Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (227. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.579
Cevap
83
Favori
1.028.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • volkswagen grubu araçlarını oldum olası sevemedim, kime sorsam az yakmalarıyla tanınırmış bu vwler. ama bu sordugum kişiler vw sahibi olmayanlar
    bikaç akrabamda arkadaşımda var bazen kullanırım ama hiç az yaktıgına şahit olmadım, çok yakın arkadaşımın passatı var ve maşallahı var, bi arkadaştada transporter var benim mercedes vitoyla kıyaslardık onu. transporter 130 beygir benimki 150 beygirdi yakıtta olsun konforda olsun yolda gidişte olsun her yönden fark atardım ona, üstelik benimki otomatik vitesti...
  • Benim kriter aldığım kişiler, 2011 Bluemotion Passat alan arkadaşlarım. İkisi de aracın yakıtından memnun. Benim C-Max'e göre çok daha az yakıt parsı ödüyorlar. Sonuçta benim 2011 C-Max onların arabasından çok daha fazla yakıyor. Ve ben rabamdan memnun değilim aldığıma da bin pişmanım. İsteyen istediğine duyursun.
  • Fazla yakma olayına ben de değinmek isterim. Şu anda kış ayındayız ve çoğu ilimizde sıcaklık sıfırın altında. Aracımızla işe giderken kaç km yol yaptığımız da önemli. Çoğumuz inanıyorum ki daha hararet göstergesi yerinden oynamadan işe varmış oluyoruz. Dizeller genel olarak soğuk motorla fazla yakar. Bu sadece C-max e özgü bir durum değil. Servise gittiğimde denemek için motoru tam ısınana kadar çalıştırmışlardı. Servis çıkışında ort yakıtı sıfırladım ve
    yaklaşık %40 ı şehir dışı %60 ı şehir içi yol yaptım ort yakıt 6.2 yi gösterdi. onun için fazla karamsar olmamak gerekir diye düşünüyorum.
    Bir de VW hakkında birşey söylemek isterim, benim arkadaşlarda da VW var ama çok da az yaktıklarını söylemiyorlar. Artı servise gitmeyi bırakın servisin önünden geçmeye korkuyorlar para alacaklar diye . Ama yine de güzel ve sağlam arabalar ama, keşke bu kadar şımarık olmasalar. Onun için bu tip şımarık markalardan hep uzak durmuşumdur, VW, Sony, IBM gibi markalardan yani. Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolunay35

Focus C-Max 1.6 TDCİ Titanium X paket 5 kiş.

tolunay arkadaş çoook dediğin değerleri yazar mısın?
    bende motor gram ısınmadan 2 km ilerdeki okuluma gidip arbay park ettiğimdeki değerim 7.2 ve gayet normal
    az değil evet ancak çok hiç değil bence
    havalar soğuk motor buz gibi 4.vitese geçecek ortam yok ve pat okuldayım haliyle 7-7.5 lt değeri çok çooook normal
    ancaaak senin değerler 8.5 ve üzeri ise bence bir problem var yada güzergahın rampa falan ne bileyim yakıtı tüketen şartlarda
    hatta ben bir defa okul sonrası çarşıya indim neredeyse yarısı aşağı rampa ve ben viteste inerim 5 küsürleri gördüm yol bilgisayarında eee şimdi ben bunu yeni c-max şehir içi 5 lt yakıyor inanmasanız gelin göstereyim yazarsam olmaz değl mi?o yüzden bu tarz yakaladığı en düşük değeri sanki sirekli o değeri elde ediyormuş gibi yazanlara fazla kulak asmayın bence
    rampa yukarı çıktım az arttı ortalama sonra ertesi sabah yine okul ve ortala 0,1 lt arttı 6 küsürerdeydi yani
    anlayacağınız güzergahlar ve kullanım tarzı önemli ve elbette soğuk havalar
    siz değerlerinizi yaza mısınz?şu çoook olan değerleri

• quote:

