Şimdi Ara

Yeni çipli kimlik kartı başvuruları başladı: Nasıl alabilirsiniz? (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.706
Cevap
12
Favori
105.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.5 aydan sonra benimkide bugün geldi. Hem kartın hemde üzerindeki boyanın kalitesi vasat. Bildiğin piyasadan en ucuz kart alınıp yazıcıda tasarruf modu kullanılmış gibi. Başvuru tarihinden itibaren 10 yıl geçerli. 2027de tekrar kart çıkartıcaz anlaşılan.
  • yığılma çok fazla var.. yetişemiyorlar... benim 41. gün tahminim benim 80 günde gelecek ama bende sonrakiler 120 güne kadar çıkabilir bile.. Normal karşılamak lazım... yani erime yok yığılma var, çözüm getirmeye de çalışmıyorlar şimdilik ama istese çözülür tabii k..

• Başvuran arkadaşlar başvuruda eski nüfus cüzdanınızı sizden alıyorlar mı yoksa sizde kalıyor mu? Kpss ye kadar çıkar diye umuyorum ama çıkmazsa o zamana kadar nüfus cüzdansız gezmek mi gerekecek ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeyfiPasa

Başvuran arkadaşlar başvuruda eski nüfus cüzdanınızı sizden alıyorlar mı yoksa sizde kalıyor mu? Kpss ye kadar çıkar diye umuyorum ama çıkmazsa o zamana kadar nüfus cüzdansız gezmek mi gerekecek ?

Hayır almıyorlar. Yeni kartın gelince eskisini makasla kes diyorlar. Ben kesmem büyük ihtimal dursun kenarda.
  • gokhans19 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim yarın başvuru yapacağım da kafam takılmıştı

• Ben gittim randevusuz vermiyorlarmış bimere şikayet ettim onları randevuyuda 2 mayısa verdi kart yıl sonunda ancak gelir herhalde

• 66. Gün hala Başvuru Alınmıştır.
  • 66 günde nihayet basım aşamasına geçmiş. 65 gunde basımaşamasında dursa...mayıs sonunda tesli alırız inşallah.
    1 hafat önce fax göndermiştim.basıma geçebildi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: JouLex

66. Gün hala Başvuru Alınmıştır.

bende 10 ocakta başvuru yapmış tım yeni kimlik kartım bugün geldi yukarıda arkadaşların dediği gibi en adi malzeme ve boya kullanılmış kart soluk yazılar soluk..
  • 70 gün sonra nihayet geldi

• yukarıda da yazdım. 70 gun iyi bir süre. benım ki 66 gunde basıma yenı geçti. bi 66 gunde basımda geçse yaklaşık 135 gün falan ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEMİRCİEFE -- 23 Mart 2017; 20:22:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rehber_

quote:

Orijinalden alıntı: JouLex

66. Gün hala Başvuru Alınmıştır.

bende 10 ocakta başvuru yapmış tım yeni kimlik kartım bugün geldi yukarıda arkadaşların dediği gibi en adi malzeme ve boya kullanılmış kart soluk yazılar soluk..

yazılar silikse yakında tamamen kaybolmasın..
  • 12 Ocakta başvurdum, bugün basım aşamasına geçmiş. 80 gün sonra basıma geçti. Herhalde 1 ayda böyle oyalansa 4 ayda gelecek. Şahane bir hizmet.

• quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

12 Ocakta başvurdum, bugün basım aşamasına geçmiş. 80 gün sonra basıma geçti. Herhalde 1 ayda böyle oyalansa 4 ayda gelecek. Şahane bir hizmet.

Benim 7 marttan beri basimda hala kargoya verilmedi

• Başvurı alındı kısmında 50 günden fazla beklemiştim, bimer e biraz yardırdım, pazartesi günü basıma alınan kart dün ptt ye verildi.

Şikayet edin uyuyorlar bekletiyorlar bilerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: GILMOUR

Kimlik kartındaki resim çok soluk, bu resmi kesinlikle kabul etmezler bence ,ehliyet daha inandırıcı.

Yeni çipli kimlik kartı başvuruları başladı: Nasıl alabilirsiniz?

Benim sol kulak çıkmamış resimde nasıl yaptılarsa.

• Yeni ehliyete dün başvurdum,bugün kargoya verilmiş,yarın teslim alırım.Kimlik 50 gün, ehliyet 3günde teslim.

• Az önce ben de kimliğimi teslim aldım, bimer e pazar günü yazdım, pazartesi günü basıma alındı, perşembe ptt deydi ve bu sabah da bana geldi. Bimer e yazmasam kim bilir daha ne kadar bekletirlerdi...

Forumdaşların da söylediği gibi, yazılar silik. Ama fotoğrafım normal Allah'tan.

• mayıs hazirana kadar bir yığılma olur

hazirandan sonra özellikle tatil dönemi başladığında başvurularda azalmalar başlar

haziran temmuz ağustos döneminde başvuranlar muhtelemen maksimum bir ayda alırlar kartlarını

eylülden sonra aynı yoğunlukta devam eder.

Ortalama 60-70 gün arasında çıkıyor. Şubat ayı ortası itibari ile cumartesi pazarda bazı yerler randevu vermeye başladı. Kısacası yoğunluk şubat sonuna doğru daha da arttı.

ben şubat sonunda başvurdum benim 70 günü de aşacak demek ki bakalım
  • Tüm yorumlardan çıkarılan özet: 90 günde teslim çok iyi süre... rezalete bak...42. günüm demek daha 1 saat önce başvurmuşum uzun zannediyorum..
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.