Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (225. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.579
Cevap
83
Favori
1.028.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rescue_3

quote:

Orijinalden alıntı: e.ercu

quote:

Henüz iki aylık 1500 kilometrede txp aracımdan son derece memnunum.Yanlız 1500 kiloetreye gelmesine rağmen aracım çok yakıyor her seferinde 26 litre civarında mazot alıyorum ama ortalama 8 litrenin altına normal kullanımda inemedim.Aracı sıfır aldım bu kilometrelerde düşer diye umuyordum ama malesef olmadı artı kalkışlarda yığılma ve kekineme sorununuda düzeltemedim acaba sorunum yazılımmıdır bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.Şimdiden herkese teşekkürler.

1500 km de 8 gördüyseniz iyi ben 20000 oldum 100 tl mazot ile 350 km şehiri içi gidiyorum şu anda

Sizinkide şuan 7.2 litre yakıyor.Bu aracın ortalaması 4.6 lt fabrika verileri hadi diyelim şehir içi 6 lt yaksın bence 7.2 lt de fazla.Neden derseniz aynı aracın titanium olanı 16 inc jant lastik henüz 700 kilometrede olan arkadaşımda var.O arac en son ölçümümüzde 6.5 lt yakıyordu.Yani eğer bu arac bu şekilde yakacaksa bence bir sorun var, 2009 model olan c-max imi boşa değiştirdim o aractan ben son derece memnum idim yakıt konusunda ki o arac 6.5 litreyi hiç bir zaman geçmedi şehir içinde.

vallhi bende 2007 focusumla kıyaslıyorum onunla aynı nerdeyse ki ağırlık farkı fazla olmasına rağmen bencede çok iyi ben ortalama olarak heseplamıyorum hiç ama kış ve zamlardan sonra bence normal 2009 aracınız kaç kg ağırlıktaydı

• Benim aracımda henüz 450 km lerde. Genelde şehir içi ve kısa mesafelerde kullanıyorum. (Yaklaşık 5-10 dk)
    Bildiğiniz gibi hava da çok soğuk. Ortalama tüketim yol bilgisayarında 7,6 litre gösteriyor (dizel)
    Hava ısınınca yakıt tüketiminin azalacağını tahmin ediyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Henüz iki aylık 1500 kilometrede txp aracımdan son derece memnunum.Yanlız 1500 kiloetreye gelmesine rağmen aracım çok yakıyor her seferinde 26 litre civarında mazot alıyorum ama ortalama 8 litrenin altına normal kullanımda inemedim.Aracı sıfır aldım bu kilometrelerde düşer diye umuyordum ama malesef olmadı artı kalkışlarda yığılma ve kekineme sorununuda düzeltemedim acaba sorunum yazılımmıdır bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.Şimdiden herkese teşekkürler.

1500 km de 8 gördüyseniz iyi ben 20000 oldum 100 tl mazot ile 350 km şehiri içi gidiyorum şu anda

Sizinkide şuan 7.2 litre yakıyor.Bu aracın ortalaması 4.6 lt fabrika verileri hadi diyelim şehir içi 6 lt yaksın bence 7.2 lt de fazla.Neden derseniz aynı aracın titanium olanı 16 inc jant lastik henüz 700 kilometrede olan arkadaşımda var.O arac en son ölçümümüzde 6.5 lt yakıyordu.Yani eğer bu arac bu şekilde yakacaksa bence bir sorun var, 2009 model olan c-max imi boşa değiştirdim o aractan ben son derece memnum idim yakıt konusunda ki o arac 6.5 litreyi hiç bir zaman geçmedi şehir içinde.

Selam bende ortalama 50 tl motorin ile 185-200 arası değişiyor şehir içinde b muadil de ki arabalarda ortalama bu yakıyor arkadaşımın picassosu var oda bu ayarda yakıyor 250 krş yakıyor km de bu normal tüketim ki ben ayağımı gazdan kolay kolay çekmem inanın dikkat edeyim ben şehir içindede fabrika verilerini güle oynaya tuttururum birde şu var fabrika verilerinin her zaman 1.5 - 2 lt üstüne koyacaksın ki ( bu söylediğim ş.içi verilerinde diğerini tutturuyorum 90 km hızda denedim ) yani eski aracınız daha az yakabilir bence siz yeni bir araba aldınız bunun keyfini çıkarın araçlarımız modern görünümlü içi ve dışı çok donanımlı araçlar güvenliği eski aracınızdan daha iyi geliştirilmiş bir araç ve Allah korusun bir kaza anında hangi araçta olmak isterdiniz yeni araçtamı eski araçtamı bence bunu düşünmek daha iyi. Sayılar sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Benim aracımda henüz 450 km lerde. Genelde şehir içi ve kısa mesafelerde kullanıyorum. (Yaklaşık 5-10 dk)
    Bildiğiniz gibi hava da çok soğuk. Ortalama tüketim yol bilgisayarında 7,6 litre gösteriyor (dizel)

