Şimdi Ara

Yeni Clio 4 !!! (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
8
Favori
122.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Uykusuz.

Hocam benim araç da 15000 i yeni devirdi. Aktif olarak İstanbul Pendik bölgesinde kullanıyorum. Haftada birkaç kez de kocaeli gebze ye gidiyorum. Sadece şehir içinde 4.5 litreyi geçtiğimi hiç hatırlamıyorum. Kalkışlar olsun vites geçişleri olsun biraz yumuşak kullanılırsa bu daha da düşüyor. Aracı olabildiğince komperssore bindirmeye çalışıyorum. Hafif rampa iniyorsam da güvenli olacak şekilde vites boşta iniyorum. Bu arada aracın en verimli olduğu devir 1600-1700 gibi.

Hocam 1600-1700 devirde dizel araçmı kullanılır ? Araç çok bağırıyor. Sadece 1800 de turbo devreye giriyor diye biliyorum.

Ben genelde 2.500 devirde vites değiştiriyorum.

Ayrıca dizel araçlarda boşa atmayın diye bir süre yerde yazı okumuştum.

• Hocam vites değiştirirken ben de o civarlara çıkıyorum öyle değiştiriyorum. Fakat araç düşük vitese ihtiyaç duyduğunda hız göstergesinin solunda vites küçült ışığını yakıyor yükseltmemi istediğinde de aynı şekilde. Ben de aracımı bana verdiği direktiflere göre kullanıyorum. 1600 devir zararlı olsaydı vites küçültmemi daha yüksek devirlerde istemez miydi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uykusuz.

Hocam vites değiştirirken ben de o civarlara çıkıyorum öyle değiştiriyorum. Fakat araç düşük vitese ihtiyaç duyduğunda hız göstergesinin solunda vites küçült ışığını yakıyor yükseltmemi istediğinde de aynı şekilde. Ben de aracımı bana verdiği direktiflere göre kullanıyorum. 1600 devir zararlı olsaydı vites küçültmemi daha yüksek devirlerde istemez miydi?

Vites gosterge uyarilari yakit sarfiyati gozetmeksizin Co2 emisyonunu azaltmak icin yapilmis bir uygulamadir vites gostergelerini kaale almayin yol bilgisayarinda anlik yakit sarfiyat verisini izleyerek seyir yapin bazen dusuk devirlerde yakit sarfiyati oldukca fazla oluyor..

• Evet hocam bende sürekli anlık tüketimi izleyerek seyir yapıyorum. Dediğinizi ben de fark ettim. 3. viteste 1500 altında tüketim 10- 15lt civarlarına çıkıyor. Fakat 1600 civarına çıkınca birden 4-4.5 civarlarına düşüyor. Bu sebeple bende genelde 1600-1700 gibi bir aralıkta aracımı kullanıyorum.
  • Yeni Clio Joy 1.5 dCi 75 bg almayı düşünüyorum. Kullananlardan performans durumunu öğrenebilir miyim ? Diğer seçeneğim de yeni fiesta 1,5 tdci. Ancak her iki arabanın da beygiri oldukça düşük. Hele Fiesta'nın torku yerlerde. Siz performanstan memnun musunuz? Kolay hızlanabiliyor mu ? Rahat 140 gidebiliyor mu ? 2010 Ford focus 1,6 dizel ve 2012 C4 1,6 dizel confort kullandım. Bunlara kıyasla performansta çok düşüş yaşar mıyım ?
  • silent knight kullanıcısına yanıt
    Fiesta kelimelerine bakarken denk geldi mesajınız. Ben 1.5 kullanıcısıyım. Uzun yol dahil 2 buçuk aydır kullanıyorum. 4300 km civarındayım. araç 160'ı çok rahat, salınırken 180'i görüyor. vites geçişlerinde zamanlamanız iyiyse kalkış hızlanması da çok iyi. iki aracı da test etmiştim. clioya kıyasla araç kullanıcısına güven veriyor. yine de sizin için en temel çözüm test aracıdır. zaten zorlamanıza hızlanmanıza ani fren yapmanıza da izin veriyorlar. performans ölçümünü en iyi bu şekilde yapabilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ****

