Şimdi Ara

YENİ CİVİC TYPE-R İLK TEST İNCELEMESİ!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
4.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence tüm devirleri atak hale getirmeden çıkartmasınlar. Ayrıca Turbo bile olsa insan 9000rpm civarı bekliyor. 7000rpm çok düşük olmuş.

Motordaki torq ve beygir dalgalanmasını da 1500-5500 arası 300-400NM civarı torq, 5500-9000rpm arası da 300-350PS arası beygir gücüne göre ayarlarlarsa çekiş sorunu olmaz.

Honda mühendisleri bunu becerebilirler diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araba İyi Güzelde O Arka Tasarım Nedir Öyle
  • Tantanayi yapan Honda degilki insanlar konusmayin abartilmasin niye markaya tas atiyorsunki adamlarin onem verdigi bir konu type-r ustunde dusuncekler ugrasicaklar cok basarili ve kendi sinifinda cok guzel bir motor. Typer eskide falanda kalmadi ayrica bu senin uydurdugun bisey hala cok tutulan tercih edilen bircok marka modelle karsilastirilan arac. Yeniside boyle olucak. Olay hb sedan falan degil olay k20 motor kasa civicle ayni zaten insanlarin bu dere konusmasinin sebebiyse gelecek type-r in turbolu olmasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondatugraL -- 14 Ocak 2014; 14:50:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HondatugraL kullanıcısına yanıt
    Tamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: TEKLER

Araba İyi Güzelde O Arka Tasarım Nedir Öyle

+1
    Arka tasarım rezalet eski kasa daha iyi di.
  • Onu bunu birakinda FN2 cok guzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaansa

quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Çok yüksek devir çeviren bir makina olmayacak ama kesiciye kadar güç alınabilecek anlaşılan. Dolayısı ile üst devirlerde maksimum boost için alt devirlerde lag sorunu oluyor. Bakalım nasıl optimize edecekler boost'u. Yeni bir şeyler bulurlarsa bize de fikir vermiş olurlar hiç fena olmaz :)

Ben hep şöyle düşünmüştüm; malum DOHC VTEC ler alt devirlerde yeterli çekise sahip değil rakipleri gibi, maks 5000 devire kadar turbo devrede olsa sonra turbo devreden çıkıp VTEC sistemi devreye girse, böyle bir motor olabilir miydi acaba?

Böyle bir motor yapılabilir ama işe yaramaz :)

• Bu kadar gurultu araba ciktiktan sonra balon gibi sonecek.

• Tayyar için ilk turbo motor geleceğini duyduğumda baya üzülmüştüm.Fakat 1.6 dizeli kullandıktan Honda mühendislerine hayranlığım arttı.Uzun deneme süreciyle birlikte eminin turbo lag vs ıvır zıvır şeylerin minimuma indirileceğine hatta turbo motor teknolojisinin mihenk taşı motorlarından biri olacağını düşünüyorum.
  • Tamam beyler fazla vurmayın öldü
    Atmosferik savunucusu honda, avrupa akimina uyup type-r turbo yapiyorsa kimin öldügü az cok bellidir. Cift kavrama sanziman, dusuk hacimli turbo yapiyorsa kimin öldügü bellidirher yil motorlariyla unlu honda motor odullerinde tek bir odul alamiyorsa kimin öldügü bellidir. Oldu mu

• Selam,
    O değilde, sanırım "Car" dergisiydi. Hafta sonu kahvecinin birinde okuma fırsatı buldum. Bu kadar mı bozuk bir dille yazılır. Direk gugıl tıransleyt terk olmuş.
    İnsan özenir biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Atmosferik savunucusu honda, avrupa akimina uyup type-r turbo yapiyorsa kimin öldügü az cok bellidir. Cift kavrama sanziman, dusuk hacimli turbo yapiyorsa kimin öldügü bellidirher yil motorlariyla unlu honda motor odullerinde tek bir odul alamiyorsa kimin öldügü bellidir. Oldu mu

cihan gibi shadow gıbı senınde bu forumdan sınırsız banlanman gerekıyor bence. butun mesajların vw yı ovme, diğer firmaları yere batırma şeklinde.
    bu kadar tahrık edıcı mesaj bence bu foruma fazla.
    kıcıkırık cıvıc dedıgın arac C sınıfı araçların kılometre taslarından, en cok satılan modellerden bırıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaansa

quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Çok yüksek devir çeviren bir makina olmayacak ama kesiciye kadar güç alınabilecek anlaşılan. Dolayısı ile üst devirlerde maksimum boost için alt devirlerde lag sorunu oluyor. Bakalım nasıl optimize edecekler boost'u. Yeni bir şeyler bulurlarsa bize de fikir vermiş olurlar hiç fena olmaz :)

