Şimdi Ara

Yeni Citroen C5'ten ipucu videosu geldi: Tanıtım 12 Nisan'da

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 2017 yılında bantlara veda eden Citroen C5 küllerinden doğmaya hazırlanıyor. Daha önce kamuflajlı bir şekilde test edilirken gördüğümüz yeni C5'in 12 Nisan 2021'de tanıtılacağı açıklanmıştı. Fransız marka şimdi de yeni Citroen C5'in tasarımı hakkında ipuçları veren teaser videosu paylaştı.

Yeni Citroen C5, o alışık olduğumuz sedan gövde tipinden sıyrılıp bambaşka bir yapıya bürünecek. Aslında otomobilin tasarımına baktığımızda crossover, station wagon ve hatchback gibi farklı gövde tiplerinin tek potada eritilmiş hali gibi göründüğünü söylemek mümkün. Anlaşılan Fransız marka müşterilerine farklı tatları bir arada sunmayı hedefliyor.

Citroen, 2016 yılında mevcut C5'in halefinin ön gösterimi olması muhtemel görünen 'CXperience' isimli bir konsept tanıtmıştı. Yeni Citroen C5'in de bu konseptten izler taşıdığını görebiliyoruz. Örneğin logoyu da oluşturan krom şeritlerle birleşen ince aydınlatmalar bu benzerlikler arasında ki aynı detayı yeni C4'te de görmüştük. Bunun yanı sıra kıvrımlı hatlar, kalın bir arka sütun, geniş çamurluklar ve belirgin bir entegre bagaj spoyleri de görebildiğimiz detaylardan.

Ayrıca Bkz.Almanya'da üretilecek Tesla Model Y'lere Türk tedarikçi desteği

Fransız marka bu konuda henüz açıklama yapmadı ama yeni C5'in Peugeot 508'in de kullandığı EMP2 platformu üzerine inşa edilmesi bekleniyor. Bu kapsamda motor seçenekleri de benzer olacaktır. 508'de benzinli ve dizel ünitelerin yanı sıra şarj edilebilir hibrit teknolojisi de bulunuyor. C4'te tamamen elektrikli versiyona yer veren Citroen'in amiral gemisinde de en azından şarj edilebilir hibrit versiyona yer vermesini bekleyebiliriz.

Bu arada yeni Citroen C5 diyoruz fakat yeni modelin 'C5' ismini taşıyacağı henüz kesinleşmiş değil. Zira Fransız marka teaser'larda araçtan 'yeni bir Citroen' şeklinde ya da 'E43' kod adıyla bahsediyor. Dolayısıyla şirketin yeni modeli mevcut C5 Aircross'tan ayrıştırmak için farklı bir isim kullanma ihtimalini de hesaba katabiliriz. Elbette bunu ve diğer tüm detayları 12 Nisan'da öğrenmiş olacağız.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Yine Citroen yine bir başka ucube Peugeot varken yüzüne bakılmaz (Tek C5 Aircross modeli hoşuma gidiyor o da en azından normal SUV ye benzediği için)

• Elektrikliarabasever E kullanıcısına yanıt
    Yeni C4 modelini bekle oda baya güzel daha gelmedi türkiye'ye. C4'ün rakibi Peugo 2008 bence ondan daha iyi bir tasarıma sahip.

• quote:

Orijinalden alıntı: madonos

Yeni C4 modelini bekle oda baya güzel daha gelmedi türkiye'ye. C4'ün rakibi Peugo 2008 bence ondan daha iyi bir tasarıma sahip.

C4 Hatchback hocam rakibi 2008 değil yani. 308 ile yeni C4 ü yanyana koyunca zaten fark baya anlaşılıyor 208 den gelen platform ile C segment araç yapmalarınıda es geçmemek lazım. Sırf VW grubundaki Seat ve Skoda'nın VW satışlarını riske atma durumunu yaşamamak için Ucube tasarımlar yaptırtıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrikliarabasever -- 8 Nisan 2021; 15:10:36 >
  • Psa grubu neden citroen i arka planı atıp, peugeot öne çıkardı biri söyleyebilir mi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tasarımı çok merak ediyorum

• DaggeredByRuhtan kullanıcısına yanıt

psa grubunun başı peugeot olduğu için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elektrikliarabasever

C4 Hatchback hocam rakibi 2008 değil yani. 308 ile yeni C4 ü yanyana koyunca zaten fark baya anlaşılıyor 208 den gelen platform ile C segment araç yapmalarınıda es geçmemek lazım. Sırf VW grubundaki Seat ve Skoda'nın VW satışlarını riske atma durumunu yaşamamak için Ucube tasarımlar yaptırtıyorlar.