Orijinalden alıntı: magmatic

vallaa arkadaşlar benim araçta 1.6 tdci cmax ve yakıt ortalama 8.7 bende çok yakıyor diyecem ama 5000 kmyi beklemek istiyorum. ve hala 7 nin altını görmediysem çok yakıyor kesin diyebilirim. aracımdan memnunum, inceleyerek aldım. ancak yakıt tüketimi beni hayal kırıklığına uğrattı. soğuk yerde yaşıyorum tamam ama, havalar soğuyana kadar 8.4 idi ortalamam. soğuğun etkisi 0.3 artırdı olayı.
    Aslında aracımı alırken 5.4 abrika verisinin 7.4 lerde olabileceğini düşündüm. çünkü kullandığım araçlarda genelde fabrika verilerinin 2 lt üzerinde kaldım. ancak burada 3.3 lt üzerindeyiz. ortalama tüketimimin 7.4 lere gerileyeceğine inanıyorum havalar ısınıpta 5000 kmleri geçince. o zamana kadar bu verilerle bende aracımın fazla yaktığını düşünüyorum......

hocam seninki gerçekten çok yakıyor bence
    servise falan gösterdiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolunay35

1500 KG'lık Passat 1.6 dizelden bahsediyorum. Teknik bilgi aşağıdaki url'de. Güneş balçıkla sıvanmaz. Dizel C-max'lar çok yakıyor arkadaşlar, çoooook.

http://binekarac.vw.com.tr/passat-teknik-bilgi.aspx

iyi de yine aynı sınıf araçlar değil karşılastırdıklarınız. biri binek araç diğer mpv. ayrıca vw nin iki dizel modelininde beygir gücü c-max ile aynı değil., ağırlıklar yakın bile olsa.

kaldı ki dizel araçlarda sabredeceksiniz az yaksın diye yapacak bişey yok.

birde şöyle bir örnek vereyim;
    c-maxtan önce 2010 dizel focusum (tit. - 109 bg) ilk depoda 630 km (yaz zamanıydı çoğu şehirler arası kullandım) yol yaptı
    c-max ise ilk depoda 570 km yol yaptı (250 kmsi şehir dışı)

50 km için ben bu araca çok yakıyor demem ve eminim ki daha da düşecek.,
    fabrika verilerini yakalarmıyız derseniz eğer : kesinlikle mümkün değil (en azından ben yakalayamam)

bu sebeple ortalama bir yakıt tüketimi var diyip kendimizi rahatlatalım bence :)

• quote:

Orijinalden alıntı: e.ercu

Facebook ta da paylaşmıştım defalarca servise gitmeme rağmen test menüsünde 6 ad arıza kodu olduğunu gördüm servislerin bu kodları nasıl görmediklerine anlam veremedim taki resmini çekip mail atınca servise çağrdılar ama önce özel serviste bu kodların ne olduğunu öğrenip gideceğim ekran değişimi aks başı değişimi ufak tefek sorunlar üztüne birde bu eğer kodlar ciddi ise mahkemeye vermeyi düşünüyorum

başka servisleri de aradınız mı?
  • Bu kadar para verip aldığımız araçlara yakıt olayına bu kadar niye takıyorsunuz anlamadım. Gereksiz yere bir sürü yazı.
    Herkes fabrika verileri ile karşılaştırıyor .Çoğu kişininde fabrika verileri ile şehiriçi tutmuyor. Adamlar düz yolda 50 km hızla gitmey işehriçi olarak nitelendiyorlar .Tabii depoda yarım olacak,
    aynı zamanda araçta tek kişi olacak.
    Dizel cmax 'imi satmadan önce sıcak havada şehiriçi ortalamam 6,8 gibiyken , soğuk havada 8-8,5 arası oluyordu.
    Soğuk havada özelliklerde - bölgede yaşayanlar 10-11'i ortalamayı bile görebilir hele ki kısa mesafede gidiyorsa ben -13 -14 'te iken bu değerleride gördüm.
    Bir de herkes şehiriçi diyor herkesin yaşadığı şehirler farklı küçük şehirlerde dur kalk çok fazla , istanbulda yaşayanla bir tutulmaz ben Edirnede yaşıyorum 4'e bile takamıyorsunuz .
    İstanbulda trafik olmazsa durum çok farklı.
    O yüzden karşılaştırma yapan arkadaşlar bu kadar çok kafaya takmasın.
    Ben şu anda benzinli ecoboost kullandığım için moralim bozulmasın diye ne kadar yaktığına bakmıyorum bile .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fearless_X -- 25 Ocak 2012; 17:15:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fearless_X

