz yükseldi ama normal her araç kışın fazla yakar.
    Benim doblom verdiğim parayı hakediyor.
    inşallah sizler de memnun olacağınız araçlarınızı bulursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akineton -- 28 Ocak 2012; 0:04:36 >

• valla bende doblomu alalım 1 ay oldu 600 km anca yaptım vites lerde soorun vardı ama viteslerin hidrolik oldugundan ısınmadıgın oldugunu anladık şuanlık bir sorunum var sag koltukdan gıcırtı sesi geliyor onu da servise götürmeye ireniyorum
    arabayı ilk aldıgımda galerinden 70 tl lik mazot koymuştum içine araç 90 km geldiginde depo yu full emiştim 53 litre mazot almıştım 7 litre mazot yakmış 90 km de bence cok ama motor yeni oldugu için anlayışla karşıladım bundan öncede albea almıştım gene 0 oda aynı böyleydi ilk zamanlar sonraları 20 liralık mazotla 100 km yaptıgım ve geçtigi bile oluyordu.
  • Beni yeni kasa doblom yakmıyor o zaman. 2010 model 1.4 lpgli 95 beygir doblom var. İstanbul şehiriçi 26-27 kr yakıyor. Bende dizel düşünüyordum 1.6 felan değmezmiş dediğinize göre.
    Bu arada aracım satlık. Az yaktığını satmak için yazmadım yanlış anlaşılmasın.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-satilik-yeni-doblo-54562584/detay/
  • merhaba arkadaşlar...benimde 2011 model 1,3 safeline doblom var... genelde ş.içi ve ş.dışı karışık sürüyorum...281 kuruş yakıyor km de...bu yakıt normal mi?yoksa bir sıkıntımı var...bir defa depoyu doldurdum...190tl ye 677 km gitti...bunda da çoğunluğu ş.içi az bir kısmı ş.dışı kullanımdır....görüşlerinizi bekliyorum...ayıca araç hakkında pek bilgim yok...şu yol bilgisayarı hakkında da araç hakkında da bilgi verirseniz sevinirim...
  • Slm 12 Martta Bende 1.6 Doblo Premio yu Teslim Aldım Zaman İçersinde Tüm Veri Ve Kullanım Sonuçlarını Söyleyeceğim BAkalım HAyırlısı.
  • Bende dizel Doblo almayı düşünüyorum
  • Arkadaşlar nasıl kullanıyorsunuz araçlarınızı bilmiyorum ama bendede 1.6 105hp premio var ve istanbulda şehir içinde 7 litre yakıyorum hor kullandığım halde max 7.5 çıkıyor sizler 10 - 10.5 lt lerden bahsediyorsunuz şaşırıyorum gerçekten arkadaşımdada maxi var 6 - 6.8 arası yakıyor beylikdüzü içinde onun aracıda 1.6 30 bin küsürde benim aracımda 42 bin küsürlerde carbon clean yapıncada canavar oldu zaten

• 2011 model otomatik doblo, chipli, 116 beygir İstanbul içi star-stop kapalı 6.4-7 LT arası gösteriyor.

Uzun yolda 90 km/hız ile 4.3-4.8 LT arası fakat, bir adet sakinleştirici Lustral almam lazım bu hızda gitmem için

Basınca her araç gibi yakıyor.
  • Yarın kısmetse Siyah renk 1,6 105 premio+konfor pk doblo muzu teslim alıyoruz.
    Burada yazılanları okuyunca korkmaya başladım. Gerçekten bu kadar çok yakıyormu yoksa bilinçsiz kullanım ve abartma mı var yazılanlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur81

Yarın kısmetse Siyah renk 1,6 105 premio+konfor pk doblo muzu teslim alıyoruz.
    Burada yazılanları okuyunca korkmaya başladım. Gerçekten bu kadar çok yakıyormu yoksa bilinçsiz kullanım ve abartma mı var yazılanlarda.

