Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (226. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.579
Cevap
83
Favori
1.028.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sinozk

Merhabalar,

Bloga yeni kalıldım umarım yanlış biyere mesaj göndermiyorumdur.

Henüz 1000 km de 2012 C-max'im var. Aldığım günden bu yana ortalama şehir içi yakışı 9,2 nin altına inmedi. Forumdaki rekor sanırım bende. Oldukça dur-kalklı bir günlük seyahatim var ancak hiç bir arkadaşımdan bu kadar yüksek bir ortalama yakış duymadım. Aynı motora sahip Mondeo'su olan arkadaşımın aracı 6.6 nın üzerine çıkmıyor.
    Gelecek hafta uzun yolda deneme şansım olacak. Servisten 5000 km yi beklememi öneriyorlar. Sizce bu kadar yüksek olması bir arızaya işaret edebilir mi.
    Çok teşekkürler

Litre km hesabı yapın daha düşük çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bege

Birkac gundur 2.vitesten 3e alirken aracta tekleme oluyor,ama bu yigilma problemi degil.sizce kalitesiz yakit boyle bir problem yapabilirmi yada?yakinda servis olmadigindan her sikayette gidemiyorum.sizlere danismak istedim,bu arada bilmeyen arkadaslara aracta yokus kalkis desteginin yaninda yokus inis destegi de var,yokus asagi da kaydirmiyor one dogru.

test menüsünde DTC bölümüne gelin bir bakın NODTC yazmıyor bazı kodlar yazıyorsa servisle görüşün bahsettiğiniz büyük ihtimalle yakıt kaynaklı YGS kullanıyorsunuzdur inşallah
  • Facebook ta da paylaşmıştım defalarca servise gitmeme rağmen test menüsünde 6 ad arıza kodu olduğunu gördüm servislerin bu kodları nasıl görmediklerine anlam veremedim taki resmini çekip mail atınca servise çağrdılar ama önce özel serviste bu kodların ne olduğunu öğrenip gideceğim ekran değişimi aks başı değişimi ufak tefek sorunlar üztüne birde bu eğer kodlar ciddi ise mahkemeye vermeyi düşünüyorum
  • Az yakıyor çok yakıyor....
    Dizel c-max'lar çok yakıyor arkadaş kim ne derse desin.
    Hele "vw'in bluemotion" modellerine göre.
    Bu para dizel c-max arabalara çok fazla.
    Ben bunu bilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolunay35

Az yakıyor çok yakıyor....
    Ben bunu bilirim.

benim henüz 1250 km deki dizel c-max ım çok kısa mesafe ve müthiş soğukta 7 lt yakıyor görünüyor
    nasıl çok yakıyor anlamadım aynı kg aynı beygir aynı güzergah başka bir dizel motorlu aracın daha altında yakacağına inanmıyorum
    bluemotion dediğiniz hangi araç arkadaşım golf mu polo mu onlar kaç kg ve kaç beygir?
    artı onlar daha az yakmak ve çevreyi daha az kirletmesi için üretiliyorlar
    onlar acaba kaç tl?
    boşuna eyvah çok çok yakıyor tasasına girmeyin
    forumdaki 5-5,5 yakıyorum şehir içinde diyenlere fazla kulak asmayın arkadaşlar
    ben kendi camiamdaki başka dizel motorlu araç kullanan arkadaşlardan hep aynı değerleri duyuyorum
    ev iş arası 2.5 km o yüzden çok yakıyor ve 7-7,5 arası yakıyor ancak şehir içindeki caddelere doğru indiğimde 6,5 lara kadar iniyor bide çevre yolu eklersen 6 lt lere düşüyor
    şehir dışı zaten 5 lt civarı oluyor
    başka arçalarla karşılaştıracaksanız aynı kiloda ve aynı beygir gücündeki araçlarla mukayese edin arkadaşlar
    bende çok mu acaba tasasına düşmüştüm haftalar öncesinde ancak forumdaki "samimi" ve "objektif" arkadaşlardan ve etrafımdaki güvendiğim arkadaşlardan duyduklarıma göre gayet normal ve özellikle 2012 alanlar için 5000 km bulmadı araçlarımız
    haa bide mukayesedeki atıyorum mesela 1 lt farkı bırakında arabamaızın güzelliklerine verelim
    100 km 3 lira fark mı bu kadar "dizel c-max çok yakıyor arkadaş" dedirten
    sıkmayın canınızı bu kalıba göre öyle "çok" değil dostlar
    amaa 9 lt ler 8 lt ler diyorsanız bu değerler evet çok
    yalnız bu soğuklarda çok etkili unutmayalım

• quote:

Orijinalden alıntı: aob_hatay

quote:

Ben bunu bilirim.

