Şimdi Ara

Yeni Clio 4 benzin tüketimi paylaşımı 1.2 16V 75bg ve Turbo 90 bg motorlar (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
19
Favori
211.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metemym

Kesinlikle otomatik olmak zorunda ise tabi ki yapacak birsey yok :-)

valla dizel otomatik de olsa fahiş fark isteyecekler, yine de almam
    param kıymetli kaptırmaya niyetim yok
  • Haklisiniz hocam :-) kolay kazanmiyoruz en nihayetinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 icon aracımla düzce den bursaya hafif kullanım (100-110 km/h ) izmit-bursa arası trafik ışıklı sıkışık trafik şeklinde yolculuk , ortalama 5,3 lt / 100 km yol bilgisayarının gösterdiği..aracım 750 km civarında..suan 26 kurus / km gıbı bır rakam cıkıyor bence uzun yolda gayet başarılı , şaşırttı benı dıyebılırım..
  • arkadaşlar şehirlerarası 90-100 giderek nasıl dayanıyorsunuz hayret ediyorum.
    ben bir an önce ışınlanmak istiyorum
  • Samsun ordu arasinda da performansi cok iyiydi :-) dikkat edin cok fazla bayir cikilan yollara girmeyin bikabilirsiniz :-)

• Ben 1.5 aydır kullanıyorum. 90 dce. Şu an için vasat bir şöförlüğüm var. Karşıyaka-Akhisar (rampalı) 6.5 ortalama, normal modda. Foça -Karşıyaka ecomadda 5.8 ortalama yaptım. 100'ün üstüne pek çıkmadım. Vites değitirme komutlarına uydum. Araç 2000 kmde. Aldığımdan beri genelde İzmirin ilçelerine gittim. 7.5'uğun üstünü hiç görmedim ortalamada. Bence süper araç. 100'ün üstüne pek çıkmıyorsanız ecomddan şaşmayın derim. Zaten gaza sonua kadar bastığınızda da eco devreden çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roman İbrahimoviç

arkadaşlar şehirlerarası 90-100 giderek nasıl dayanıyorsunuz hayret ediyorum.

Ne zaman ki benzinin litre fiyatı 3 tl nin altına düşer, veya alım gücümüz 5 misline çıkar o zaman ışınlanırız bizde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: GaMeOvEr81

quote:

Orijinalden alıntı: Roman İbrahimoviç

arkadaşlar şehirlerarası 90-100 giderek nasıl dayanıyorsunuz hayret ediyorum.

Ne zaman ki benzinin litre fiyatı 3 tl nin altına düşer, veya alım gücümüz 5 misline çıkar o zaman ışınlanırız bizde :)

Herkes gideceği yere biran önce gitmek ister ama arabada çoçuklar oluyor, ister istemez risk alamıyorsun. Bir de heryerde gezici radar var, istersen hız yap, cezalar adrese geliyr.

• Merzifon-Corum arasinda surekli dolaniyo o gezici radar :)

• LPG de uzun yol 300 kilometre yaptım arabada 2 kişi vardı ortalama 16 kuruş yaktı.
    Araç 1,2 joy. 2600 kilometrede
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenahiz

LPG de uzun yol 300 kilometre yaptım arabada 2 kişi vardı ortalama 16 kuruş yaktı.
    Araç 1,2 joy. 2600 kilometrede

Bizimkileri kandırsam bende lpg taktıracağım eski fransız tipi 1.6 reno motor şehir dışı 600 km. de 200 lira civarı doldurdum 30-33 kuruş yaktı. ortalama hız 90-160 ve 4 kişi + bavullar.