Bu kadar para verip aldığımız araçlara yakıt olayına bu kadar niye takıyorsunuz anlamadım. Gereksiz yere bir sürü yazı.
    Herkes fabrika verileri ile karşılaştırıyor .Çoğu kişininde fabrika verileri ile şehiriçi tutmuyor. Adamlar düz yolda 50 km hızla gitmey işehriçi olarak nitelendiyorlar .Tabii depoda yarım olacak,
    aynı zamanda araçta tek kişi olacak.
    Dizel cmax 'imi satmadan önce sıcak havada şehiriçi ortalamam 6,8 gibiyken , soğuk havada 8-8,5 arası oluyordu.
    Soğuk havada özelliklerde - bölgede yaşayanlar 10-11'i ortalamayı bile görebilir hele ki kısa mesafede gidiyorsa ben -13 -14 'te iken bu değerleride gördüm.
    Bir de herkes şehiriçi diyor herkesin yaşadığı şehirler farklı küçük şehirlerde dur kalk çok fazla , istanbulda yaşayanla bir tutulmaz ben Edirnede yaşıyorum 4'e bile takamıyorsunuz .
    İstanbulda trafik olmazsa durum çok farklı.
    O yüzden karşılaştırma yapan arkadaşlar bu kadar çok kafaya takmasın.
    Ben şu anda benzinli ecoboost kullandığım için moralim bozulmasın diye ne kadar yaktığına bakmıyorum bile .

merhaba bu bizim ecoboostların servis tarafından çağrılma olayında var mı bi gelişme?

• Biraz önce servisten geldim bize öyle bir bilgi gelmedi dediler. Aynı motorlu mondeo çağrıldıysa Cmax'ide çağırmaları gerekir diye düşünüyorum.
    Gerçi servistekiler mondeo içinde birşey demediler. Bilgileri yok sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fearless_X

Biraz önce servisten geldim bize öyle bir bilgi gelmedi dediler. Aynı motorlu mondeo çağrıldıysa Cmax'ide çağırmaları gerekir diye düşünüyorum.
    Gerçi servistekiler mondeo içinde birşey demediler. Bilgileri yok sanırım.

mondeo ecoboost lar 160 veya 240 ps ondan fark edebilir.Benide yılbaşından önce servise çagırdılar ,röle filan demediler, yazılım güncelleme( kalibrasyon da diyorlar) yaptık dediler.
  • 2011 Grand C Max 1.6 TDI/23.000km/Ankara/Çankaya/Şehir içi 7.5 lt/Şehir dışı 6.2 lt (2 büyük, 3 çocuk, bagaj dolu, 130 km. ortalama sürat). Bence tüketim değerleri normal.

Tüm büyük markalarda teknoloji aşağı yukarı aynı, dolayısıyla yakıt tüketimleri de birbirine yakın olacaktır. Ben 1500 kg. ağırlığında bir arabanın Ankara trafiğinde 7 Litreden az yakacağına inanmıyorum.

Arabayı ilk aldığımda şehir içinde 8 Lt. civarında yakıyordu, zamanla tüketim azaldı. (En az 10.000 kilometreyi beklemek gerek.)

Kış şartları (ıslak/karlı zemin) ve kar lastiğinin yakıt sarfiyatını biraz artırdığını düşünüyorum.
  • Yakıt tüketimi tüm markalarda farketmiyor diyen arkadaslara katılmıyor. Kullanılan teknolojiler farkli. Biri TDI biri TDCI. Digeri HDİ gibi. Sonuçta farkediyor. Gecen gun sirketin Jetta 1.4 TSİ Km Otomotik aracını kullandım. Benzinle olmasına rağmen ortalama yakıt tüketimi 5.9 idi. Şaşırdım açıkcası.
  • geçenlerde henüz araca tam alışamamışken sokaklardaki metal mantarların birine aracın önünü vurdum.parlak siyah ızgarada küçük bir kırık oldu
    canım çok sıkıldı öyle görmek istemedim arbamı kaskoyu devreye soktum
    neyse araç otokoç hasar bölümünde mis gibi oldu.bu arada servisten operasyon esnasında çekilen fotoğrafları istedim
    görmediğinizi düşündüğüm bir bölümü göstermek istiyorum size
    nedense bu fotoğraf çok güven verdi bana
    sizler ne düşünüyorsunuz?
    [simage]