sizinle aynı durumdayım. benim de tüketimim yaklaşık o kadar. Değerlerin bu kadar yüksek olmasını kış mevsimine ve arabanın yeni olmasına bağlıyorum. Yazın ne olacağını da merak ediyorum doğrusu. 6lt civarında olursa güzel. Diğer türlü dizelin avantajını sunamamış olacak. Benim eski arabam 1.4 HDI idi ve ortalamam 5.0-5.5 arasında olurdu genellikle. 1000km'nin altında ışık yanmazdı pek (depo 60lt). C-Max 53lt ile 700'ü geçecek gibi görünmüyor.
    bu arada aracı aldığımda bana rodaja gerek yok istediğiniz gibi kullanabilirsiniz demişlerdi. Sizin dikkat ettiğiniz bir şey var mı? Ben sadece 3000 devir üzerine çok çıkmamaya 1500 altına da inmemeye çalışıyorum. Araç vites değiştirme tavsiyelerine de pek uymuyorum çünkü çok alt devirlerde değiştir diyor. Yolun durumuna (yokuş, düz vs) göre 2000-2500 devirlerinde değiştiriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: grafiker

quote:

quote:

quote:

Selam bende ortalama 50 tl motorin ile 185-200 arası değişiyor şehir içinde b muadil de ki arabalarda ortalama bu yakıyor arkadaşımın picassosu var oda bu ayarda yakıyor 250 krş yakıyor km de bu normal tüketim ki ben ayağımı gazdan kolay kolay çekmem inanın dikkat edeyim ben şehir içindede fabrika verilerini güle oynaya tuttururum birde şu var fabrika verilerinin her zaman 1.5 - 2 lt üstüne koyacaksın ki ( bu söylediğim ş.içi verilerinde diğerini tutturuyorum 90 km hızda denedim ) yani eski aracınız daha az yakabilir bence siz yeni bir araba aldınız bunun keyfini çıkarın araçlarımız modern görünümlü içi ve dışı çok donanımlı araçlar güvenliği eski aracınızdan daha iyi geliştirilmiş bir araç ve Allah korusun bir kaza anında hangi araçta olmak isterdiniz yeni araçtamı eski araçtamı bence bunu düşünmek daha iyi. Sayılar sevgiler.

Yani arkadaşlar aracımızın 7.5 ila 8 litre oratalama yakıt tüketimine normal mi demeliyiz.Güvenliğinden hiç bir şüpem yok neden derseniz 2008 c-max im ile 3 takla attım satte 140 klometre hız ile seyir ederken üçüncü taklanın sonunda elektirik direğini çarparak durabildim direk ikiye bölündü ve büyük parçası ters dönmüş olan aracımın üzerine düştü ve bu sırada kemerimde takılı değildi.O araçtan ufak tefek yaralar ile ciddi bir sıkıntı yaşamadan çıktım önce Allahım beni korudu sonrada aracım.Aracım pert oldu, motorum ve şansımanım yerlerde idi sağlam görünen en ufak bir parçası yoktu yanlız bu kadar şiddetli bir kaza neticesinde o direklerde en ufak bir bozulma olmadı.O günden beri başka bir araba düşünemiyorum bile.
    Fakat aracımızın güveniği, sürüş keyfi, gücü, bir çok arabada bu fiyata bulamayacağımız donanımı olması bizim arac hakkındaki bilgilerimizi öğrenebileceğimiz fakat bunun maalesef bizim kadar bilgisi olmayan servisler ile sağlayamayacağımız gerçeği ortada. Form da herkesin bilgisi dahilinde sorularmıza yanıt bulabilmek herkesi memnun edecektir, aracımızın artısına bakıp eksilerini görmezden gelemeyiz.Eminim daha keşfedemediğimiz ne donanımı vardır aracımızın.
    Bu arada yazılımını kontrol edeyim dedim ama malesef beceremedim galiba.Beni tekrar aydınlatırsanız çok sevinirim .Konularimıza ilgi gösterip cevaplayan okuyan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatih_1976

quote:

Benim aracımda henüz 450 km lerde. Genelde şehir içi ve kısa mesafelerde kullanıyorum. (Yaklaşık 5-10 dk)

sizinle aynı durumdayım. benim de tüketimim yaklaşık o kadar. Değerlerin bu kadar yüksek olmasını kış mevsimine ve arabanın yeni olmasına bağlıyorum. Yazın ne olacağını da merak ediyorum doğrusu. 6lt civarında olursa güzel. Diğer türlü dizelin avantajını sunamamış olacak. Benim eski arabam 1.4 HDI idi ve ortalamam 5.0-5.5 arasında olurdu genellikle. 1000km'nin altında ışık yanmazdı pek (depo 60lt). C-Max 53lt ile 700'ü geçecek gibi görünmüyor.
    bu arada aracı aldığımda bana rodaja gerek yok istediğiniz gibi kullanabilirsiniz demişlerdi. Sizin dikkat ettiğiniz bir şey var mı? Ben sadece 3000 devir üzerine çok çıkmamaya 1500 altına da inmemeye çalışıyorum. Araç vites değiştirme tavsiyelerine de pek uymuyorum çünkü çok alt devirlerde değiştir diyor. Yolun durumuna (yokuş, düz vs) göre 2000-2500 devirlerinde değiştiriyorum.

7 nin altını göreceğimizi sanmıyorum bazı arkadaşlar var ama kullanım tarzı ve hava koşulları farklılığından sanırım, rodaj konusunda ise servisların gerek yok demesi servis personellerinin bilgisizliğidir zira d seğmeti araç değil bizimkiler ki rodaj motordan ibaret değil fren lastik yürüyen aksam yani hareketli her parçayı düşünmek gereklili kitapcıkta bile rodajdan bahsedilirken servislerin yok demesi mantıksız bu dönemde ani sert hareketlerden kaçınmalı yüksek ve düşük devrlerden uzak durulmalı daha önceki sayfalardada bahsetmiştik rodaj ile ilğili

• quote:

quote:

Bende aldığımda özellikle sordum istediğin gibi kullan rodaj devresi yok dediler.
    Ben öncedende TDCI fiesta sahibiydim. Aracı 2000 devir altında kullanmamaya gayret ederdim. Araç 145 000 km deydi anahtar değmemişti ve hiç sorunu yoktu. Bu araçta vites değiştirme tavsiyesine bende uymuyorum. Özellikle hafif yokuşlu yolda ekrandaki tavsiyeye uyarsan araç toparlamıyor. Ben 1750 devir altında kullanmamaya gayret ediyorum. Birde en fazla 130 km hıza çıktım. Nerde okudum bilmiyorum ama uzun yolda sürekli aynı hızla gitmeyin diyordu. En uzun gittiğim yol 50 km sürekli aynı hızda gitmemeye çalıştım. Uzun yolda 100-110 km hızda hız sabitleyiciyi aktif edince ortalama 6 litre tüketiyor.
    Birde motor soğukken aracı hiç zorlamamaya gayret ediyorum. Durur durmaz aracı hemen stop etmem. Rolanti de 10-15 sn kadar çalıştırıyorum

• @rescue Öncelik ile büyük geçmiş olsun Allah sevdiklerine bağışlamış araçlarımız ne kadar güvenlikli de olsa sonuçta kullanan bizleriz yani insan trafik hata affetmez maalesef. Hatayı siz yapmamış da olabiliyorsunuz yani bu durumda hem kendinizin hemde başkalarının hata yapabileceğini düşünerek araç kullanmak kaza yapma riskini azaltır aman arkadaşlar dikkatli olalım özellik ile şu kış günlerinde. Konuya gelir isek 7-8 nerede yaşadığınıza bağlı ben İstanbul' da normal diyorum. 50 tl ile 190 km yapıyorum yuvarlak hesap 6.8 lt yakıyor 7.5 / 8 lt çıkmıyor ki. Yoğun trafikte var akıcı trafikte var işin içinde karışık yani. İleride biraz daha düşer lakin araç kullanırken ani gaz vermelere ve agresif kullanmamaya çalışırsanız fabrika verilerine çok yaklaştığınızı göreceksiniz. Bunun dışında o testler neredeyse kusursuz bir ortamda düz yol 1 kişi yarım depo vs gibi özelikler ile yapıyorlar. Yani normal durumlar değiller özellik ile büyük şehirlerde yaşayanlar için. Çok takmamak lazım. Şurada haklısınız bu fabrika verileri niye kolay kolay tutmuyor bu firmalar daha gerçekçi rakamlar verseler olmaz mı ona diyecek bir şeyim yok saygılar sevgiler kazasız sürüşler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: grafiker

