Şimdi Ara

Yeni DOBLO (168. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.038
Cevap
14
Favori
575.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EyezBerg

merhaba aracin bazi yollarda 90 i gecince titredigini hissediyorum samsun ordu yolunda ise kaymak gibi akti gitti sorun balansta mi lastik havasinda olabilir mi aldiktan sonra kontrol etmedim hic lastik havasini benim aracta kac olmali basinc bir de balans ve far ayarini garantiden yaparlar mi eger bozuksa

Lastik havasını aracı aldıgınızdan itibaren hiç kontrol ettirmediyseniz, acilen herhangi bir servis yada pirelli bayisine gidip ayarlatınız. Lastikler ilk olarak yüksek basınçla doldurulur ki; satışını garajda beklerken deforme olmasınlar diye... Bu yüksek basınçlı hava dolu lastikler, aracın yolda tutunmasını zorlaştırır ve zamanla lastiğinde yapısının bozulmasına sebep olur, balans bozukmuş hissi verir. Lastiklerinizin hava ayarını Pirelli bayisinden (tavsiye ederim), balans (eger jantınızda eğilme veya yamulma yoksa) ve far ayarınızıda Fiat bayisinden ücretsiz yaptırabilirsiniz. Lastik basıncınızı eğer yüklü kullanmıyorsanız; ön-arka 32 yapabilirsiniz, gayet yumuşak bir sürüş keyfi veriyor. Lastiklerinizi mutlaka Pirelli bayisinde bir kontrol ettiriniz, şayet sizde benim gibi lastiklerin su yollarının ters takıldığıyla karşılaşabilirsiniz! Fiat bayilerindeki elemanların, bu kadar kapsamlı lastik kontrolü yapacaklarını beklemiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DalyaNTurguT -- 26 Ağustos 2011; 3:06:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wordstoxic

quote:

Orijinalden alıntı: melrock

quote:

vites geçişlerindeki sıkıntı kronik bütün araçlarda var kuzenim artık arabayı satma aşamasına geldi.

kronik-ti, artık değil. belli bir tarihten sonra üretilen araçlarda artık böyle bir sorun yok

o belli tarihten önceki araçlar ne olacak şimdi.

Bir arkadaşımız, Kozyatagi armaoto'da vites geçişlerinde zorlanma olduğunun tespit edilip, düzeltildiğini yazmıştı. Hemde, kendisinin böyle bir şikayeti olmamasına rağmen, bu hizmeti vermişler. Bende vites geçişlerinden rahatsızım, bu işin peşine düşme zamanı geldi gibi...

• blue me tomtom ile yine eşleşmiyor üstelik 20 gün bekledim yeni Blue me kiti geldi.3 ay öncede benim kit ile tomtom u fabrikaya yolladılar yazılım ayarlanıp geldi ,3 ay kör topal bazen çalıştı bazen durdu.:((
  • quote:

vites geçişlerindeki sıkıntı kronik bütün araçlarda var kuzenim artık arabayı satma aşamasına geldi.

Bayiye giderse bir parça değişimi ile sorun hallediliyor. Sırf şu başlığı karalamak için kullanmaktan vazgeç. Al tepee'ni tepe tepe kullan. Ben yolda gördüğümde dikkate bile almıyorum. Burda da öyle yapıcam. Artık yokmuşsun gibi hiç gibi davranıcam yoksa.
    Ha bu arada amcam tepee aldı. Benim araca bindiğinde oğluyla tartıştı. Oğlu da cahil aklıyla tiiiiipi aldırmıştı ona. Amcam 25 yıllık özel şoför.
  • Bu vites problemi tam olarak nedir?
    Yoksa ben mi farkedemiyorum, vitesler yağ gibi geçiyor.

Mayıs ta sattığım 2009 yeni kasa kangoo 85 lik aracın vitesleri çok kemikliydi ve ilk aldığım dobloya geçince tüy gibi gelmişti. İkinci aldığım ve şu anda kullandığım dobloda da vites problemi yok.
  • Bir de bu vites geçiş sorunu tüm viteslerde mi oluyor, yoksa bazı viteslerde mi? Ayrıca ne kadar zor geçiyor, bayağı bir kuvvet harcayarak mı geçiyor yerine?
    Bu sorundan bahseden arkadaşlar açıklayabilirse sevinirim.
  • vites sorununu ne olduğunu bende anlamadım .bu sorunu yaşayan biri net olarak anatabilirmi ne olduğunu. ben haziran ayında aldım dobloyu. bir sorun hisettmiyorum . okuyunca burayı acaba varda benmi anlamıyorum diye düşünmeye başladım
  • ilk üretilen doblolardaki kronik sorun(du) artık öyle birşey yok. 1.ci vitese geçerken biraz kemikli geçiyordu. Şuanda o problem ortadan kaldırıldı.
  • Arkadaşlar, hemen her viteste hissediliyor (6.vitesi deneme imkanım olmadı). Sertlik şöyle; vites kolunu vites yuvasına ittiğinizde, 2 kademeli takılarak giriyor. Daha sonra boşa alıp, aynı vites yuvasına tekrar ittiğinizde yumuşak giriyor. Umarım, yeterince açıklayıcı olmuştur. Işıklarda boşta beklerken, yeşil yanınca hemen 1'e atıp yürürüz ya, ben bu an zarfında vitesi takarken geçirebilmek için ve zarar vermeden kalkış yapabilmek için, birazcık daha fazla zaman harcıyorum. Çünkü; vites kolunun ilk kademedeki tıklamasında, aslında vites yuvasına tam oturmamış oluyor. Bu tabii kornalar eşliğinde oluyor.
    Benim yaşadığım ikinci sorunda; sürgü kapıların açık durmasını sağlayan kilit sisteminin, çok sert açılması hatta bazen sıkışıyor galiba ki, eşim tetiğe basamayınca ben inip halletmem gerekiyor. Bunlarda halledilebilinecek sorunlar ama, her servis itina göstermiyor ne yazıkki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DalyaNTurguT -- 26 Ağustos 2011; 11:44:23 >
  • Boşverin arkadaşlar bazı kendiniz bilmezler araçlarımızı kötülüyorlar büyük ihtimalle ortaokul öğrencisidir onun bunun arabasını camdan görerek yorum yapıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DalyaNTurguT