Bu kadar korkmayın. Aracın yaktığı değer ortada. Kullanıma göre değişir. Bende 1.3 var bir depoyla Şehir içi 830 Km yaptım. Ortalama tüketim 6.4 lt. Çoğunlukla sakin kullanırım ama ara sırada yoklarım motoru "naber" diye?
  • aracım 2007 model 1,3 premio istanbul samsun arası toplam 1800 km yol yaptı 435 tl yakıt kullanıldı. km 225 kuruşa geldi bence hesaplı
  • 1,6 105hp premio aracımızda istanbul içinde ilk 500km miz 7,0 ile bitirildi. Bence baya başarılı.
    İleride düşeceğini de varsayarsak nerdeyse 1,3 kadar yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melrock

Kullanım mesafeniz çok kısa malesef. araç motoru ancak 3-5 km sonra normal çalışma sıcaklığına gelebiliyor, hele ki kışın. motor sıcaklığı yükselmeden de yakıt değerleri normalin çok üstünde oluyor.

Ayrıca eğer o anda gittiğiniz yol düz yada aşağı eğimli ise vitesleri 1800-2000dd de değiştirin. eğer yukarı eğimli bir yolda gidiyorsanız o zmaan 2800-3000dd aralığında değiştirin. normalde düşük devirde değiştirdiğinizde yakıt tasarrufu sağlarsınız. Ancak yukarı eğimli yerlerde erken vites değiştirirseniz motor çok yavaşlar ve hızlanabilmek için daha çok gaza basacağınız için tüketiminiz de artar. o yüzden yol durumuna göre başta söylediğim devir aralıklarını kullanmayı deneyin.

Diğer yandan yol bilgisayarınızın ekranında sürekli olarak "Anlık Tüketim" açık durursa ne zaman, hangi tür yolda, ne devirde, ne kadar gaza bastığınızda tüketimin nasıl değiştiğini takip edebilir, tüketimin arttığı zamanlarda eğer aslında gerek duymuyorsanız ayağınızı gazdan çekerek tüketiminizi de düşürebilirsiniz. yani tüketimi sürekli takip edin. zaten belli bir süre sonra aracın hangi ortamda hangi tarz kullanımda daha düşük tüketeceğinizi de farkedeceksiniz.

Ayrıca lastik basınçlarınızı da çok düşük tutmayın.

arabamı dün gittim antalya kemer den adlım 1.6 premio depoyu fulledim senin dediklerini yaptım düz yolda da el gazı ile ortalama 100 km ye ayarladım kemerden adanaya sahil yoluyla yarım depo ile geldim bence fazla değil eğer vitesleri 1800 de atarsanız yakıt daha az yakıyor.

• 1,800 de vites değiştirmek mi ??????
  • yeni doblo eski doblodan biraz daha ağır ve biraz daha fazla yakıyor ama yinede diğer modellere göre daha iyi ve kullanışlı. Multijet motor avantajlı bir seçim
  • 2011 2.0 135hp doblo kullanicisiyim arkadaslar. Yorumlarda dile gelmeyen bir konu war ewt 1.6 motor arac kullanicilari cok yaktigindan sikayetciler fakat unutmayin ki araciniz 1500 kg yakin we 1.6 lt doblo da kullandim 2.0 ile arasinda ucurum war. Unutmayiniz ki dizel araba da motor hacmi arttikca arac fazla yakar die bir söylenti gezmekte fakat tam aksi oldugunu belirtmek isterim. Suan aracim 20 000 km de we 1 depo mazotla 900 km sehirler arasi cok rahat yapiorm we 90 - 100 km araliginda da gitmiyorum. Tavsiyem su ki 2.0 doblo kullanmadan cok yakiyor die bir genelleme yapmak yanlis olur. Benim fikrim vergisinden cekinip 2.0 lt doblo dan kacmayin cünkü eski 1.9 jtd kullanicilari bilir bu arac ondan daha güclü we performansi cogu orta segment araclara tas cikaracak vaziyette.
  • 2012 1,6 premio alalı 1 ay oldu 4,500 km oldu ama istanbul içinde yakıt hala 7,0 den aşağı inmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur81

2012 1,6 premio alalı 1 ay oldu 4,500 km oldu ama istanbul içinde yakıt hala 7,0 den aşağı inmedi.

İstanbul' da 7.0 mı? Ben Isparta'da yım, 7.9 gösteriyor şehir içi, İstanbul trafiğinde 7.0 mümkün mü? Mümkünse, o zaman bizim araçlar da bir problem var demektir. Performanslı kullanmam çünkü, mümkün olduğunca gaza az basmaya çalışırım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.