[/simage]

• arkadaşlar aracım 1500 de her ne kadar motor açma yok deselerde ben şu ana kadar 120 nin üzerine çıkmadım. artık hız yapmalımıyım. ne kadar süre ve hızım ne olmalı teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aob_hatay

geçenlerde henüz araca tam alışamamışken sokaklardaki metal mantarların birine aracın önünü vurdum.parlak siyah ızgarada küçük bir kırık oldu
    neyse araç otokoç hasar bölümünde mis gibi oldu.bu arada servisten operasyon esnasında çekilen fotoğrafları istedim
    [simage]

[/simage]

Bence araca güvenmek yanlış çarpışma testlerinde her araç sonucta hasar görüyor üstelik düşük hızlarda araçlarımız güvenli ama yinede dikkat edelim bu arada çok geçmiş olsun bir tavsiyemde biran önce kışlık lastiklere geçmeniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e.ercu -- 26 Ocak 2012; 1:44:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: e.ercu

quote:

geçenlerde henüz araca tam alışamamışken sokaklardaki metal mantarların birine aracın önünü vurdum.parlak siyah ızgarada küçük bir kırık oldu
    [simage]

[/simage]

Bence araca güvenmek yanlış çarpışma testlerinde her araç sonucta hasar görüyor üstelik düşük hızlarda araçlarımız güvenli ama yinede dikkat edelim bu arada çok geçmiş olsun bir tavsiyemde biran önce kışlık lastiklere geçmeniz

yanlış anladınız galiba
    ben kaza yapmadım hızda yapmadım
    sola doğru dönerken görmediğim (ki o an görmeme imkan yok) o metal mantara doğru biraz sert dokundum ve tamponun en alt tarafındaki krom çerçevede serçe parmak uzunluğunda parça kırıldı
    serviste tamponu sökmüşler haliyle ve kaputta açılınca fotoğraftaki manzara çıkıyor karşımıza o fotoğrafta hasarlı hiçbir bölge yok yani
    ve ben bu hadiseyi kar yağmamışken yaşadım kış-yaz tekerlek farkı değl yani
    sadece bu fotoğrafa bakarak sanki birçok yerinde darbe emiciler varmış gibi gördüm ve bana güven verdi onu söylemek istedim
    fotoğrafıda içini görmek istersiniz diye paylaşmıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: saimbaba

arkadaşlar aracım 1500 de her ne kadar motor açma yok deselerde ben şu ana kadar 120 nin üzerine çıkmadım. artık hız yapmalımıyım. ne kadar süre ve hızım ne olmalı teşekkürler.

bence hiç bir zaman hız yapmamalısınız. yol ve hava koşulları malumunuz. bir de sayfa 132 deki talimatlara uymanızı tavsiye ederim.

• Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum Grand C-Max Tit X Paket gece grisi aracımı. Listeye beni de ekleyin

Amasya Merzifon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

[simage]

[/simage]

Geçmiş olsun.
    Görünmez kaza derlerya Allah korusun her an herkesin başına gelebilir. Neyseki önemli birşey olmamış.
    Hemde kaskodan halletmişsiniz.
    Tamponun fiyatı nedir?
    Yada değişim sırasında mesela far ya da başka bir parçanın fiyatını sordunuzmu?

Fotoğraf ilk açıldığında bir kamyon kadar heybetli geldi
    Sağlam araba

Geçenlerde bende şehir dışı yolda giderken önümdeki araç çok iri bir mıcırı ön cama öyle bir fırlattı ki
    çatt etmesiyle birlikte içim gitti hemde çok korktum cam olmasa mıcır tam da alnımın ortasına gelecekti.
    Çok şükür camda birşey yok. Baya sağlam olduğunu gördüm. Eğer kaportaya gelse kesin çökertir ve boyaya hasar verirdi.
    Özellikle mıcırın çok geldiği kaputa nasıl bir şey düşünülebilir?

• 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.