Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (205. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.579
Cevap
83
Favori
1.028.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizel araçları 1500 devir in altında kullanmak doğru bir hareket değil diye biliyorum. Normal devirde bu silkeleme durumu olan varmı?
    Eğer normal devirde bir problem yoksa sanırım dert etmeye değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Dizel araçları 1500 devir in altında kullanmak doğru bir hareket değil diye biliyorum. Normal devirde bu silkeleme durumu olan varmı?
    Eğer normal devirde bir problem yoksa sanırım dert etmeye değmez.

1500 devir altında motora yüklenmek buna aracı kaldırmak ve bu devirlerdeyken ani gaza yüklenmek uzun vadede pompaya enjektörlere ve turboya ani basıç artışından dolayı zarar verir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e.ercu -- 25 Aralık 2011; 15:29:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafer006

quote:

Orijinalden alıntı: yallo26

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yallo26

quote:

Orijinalden alıntı: emrahtok

quote:

Ayrıca arkadaşlar. düşük devirlerde (1 ve ikinci viteslerde) gaz verirken titreme ve arabada gögüsleme veya sendeleme hisseden var mı. servise gittim herhangi bişey yok dediler............

aracınız dizel ise gayet normal bende aynı şeyden şikayet ettim forumda arkadaşlar yardımcı olmuşlardı sağolsunlar. düşük devirlerde (1000 devir civarı) silkeler hele soğukken daha çok yapar bunu. en az 1500 de kullanmanızı tavsiye ederim

bendede aynısı oluyo arkadasım ama devırlı kullanırsan ısınıncaya kadar yada cok sakın kullanırsan ısınınca sorun kalmıyor...:)

Daha öncedende dizel arabam vardı hiç böyle bir şey yaşamadım. İşin kötü tarafı servisteki arkadaşlar böyle bişey olduğuna inanmıyor.Arkadaşlar tekrar söylüyorum bana göre normal bir şey değil. Arkadaşında c max i var bizzat kendim test ettim onda böyle bir şey olmuyor. Fiyatı 60000tl üzerinde bir arabanın tabiri caizse böyle eşşek teper gibi tepmesi hiç normal degil.........

servisin inanmaması gayet normal çünkü servistekiler hiçbirşeyden anlamıyorlar!!!! birde 1500 devir civarında kullanırsanız bahsettiğiniz şey eğer benim başıma gelenele aynı ise sorun kalmıyor ama sizinkisi başka birşeyse bilemiyeceğim !!!

Cevabınız için teşekkürler arkadaşlar!
    Zaten sorun çok düşük devirlerde, problem sadece 1 veya 2. viteslerde yaklaşık 950-1100 devirleri arasında oluyor.Arabayı 1 ve ya 2 vitese takın ayağınızı gazdan çekin araba zaten kendi gidiyor. Yavaşca gazı artırın araba ilk başlarda hissedilebilir bir şekilde sendeleme yapıyor.Problem ise bu sendelemeyi her zaman yapmaması.Yani sürekli bu sendeleme olsa diyeceğim benim şöförlüğüm kötü veya bu arabanın özelliği bu.1200 devirden sonra araba süper herhanği problem yok.Cuma servise gittim yeni proğram attılar. Şikayet geçmedi sanki biraz daha arttı ama servis personeli yeni proğramın randımanlı olması aracı için 80 km kullanmam gerektiğini söyledi............Bakalım gözlemlerimi paylaşacağım olmazsa başka servise gideceğim..............

aynı sorun bende de oluyor.Önceki aracım punto multijet idi ama pek nadir tekleme yapardı. cmax ise her gün tekleme yaptı.Bu hafta servise götüreceğim.
  • arkadaşlar bizim araçların (ecoboost) yağ seviyeleri kaç litre? birde servis hangi yağı ve kaçlık (5-40 mı, 10-40 mı?) kullanıyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: levogrande

arkadaşlar bizim araçların (ecoboost) yağ seviyeleri kaç litre? birde servis hangi yağı ve kaçlık (5-40 mı, 10-40 mı?) kullanıyor acaba?

