Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (793. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.963
Cevap
182
Favori
1.168.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 791792793794795
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-7ADF8CF23

Bana aracı alırken 10binde getir demişlerdi. 10bin olduğunda randevu için aradım hayır 20bin yada 1 yıl dediler. Basa basa sordum 1.5dizel için doğru mu diye evet her 20binde dediler.
    Periyodik bakım aralığınız, yıl'da 1 defa veya her 20.000 km'de (hangisi önce dolarsa)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şahsen aracımın kitapçığında bu şekilde yazmasına rağmen yağ değişimi için 20bin km yi beklemiyorum...

Sadece bir defa 15bin km de değiştirdim yağı, çıkan yağ oldukça kötü görünüyordu, sonrasında ortalama her 10bin km de değiştiriyorum, içim rahat etmeli...

• quote:

Orijinalden alıntı: asdf344

Selamlar arkadaşlar, çok orijinal bir sorun ile karşı karşıyayım
    Clio4 2015 icon model aracım var, sol arka kapı dışardan açılırken sorun yaşanıyordu. Tutukluk yapıyordu. Çocuk kilidi ile ilgili midir diye bakarken kilidi kapatıp kapıyı kapattım şimdi ne içerden ne de dışardan açılıyor. Kapı duvar oldu
    Bu sıkıntı nasıl çözülür, bilen var mıdır? Su ustaya götür tavsiyesi olur mu acaba, İstanbul Anadolu yakasında?
    Gerçekten orjinal bir sorun... Sanayide o kapıyı bi şekilde açarlar, oto kilit yazan dükkanlardan birine uğra... Küçük bir hatırlatma, işi yaptırmadan önce mutlaka işçilik için fiyat sor, sonra çok acımasız davranabiliyor bu kesim...

• Bu ön amortisör sesi iyice arttı. Biraz araştırdım kronik bir sorunmuş bunu daha önce çözebilen var mı ?

Garantili olduğu için servise götüreceğim acaba ücret çıkaracaklar mıdır ?
  • websosyal kullanıcısına yanıt
    araç dizel heralde. dizellerde genelde yağ simsiyah olur kısa sürede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Tolga

Bu ön amortisör sesi iyice arttı. Biraz araştırdım kronik bir sorunmuş bunu daha önce çözebilen var mı ?

Garantili olduğu için servise götüreceğim acaba ücret çıkaracaklar mıdır ?
    Garantide olduğu için servis ücret almayacaktır...

Garanti süresi sonunda bu sorunla karşılaşanlar "amortisör iç takozu" değişmeli... Bu parça fabrikasyon hatalı diye düşünüyorum. Sert ve zamanla giderek artan sese sebebiyet veriyor... (özellikle soğuklarda, sabahları vs. kasislerden geçmek istemiyorsunuz o derece, motor ısınınca giderek azalıyor bu ses)

Yetkili servis dışında bu parçayı değiştirecekler mümkün olduğunca yumuşak malzemeye sahip takozu kullansınlar... (muadil birkaç markanın ürünü var)

Ön amortisörlerden gelen gacırtı sesinin kesin çözümü bu...

• quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

Garantide olduğu için servis ücret almayacaktır...

Garanti süresi sonunda bu sorunla karşılaşanlar "amortisör iç takozu" değişmeli... Bu parça fabrikasyon hatalı diye düşünüyorum. Sert ve zamanla giderek artan sese sebebiyet veriyor... (özellikle soğuklarda, sabahları vs. kasislerden geçmek istemiyorsunuz o derece, motor ısınınca giderek azalıyor bu ses)

Yetkili servis dışında bu parçayı değiştirecekler mümkün olduğunca yumuşak malzemeye sahip takozu kullansınlar... (muadil birkaç markanın ürünü var)

Ön amortisörlerden gelen gacırtı sesinin kesin çözümü bu...

Alıntıları Göster
    Çok can sıkıcı bir detaymış bu kronik olduğunu yeni öğrendim :) hatanın bana özel olmaması iyi hissettiriyor ancak ben dahil herkesin kerizleniyor olması da sinirlendiriyor.

Göreceğiz bakalım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

Gerçekten orjinal bir sorun... Sanayide o kapıyı bi şekilde açarlar, oto kilit yazan dükkanlardan birine uğra... Küçük bir hatırlatma, işi yaptırmadan önce mutlaka işçilik için fiyat sor, sonra çok acımasız davranabiliyor bu kesim...

Alıntıları Göster
    Bostancı oto sanayide kilit ustası halletmiş ucuna 200 lira sıkışmış:) içinde tırnak kırıldı diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• CorleoneFamily kullanıcısına yanıt
    73 liraya el sıkıştım o araca son anda vazgeçtim. Hanım otomatik diye tutturdu.

Güzel motor hemde güncellenmiş 0.9 140 Tork olması lazım.