Alıntıları Göster

Yeni C4 SUV-Hatchback karışımı. 2008'de tam bir suv değil zaten o yüzden karşılaştırdım. Fransada 2008 ile Yeni C4'ün fiyatları aynı umarım Türkiye'de C4 daha ucuz olur 2008'den.

1976 da iflas eden Citroen'i , Peugeot satın alarak devam etti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumun yok satan arabası geliyor açılın

• Elektrikliarabasever E kullanıcısına yanıt

Iki mesajinizda da ucube demissiniz ama ulkemizde en cok satilan alman arabarida hep birbirinin ayni ürün cikartiyor.

Ornek olarak passat b8 ile son modelin arasindaki dis gorunus oladak farklar, farin ici degismis. Birde sis farinin tamponuna temel reis gibi agiz yapmislar.

Suv olarak hala 3008 tasarim gunumuzun otesinde diyebilirim kendi acimdan. Birde yeni kia sorento var oda ulkemize gelmedi, muhtemelen de gelmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

Iki mesajinizda da ucube demissiniz ama ulkemizde en cok satilan alman arabarida hep birbirinin ayni ürün cikartiyor.

Ornek olarak passat b8 ile son modelin arasindaki dis gorunus oladak farklar, farin ici degismis. Birde sis farinin tamponuna temel reis gibi agiz yapmislar.

Suv olarak hala 3008 tasarim gunumuzun otesinde diyebilirim kendi acimdan. Birde yeni kia sorento var oda ulkemize gelmedi, muhtemelen de gelmez.

tasarım tamam da tavandan su akıtıyor. her seride yeni yüz görmeyi istiyormu millet acaba. bugün iyi yarın demode olacak. almanlarda tasarım 10 sene 20 sene sonrada geçerli oluyor. zamansız tasarım denilen olay. al saa 3008 çok tasarımlı üfff yağmur efektli 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi büdünün kaşı -- 8 Nisan 2021; 19:6:49 >

• Vincent54 kullanıcısına yanıt
    bununla bir ilgisi olmadığını düşünüyorum Volkswagen de baş ama audi yi geri plana atmıyor

VW premium segment çünkü. Peugeot ile Citroen aynı kalibrede denebilir. O yüzden arkadaşın dediği pek yanlış sayılmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: büdünün kaşı

tasarım tamam da tavandan su akıtıyor. her seride yeni yüz görmeyi istiyormu millet acaba. bugün iyi yarın demode olacak. almanlarda tasarım 10 sene 20 sene sonrada geçerli oluyor. zamansız tasarım denilen olay. al saa 3008 çok tasarımlı üfff yağmur efektli 

Alıntıları Göster

Kalite montaj vb. orasını bilemem hocam. Ben tasarım açısından konuşuyorum. Citroen'de aynı grupta aynı zamanda, Citroen fanı olarak attıysanız yani diye diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: büdünün kaşı

Alıntıları Göster

İşiniz gücünüz boş valla

• quote:

Orijinalden alıntı: DaggeredByRuhtan

bununla bir ilgisi olmadığını düşünüyorum Volkswagen de baş ama audi yi geri plana atmıyor

ürünün albenisi ve logo değeri ile alakalı bir durum

audi vw den daha prestijli ve premium a yakın bir marka ve hiç bir zaman değer kaybetmeyip gölgede kalmayacaktır.

cıtroen örneği pejo mukayesesinde daha az prestij ve kalite ve tasarım algısı yaşadığı için hep 2.plan oluyor malesef.

birde fransız üretim ve bantda kalma politikalarıda eklenince modeller bir kaç yıl var gerisi yok..

yokolup gidiyor marka ve modelleri..

• quote:

Orijinalden alıntı: Elektrikliarabasever

Yine Citroen yine bir başka ucube Peugeot varken yüzüne bakılmaz (Tek C5 Aircross modeli hoşuma gidiyor o da en azından normal SUV ye benzediği için)

bu sizin bakış açınız,görsel ve tasarım göreceli bir kavram

birbirinin aynı buzdolabı tarzlı vw araçlarının yanında 3008 in tasarım çizgileri diğerlerine ders niteliğinde keza c5 te bu oranda gayet başarılı bence.

sıradan bir tasarım anlayışları yok özetle.

bu onları ucube yapmaz farklı kılar.

• büdünün kaşı kullanıcısına yanıt
    Şuraya tavandan su alan Volkswagen Tiguan fotoğrafları koyabilir ve bir vag fanatiğine kapak yapabilirim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.