Şimdi Ara

YENİ Citroën C3 ANA KONU (C3 III) 2021 MAKYAJLI KASA ÇIKTI (173. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3.451
Cevap
67
Favori
222.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Servisle aynı parçaları kullanmıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Bende 2023 model c3 feel bold 83 bg araçla aranıza katıldım. Araç 2850 kmde. Ancak bir kaç sorunum var sanırım.

İlki, 2. Viteste 2700 devirde bi vınlama var. Bu çoğu c3 te varmış bir kaç arkadaşla da yazıştık. Hatta servise götürdüğümde orda 70 bin km de olan başka bir araçla teste çıkarlarken bende bindim, aynı ses onda da oluyordu. Sizde de var mı?

İkinci olarakta vitesteyken ayağımı gazdan çekince bir anlık öne bi yığılma gibi oluyor ve özellikle sokak döndükten sonra 2. viteste kalkışlarda titriyor. Bu 3 silindirli olmasından kaynaklı mı, sizde de böyle durumlar var mı merak ettim doğrusu. Şirket aracım 1.4 egea, sanırım bunun 2. Vitesteki torkuna da alışmış olabilirim.

Üçüncü olarakta aracı araçla uzun yolda giderken özellikle hafif rüzgar vars 100-110 dan sonra ön sol ve sağ camlardan birini veya ikisini açtığım zaman rüzgara bağlı olarak değişen bir ıslık sesi geliyor. Sağ kapıyı bantlayıp öyle deneme yaptım ama yine de geldi ses. Sanırım bu havalandırma kanallarından geliyor gibi ama fikirlerinize ihtiyacım var. Sırf bu ses için servise gideceğim ama ön göğüs sökülme durumu olur mu diye endişeleniyorum. Daha önce başınıza geldi mi?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar, uygulamada güncelleme görünüyor ama, indirme e-postasında link yok, nasıl hallediyoruz bunu ?

YENİ Citroën C3 ANA KONU (C3 III) 2021 MAKYAJLI KASA ÇIKTI

YENİ Citroën C3 ANA KONU (C3 III) 2021 MAKYAJLI KASA ÇIKTI

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Citroën Touchscreen Navigation System (citroen.co.uk)

yukarıdaki sayfadan güncelleme yazılımı bilgisayara indirip bilgisayarda halledin.

• janavar® J kullanıcısına yanıt

Hallettim. Teşekkür ederim.

• 2021 model aracımın yıllık bakımını bugün toplamda 2300 tl'ye hallettim. Filtreleri ve motor yağını kendim aldım, tanıdık ustada yaptırdım. Servise falan boşuna 2-3 katı ücretler vermeyin. 3 yıldır aynı şekilde yaptırıyorum...

• cybrstn C kullanıcısına yanıt

Birebir aynı modeli kullanıyorum. Ağustos ayında sıfır almıştım. Şuan 9500 kmde.

İlk soru için sadece 2. viteste değil tüm viteslerde dediğiniz devir aralığında bende de oluyor. Hoşuma da gidiyor o ses YENİ Citroën C3 ANA KONU (C3 III) 2021 MAKYAJLI KASA ÇIKTI 

İkinci soru için de yine aynı şeyleri yaşıyorum hatta gaza çok az bastığımda (motor freni yapmasını engellediğimde) devirde dalgalanma oluyor. Titreme gibi değil de tekleme gibi.

Üçüncü sorunuz içinde hiç böyle bir durum yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onbindolar -- 7 Mayıs 2024; 9:12:23 >
  • BeyEfendi7 kullanıcısına yanıt
    Sanayide motor yağını değiştirip aracın hiçbir yerini kontrol etmiyorlar. Fren hortumları çatlak mı yağ kaçağı var mı vs sıfır kontrol. Aracın bakımı yağ değiştirmek değil ki.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • onbindolar kullanıcısına yanıt

Vay arkadaş. Aldığımdan beri kafaya taktığım bu sesin normal olduğunu duyduğuma mı sevineyim yoksa taktığım süre boyunca sorun olduğunu sanıp çözüm aradığıma mı üzüleyim bilemedim 😅

İkinci sorumda olan ve başınıza gelen durum tam olarak tarif ettiğiniz gibi o tekleme. Sanki stop edecekte etmiyorum der gibi bir davranış bir sarsıntı oluyor değil mi? Bu da normal sanırım.

Üçüncü sorum için sanırım servise garantiden göstereceğim uygun bir vakitte.

Üstadım son olarak dinamik arka kamera ve sensörle birlikte otomatik uzun far taktırmayı düşünüyorum. 8 bin tl gibi bi fiyat aldım. Usta direkt olarak citroen yetkili servislerine taktığı da oluyormuş ama bana servis takmayacak tabi. Bu ürünü taktırsam garanti bozulur mu sizce? Ve ek olarak akıllı debriyaj sistemi düşünüyorum eşim için. Sizin fikriniz var mıdır?

• cybrstn C kullanıcısına yanıt

Evet dediğiniz gibi sanki sönecekmis de araba kendi kendine gaz veriyor gibi. Hatta araç bu hareketi yaparken devir saatine baktığımda devrinde dalgalandığı görüyorum. 1500-2000 rpm arası hareket ediyor. Gaza birazcık daha bastığımda yada ayağımı pedaldan çektiğimde kesiliyor. En çok da yavaş akan trafikte 2. viteste giderken başıma geliyor.

Son yazdıklarınız için herhangi bir fikrim yok, yanlış yönlendirmek istemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onbindolar -- 8 Mayıs 2024; 10:44:57 >
  • onbindolar kullanıcısına yanıt

Anladım hocam. Çok teşekkür ederim. En azından bir sorun gibi durmuyor onu öğrenmiş oldum.

• 
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.