benim henüz 1250 km deki dizel c-max ım çok kısa mesafe ve müthiş soğukta 7 lt yakıyor görünüyor
    nasıl çok yakıyor anlamadım aynı kg aynı beygir aynı güzergah başka bir dizel motorlu aracın daha altında yakacağına inanmıyorum
    bluemotion dediğiniz hangi araç arkadaşım golf mu polo mu onlar kaç kg ve kaç beygir?
    onlar acaba kaç tl?
    ben kendi camiamdaki başka dizel motorlu araç kullanan arkadaşlardan hep aynı değerleri duyuyorum
    ev iş arası 2.5 km o yüzden çok yakıyor ve 7-7,5 arası yakıyor ancak şehir içindeki caddelere doğru indiğimde 6,5 lara kadar iniyor bide çevre yolu eklersen 6 lt lere düşüyor
    başka arçalarla karşılaştıracaksanız aynı kiloda ve aynı beygir gücündeki araçlarla mukayese edin arkadaşlar
    bende çok mu acaba tasasına düşmüştüm haftalar öncesinde ancak forumdaki "samimi" ve "objektif" arkadaşlardan ve etrafımdaki güvendiğim arkadaşlardan duyduklarıma göre gayet normal ve özellikle 2012 alanlar için 5000 km bulmadı araçlarımız
    haa bide mukayesedeki atıyorum mesela 1 lt farkı bırakında arabamaızın güzelliklerine verelim

Aynen dediklerine katılıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: husooo34

quote:

Orijinalden alıntı: Ajanabe

Arkadaşlar nihayet kauçuk paspasımı buldum...

Modacar'ın Ford C-Max için diye adı geçen kauçuk paspası bizim yeni kasalara da aynen uyuyor.
    http://www.modacar.com.tr/Store/ProductDetails.aspx?productID=104005
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?productId=otm38d189&categoryId=20035964

Hem siyah, hem gri, hem de bej renk seçenekleri mevcut.
    Üstelik şoför tarafındakini arka bağlantı klipslerinden sabitleyebiliyorsunuz.
    Ben çok memnun kaldım, tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşım aldiginiz paspas ve bagaj havuzunuz elinize gectiyse aracinizdaki haliyle fotolarini paylasabilirmisiniz

arkadaşlar,döşemecide grand c max lara uygun yaptırdığım paspaslar...fiyatı ve kullanışlılıgından memnunum...
    Tavsiye ederim...altı çelik materyalmiş,şu geçirmiyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: drkocyigit_68

quote:

Orijinalden alıntı: husooo34

quote:

Orijinalden alıntı: Ajanabe

Arkadaşlar nihayet kauçuk paspasımı buldum...

Modacar'ın Ford C-Max için diye adı geçen kauçuk paspası bizim yeni kasalara da aynen uyuyor.
    http://www.modacar.com.tr/Store/ProductDetails.aspx?productID=104005
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?productId=otm38d189&categoryId=20035964

Hem siyah, hem gri, hem de bej renk seçenekleri mevcut.
    Üstelik şoför tarafındakini arka bağlantı klipslerinden sabitleyebiliyorsunuz.
    Ben çok memnun kaldım, tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşım aldiginiz paspas ve bagaj havuzunuz elinize gectiyse aracinizdaki haliyle fotolarini paylasabilirmisiniz

arkadaşlar,döşemecide grand c max lara uygun yaptırdığım paspaslar...fiyatı ve kullanışlılıgından memnunum...

Alıntıları Göster

acaba fotograflarınıda yayınlarmısın ve ne kadara mal oldu. teşekkürler.

• Orijinalden alıntı: afrmn

fotografı yüklemeyi bilmiyorum,şimdi ona uğraşıyorum...normalde maliyeti 80tl fakat tandıktı,60tl ye yaptı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aob_hatay

quote:

Ben bunu bilirim.

onlar acaba kaç tl?

• 1500 KG'lık Passat 1.6 dizelden bahsediyorum. Teknik bilgi aşağıdaki url'de. Güneş balçıkla sıvanmaz. Dizel C-max'lar çok yakıyor arkadaşlar, çoooook.

http://binekarac.vw.com.tr/passat-teknik-bilgi.aspx
  • quote:

1500 KG'lık Passat 1.6 dizelden bahsediyorum. Teknik bilgi aşağıdaki url'de. Güneş balçıkla sıvanmaz. Dizel C-max'lar çok yakıyor arkadaşlar, çoooook.

sizin aracınız ne?
  • Focus C-Max 1.6 TDCİ Titanium X paket 5 kiş.
  • Orijinalden alıntı: drkocyigit_68

Orijinalden alıntı: afrmn

fotografı yüklemeyi bilmiyorum,şimdi ona uğraşıyorum...normalde maliyeti 80tl fakat tandıktı,60tl ye yaptı...