• 0.9 motor ile ilgili daha önce sormuştum tekrar soracağım. 2. viteste 2700-3200 arasında motorda bir kararsızlık hissediyor musunuz? hafif silkeleme gaz yememe gibi ayağı gazdan çekip tekrar basmış gibi. bir de 80 km'den sonra camlardan gelen rüzgar sesi hayal kırıklığı oldu. el freninin plastiği boştaymış gibi ileri geri oynuyor. şimdiden sağ kapıdan trim sesi geliyor. vites kolu 3. 4. viteste oynuyor. ucuz bir araba olduğunu hissettiriyor gerçekten. egea mı alsaydık ne yapsaydık bilemedim.
  • _RuLazz_ kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam 140 tork. 73 e iyi fiyat almışsınız. Fakat geçen ay falan mı? Bu aralar 80 civarı fiyatları.
  • Gramatik kullanıcısına yanıt
    Henüz 50 km oldu aracım. Çok fazla arabayı dinleme fırsatım olmadı. Ama rölanti devri vs. alışamadığım farklı gelen durumlar bende de mevcut. Kafaya takmıyorum 1000 km den sonra bazı şeyler oturur diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gramatik

0.9 motor ile ilgili daha önce sormuştum tekrar soracağım. 2. viteste 2700-3200 arasında motorda bir kararsızlık hissediyor musunuz? hafif silkeleme gaz yememe gibi ayağı gazdan çekip tekrar basmış gibi. bir de 80 km'den sonra camlardan gelen rüzgar sesi hayal kırıklığı oldu. el freninin plastiği boştaymış gibi ileri geri oynuyor. şimdiden sağ kapıdan trim sesi geliyor. vites kolu 3. 4. viteste oynuyor. ucuz bir araba olduğunu hissettiriyor gerçekten. egea mı alsaydık ne yapsaydık bilemedim.
    bu sizin dediğiniz aralık torkun yüksek verdiği aralık. aracım 1000kmye yaklaştı henüz böyle bir şey hissetmedim. iyi yürümeye başladığı devir zaten 2500 den başlıyor yukarı doğru. bence aracınızı bir gösterin daha büyük bir problem olmasın daha sonrasında.

camlardan gelen rüzgar sesine kesin çözüm var servislerin yaptığını söylüyorlar ama basit olarak ön kelebek camını açılan camla birleştiren direğin üzerinde hem içteki hem dıştaki parça sökülerek içerisi silikonla doldurulup kapatılınca kesiliyormuş. henüz yaptırmadım ama rüzgar sesi çok rahatsız ederse yaptırırım.

fiestaya 145 bin lira poloya 132 bin lira istedikleri bu dönemde 77 bine sıfır km araba almışım, malzeme kalitesi beni rahatsız etmiyor açıkcası.

Benim aracım 600 km oldu. 0.9 tce joy. Silkeleme problemi yaşamadım. El freni plastiğinden de bir şikayetim yok. Ani gaza yüklenmelerde vites kolunda hareket mevcut. Parke taş yolda sağ ön kapıda trim sesi mevcut. (Radyo kapalı ilken fark ettim). Aracın maliyeti bana 76250 tl oldu. Genel olarak 0.9 motor ve araçtan ben memnunum.

• evet pololar fiestalar çok pahalı clioya göre ama egea var bu fiyata. egea hem sedan olduğu için hem hoşuma gitmediği için bakmadım. pek bilgim yok egea hakkında.
  • free men F kullanıcısına yanıt
    motordan ben de memnunum yokuş mokuş dinlemeyip bastığında devirleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gramatik -- 26 Ekim 2019; 0:31:13 >
    Ben egeadan kapora vermişken vazgeçtim. Gerçi almama sebebim anlaştığımız fiyata kapora vermişken zam yapmalarıydı. Birazda çevrenin benzinli alacaksan Renault al. Dizel alacaksan fiat al demeleri oldu. Dizel almayacağım için clio aldım. Genişlik ve bagaj olarak egea tartışılmaz. Fakat yağ yaktıktan sonra da genişliğin bir anlamı yok. Sürekli acaba yağ yaktı mı diye tedirgin olmak istemedim. Şu an memnunum cliodan. Ali arkadaşında dediği gibi bu paraya 0 araba aldık. Çevreminde ne gerek var 0 a, 2. el bilmem ne alsaydın demelerine takılmıyorum.

• CorleoneFamily kullanıcısına yanıt
    Bana da dediler sıfıra ne gerek var 2. El al diye. Kimsenin 2. el piyasasından haberi yok. 77 bin liraya 2. El olarak 2017 model üstü arabalar yine b sınıfı ve çoğu boyalı ya da nasıl kullanıldığı belli değil. Bütün ilanlarda hatasız sadece sigorta şişirmesi yazıyor. Kime güvenip 2. El alacaksın? İnsanlar arabanın liste fiyatına göre fiyat yazıyor malum sitede Clio joy 0.9 tce benim aldığım fiyata bile yok.

Ben de Egea baktım. 1.6 alırım LPG takarım diye düşünmüştüm. Aracı test ettim. Otomatik şanzımanla beraber arabanın üzerinde bir hantallık var. Ayrıca tamam test arabası sert kullanılır ama 22 litre yakıt ortalaması gözüküyordu. Araca da 98 küsür bin lira isteyince baz geçtim.

• clio dizel otomatik icon 2. el 100 binden aşağı temiz yok. komedi gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elcas

clio dizel otomatik icon 2. el 100 binden aşağı temiz yok. komedi gibi.
    aralıkta aile fertlerinden birine 108 bin liraya dizel otomatik peugeot 308 aldırdım. sıfır arabaya o para verilir mi o paraya mercedes ya da audi alınır diyen bile çıktı.. mercedes audi alınıyor da 2010 model arabaya 100 bin vereceğime sıfır alırım varsın peugeot olsun varsın renault olsun..
  • 
Sayfa: önceki 791792793794795
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.