Fiesta kelimelerine bakarken denk geldi mesajınız. Ben 1.5 kullanıcısıyım. Uzun yol dahil 2 buçuk aydır kullanıyorum. 4300 km civarındayım. araç 160'ı çok rahat, salınırken 180'i görüyor. vites geçişlerinde zamanlamanız iyiyse kalkış hızlanması da çok iyi. iki aracı da test etmiştim. clioya kıyasla araç kullanıcısına güven veriyor. yine de sizin için en temel çözüm test aracıdır. zaten zorlamanıza hızlanmanıza ani fren yapmanıza da izin veriyorlar. performans ölçümünü en iyi bu şekilde yapabilirsiniz..

Çok teşekkür ederim yanıtınız için
    Bu arada sanırım Fiesta kullanıyorsunuz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silent knight -- 23 Eylül 2013; 22:14:07 >

Evet 1.5 tit x paket sahibiyiz 3ncü ayımıza girmek üzereyiz..

Ancak aracın fiyatı ne öyle uçmuş, ikinci el de değer kaybettirmeyen ender araçlardan sanırım
  • --

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcadirci -- 30 Eylül 2013; 23:27:04 >
    Merhaba 2009 model yeni fiesta 1.4 tdci almıştım.2 yıl aracı kullandım hiç memnun kalmadım ve sattım.Şimdi clio 0.9 tce 90 beygir s&s aldım memnunum.Lakın daha araba 4500 km'de ılerleyen gunlerde fıkrım umarım değişmez.
  • Arkadaşlar yeni clio 4 1.2 joy beyaz almak istiyorum. Alan arkadaşlar fiyat bilgisi paylaşabilir mi? Liste fiyati 32900 görünüyor. Yaklaşık ne kadar indirim yapıyorlar bilgi verebilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam.clio 4 ortağım aldı.araba da 2 kere direksiyon kutusu değişti.takır tukur seslere kulak asmazsanız yakıt 10 üzerinden 8.opel corsa,polo kullanıcıları araçlarının daha az yaktıklarından bahsetmekteler.ne derece doğğru bilemem..3 gün sonra ortağım 3.kez direksiyon kutusunu değiştirmek için servistem randevu aldı.arabayı satarsa 4000 tl zarar edeceği halde satmayı düşünmekte.ama sorun kronik.
  • iskorpit16 İ kullanıcısına yanıt
    merhaba,

10ay-55bin km bu aracı kullanmış ve satmış biri olarak bende bu şekilde sorun olmamıştı. Arkadaşınıza üzüldüm lakin 42500tl ye aldığım aracı bu şartlarda ufacık bir zararla sattım. (hatta zararım yok bile denebilir.). Ama şundan eminim sakin kullanımda yakıt tüketimi sınıfının başlarına oynuyor.

Ekleme: Arkadaşınza üzüldüm. Hayırlısı olur inş.

Selametle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sariyeron

Arkadaşlar yeni clio 4 1.2 joy beyaz almak istiyorum. Alan arkadaşlar fiyat bilgisi paylaşabilir mi? Liste fiyati 32900 görünüyor. Yaklaşık ne kadar indirim yapıyorlar bilgi verebilir misiniz?

Liste fiyatı 35 küsür hocam 32 küsür indirimli bayi fiyatıymis bir de bayi temsilcileriyle görüşünde dip rakam 31800 diyorlar telefonda.ya de 32250 Stephen ve sis farı dahil.2 opsiyon bu.ben musait zamanında yüzyüze görüşmeye gideceğim bakalım irtibatı koparmayalim isterseniz haberdar ederim sizi fiyattan...

• quote:

Orijinalden alıntı: iskorpit16

selam.clio 4 ortağım aldı.araba da 2 kere direksiyon kutusu değişti.takır tukur seslere kulak asmazsanız yakıt 10 üzerinden 8.opel corsa,polo kullanıcıları araçlarının daha az yaktıklarından bahsetmekteler.ne derece doğğru bilemem..3 gün sonra ortağım 3.kez direksiyon kutusunu değiştirmek için servistem randevu aldı.arabayı satarsa 4000 tl zarar edeceği halde satmayı düşünmekte.ama sorun kronik.

