Şimdi Ara

Yeni Chevrolet Aveo DİZEL Fiyatları Belli Oldu ! (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
2
Favori
44.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Passenger

quote:

Orijinalden alıntı: ercan.mustafa

Bugün yeni aveoyu inceledim. Parasına göre gayet güzel araba bence.
    Sedan dizel lt için 36.500 ltz için 40.000 tl fiyat verdiler, metalik renk dahil.
    Ama ltz ile lt arasında motor dışında çok önemli bir fark yok gibi.
    İki donanım arasındaki ilginç fark ise 95 hp'nin 75 hp'den daha fazla yakıyor olması.
    Aynı motorun olduğu corsa'da 95 hp daha az yakıyor, ama corsa'da sadece 95 hp'de start/stop varmış.
    Anlamadım bu farkın neden kaynaklandığını ama şehiriçinde 75 hp daha az yakacaktır büyük oranda.

Kendiniz söylemişsiniz cevabı işte.
    Corsa'da start & stop nedeniyle 95 hp daha az yakıyor.

Daha fazla beygir ve tork aynı enerjiyle üretilmez zaten.

• evet dizeller 2012 modelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: AiQUiDiE

Bu B segmentine ne oldu böyle yahu?
    Hepsinde o biçim fiyatlar.

Son bir yılda marka model farketmeksizin nerdeyse tüm araçlara %25-30 oranında zam gelmiş durumda. Aveo rakipleri arasında fiyat/donanım olarak çok iyi bir yerde bence...
  • Donanım olarak gercekten cok iyi yeni aveo.
  • quote:

quote:

Sedan dizel lt için 36.500 ltz için 40.000 tl fiyat verdiler, metalik renk dahil.
    İki donanım arasındaki ilginç fark ise 95 hp'nin 75 hp'den daha fazla yakıyor olması.
    Aynı motorun olduğu corsa'da 95 hp daha az yakıyor, ama corsa'da sadece 95 hp'de start/stop varmış.
    Anlamadım bu farkın neden kaynaklandığını ama şehiriçinde 75 hp daha az yakacaktır büyük oranda.

At besliyorsan arpasını vereceksin.

Corsa ve punto evo 95 beygir modelleri daha az yakiyor. Corsa 75 beygirde start stop yok ama evo 75 beygirde var. Yani start stop ile alakali degil. Start stop sadece sehir ici tuketimi dusurur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: timarsizsipahi

quote:

quote:

Corsa ve punto evo 95 beygir modelleri daha az yakiyor. Corsa 75 beygirde start stop yok ama evo 75 beygirde var. Yani start stop ile alakali degil. Start stop sadece sehir ici tuketimi dusurur.

Ya hocam buna bir sürü şey etkendir. Motor aynı motor nihayetinde.
    En basitinden Yeni Aveo'nun 95 beygirlik motorunda 16" jant varken, 75 beygirlik motorunda 15" jant var.
    Bu bile yakıta + etken teşkil eder. Punto Evo'da aynı ayırım var mı bilmiyorum ama teknik verilere şimdi bir göz attım da, 95 beygir daha az yakıyor dediğiniz tablo aşağıdaki gibi:

FIAT Punto EVO 1.3 Mjet Dynamic Start&Stop 75 HP
    Şehir içi yakıt tüketimi : 5.2 lt
    Şehir dışı yakıt tüketimi : 3.5 lt
    Karma yakıt tüketimi : 4.1 lt

FIAT Punto EVO 1.3 Mjet Dynamic Start&Stop 95 HP
    Şehir içi yakıt tüketimi : 5 lt

Fark sadece şehir içinde 0.2 lt olarak ölçülmüş. Biz buna tamamen aynı desek de yanılmış olmayız sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: timarsizsipahi

quote:

quote:

Ya hocam buna bir sürü şey etkendir. Motor aynı motor nihayetinde.
    En basitinden Yeni Aveo'nun 95 beygirlik motorunda 16" jant varken, 75 beygirlik motorunda 15" jant var.
    Bu bile yakıta + etken teşkil eder. Punto Evo'da aynı ayırım var mı bilmiyorum ama teknik verilere şimdi bir göz attım da, 95 beygir daha az yakıyor dediğiniz tablo aşağıdaki gibi:

FIAT Punto EVO 1.3 Mjet Dynamic Start&Stop 75 HP
    Şehir içi yakıt tüketimi : 5.2 lt

FIAT Punto EVO 1.3 Mjet Dynamic Start&Stop 95 HP
    Şehir içi yakıt tüketimi : 5 lt

Fark sadece şehir içinde 0.2 lt olarak ölçülmüş. Biz buna tamamen aynı desek de yanılmış olmayız sanırım.