@rescue Öncelik ile büyük geçmiş olsun Allah sevdiklerine bağışlamış araçlarımız ne kadar güvenlikli de olsa sonuçta kullanan bizleriz yani insan trafik hata affetmez maalesef. Hatayı siz yapmamış da olabiliyorsunuz yani bu durumda hem kendinizin hemde başkalarının hata yapabileceğini düşünerek araç kullanmak kaza yapma riskini azaltır aman arkadaşlar dikkatli olalım özellik ile şu kış günlerinde. Konuya gelir isek 7-8 nerede yaşadığınıza bağlı ben İstanbul' da normal diyorum. 50 tl ile 190 km yapıyorum yuvarlak hesap 6.8 lt yakıyor 7.5 / 8 lt çıkmıyor ki. Yoğun trafikte var akıcı trafikte var işin içinde karışık yani. İleride biraz daha düşer lakin araç kullanırken ani gaz vermelere ve agresif kullanmamaya çalışırsanız fabrika verilerine çok yaklaştığınızı göreceksiniz. Bunun dışında o testler neredeyse kusursuz bir ortamda düz yol 1 kişi yarım depo vs gibi özelikler ile yapıyorlar. Yani normal durumlar değiller özellik ile büyük şehirlerde yaşayanlar için. Çok takmamak lazım. Şurada haklısınız bu fabrika verileri niye kolay kolay tutmuyor bu firmalar daha gerçekçi rakamlar verseler olmaz mı ona diyecek bir şeyim yok saygılar sevgiler kazasız sürüşler dilerim.

Çok teşekkür ederim saolun ilginiz ve yaklaşımınız için.Aracı bir süre daha test etmeye devam edeceğim umarım sizin rakamlarınıza yaklaşırım.

• quote:

quote:

quote:

7 nin altını göreceğimizi sanmıyorum bazı arkadaşlar var ama kullanım tarzı ve hava koşulları farklılığından sanırım, rodaj konusunda ise servisların gerek yok demesi servis personellerinin bilgisizliğidir zira d seğmeti araç değil bizimkiler ki rodaj motordan ibaret değil fren lastik yürüyen aksam yani hareketli her parçayı düşünmek gereklili kitapcıkta bile rodajdan bahsedilirken servislerin yok demesi mantıksız bu dönemde ani sert hareketlerden kaçınmalı yüksek ve düşük devrlerden uzak durulmalı daha önceki sayfalardada bahsetmiştik rodaj ile ilğili

kullanma klavuzuna baktım ve dediğiniz gibi rodaj diye bir şeyin var olduğunu gördüm. Servislere karşı bir önyargım vardı. Giderek de artıyor.
    İlgili bölümü merak eden arkadaşlar için aşağıya kopyalıyorum. Yalnız "Vites değiştirirken hızınızı sık sık değiştiriniz." sözünü anlayan biri varsa açıklayabilir mi?

MOTOR
    İlk 1500 kilometrede (1000 mil) çok hızlı
    sürmekten kaçınınız. Vites değiştirirken
    hızınızı sık sık değiştiriniz.
    Motoru
    yormayınız.

FRENLER VE KAVRAMA
    Mümkünse şehir içerisinde ilk 150
    kilometrede ve otobanlarda ilk 1500
    kilometrede (1000 mil) frenleri ve debriyajı
    (kavramayı) aşırı kullanmaktan kaçınınız.

• rodaj süresinde sabit vites sabit hızdan kaçınılmalı atıyorum sürekli gittiğiniz bir yolda herzaman 5. vites 2000 devirde gitmek yerine 4 vites 2500 devirde vs gibi en önemli konu ise motoru titretmemek bu esnada pitonlar gömleğe tek taraflı baskı uygulandığından düşük devirlerde kullanmamak için sık sık vites değiştirmek en ideali yani 1750 devir altına düşmemeye ilk başlarda 2500 daha sonra 3000 devir üzerine çıkmamaya gayret edilmeli belirli peryotlarda yüksek devir kullanılmalı mesela ilk 750 km 2500 üzerine çıkmamalı bunun içinde sık vites değişmi yapmak zorunda kalırsınız zaten rodaj süresinde ani hızlanma ani yavaşlama danda kaçınılmalı duruşlarda direk debriyaj yenie motor fireninide kullanmak ideal olanıdır tabi ani vites küçültmelerden kaçınarak yani ani kompresyondan kaçınılarak vites küçültülmeli
  • Arkadaşlar ilk defa dizel motor kullanıyorum.( daha önce hep benzinli araç kullanmıştım.)
    şu devir vites değişimde iyice kafam karıştı. servisi aradım bana düz yolda 2000 yokuş yukarı çıkarken 2500 de vites değiştir dediler. birde seyir halinde 2000 devirde kullan dediler. burada 2500-3000 devirden bahsediliyor. ne yapmamız lazım.
    en çok merak ettiğim seyir halindeyken ideal olan kaç devirde yol almam gerektiği. teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saimbaba

