Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (204. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.578
Cevap
83
Favori
1.028.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu kaskolar neden herkesin farklı farklı anlamış değilim
    benimkide anadolu sigorta 1015 tl full
  • quote:

Orijinalden alıntı: magnatec

quote:

Orijinalden alıntı: Mancusun

quote:

Orijinalden alıntı: drkocyigit_68

quote:

Orijinalden alıntı: Dr_halit

quote:

Orijinalden alıntı: drkocyigit_68

quote:

Orijinalden alıntı: Mancusun

Arkadaşlar
    Sıfır Grand C-max x paketli

indrimsiz olarak kasko fiyatı alan varsa paylaşırsanız sevinirim

Forddan aradılar en düşük 2300 güneş sigorta dediler. Ban çok fazla geldi.
    Gerekirse yaptırmam. Ne bu soygun

Hasarsızlık indirimli fiyat alanlar hasarsızlık oranlarını da yazabilirse en azından kıyas yaparken fikir verir

teşekkürler

bütün özelliklerimiz aynı...1100tl ye groupamaya 11 taksitle yaptırdım.

arkadaş bende anlamadım bu işi benimde güneş sigorta 2350 tl tuttu
    grand c-max tit x + oto park

kasko firmaları markalara göre dahi değişik fiyatlar verebiliyor...
    ben groupama'dan yaptırdım.araç bedeli olarak 67250 gibi bi fiyat çıktı.
    pazarlıkla bu fiyatı alabildim.
    kasko detaylarını iyice inceletmenizi,terör,deprem vs...ekletmenizi...full olması için uğraşmanızı öneririm.
    kolaylıklar,kazasız sürüşler dilerim...

valla Fordun kendi, kasko fiyatı daha fazla çıktı. axa dan 1.740 a kadar düştü

Hasarsızlık indirimi hiç olmadan
    Ben anadolu sigortadan full kasko için en son 1.652 fiyat aldım.

En son yıllardır sigortalarımızı yapan acenta tanıdık olunca onu kırmamak adına ve işlemlerimin daha kolay ve güvenilir olarak halledileceği düşüncesi ile anadolu sigorta full denilen poliçeyi 1.700'e yaptırdım

Dileyen olursa 1.652 TL lık fiyat aldığım acenta bilgilerini pm den paylaşabilirim

TDCI Titanium X Paket + otomatik park full kasko anadolu sigorta 1200 tl 12 taksit

bu fıyatı nasıl aldınız anlamadım ya? benımde kaskocum arkadasım ve son fıyat full kasko 1700 12 taksıt acaba sızde hasarsızlık ındırımı falanmı var yada tsk ındırımı falanmı? benımkını hıcbır ındırımden faydalandıramadık calıstıgımız kurumdan dolayı...:(

• quote:

Orijinalden alıntı: yılmazpen

orjinal kauçuk paspas bulan varmı forda defalarca gittim sordum ama yok dediler. BULAN VARSA BİLGİ VERİRSE COK SEVİNİCEM

bursa şentürkler isterseniz siparişle getiririz fıyatı 170 tl dedi ama hem pahalı geldi hemde nasıl bişey görmeden almıyım diye erteledim
  • şikayet mailinin üzerine otosandan gelen mail:

Sayın Emrah Tok, Değerli Müşterimiz, Aşağıdaki mesajınızı aldık ancak belirtmiş olduğunuz telefon numarasından size maalesef ulaşamadık. Size yardımcı olabilmemiz için, ulaşılabilir bir telefon numaranızı bize e-posta ile iletir ya da 444 3673 Ford Direkt Hattı?nı arayarak bilgi, talep veya şikayetinizi paylaşırsanız Çağrı Merkezi?miz ilgili birimlerle irtibata geçip gerekli koordinasyonu sağlayacaktır. Saygılarımızla, Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.

sanırım mail işe yarayacak. en azından aksesuar konusunda işe yarasa yeter. arkadaşlar iki dakikanızı almaz bir zahmet hazırlanan maili yollayın !!!!!

metni yollayacağınız link :
    http://www.ford.com.tr/Footer/iletisim-formu

metinde budur:

Bir C-Max sahibi olarak, önemli miktarlar vererek satın aldığımız araçlarımızla ilgili firmanızın satış ve satış sonrası politikası ve gerek araçlar üzerinde gerekse servis, yedek parça gibi konularda bazı şikâyetlerimi belirtmek isterim.
    Öncelikle, sahip olduğum araç sınıfının Türkiye’de ki ilk örneği olmadığı halde, arka kapı manuel çocuk kilit yuvalarının hatalı üretilmeye devam etmesi, kapılardan ve bagaj bölmesinden gelen seslerin giderilememiş olması, ön cam ile kaputun birleştiği noktalarda bir koruma parçasının bulunmaması sebebiyle o bölgede yaprak gibi cisimlerin birikmesi ve 5 kişilik araçlarda arka koltuk oturma düzeninin kullanıcıya göre ayarlanamaması, aile arabası olarak bilinen araçlarımızda torpidonun soğutucusuz olması, araç içinde priz bulunmaması ilk göze çarpan eksiler.
    Bundan başka; direksiyon turu bu boyutta bir araç için yetersiz, yol bilgisayarında bazı eksiklikler var(örneğin dpf devreye girdiğinde bilgisayar sürücüyü bilgilendirmiyor), bir türlü düzelmeyen yazılım sorunları nedeniyle aracımın bazı özelliklerini kullanamıyorum, ayrıca servis elemanlarınız da karşılaşılan sorunlarla ilgili yeterli açıklamalar yapmıyorlar.
    Ve tabi ki aksesuar sorunu. Orijinal navigasyon ve multimedya sistemi, kauçuk paspas gibi aksesuarların aracın üstünde gelmediği gibi servislerde de bulunmaması anlaşılır değil.
    Sonuç olarak bir tüketici olarak firmanızda istediğim, rahatsızlıklarıma gereken önemin verilmesi, satış sonrası çözülebilecek problemlerin (yazılım gibi) giderilmesi ve eksikliklerini belirttiğim aksesuarların temin edilmesidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahtok -- 22 Aralık 2011; 19:38:07 >
    merhabalar.
    Sizin şikayet ettiğiniz gibi bende şikayet ettim hatta Amerika daki ford müşteri hizmetlerine yazı yazdım .bu konu ile ilğili üzüntülü olduklarını kendi sorumluluk bölğelerinin sadece Amerika olduğunu kendi ülkemin temsilcilği ile görüşmem gerektiğini söylediler. Bende Ford.com.tr iletişim ile yazıştım beni arayan bayan bu şikayetlerimizin dikkate alınacağını bir sonraki üretimde uygulanabileceğini söyledi. ben de niçin bizim satın aldığımız araçlara uygulamıyorsunuz diye sorduğum da şirket politikası diye cevap verdi.Bu gibi politikayı bütün şirketler uyguluyor. yani kendi insanımıza değer vermediğimizin açık bir göstergesi...........

• Ayrıca arkadaşlar. düşük devirlerde (1 ve ikinci viteslerde) gaz verirken titreme ve arabada gögüsleme veya sendeleme hisseden var mı. servise gittim herhangi bişey yok dediler............
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafer006

Ayrıca arkadaşlar. düşük devirlerde (1 ve ikinci viteslerde) gaz verirken titreme ve arabada gögüsleme veya sendeleme hisseden var mı. servise gittim herhangi bişey yok dediler............

aracınız dizel ise gayet normal bende aynı şeyden şikayet ettim forumda arkadaşlar yardımcı olmuşlardı sağolsunlar. düşük devirlerde (1000 devir civarı) silkeler hele soğukken daha çok yapar bunu. en az 1500 de kullanmanızı tavsiye ederim
  • ben grand-c-max için 3 parça Çekmeköy otosandan orjinal getrterek aldım ürün çok iyi fakat fiyatını hatırlamıyorum ama yüksekti.Çekmeköy otosanla görüşürseniz sanırım kredi kartına da 3 taksit yapmışlardı
  • merhaba , kısmetse pazartesi itibarı ile bende bir c-max kullanıcısı olacağım, şimdiden hepinize merhaba diyorum.
  • Emrah bey cevabınız için teşekkür ederim.
    Bu sorun için hiç servise gittiniz mi veya herhangi bir çözüm bulabildiniz mi?
    Biliyorsunuz şehiriçi trafikte araçlar çok yavaş ilerlediği için mecburen 1500 devrin altına düşüyoruz. Ara sıra bu sendeleme olayı olunca hem trafik yoğunluğu üstüne bu sendeleme olayı insanı arabadan soğutuyor. Bir de benim gözlemim araba çok yeni ve Bizim ford servislerindeki personel bilgisinin yetersiz olduğu alenen göze çarpıyor.Yani servis alt yapısı çok zayıf. Personel arabayı serviste yeni görüyor .Tek söyledikleri arıza kodu veriyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahtok

quote:

Ayrıca arkadaşlar. düşük devirlerde (1 ve ikinci viteslerde) gaz verirken titreme ve arabada gögüsleme veya sendeleme hisseden var mı. servise gittim herhangi bişey yok dediler............

aracınız dizel ise gayet normal bende aynı şeyden şikayet ettim forumda arkadaşlar yardımcı olmuşlardı sağolsunlar. düşük devirlerde (1000 devir civarı) silkeler hele soğukken daha çok yapar bunu. en az 1500 de kullanmanızı tavsiye ederim

bendede aynısı oluyo arkadasım ama devırlı kullanırsan ısınıncaya kadar yada cok sakın kullanırsan ısınınca sorun kalmıyor...:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yallo26

quote:

quote:

bendede aynısı oluyo arkadasım ama devırlı kullanırsan ısınıncaya kadar yada cok sakın kullanırsan ısınınca sorun kalmıyor...:)

Daha öncedende dizel arabam vardı hiç böyle bir şey yaşamadım. İşin kötü tarafı servisteki arkadaşlar böyle bişey olduğuna inanmıyor.Arkadaşlar tekrar söylüyorum bana göre normal bir şey değil. Arkadaşında c max i var bizzat kendim test ettim onda böyle bir şey olmuyor. Fiyatı 60000tl üzerinde bir arabanın tabiri caizse böyle eşşek teper gibi tepmesi hiç normal degil.........