Yalniz evo 95 beygir otomatik vites oldugu icin daha fazla yakmasi gerekir. Buna ragmen tuketim ayni degil. Fakat jant konusunda tamamen haklisiniz. 16 jant fazla tuketime neden olacaktir.

• ltz dizel kesinlikle alınabilir. 210 nm tork ve 95 bg uçurur bu kasayı
  • Birde tork farki var evo 200 , aveo 210 tork.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyaz önlüklü doktor

ltz dizel kesinlikle alınabilir. 210 nm tork ve 95 bg uçurur bu kasayı

Turbo dizel oldugu icin 75 beygir de iyi götürür gibime geliyor
  • o evoda yan hava yastığı var mı ? !
  • 75 beygir multijetin performansi ortada. Kesinlikle sorun yasamazsiniz.
  • Evoda opsiyonel aveoda standart olmasi lazim.
  • chevrolet in resmi fransız sitesinde incelediğim kadarıyla fransadaki ltz 95 hp versiyonunda araç 6 vites.. aracın türkiye de 5 vitesli bi şanzımanla sunulması ciddi haksızlık gibime geliyor.nitekim uzun yolda yakıt tüketimini ciddi etkileyen bir faktör
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyaz önlüklü doktor

chevrolet in resmi fransız sitesinde incelediğim kadarıyla fransadaki ltz 95 hp versiyonunda araç 6 vites.. aracın türkiye de 5 vitesli bi şanzımanla sunulması ciddi haksızlık gibime geliyor.nitekim uzun yolda yakıt tüketimini ciddi etkileyen bir faktör

hakkaten arkadaşım tam ben acaba avrupadaki versiyonlarında ne fark var diye bakacaktım sen bulmuşun.bence de önemli bi fark.yalnız tüketimlerinde bi fark yok en azından şehir dışı olarak farketmesi lazım ama aynı gösteriyo ne hikmetse.bize hep böyle kesin 2012 içinde gelir o da hep aynı numaralar aynı focusun titanium versiyonlarında nerdeyse bütün dünyada sony sistem audio bize gelenlerde balta sistem audio gibi.
    ahanda fransa linki

http://www.chevrolet.fr/la-gamme/nouvelle-aveo/nouvelle-aveo-5portes/equipements-et-donnees-techniques.html

• Aveo 1.4 LT Sedan Beyaz+Arka park sensörü 31.500 fiyat aldım acıkcası bana baya bir uygun geldi yılbaşından önce kısmetse almayı planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiv3n -- 26 Kasım 2011; 16:16:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

Aveo 1.4 LT Sedan Beyaz+Arka park sensörü 31.500 fiyat aldım acıkcası bana baya bir uygun geldi yılbaşından önce kısmetse almayı planlıyorum.

2011 mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankarametinerr

quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

Aveo 1.4 LT Sedan Beyaz+Arka park sensörü 31.500 fiyat aldım acıkcası bana baya bir uygun geldi yılbaşından önce kısmetse almayı planlıyorum.

2011 mi.

2012
  • Tüm yazıları okuyamadım belki yazılmıştır...

Astra classic III cdtı 43000
    Aveo dizel LTZ 42000

astra C sınıf, aveo B...bu şartlarda ben astra alırdım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavakspor

Tüm yazıları okuyamadım belki yazılmıştır...

Astra classic III cdtı 43000
    Aveo dizel LTZ 42000

astra C sınıf, aveo B...bu şartlarda ben astra alırdım...

Astrada Esp yi opsiyon olarak dahi sunmuyorlar, Dikkatine !
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.