Arkadaşlar ilk defa dizel motor kullanıyorum.( daha önce hep benzinli araç kullanmıştım.)
    şu devir vites değişimde iyice kafam karıştı. servisi aradım bana düz yolda 2000 yokuş yukarı çıkarken 2500 de vites değiştir dediler. birde seyir halinde 2000 devirde kullan dediler. burada 2500-3000 devirden bahsediliyor. ne yapmamız lazım.
    en çok merak ettiğim seyir halindeyken ideal olan kaç devirde yol almam gerektiği. teşekkür ederim.

Hocam günaydın,
    Benim bundan önceki aracımda dizeldi, Buna geçince sessizliğinden dolayı sanki benzinli araç gibi geliyor :)
    Seyir halindeyken 1750 devirlerin altına düşürme.
    Vites değiştireceğin devir sayısına gelince bu yola göre değişiyor. Düz yolda 2000 devir üst vitese geçerken uygun olsada. Yokuş çıkarken yeterli olmuyor. Ben şuna dikkat ettim düzde problem zaten yokta yokuş çıkarken 2500 devir üst vitese geçişte yeterli olmayabiliyor.
    Örneğin 1. vitestesin ve yokuş çıkıyorsun 3000 devirlere yaklaşıp 2 ye atınca devir 1500 ü geçmişse araç rahat toparlayıp 1750 lere çıkabiliyor. Ama 1. viteste motor devrini yeterince yükseltmeden 2 ye geçersen devir 1500 lerin altına inince araç yığılıyor. (Anlattıklarım yokuş çıkarken geçerli).
    Motor sesine ve aracın tepkilerine alışınca uygun devri zaten yakalarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ajanabe

Arkadaşlar nihayet kauçuk paspasımı buldum...

Modacar'ın Ford C-Max için diye adı geçen kauçuk paspası bizim yeni kasalara da aynen uyuyor.
    http://www.modacar.com.tr/Store/ProductDetails.aspx?productID=104005
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?productId=otm38d189&categoryId=20035964

Hem siyah, hem gri, hem de bej renk seçenekleri mevcut.
    Üstelik şoför tarafındakini arka bağlantı klipslerinden sabitleyebiliyorsunuz.
    Ben çok memnun kaldım, tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşım aldiginiz paspas ve bagaj havuzunuz elinize gectiyse aracinizdaki haliyle fotolarini paylasabilirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ford mondeo ecoboost motorlu araçlar , otosan tarafından motorda bir röle değişimi için çağrılmış. Ford Cmax ecoboost içinde geçerli mi?
  • Arkadaşlar merhaba,

Aracım 6000 km.ye ulaştı. Düzgün kullanım için bahsedilen önerileri genelde uygulamaya çalışıyorum. Aldığımdan beri bir defa antalya-bolu bolu antalya uzun yol yaptım. Yakıtı hiç sıfırlamadım şu an 6,8 lt/100 görünüyor.Çoğunlukla şehir içi, ve kısa mesafe kullanıyorum. Şehir içi kullanıma göre 630-650 km civarı benzin ışığı yandı şu ana kadar. İş ile evim arası 4 km. Trafik ışıkları dur-kalk aracın motoru anca işe vardığım zaman ısınıyor. Bundan dolayı bilgisayar 4 km'lik gerçek yolu bazen 4 km, bazen 6 km bazen de soğuk havalarda (Antalya için bu genelde sabah en düşük 2 ile 10 derece arası oynuyor) 8 km gitmiş gibi gösteriyor. Ama araç ısındıktan sonra mesala 15 km'lik bir yolu bilgisayarın 3 km gitmişiz gibi göstediğini de gördüm.Forumda okuduklarıma ve c-max kullanan bir kaç kişiden duyduğuma göre bu oranlar normal sanırım. Bakalım ilerleyen km lerde ne olacak.

