Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (792. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.964
Cevap
182
Favori
1.168.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 790791792793794
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Indirimli zamanlara denk getirip, serviste değiştiriyordum fakat fiyatlar uçmuş durumda sizin dediğiniz gibi RBW aldım ama iki ayda acaip ses yapmaya başladı. GG De 108 tl Bosch Aerotwin Plus var nasıldır.

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/bosch-aerotwin-renault-clio-4-2012-2017-muz-silecek-takimi-460790007

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vlkn_90

1.5dci 90bg araçta sakin kullanan biri olarak karma kullanımım eko kapalıyken 5.1lt/100km, eko açıkken 4.8lt/100km. İlk başta eko'yu kullansam da artık kullanmıyorum çünkü eko açıkken klima, klima gibi değil de fan gibi oluyor düzgün soğutmuyor. Bir de çekişten düştüğü için fazladan 1 kişi bile olsa ivmelenmiyor.
    Joy paket 1.5 dci 75 bg 36000 km'de aynı verileri alıyorum. Ben de merak ediyordum tüketimleri. 4.5 yakıyorum diyen de var karma ama ne kadar inandırıcı bilmiyorum.

Bu arada bizim aracımızda eko modu yok galiba makyajlı kasada bulunmuyor.

Dün ilk defa start stop kontrol ettirin diye lamba yandı acaba akü için sinyal vermeye mi başladı dersiniz ?
  • Clio 1.2 Edc
    350 Km
    Ortalama Hız 76 Km
    4 kişi full bagaj
    Dağlık yol yüzde 20
    Toplam 17 Litre yaktı.
    Ortalamam 5.6 LT

• .Tolga . kullanıcısına yanıt
    Bu biraz da şehir içi/dışı kullanımla alakalı şu an daha çok şehir içi kullanıyorum. Daha önce uzun yol ağırlıklı kullanırken bende 4.5 gördüm. Eğer iyice sıkıp eko açık hız sabitlemeyle 85-90 arası uzun yolda kullanırsan 4 civarı da yakalarsın. Ama sıkılır insan. Makyajlı kasa ve start/stop konusunu bilemiyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olurlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • genesa G kullanıcısına yanıt
    Bu silecek tüm Clio 4'lere uyumlu mu? Benim de değiştirmem gerekiyor ama ne alınır emin değilim?
  • Nor N kullanıcısına yanıt
    Araştırdım serviste değiştirmek dışında piyasadaki en iyi ürünlerdenmiş. Aracın üstündekiler 65 cm ve 35 cm.

Bosch 65cm ve 34 cm 2012 2017 arası araca uyumlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genesa -- 16 Ekim 2019; 20:12:32 >
  • genesa G kullanıcısına yanıt
    Bosch dan da memnun olmayan yazılar gördüm..
    Aslında sileceği yaz kış ayrı kullansak sanırım sıkıntılar minimize olacak..
    Eskileri yazın yenileri kışın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByÇINAR -- 16 Ekim 2019; 21:52:4 >
  • Tamponun bir yerine taş gelmiş. Küçük siyah bir iz yapmış. Yapabileceğimiz bir şey var mı?
  • 0.9 kullancılarına bir sorum var. 2. viteste yokuş çıkma esnasında devir yükseltirken 3000 devire doğru arada küçük bir yerde gaz yemiyormuş gibi geliyor bana. böyle bir şey fark eden var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gramatik -- 18 Ekim 2019; 21:24:33 >
  • Gramatik kullanıcısına yanıt
    bir de ilk çalıştırmada önden su sesi geliyor bu normal mi?
  • 0 olarak 0.9 TCe Joy alarak aranıza katıldım. Kafama takılan bir soru var. Kitapçığında bulamadım. Bakımları kaç binde bu arabanın ? Satışçı arkadaş 20 bin ya da 1 yıl hangisi önce dolarsa dedi ama pek inanasım gelmedi 20 bine. Km dolmasa bile 1 yıl kısmı da aklıma takıldı.

• CorleoneFamily kullanıcısına yanıt
    Ayrı bir bakım kitapçığı var onda detaylı olarak yazıyor. Şu an arabada olduğu için bakamayacağım ama senin yakınlardaysa bakabilirsin

• Bana verilmedi o kitapçık. Ondan bulamıyorum demek ki.

Kullanma kılavuzu, garanti kitapçığı, servis-bakım kitapçığı bir de bir tane daha vardı yanılmıyorsam. Hepsi torpidoda özel dosyasındaydı. O 4 kitapçıkta biri işte. Sizde sadece 1 tane mi kitapçık var?

kullanma kılavuzu, bakım ve garanti, radyo, airbag kitapçıkları var bende ama içinde süreyle ilgili bilgi yok. clioların hepsi 20 bin veya 1 yılda bakıma giriyor. araba kullanılmasa bile yağın değişmesi gerekiyor sağlıklı olması açısından.
    bazen aracı çalıştırırken ön kısımdan su sesi duyduğunuz oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gramatik -- 21 Ekim 2019; 5:41:31 >
  • Selamlar arkadaşlar, çok orijinal bir sorun ile karşı karşıyayım
    Clio4 2015 icon model aracım var, sol arka kapı dışardan açılırken sorun yaşanıyordu. Tutukluk yapıyordu. Çocuk kilidi ile ilgili midir diye bakarken kilidi kapatıp kapıyı kapattım şimdi ne içerden ne de dışardan açılıyor. Kapı duvar oldu
    Bu sıkıntı nasıl çözülür, bilen var mıdır? Su ustaya götür tavsiyesi olur mu acaba, İstanbul Anadolu yakasında?

Bakım, garanti ve airbag ile ilgili belgeler yok bende. Torpidoya bakmadım gerçi daha oraya da bakayım. Öyle bir ses duymadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CorleoneFamily -- 21 Ekim 2019; 9:17:19 >
    Bende bu şekilde mevcut ama şimdi içlerine baktım hiç bakımla ilgili ekstra bir yazı yok. Kılavuzda ne diyorsa o.

• quote:

Orijinalden alıntı: CorleoneFamily

0 olarak 0.9 TCe Joy alarak aranıza katıldım. Kafama takılan bir soru var. Kitapçığında bulamadım. Bakımları kaç binde bu arabanın ? Satışçı arkadaş 20 bin ya da 1 yıl hangisi önce dolarsa dedi ama pek inanasım gelmedi 20 bine. Km dolmasa bile 1 yıl kısmı da aklıma takıldı.
    10 bin diye hatırlıyorum ben. arayın sorun olmadı renaultu

Bana aracı alırken 10binde getir demişlerdi. 10bin olduğunda randevu için aradım hayır 20bin yada 1 yıl dediler. Basa basa sordum 1.5dizel için doğru mu diye evet her 20binde dediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 790791792793794
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.