Direksiyon kutusu problemi kronik. Henuz iyileştirme yapilmadigindan ayni seri kutu takiliyor. Sesin devam etmesi normal. Ben bu yuzden birsey yaptirmiyorum. Ses de cok nadir bozuk yollarda geliyor fazla rahatsiz etmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: neoazrael

quote:

Arkadaşlar yeni clio 4 1.2 joy beyaz almak istiyorum. Alan arkadaşlar fiyat bilgisi paylaşabilir mi? Liste fiyati 32900 görünüyor. Yaklaşık ne kadar indirim yapıyorlar bilgi verebilir misiniz?

Liste fiyatı 35 küsür hocam 32 küsür indirimli bayi fiyatıymis bir de bayi temsilcileriyle görüşünde dip rakam 31800 diyorlar telefonda.ya de 32250 Stephen ve sis farı dahil.2 opsiyon bu.ben musait zamanında yüzyüze görüşmeye gideceğim bakalım irtibatı koparmayalim isterseniz haberdar ederim sizi fiyattan...

bu fiyatlar acayip değişken. 2 ay önce 1.2 joy için 34500 fiyat vermişler hemen alın elde yok pazartesi zam gelecek demişlerdi iki ay sonra 2000 tl den fazla indirim. Gerçekten yıl sonunu beklemek lazım araç alırken

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

Orijinalden alıntı: neoazrael

quote:

bu fiyatlar acayip değişken. 2 ay önce 1.2 joy için 34500 fiyat vermişler hemen alın elde yok pazartesi zam gelecek demişlerdi iki ay sonra 2000 tl den fazla indirim. Gerçekten yıl sonunu beklemek lazım araç alırken

Öyle hocam hep pazarlama taktikleri bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

2010 yılında clio'yla trafik kazası geçirdim ve karşı arabada çok az bir hasar varken (bmw 3.16 2004 modeldi.). Beni benim aracımın içinden zor çıkardılar. 1 ay hastanede yattım, şu an iyiyim allaha şükür. Şimdi sizce ben clio 4' ü mü tercih ederim yoksa 10 yaşında bir Bmw ( maddi durumum fazla iyi olmadığından zaten bu kadarına param yeter.) eski model olsun ama kaza esnasında canınızı korusun derim. Cicili bicili görünümüne aldanmayın derim arkadaşlarım. Benim başımdan geçenler herkese feyz olsun diye paylaşmak istedim.

sizin araç symbol olmasın? clio euroncap ten 5 yıldız aldı çünkü.

• Size bir örnek vereyim mi ....
    Teknoloji ile çok ilgili biriyim o yüzden örneğim ordan gelecek.
    Benchmark testleri ( Antutu, vs. ... ) ile yeni piyasaya çıkacak cep telefonları teste tabi tutulur. Bu çok ciddi bir testir. Bu cihazların çipsetleri, işlemcileri, cpu,gpu, vs.... sınanır.
    Bu sayede Samsung , Sony , İphone ...gibi büyük firmaların ürünleri dünya sıralamasında o yıl yer edinir.
    Yıllardır böyle....
    6 ay evvel Samsung ve HTC gibi köklü ve dev firmanın ; sahtekarlığı ortaya çıktı ve bu test sonuçlarında sahtekarlık yaptıkları ortaya çıktı.
    Sentetik testler bunlar ve dolayısıyla bu sektörde artık güvenirliği kalmadı.
    Artık güvenirliğini yitirdi.
    Tabi benim gibi bilgililer ve ilgililer için... Neyse.
    Empati yaparak kendinizi kaza geçirmiş birisinin yerine koyun kendinizi lütfen.
    Kaliteli olsun ama eski olsun. Kurt araba kaportacılarla çok sohbetim olmuştur. Hepsi bu işin içinde. Hepsi de aynısını söylüyor anlaşmış gibi.
    Hayırlı akşamlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi depeche35 -- 31 Ocak 2014; 20:38:38 >

• bu seneki araçların sevikayatını bilen duyan gölzemleyebilecek olan varmı?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.