Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (206. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.579
Cevap
83
Favori
1.028.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: delimavii67

quote:

Orijinalden alıntı: Mancusun

Arkadaşlar

Benim aracım Grand C-Max ve ruhsatında 5 kişilik yazıyor.

Herkesin ruhsatında 5 kişilik mi yoksa 7 kişilik mi ?

bende 7 kişilik yazıyor
    muhtemelen ruhsatı dolduran polis memurunun gözünden kaçmıştır

bunca zaman sonra yeni fark ettimbenim ruhsata focus c-max olarak işlemiş işgüzar memur,hadi bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aganta7

quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

quote:

Arkadaşlar

Benim aracım Grand C-Max ve ruhsatında 5 kişilik yazıyor.

Herkesin ruhsatında 5 kişilik mi yoksa 7 kişilik mi ?

bende 7 kişilik yazıyor
    muhtemelen ruhsatı dolduran polis memurunun gözünden kaçmıştır

bunca zaman sonra yeni fark ettimbenim ruhsata focus c-max olarak işlemiş işgüzar memur,hadi bakalım.

Benimkinede grand cmax yerine garnd cmax yazmışlar a ile r harfi yer değişmiş :)) bunun için hiç gitmedim gerek yok degistirmeye
    Yada gitsemmiki bı sorun olurmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: alisami1905

selamlar arkadaşlar..kışlık lastik kullanan war mı acaba aranızda?olanlar ebatları ve markayı yazabilirler mi rica etsem? 215 50 17' bulamıyorum hiçbiryerde

215 55 16 jant lastik al hemen hemen aynı fiyata alırsın hem kışın daha iyi olur ve de lastik değişiminden kurtulursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: armo07

quote:

Orijinalden alıntı: PWhitney

Yeni araçlarınıza neden koltuk kılıfı alıyorsunuz ki?
    Sizden sonraki sahibine temiz bırakmak için mi?
    Kılıfsız kullanın.
    Daha sonra satarken kirliyse kılıflayın o zaman... Ona bile gerek yok aslında...

yalnız 3 ve 5 yaşlarında 2 çocuğun varsa durum değişir.
    koltukları kirletmekte zevk alıyorlar.ayaklarıyla basmalar,süt , bal, cips vs herşeyi döküyorlar.ha birde ara sıra kusuyorlar.
    koltukları sileceğine veya oto kuaförüne götüreceğine koltuk kılıfını çıkar yıka.Bana daha mantıklı geliyor
    Nede olsa cmax aile arabası.
    Ama kendi kendime çocuklara kızmama kararı aldım.Çünkü hiç bir şey onlardan daha değerli değil.

bende koltuk kılıfı ve havuz kauçuk paspas almak istiyorum.
    ingiliz sitesinde paspas buldum 30 sterlin idi (90 tl) ama kargosu ne olur bilmem.

quote:

cocuklara kızmamak
    konusunda basarılar dilerim. Bazen eşime bile kızıyorum malesef. Kılıf konusunda air bag leri kapatmadan kullanabileceğimiz kılıf bulan olursa burda paylaşalım lütfen...

• Arka sis farını kırdım geri yanaşırken servis haricinde bulabileceğim bir yer varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper052005

Arka sis farını kırdım geri yanaşırken servis haricinde bulabileceğim bir yer varmı?

Sanmıyorum çünkü çoğu aksesuarlar bile yok yine de sanayiide araştırmak gerekir. Geçmiş olsun, umarım daha büyük kaza olmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiko_cmax

quote:

Orijinalden alıntı: alper052005

Arka sis farını kırdım geri yanaşırken servis haricinde bulabileceğim bir yer varmı?

Sanmıyorum çünkü çoğu aksesuarlar bile yok yine de sanayiide araştırmak gerekir. Geçmiş olsun, umarım daha büyük kaza olmaz...

Teşekkür ederim. Servise bi sorayım kaç lira diyecekler. Olmazsa sanayide de bi araştırırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpozge

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hasoo

Arkadaslar selamlar, bu konu daha once de tartisildigini hatirliyorum forumda ama bulamadim. Uzun yokuslarda asagi inerken gaza basmazsak veya az basarsak hararet yavas yavas dusmeye basliyor bu dizel motorlarda normal mi yoksa bir sikintidan mi kaynaklaniyor olabilir?

Bendede aynısı oluyordu hararet sıfıra düşüyor.15000 bakımda servise söyledim.Termostat sipariş ettiler.Gelince haber verecekler.

Rampa inerken vitesde inereseniz araç yakıt harcamaz ve doğal olarak hararet düşer. (yakıt yanmadığı için)

Yeni nesil araçların tamamında böyle. (ECU ya sahip tüm araçlarda) => Elektronik Control Unit => Halk arasında beyin olarak bilinir.

İyi forumlar...

Anlattığınızı ilk defa duyuyorum.Enson kullandığım araç corolla 2010 dizeldi.Ne onda ne öbür araçlarda hararet hemen hemen sabit kalırdı.Neyse.Servisle görüştüm termostat gelmiş.Arabayı servisten aldım.Termostat yenisi ile değiştirildi ve arızalıymış.Ustanın anlatımına göre açık kalıyormuş ve o yüzden hararet sıfıra iniyormuş.İnşallah düzelmiştir

Viteste iken gaza basmazsak evet aracın anlık yakıtı 0 görünüyor. ECU bu şekilde çalışıyor ise doğru. Ama hararetin bu kadar hızlı bir şekilde düşmesi ve gaza basılınca aynı hızda eski seviyesine gelmesi normal gelmedi bana. Motorda bir sıkıntıya neden olmaz mı bu? Servisin de bu sorunu hemen termostat arızasına bağlaması beni korkuttu açıkcası en kısa zamanda servise gideceğim.