Aracı kullanmaya başladığımdan beri yakıt çok veya az yaksın, bazı sıkıntıları olsun olmasın sınıfına göre çok iyi bir tercih yaptığımı düşündüm hep, bunu söyleyebilmek en önemlisi bence. Az para vermedik ve uzun araştırma sürecinden sonra aldık araçlarımızı. Umarım uzun yıllar kazasız belasız sıkıntısız kullanırız.

• Merhabalar,

Bloga yeni kalıldım umarım yanlış biyere mesaj göndermiyorumdur.

Henüz 1000 km de 2012 C-max'im var. Aldığım günden bu yana ortalama şehir içi yakışı 9,2 nin altına inmedi. Forumdaki rekor sanırım bende. Oldukça dur-kalklı bir günlük seyahatim var ancak hiç bir arkadaşımdan bu kadar yüksek bir ortalama yakış duymadım. Aynı motora sahip Mondeo'su olan arkadaşımın aracı 6.6 nın üzerine çıkmıyor.
    Gelecek hafta uzun yolda deneme şansım olacak. Servisten 5000 km yi beklememi öneriyorlar. Sizce bu kadar yüksek olması bir arızaya işaret edebilir mi.
    Çok teşekkürler
  • Birincisi bu hava şartlarındaki yakıt ölçümü çok net bir ölçüm sayılmaz. Bende 2012 c-max var 2008 TDCİ ghia mı sattık dan sonra eskisinin yakıt tüketimini arar oldum ama 5000 km biraz az biraz daha fazla beklemenizi ve hava şartlarının daha düzgün olduğu bir zamanda yakıt ölçümü yapmanızı tavsiye ederim.
    Bir diğeride şehir içi ölçümler her zaman tutarlı sonuç vermez yaklaşık sonuç verir. bir araç ile karşılaştırmak için şehir dışı kullanımınıza bakın derim.
    Bir başka konuda araçlarımız da 115 bg gibi bir güç beklerken 1.3 veya 1.5 motorlar da ki düşük beygir güçlerinde ki yakıt tüketimleri ile karşılaştırmak yanlış olur. Araçlarımız sınıfının en çok tutulan ve satan aracı olduğunu unutmayalım. Eski C-MAX de şehir içi yaklaşık 6-6.7 civarı idi bu da bahseettiğiniz üzere 9.0 bile gördü ama düşeceğinden eminim bende çok kısa mesafede kullanıyorum denilebilir. Kazasız Belasız Günler Dilerim

• Birkac gundur 2.vitesten 3e alirken aracta tekleme oluyor,ama bu yigilma problemi degil.sizce kalitesiz yakit boyle bir problem yapabilirmi yada?yakinda servis olmadigindan her sikayette gidemiyorum.sizlere danismak istedim,bu arada bilmeyen arkadaslara aracta yokus kalkis desteginin yaninda yokus inis destegi de var,yokus asagi da kaydirmiyor one dogru.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinozk

Merhabalar,

Bloga yeni kalıldım umarım yanlış biyere mesaj göndermiyorumdur.

Henüz 1000 km de 2012 C-max'im var. Aldığım günden bu yana ortalama şehir içi yakışı 9,2 nin altına inmedi. Forumdaki rekor sanırım bende. Oldukça dur-kalklı bir günlük seyahatim var ancak hiç bir arkadaşımdan bu kadar yüksek bir ortalama yakış duymadım. Aynı motora sahip Mondeo'su olan arkadaşımın aracı 6.6 nın üzerine çıkmıyor.
    Gelecek hafta uzun yolda deneme şansım olacak. Servisten 5000 km yi beklememi öneriyorlar. Sizce bu kadar yüksek olması bir arızaya işaret edebilir mi.
    Çok teşekkürler

benim aracımda 2012 cmax 1900 kmde (hepsi şehir içi) şehir içi ortalamam 10 gün öncesinde 8.4 iken kar yağması -20 -30 ısı derecelerini görmem ve ısıtma felan nedenleriyle şu an 8.7. servis normal olduğunu söyledi havaların ısınmasıyla düşecektir derler. göreceğiz... bence sizinkide normal. 2011 olsaydı araç güncelleme ile düşüyormuş ancak araçlarımız güncel yazılımla gelmiş zaten yapacağımız tek şey bekleyip görelim....

• 
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.