chrysler neon tüpte 2.0 motor 184/186 beygir 18 kuruş yakıyor ş.dışı

demek ki bende o civarda yakarım tüp taktırsam 18 civarı.
  • Clio hakkında 2 sorum var:
    1. Forumda bazı kişiler Clio'nun CVT şanzımanlı modeli olduğundan bahsetmişler, ama Renonun sitesinde böyle bir model yok.
    2. Benzini EDC şanzıman sorun yaşatır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-37EC10BB9 -- 12 Ağustos 2013; 15:18:06 >
  • Slm
    Aracım 1.2 75 bg icon modeli. alirken hep bir tereddüt le aldim araci bu motorda test aracı yoktu dolayısıyla test etmeden gözümü karartip aldim. Forumlarda 1.2 motor genelde yetersiz görülüyordu o yüzden bir tereddüt yasadim. Bir önceki aracım mazda 6 idi 2.0 motor 150 bg. Korkum birazda ondan oldu böyle bir arabadan inip 1.2 motor bir arabaya binince attan inip essege binmis hissi yaşarım die korktum fakat pekte korktugum gibi olmadi. Birincisi evet arac performance araci degil yokuslarda yavasmi evet yavaş ari sokmuş gibi arac kullananlara gelmez bu motor. Duz yolda iyi basarsan ben gitmem demiyor ama benzin yaktığı icin insan gaz pedalinin altinda yumurta varmis hissine kapiliyo ve pedala asilamiyor arac su an 180 km de 10 gün sonra git gel 1600 kmlik bi uzun yol yapacagim orda cikar ak koyun kara koyun die tahmin ediyorum. Depoyu araci alinca doldurdum ankarada 180 km de arac sehir ici normal kullanımda çeyrek deponun biraz altında yaktı bos buldugum yerlerde 130 a kadar bastım.bu sekilde yakarsa bi depoyla 700 km nin üstüne cikar.buda gayet makul bi rakam bence.yol bilgisayarindaki veriler araç rodaj devresini atlatmadan cok saglikli olmaz o yüzden ona pek takilmayin dediler bana serviste bakalim bi depo bitsin ne yakacak araç bende sabırsızlıkla bekliyorum. Araci almayi düşünen arkadaşlara tavsiye ederim donanim dizayn konfor falan harika 1.2 motor, beklentisi yüksek olmayanlar icin hicte fena değil.

• Araciniz hayirli olsun hocam ama 2.0in performansini alismissaniz ararsiniz hele ki biraz basinca mazdaniz kadar yaktigini gorunce :(

• Baktım çok yakıyor lpg yi çakar geçerim yapcak bişey yok

• Su an arac sehirici kullanimda 320 kuruş yakiyor. Vites gecislerine falan aldirmadan devirli kullanıyorum henuz 250 km civari yaptim motor acildikca biraz daha düşer die tahmin ediyorum

• 1.2 icon 75 bg almayı düşünüyorum yakıt tüketimi konusunda çok çelişkide kaldım. LPG takılabilirli biraz cazip kılıyor. Birde beyaz renk için en uygun 36.500 teklif aldım acaba fiyat uygunmudur yakın zamanda alanlar varsa bilgi paylaşırlarsa sevinirim.

• Aynı araçtan bende aldım 10 gün önce 1.2 75 bg icon beyaz renk. Ben aracı kasko ve sigorta hariç 37 bine kasa kasa zor aldim bayileri birbirine kırdırarak bu fiyata indirttim 36.5 veren varsa hemen alin. Benim arac daha 300 km de su an 320 krs yakiyor cok degil az da degil normal sanirim su an icin 3-5 binden sonra belli olur asıl degerleri tavsiye ederim sinifindaki en iyi araç bence

• Sdtsword verdiğin bilgiler için sağol. Benim aldığın fiyattada kaslo ve sigorta hariç. Yakıtta normal gözüküyor kullandıkca tüketim azalmassa tüp taktırırım diye düşünüyorum.

• Bende 1.2 icon var. 6000 km de. Biraz fazla yakıyor gibime geliyor. bayramda uzun yolda 1030 km yol gittim ortalamam 6,3 Lt. genelde CC açıktı, ve max 120 hız yaptım genelde CC de 110 ortamla ile gittim. araçta 3 kişi vardı. Şehir içindede 8,2 lt fln yakıyor normal kullanımla. az dokununca 8,8'e yaklaşıyor.
    3 yıldır şirket aracı olarak 2005 clio II 1.2 16V kullanıyorum araç 220.000 km de, şehir dışı 110-125 arası hızla 3 kişi araçta 6,2 Lt gibi yakıyor ( klima kapalı). Motoru bu kadar eski bir araç üstelik daha hızlı gittiğim halde daha az yakıyor.
    Sizce yüksekmi bu değerler??
    üstelik 2005 clio II bana daha atak geliyor. hızlanması daha çabuk ve max süratide daha fazla.
    diğer clio 4 1.2 sahipleri 170 Km max hız yaptıklarını söylüyorlar. benim ki zorla 160 yaptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adigafuri -- 16 Ağustos 2013; 18:55:30 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.