Şimdi Ara

Yeni DOBLO (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.039
Cevap
14
Favori
575.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 kullanan arkadaşlar aracınızı çalıştırırken teyp açıkken kapanıp, araç çalışınca tekrar açılıyor mu? Eğer öyleyse bunun sebebi nedir, düzeltilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfaydin

1.6 kullanan arkadaşlar aracınızı çalıştırırken teyp açıkken kapanıp, araç çalışınca tekrar açılıyor mu? Eğer öyleyse bunun sebebi nedir, düzeltilir mi?

Benim ki kapanmıyor, ama nedenini bilmiyorum.
  • quote:

1.6 kullanan arkadaşlar aracınızı çalıştırırken teyp açıkken kapanıp, araç çalışınca tekrar açılıyor mu? Eğer öyleyse bunun sebebi nedir, düzeltilir mi?

Benimki açılmıyor açılmamasını da istiyorum zaten :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: portiwashere

quote:

Benimki açılmıyor açılmamasını da istiyorum zaten :)

Abi demek istediğini anlayamadım. Aklıma gelen akünün küçük olması, Aracı çalıştırırken farların kısılması, Teybin kapanıp yeniden açılmasına neden oluyor diye düşünüyorum. 1.6 motorlardaki akü kaçlık acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgufer

quote:

Kapanması normaldir. Marj sırasında Araç elektirk akımını keser. Kısa süreliğine de olsa teyp gibi farlar da kesilir. Bu normal bir durum bildiğim kadarıyla düzeltilemez.
  • Merhaba arakadaşlar.

mfaydın kardeşim aracı teyp açıkken çalıştırdığında teybin kesilmesi çok normal bir durum.bunun sebebi aracın elektronik sisteminde marş a bastığın zaman aşırı elektrik dalgalanması olduğu için fabrikasyon bir ayarlama olabilir veya akü eski gücünü kaybetmiş ve bu sırada oluşan elektrik düşmesi sebebi ile teyp için gerekli elektiriği sağlayamıyor olabilir.aslına bakarsan ben de bu sırada teyp in kapanmasından yanayım çünkü teyp lerin içinde de çok hassas parçalar var.Bu parçaların uzun ömürlü olması için gerekli.

Şu partner tepe ve doblo kıyaslamasını yapan arkadaş içinde

iki firmanında ticari sınıfta yaptığı araçların kalitesi hemen hemen aynı fakat ben bursa da yaşıyorum ve ticari işlerde olsun aile kullanımı olsun esnaf işi ortaya karışık kullanan olsun bu tarz kullanımlarda doblo nun daha çok tercih edildiğini gördüm.partner kullananlarda var fakat doblo bariz önde.
    Ben aracımı alırken ticari sınıfta bir araç düşünmüyordum fakat yeni doblo bursa da test için sürekli gezerken nasıl bir araç olacağını çok merak ediyordum.açıkçası kamuflajlıda olsa araç gerçekten eskisine göre çok büyük olacağı barizdi.sonra bir akşam internette haber saayfası okurken aracın lanse edildiğini gördüm ve resimlerini de gördüğümde araç çok hoşuma gitti.
    Aracı incelemeye aldığım yere gittiğimde fikrim değişti ve iyikide değişmiş.bu fiyata bu genişliği,motor özelliklerini ve konforu sunan ozaman kendi sınıfında hiçbir araç yoktu.benim araç çöl gri 1.6 premio düz versiyon ve 35000 tl ye aldım.ama ozaman diğer markalarda aynı özellikleri istediğimde fiyat 40000 tl den başlıyordu.şimdi durum nasıl incelemedim ve buna eminimki durum değimemiştir.tartışmasız doblo bu sınıfta lider konumda.ama tamamen tercih meselesi.

saygılarımla.