Benim yaşadığım ikinci sorunda; sürgü kapıların açık durmasını sağlayan kilit sisteminin, çok sert açılması hatta bazen sıkışıyor galiba ki, eşim tetiğe basamayınca ben inip halletmem gerekiyor. Bunlarda halledilebilinecek sorunlar ama, her servis itina göstermiyor ne yazıkki...

Benim yaşadığım en gıcık sorun. arabama binen bütün bayanlara sistemi (Tetik, Kilit) ve tetiğe iyice basması gerektiğini anlatmaya çalışıyorum ama nafile. En son servis, içerideki tetiğin çektiği halatın garantiden değişeceğini (Sanırım ağzından kaçırdı) söyledi ama yapmadılar. Sözüm ona ayarlayıp, yağladılar tamam. FIAT Servisinden samimi bir tanışı, tanıdığı olan varsa bu durumu öğrenebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfaydin

quote:

Benim yaşadığım en gıcık sorun. arabama binen bütün bayanlara sistemi (Tetik, Kilit) ve tetiğe iyice basması gerektiğini anlatmaya çalışıyorum ama nafile. En son servis, içerideki tetiğin çektiği halatın garantiden değişeceğini (Sanırım ağzından kaçırdı) söyledi ama yapmadılar. Sözüm ona ayarlayıp, yağladılar tamam. FIAT Servisinden samimi bir tanışı, tanıdığı olan varsa bu durumu öğrenebilir mi?

üstat selam,

istanbuldaysan kozyatağı armaoto'ya git. gercekten ilgililer.

• quote:

Orijinalden alıntı: portiwashere

quote:

Orijinalden alıntı: mfaydin

quote:

üstat selam,

istanbuldaysan kozyatağı armaoto'ya git. gercekten ilgililer.

Peki, hem vites geçişlerinin sertliğini, hem de sürgü kapı kilit tetiklerinin sertliğini, bir günde yapabiliyorlar mı? Uzun sürüyorsa, büyük ihtimal bayramdan sonra giderim...

• Arkadaşlar bende 1.3 mjet premio aracımı geçen hafta bayiden teslim aldım. türk kahvesi. şimdiye kadar araçtan memnunum. şuana kadar keşfedebildiğim 2 sorunu var. 1.si klasik arka kapı sorunu. buda herkeste varmış zaten. içten açılması oldukça zor ki özellikle araca yeni binen birisi varsa arka kapıyı açması uğraştırıyor. 2.side 1.vitesteki kalkışı beğenmedim. araç 1.viteste pek iyi performans göstermiyor. bu durum genelmi yoksa sadece bana özel bi sorunmu onu araştırıyorum
  • Onceden randevulu gitmenizi tavsiye ederim 1 gunde hallediyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: can358

Arkadaşlar bende 1.3 mjet premio aracımı geçen hafta bayiden teslim aldım. türk kahvesi. şimdiye kadar araçtan memnunum. şuana kadar keşfedebildiğim 2 sorunu var. 1.si klasik arka kapı sorunu. buda herkeste varmış zaten. içten açılması oldukça zor ki özellikle araca yeni binen birisi varsa arka kapıyı açması uğraştırıyor. 2.side 1.vitesteki kalkışı beğenmedim. araç 1.viteste pek iyi performans göstermiyor. bu durum genelmi yoksa sadece bana özel bi sorunmu onu araştırıyorum

1. vites oranı çok kısa o yüzden öyle oluyor. Tüm yeni doblolar o şekilde herhangi bir arızadan değil yani senin anlayacağın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

değişik bi doblo

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-satiyorumm-57691178/detay/

bence farın içinin led olması güzel olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgufer

quote:

Orijinalden alıntı: can358

Arkadaşlar bende 1.3 mjet premio aracımı geçen hafta bayiden teslim aldım. türk kahvesi. şimdiye kadar araçtan memnunum. şuana kadar keşfedebildiğim 2 sorunu var. 1.si klasik arka kapı sorunu. buda herkeste varmış zaten. içten açılması oldukça zor ki özellikle araca yeni binen birisi varsa arka kapıyı açması uğraştırıyor. 2.side 1.vitesteki kalkışı beğenmedim. araç 1.viteste pek iyi performans göstermiyor. bu durum genelmi yoksa sadece bana özel bi sorunmu onu araştırıyorum

1. vites oranı çok kısa o yüzden öyle oluyor. Tüm yeni doblolar o şekilde herhangi bir arızadan değil yani senin anlayacağın.

Onu kötü yapmışlar o zaman. Aracın kalkışı gerçekten çok kötü,2.vitese attığın zaman kendisine geliyor. o kadarda sorun değil gerçi,araçtan genel anlamıyla memnunum. çok fazla kullanma zamanım olmadı ama şimdilik 170 i gördüm. araç çokta rahattı :)

• Benim bazen 4. viteste geçişte sorun yaşıyorum.ara sıra oluyor fakat.Geçenlerde ani fren yapmak zorunda kaldım az kalsın arkadan vuruyordum.Frenlere güvensizlik halim devam ediyor:(
  • 
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.