arkadaşlar ,çok uğraştım ama malesef bir türlü resimleri yükleyemedim :(ama internette çelik tabanlı halı şeklinde arama yapıp , bakabilirsiniz. kır tutmadığı için de toplu taşıma araçlarında tercih edilen bir halı ... yıkaması ve kuruması kolay...
  • vallaa arkadaşlar benim araçta 1.6 tdci cmax ve yakıt ortalama 8.7 bende çok yakıyor diyecem ama 5000 kmyi beklemek istiyorum. ve hala 7 nin altını görmediysem çok yakıyor kesin diyebilirim. aracımdan memnunum, inceleyerek aldım. ancak yakıt tüketimi beni hayal kırıklığına uğrattı. soğuk yerde yaşıyorum tamam ama, havalar soğuyana kadar 8.4 idi ortalamam. soğuğun etkisi 0.3 artırdı olayı.
    Aslında aracımı alırken 5.4 abrika verisinin 7.4 lerde olabileceğini düşündüm. çünkü kullandığım araçlarda genelde fabrika verilerinin 2 lt üzerinde kaldım. ancak burada 3.3 lt üzerindeyiz. ortalama tüketimimin 7.4 lere gerileyeceğine inanıyorum havalar ısınıpta 5000 kmleri geçince. o zamana kadar bu verilerle bende aracımın fazla yaktığını düşünüyorum......
  • quote:

1500 KG'lık Passat 1.6 dizelden bahsediyorum. Teknik bilgi aşağıdaki url'de. Güneş balçıkla sıvanmaz. Dizel C-max'lar çok yakıyor arkadaşlar, çoooook.

http://www.ford.com.tr/otomobiller/c-max-ve-grand-c-max/teknik-ozellikler

bu da ford c-maxin teknik verileri, önemli olan gerçekte ne yaktığı...

• quote:

Orijinalden alıntı: fiko_cmax

quote:

http://www.ford.com.tr/otomobiller/c-max-ve-grand-c-max/teknik-ozellikler

bu da ford c-maxin teknik verileri, önemli olan gerçekte ne yaktığı...

evet doğru bence hiçbir araç fabrika verileri kadar yakmıyor. mutlaka fazla yakıyor araçlar.

• 3000kmdeyiz. 2011 yazılımı 7.1lt şehiriçi kullanım bence normal.
  • örnekler pasat için---

---sehiriçinde 7 den aşagıya düşmedim.okula gidiyor geliyorum toplam 8 km 4+4. yolda iki trafık ışıgı iki tanede ana trafiğe giriş için duraksamalar var.
    birde şunu sormak istiyorum.araç 1 vitese takıp yola çıktığında anlık 49.9 litre yakıyor gösteriyor bu normal değilmi
    ---merhaba benim araç 16000 km aldım şuan 16300 kmde 15000 bakım daha yapılmamış.ortalam yakıt 12 lt-13 lt gösteriyor nasıl oluyor anlamadım.acaba araçta bir problem mi var ?
    ---Cevap: Passat b7 1.6 tdı yakıt tüketimi
    Arkadaşlar 1.6 TDİ'de yakıt tüketiminin az olması için ;

1- Aracı sakin kullanacaksınız, vites geçişleri hızlı olmayacak.

2- Erken vites değiştireceksiniz.

3- Yokuş çıkarken gazı kökleyerek değil, arabanın kendi hızıyla hızlanması bekleyip, sonra vites değiştireceksiniz.

4- Passat gibi büyük araçlarda dur-kalk fazla yapmayacaksınız.

5- Sabit hızla gideceksiniz.

6- Gaza az basacaksınız.

Bunların hepsini yaparsanız düşük bir yakıt tüketim değeri yakalarsınız.

--kaç kilometrede arabanız ?benim şu an 3100 km'ye geldi bu 3100 km'nin ortalaması 5,5.. bu mesafeninde %90-95 i şehir dışı..
    --

• quote:

Orijinalden alıntı: e.ercu

örnekler pasat için---

---sehiriçinde 7 den aşagıya düşmedim.okula gidiyor geliyorum toplam 8 km 4+4. yolda iki trafık ışıgı iki tanede ana trafiğe giriş için duraksamalar var.
    birde şunu sormak istiyorum.araç 1 vitese takıp yola çıktığında anlık 49.9 litre yakıyor gösteriyor bu normal değilmi
    ---merhaba benim araç 16000 km aldım şuan 16300 kmde 15000 bakım daha yapılmamış.ortalam yakıt 12 lt-13 lt gösteriyor nasıl oluyor anlamadım.acaba araçta bir problem mi var ?
    ---Cevap: Passat b7 1.6 tdı yakıt tüketimi
    Arkadaşlar 1.6 TDİ'de yakıt tüketiminin az olması için ;

1- Aracı sakin kullanacaksınız, vites geçişleri hızlı olmayacak.

2- Erken vites değiştireceksiniz.

3- Yokuş çıkarken gazı kökleyerek değil, arabanın kendi hızıyla hızlanması bekleyip, sonra vites değiştireceksiniz.

4- Passat gibi büyük araçlarda dur-kalk fazla yapmayacaksınız.

5- Sabit hızla gideceksiniz.

6- Gaza az basacaksınız.

Bunların hepsini yaparsanız düşük bir yakıt tüketim değeri yakalarsınız.

--kaç kilometrede arabanız ?benim şu an 3100 km'ye geldi bu 3100 km'nin ortalaması 5,5.. bu mesafeninde %90-95 i şehir dışı..
    --

passatcı arkadaşa duyrulur

• 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.