• Arkadaşlar gelecek haftadan itibaren bende sizinle birlikte olacağım. Faturası şuan kesildi sadece plaka işlemleri kaldı.Aracım:
    2012 Beyaz C-MAX TITANIUM 1.6 TDCİ O.P.
    Öncelikle bir sorum olacak araçların arkasında TDCİ neden yazmıyor..
  • Ne kadara aldınız??
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan314

Ne kadara aldınız??

• önceki sayfalardan birinde lastiklerin michelin olduğundan bahsedilmiş. benim arabanınki bridgestone turanza. bunu bayiye söylediğimde lastiklerde tek bir marka olmadığını söylediler. sizinki nedir?
    ayrıca benimki titanium modeli. trendin jantlarını daha çok beğeniyorum. Bayiye trend jantlarıyla alıp alamayacağımı sordum. değiştirtebilen var mı aranızda?
  • Grand Model Araç Seçimimde bana yardımcı olur musunuz?

Selam; ben ihtiyaçlarımın artması nedeniyle mevcut 2007 Honda Civic aracımı daha büyük (7 kişilik) Grand model bir araçla değiştirmeyi planlıyorum. Aklımda Renault Grand Scenic, Ford Grand C-Max, Citroen Grand Picasso, Peugeot 5008, ve Toyota Verso var. Ama tam anlamıyla özelliklerine hakim değilim. Bilgisi olanlar bana iyi kötü yönlerinden bahsederlerse sevinirim. Alırken gözönünde bulunduracağım kriterlerim;
    1. Yakıt sarfiyatı (Dizel olacak, ancak araç sarfiyatlarını bilmiyorum. Özellikle kullanıcı deneyimleri çok önemli bu konuda)
    2. Bakım süreleri ve km.leri
    3. Bagaj hacimleri,kapasiteleri,
    4. İç donanım ve konfor.
    5. Bilinen kronik sıkıntıları var mı bu modellerin?

Şimdiden deneyimleriniz ve yardımlarınız için teşekkürler.

• Arkadaşlar

İphone daki telefon numaralarımı arabaya nasıl aktarabilirim ?
  • quote:

Arkadaşlar

Aktarmaya gerek yok. Otomatik olarak aktarılıyor zaten...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar

sesli yanıt sisteminde isimle arama yapamıyoruz

arabada bunu yapmak mümkün
    fakat önce numaraların dizine kaydedilmesi gerekiyor

Bu işlem nasıl olacak. Tek tek mi kaydedeceğiz
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar

sesli yanıt sisteminde isimle arama yapamıyoruz

arabada bunu yapmak mümkün
    fakat önce numaraların dizine kaydedilmesi gerekiyor

Bu işlem nasıl olacak. Tek tek mi kaydedeceğiz

aynen tek tek kayıt yapacaksınız
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

quote:

Arkadaslar selamlar, bu konu daha once de tartisildigini hatirliyorum forumda ama bulamadim. Uzun yokuslarda asagi inerken gaza basmazsak veya az basarsak hararet yavas yavas dusmeye basliyor bu dizel motorlarda normal mi yoksa bir sikintidan mi kaynaklaniyor olabilir?

Bendede aynısı oluyordu hararet sıfıra düşüyor.15000 bakımda servise söyledim.Termostat sipariş ettiler.Gelince haber verecekler.

Rampa inerken vitesde inereseniz araç yakıt harcamaz ve doğal olarak hararet düşer. (yakıt yanmadığı için)

Yeni nesil araçların tamamında böyle. (ECU ya sahip tüm araçlarda) => Elektronik Control Unit => Halk arasında beyin olarak bilinir.

İyi forumlar...

Anlattığınızı ilk defa duyuyorum.Enson kullandığım araç corolla 2010 dizeldi.Ne onda ne öbür araçlarda hararet hemen hemen sabit kalırdı.Neyse.Servisle görüştüm termostat gelmiş.Arabayı servisten aldım.Termostat yenisi ile değiştirildi ve arızalıymış.Ustanın anlatımına göre açık kalıyormuş ve o yüzden hararet sıfıra iniyormuş.İnşallah düzelmiştir

Viteste iken gaza basmazsak evet aracın anlık yakıtı 0 görünüyor. ECU bu şekilde çalışıyor ise doğru. Ama hararetin bu kadar hızlı bir şekilde düşmesi ve gaza basılınca aynı hızda eski seviyesine gelmesi normal gelmedi bana. Motorda bir sıkıntıya neden olmaz mı bu? Servisin de bu sorunu hemen termostat arızasına bağlaması beni korkuttu açıkcası en kısa zamanda servise gideceğim.

arkadaşlar boş yere termostatlarınızı değiştirtmeyin. bu gayet normal bir durum.
    ayrıca dizel veya benzinli fark etmez.
    bu tamamen termostatın çalışma prensibiyle alakalı bir durum. aksine termostatınız arızalı (açık kalmış) olsa aracınız ilk çalışmada daha geç normal sıcaklığına ulaşır ve rampa aşağı inişlerde de daha uzun sürede düşmeye başlardı

• arkadaşlar sabah aracıma bir kamyonet arka sağ tampondan çarptı tamponda 20 cm eziklik ve 2 cm büyüklüçünde bi delik mevcut kaskodan expertiz beklyor ford servis te sigorta şirketinden neler talep edebilirim
  • Paylaşan arkadaşlar sayesinde bende baktım benim grand da 5 koltuk yazıyor ruhsatta şimdiye kadar hiç dikkat etmemiştim .
    polisle bi sıkıntı olmadı daha ama bu konuyla ilgili bi sıkıntı yaşayan oldumu ?
    ne yapsak değiştirsekmi ruhsatı başımız ağrırmı ??
  • 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.