Ben hep şöyle düşünmüştüm; malum DOHC VTEC ler alt devirlerde yeterli çekise sahip değil rakipleri gibi, maks 5000 devire kadar turbo devrede olsa sonra turbo devreden çıkıp VTEC sistemi devreye girse, böyle bir motor olabilir miydi acaba?

Bence asagida yazdigim tarz bir motor yapacaklar.

Tüm devirleri atak hale getirmeden çıkartmasınlar. Ayrıca Turbo bile olsa insan 9000rpm civarı bekliyor. 7000rpm çok düşük olmuş.

Motordaki torq ve beygir dalgalanmasını da 1500-5500 arası 300-400NM civarı torq, 5500-9000rpm arası da 300-350PS arası beygir gücüne göre ayarlarlarsa çekiş sorunu olmaz.

Honda mühendisleri bunu becerebilirler diye düşünüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Type-r'ı oldum olası çok beğenmişimdir. Hondaya can verir bu modeller. Honda Civic Hatchback için bu ay ekibimle beraber bir inceleme yapmıştık .Cebini düşünenler, performanstan uzak duranlar ama spor aksiyonundan vazgeçmeyenler için çok iyi bir araçtı. İnlemeyi okumak için sayfamı ziyaret edebilirsiniz.http://www.kaclitreyakar.com/ayin-cimrisi/
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Neremle gülsem şaşırdım. Turbo bi bölgeye mal edilebilecek bişey değildir. Avrupalılar hemen kullanmışlar ilk kullanma telaşına düşmüşler. Honda ise ben atmosferık devam ederım demiş daha sonra kullanmış. Çift kavramayı bulmuşlar bazı markalar adam gibi kullanmış bazıları ise insanları madur etmiştir ( sen anladın hangı marka olduğunu iyi bilirsin). Honda ise yıllarca ustune düşünüp izlenimleri değerlendirip öyle duyurmuştur. Kaldı ki Honda zaten düşük hacimli araç üreten bir firmadır başka firmanın 2.5 3.0 dan aldığı yada 1.6 turbo ile aldığı güçleri düşük hacımlerle atmosferik alabilien bir firmadır. Ödül işlerine gelirsek ödül almamasının sebebi motor yapamaması değil emisyon değerleri zımbırtısının çıkmış olması, eğer bu olay olmamış olsaydı hala Honda atmo vtec motorlarının ustune motor ekler madara ederdi. Sizde sitelere girip bıdı bıdı ederdınız. Oldu mu ?

• Madem o kadar iyiydi bu honda. Mevcut teknolojiyi gelistirip emisyona uygun hale getirseydi? Japonlar cevrecilik ugruna bisey yapinca oversiniz ama alehinize bisey oldu mu emisyonlar zimbirti olur. Yenilik yapacak cesareti yokki milletin yillar once yaptiklarini simdi yapmaya basladi. Teknolojinin oturmasini beleyip hazira kondu bi baglamda. yani honda yerinde saydi durdu. 1.6 dizel cikardi daha ne olsun. Biz buna kendini kandirma diyoruz. Bahane ariyorsun kendini hakli cikarmak icin. Ama sen de biliyorsunki honda cok geride kaldi. Eski gunlerinden eser yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haberelectro -- 14 Ocak 2014; 18:33:21 >
    Sunu da ekliyim. Egerki turbo akimi, cift kavrama olayi vs. cikmasaydi honda ve diger japon firmalar yaptiklari en iyi seyi yapip yillardir dayattiklari eskimis teknolojileri sunmaya devam edeceklerdi. Degismeyen kural sudur. Birileri oncu olmadigi surece japon firmalari buyuk bir atilim yapmazlar. Mercedes oldugu icin lexus oldu en basit ornek.

• Yorumum ağır mı geldi silinmiş de...
  • IslakFasulye kullanıcısına yanıt
    Ben bise yapmadim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.