• arkadaşlar aracımı servisten aldım. Güncellemeler varmış varmış onları yapmışlar, arka kapı kilitlerini komple değiştirmişler. Viteslerde geçiş sıkıntısı varmış onu halletmişler (ben böyle bir şikayet ile gitmemiştim). Şimdilik durum bu
  • Dün işim gücüm yoktu, bakın size ne hazırladım

• quote:

Orijinalden alıntı: kurbagaprens

quote:

Orijinalden alıntı: mgufer

quote:

Kapanması normaldir. Marj sırasında Araç elektirk akımını keser. Kısa süreliğine de olsa teyp gibi farlar da kesilir. Bu normal bir durum bildiğim kadarıyla düzeltilemez.

Benim araçta teyp açıkken marşa basarsam kapanma olmuyor. Tahminim benim araçta start-stop olduğu için 72 amperlik akü bulunuyor, start stop olmayanlarda ise 60 amper o yüzden olabilir.

• quote:

arkadaşlar aracımı servisten aldım. Güncellemeler varmış varmış onları yapmışlar, arka kapı kilitlerini komple değiştirmişler. Viteslerde geçiş sıkıntısı varmış onu halletmişler (ben böyle bir şikayet ile gitmemiştim). Şimdilik durum bu

Viteslerde geçiş sıkıntsı bende de var, sorunu nasıl çözmüşler? Bana yakın olan serviste önemsemediler... Sizin gittiğiniz servis nerede, bir yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DalyaNTurguT

quote:

arkadaşlar aracımı servisten aldım. Güncellemeler varmış varmış onları yapmışlar, arka kapı kilitlerini komple değiştirmişler. Viteslerde geçiş sıkıntısı varmış onu halletmişler (ben böyle bir şikayet ile gitmemiştim). Şimdilik durum bu

Viteslerde geçiş sıkıntsı bende de var, sorunu nasıl çözmüşler? Bana yakın olan serviste önemsemediler... Sizin gittiğiniz servis nerede, bir yardımcı olursanız sevinirim.

Kozyatagi armaoto buradan hizmet aldim
  • quote:

Abi arka kapı kilitleri komple değişmiş derken içerden açtığımız tetikde buna dahil mi?
  • quote:

quote:

Abi arka kapı kilitleri komple değişmiş derken içerden açtığımız tetikde buna dahil mi?

kapıyı açtığında iç aşağıda olanları komple değiştirmişler şimdi şıkır şıkır çalışıyor
  • merhaba aracin bazi yollarda 90 i gecince titredigini hissediyorum samsun ordu yolunda ise kaymak gibi akti gitti sorun balansta mi lastik havasinda olabilir mi aldiktan sonra kontrol etmedim hic lastik havasini benim aracta kac olmali basinc bir de balans ve far ayarini garantiden yaparlar mi eger bozuksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: EyezBerg

merhaba aracin bazi yollarda 90 i gecince titredigini hissediyorum samsun ordu yolunda ise kaymak gibi akti gitti sorun balansta mi lastik havasinda olabilir mi aldiktan sonra kontrol etmedim hic lastik havasini benim aracta kac olmali basinc bir de balans ve far ayarini garantiden yaparlar mi eger bozuksa

Bazı yollarda hissedemeyeceğiniz şekilde kısa aralıklarda "S" diye tabir ettiğimiz tümsek-çukur oluşumları vardır. Hızınıza göre titreme oranı artıp azalıyorsa bu sebepledir. Takılmayınız. :)
  • vites geçişlerindeki sıkıntı kronik bütün araçlarda var kuzenim artık arabayı satma aşamasına geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wordstoxic

vites geçişlerindeki sıkıntı kronik bütün araçlarda var kuzenim artık arabayı satma aşamasına geldi.

kronik-ti, artık değil. belli bir tarihten sonra üretilen araçlarda artık böyle bir sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: melrock

quote:

Orijinalden alıntı: wordstoxic

vites geçişlerindeki sıkıntı kronik bütün araçlarda var kuzenim artık arabayı satma aşamasına geldi.

kronik-ti, artık değil. belli bir tarihten sonra üretilen araçlarda artık böyle bir sorun yok

o belli tarihten önceki araçlar ne olacak şimdi.
  • aynı olayı bende yazmıştım 10 gün kadar önce. ya fiatın cihazları kalibre değil, ya da tüvün kullandıkları...
  • 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.