ford spesifiksyon numaraları :WSS-M2C913-C (dizel) ve WSS-M2C913-B (benzin) olan yağlar kullanılması gerekiyor zannedersem. yağ seviyesini bilmiyorum. Numaralara göre arama yaparak özelliklerini öğrenebilirsin. Ben biraz bakmıştım turbolu araçlar için sentetik olan daha uygun oluyor. Ama yağ şeçiminde kış ve yaz sıcaklık şartlarınında etkili olduğunu unutmamalıyız...
  • Arkadaslar selamlar, bu konu daha once de tartisildigini hatirliyorum forumda ama bulamadim. Uzun yokuslarda asagi inerken gaza basmazsak veya az basarsak hararet yavas yavas dusmeye basliyor bu dizel motorlarda normal mi yoksa bir sikintidan mi kaynaklaniyor olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motorlu taşıt vergilerine % 10.2 zam gelmiş
    2012 Oto vergilerini bu siteden öğrenebilirsiniz.
    http://www.bilgikutum.com/otovergi.htm
  • Servis sonrası sonucu paylaşmanızı bekliyorum. Saygılar.................
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasoo

Arkadaslar selamlar, bu konu daha once de tartisildigini hatirliyorum forumda ama bulamadim. Uzun yokuslarda asagi inerken gaza basmazsak veya az basarsak hararet yavas yavas dusmeye basliyor bu dizel motorlarda normal mi yoksa bir sikintidan mi kaynaklaniyor olabilir?

Bendede aynısı oluyordu hararet sıfıra düşüyor.15000 bakımda servise söyledim.Termostat sipariş ettiler.Gelince haber verecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpozge

quote:

Arkadaslar selamlar, bu konu daha once de tartisildigini hatirliyorum forumda ama bulamadim. Uzun yokuslarda asagi inerken gaza basmazsak veya az basarsak hararet yavas yavas dusmeye basliyor bu dizel motorlarda normal mi yoksa bir sikintidan mi kaynaklaniyor olabilir?

Bendede aynısı oluyordu hararet sıfıra düşüyor.15000 bakımda servise söyledim.Termostat sipariş ettiler.Gelince haber verecekler.

evet benim de başıma geldi, rampa inerken hararet sıfıra iniyordu. servis termostatı değiştirdi ama daha uzun bir rampada denemedim.
  • quote:

quote:

Rampa inerken vitesde inereseniz araç yakıt harcamaz ve doğal olarak hararet düşer. (yakıt yanmadığı için)

Yeni nesil araçların tamamında böyle. (ECU ya sahip tüm araçlarda) => Elektronik Control Unit => Halk arasında beyin olarak bilinir.

İyi forumlar...
  • Arkadaşlar

Benim aracım Grand C-Max ve ruhsatında 5 kişilik yazıyor.

Herkesin ruhsatında 5 kişilik mi yoksa 7 kişilik mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

quote:

Rampa inerken vitesde inereseniz araç yakıt harcamaz ve doğal olarak hararet düşer. (yakıt yanmadığı için)

Yeni nesil araçların tamamında böyle. (ECU ya sahip tüm araçlarda) => Elektronik Control Unit => Halk arasında beyin olarak bilinir.

İyi forumlar...

Anlattığınızı ilk defa duyuyorum.Enson kullandığım araç corolla 2010 dizeldi.Ne onda ne öbür araçlarda hararet hemen hemen sabit kalırdı.Neyse.Servisle görüştüm termostat gelmiş.Arabayı servisten aldım.Termostat yenisi ile değiştirildi ve arızalıymış.Ustanın anlatımına göre açık kalıyormuş ve o yüzden hararet sıfıra iniyormuş.İnşallah düzelmiştir
  • slm arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım 2012 buz beyazı ford c max...koltuk kılıfına nasıl ulaşbileciğimi hakkında yardımcı olablirmisinz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mancusun

Arkadaşlar

bende 7 kişilik yazıyor
    muhtemelen ruhsatı dolduran polis memurunun gözünden kaçmıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: e.ercu

quote:

Orijinalden alıntı: magmatic

quote:

Orijinalden alıntı: emrahtok

sanırım mail işe yarayacak. en azından aksesuar konusunda işe yarasa yeter. arkadaşlar iki dakikanızı almaz bir zahmet hazırlanan maili yollayın !!!!!

metni yollayacağınız link :
    http://www.ford.com.tr/Footer/iletisim-formu

metinde budur:

Bir C-Max sahibi olarak, önemli miktarlar vererek satın aldığımız araçlarımızla ilgili firmanızın satış ve satış sonrası politikası ve gerek araçlar üzerinde gerekse servis, yedek parça gibi konularda bazı şikâyetlerimi belirtmek isterim.
    Öncelikle, sahip olduğum araç sınıfının Türkiye’de ki ilk örneği olmadığı halde, arka kapı manuel çocuk kilit yuvalarının hatalı üretilmeye devam etmesi, kapılardan ve bagaj bölmesinden gelen seslerin giderilememiş olması, ön cam ile kaputun birleştiği noktalarda bir koruma parçasının bulunmaması sebebiyle o bölgede yaprak gibi cisimlerin birikmesi ve 5 kişilik araçlarda arka koltuk oturma düzeninin kullanıcıya göre ayarlanamaması, aile arabası olarak bilinen araçlarımızda torpidonun soğutucusuz olması, araç içinde priz bulunmaması ilk göze çarpan eksiler.
    Bundan başka; direksiyon turu bu boyutta bir araç için yetersiz, yol bilgisayarında bazı eksiklikler var(örneğin dpf devreye girdiğinde bilgisayar sürücüyü bilgilendirmiyor), bir türlü düzelmeyen yazılım sorunları nedeniyle aracımın bazı özelliklerini kullanamıyorum, ayrıca servis elemanlarınız da karşılaşılan sorunlarla ilgili yeterli açıklamalar yapmıyorlar.
    Ve tabi ki aksesuar sorunu. Orijinal navigasyon ve multimedya sistemi, kauçuk paspas gibi aksesuarların aracın üstünde gelmediği gibi servislerde de bulunmaması anlaşılır değil.
    Sonuç olarak bir tüketici olarak firmanızda istediğim, rahatsızlıklarıma gereken önemin verilmesi, satış sonrası çözülebilecek problemlerin (yazılım gibi) giderilmesi ve eksikliklerini belirttiğim aksesuarların temin edilmesidir.

bana telefondan ulaştılarda nooldu. mesajınızı aldık diyen bir bayan mesajımı aksesuar departmanına aktaracağını söyledi ve teşekkür edip kapattı. bakalım hayırlısı

toplu olarak ayni yaziyi gonderitsek etkileyici olacaktir organize oldugumuzu anlayacaklar

Ne kadar çok ses çıkarsa, etkileşimi de o kadar büyük olur. Şikayet etmekten bıkmayın, usanmayın!
  • Yeni araçlarınıza neden koltuk kılıfı alıyorsunuz ki?
    Sizden sonraki sahibine temiz bırakmak için mi?
    Kılıfsız kullanın.
    Daha sonra satarken kirliyse kılıflayın o zaman... Ona bile gerek yok aslında...
  • quote:

Orijinalden alıntı: PWhitney

Yeni araçlarınıza neden koltuk kılıfı alıyorsunuz ki?
    Kılıfsız kullanın.
    Daha sonra satarken kirliyse kılıflayın o zaman... Ona bile gerek yok aslında...

kesinlikle katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: PWhitney

Yeni araçlarınıza neden koltuk kılıfı alıyorsunuz ki?
    Kılıfsız kullanın.

yalnız 3 ve 5 yaşlarında 2 çocuğun varsa durum değişir.
    koltukları kirletmekte zevk alıyorlar.ayaklarıyla basmalar,süt , bal, cips vs herşeyi döküyorlar.ha birde ara sıra kusuyorlar.
    koltukları sileceğine veya oto kuaförüne götüreceğine koltuk kılıfını çıkar yıka.Bana daha mantıklı geliyor
    Nede olsa cmax aile arabası.
    Ama kendi kendime çocuklara kızmama kararı aldım.Çünkü hiç bir şey onlardan daha değerli değil.

bende koltuk kılıfı ve havuz kauçuk paspas almak istiyorum.
    ingiliz sitesinde paspas buldum 30 sterlin idi (90 tl) ama kargosu ne olur bilmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armo07 -- 28 Aralık 2011; 7:42:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

quote:

Orijinalden alıntı: Mancusun

Arkadaşlar

bende 7 kişilik yazıyor
    muhtemelen ruhsatı dolduran polis memurunun gözünden kaçmıştır

Benimkindede 7 kişilik yazıyor ancak ruhsat işlemleri ile aracılar uğraşırken 5 kişilik yazılmıştı hemen o gün değiştirdik. ruhsatı kontrol etmesek bizimkide 5 kişi yazıyor olacaktı.
  • 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.