• quote:

quote:

quote:

quote:

Daha öncedende dizel arabam vardı hiç böyle bir şey yaşamadım. İşin kötü tarafı servisteki arkadaşlar böyle bişey olduğuna inanmıyor.Arkadaşlar tekrar söylüyorum bana göre normal bir şey değil. Arkadaşında c max i var bizzat kendim test ettim onda böyle bir şey olmuyor. Fiyatı 60000tl üzerinde bir arabanın tabiri caizse böyle eşşek teper gibi tepmesi hiç normal degil.........

servisin inanmaması gayet normal çünkü servistekiler hiçbirşeyden anlamıyorlar!!!! birde 1500 devir civarında kullanırsanız bahsettiğiniz şey eğer benim başıma gelenele aynı ise sorun kalmıyor ama sizinkisi başka birşeyse bilemiyeceğim !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: rey de la noches

merhaba , kısmetse pazartesi itibarı ile bende bir c-max kullanıcısı olacağım, şimdiden hepinize merhaba diyorum.

Hayırlı olsun,kazasız-belasız sürüşler dilerim...
  • düşük devirde kasılma olayı bendede var ve hala daha alışamadım,araba her seferinde tekleyerek kalktıgında bana sen acemileştin demeye başladılar :)))
    oysaki dizel motora hiç yabancı değilim 2000 yılından itibaren geçen aya gelene kadar mercedes vito kullandım
    2000 - 2006 arası eski kasa mercedes vito 110 cdi motor 5 ileri manuel vites
    2006 - 2011 arası yeni kasa mercedes vito 115 cdi triptronic vites
    her iki aracıda sıfır km aldım 10 yıldır hiç sorun yaşamadım motor sogukkende kasılma tekleme vs gibi olay olmadı hiç.
  • selamlar arkadaşlar..kışlık lastik kullanan war mı acaba aranızda?olanlar ebatları ve markayı yazabilirler mi rica etsem? 215 50 17' bulamıyorum hiçbiryerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: kusbeyin

arkadaslar herkese kazasiz belasiz surusler dilerim ? sunu unutmayalim Turkiye gibi Arap Ulkeleri veya rus cumhuriyetleri gibi ulkelere tam dolu arabalar maalesef gonderilmiyor mesela x paket bir arabada ne alarm var nede navigasyon bunlarin cogu ingiltere almanya hollanda gibi ulkelere giden araclar full dolu gidiyor ve uc bes kurus extra odemeyle sahip olabiliyorsunuz ? benim soylemek istedigim ER denilen katki maddesi (Energyrelease) bu maddeyi hem benzinli hem dizel araclar kullanabilir surtunmeyi azaltir metal conditioner olarak gecer ben daha once bravomda kullandim yag sifira inmisti emin olun motoru yanmaktan kurtardi herkese tavsiyemdir bu sivi kendini metale yapistirir ve surtunmeyi azaltir kullanmanizda fayda var diye dusunuyorum ayrica dizellerde sonax'in dizel katkilarini kullanmanizi her 3 depo da bir atmanizi tavsiye ederim enjektorleri temiz tutar faydasini gorurusunuz , saygilar

bu tur katkilar dusuk km lerde kullanmak iyi olmaz surtunmeyi azaltacagi icin rodajida etkileyecektir tavsiyem dusuk km lerde kullanmayin

• quote:

Orijinalden alıntı: alisami1905

selamlar arkadaşlar..kışlık lastik kullanan war mı acaba aranızda?olanlar ebatları ve markayı yazabilirler mi rica etsem? 215 50 17' bulamıyorum hiçbiryerde

215_50_16 jant lastik olsaniz ayniya yakin fiyat gelir ve lastik degistirmekle ugrasmazsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

düşük devirde kasılma olayı bendede var ve hala daha alışamadım,araba her seferinde tekleyerek kalktıgında bana sen acemileştin demeye başladılar :)))
    oysaki dizel motora hiç yabancı değilim 2000 yılından itibaren geçen aya gelene kadar mercedes vito kullandım
    her iki aracıda sıfır km aldım 10 yıldır hiç sorun yaşamadım motor sogukkende kasılma tekleme vs gibi olay olmadı hiç.

bende yillardir dizel arac kullaniyorum bende ozellijle ilk baslarda cok sıkınti yasadim ben bunu sanzimana bagliyorum 1. vites cok hafif yani nerdeyse araci kaldirmaya yariyor eger harekete basladigi anda gazdan ayak cekilirse arac aniden yıgiliyor uzun surdu ama alistim artik cok nadir basima geiiyor sanziman ilk bizim araclarda kullanilan bir sanziman diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e.ercu -- 25 Aralık 2011; 3:42:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: e.ercu

quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

düşük devirde kasılma olayı bendede var ve hala daha alışamadım,araba her seferinde tekleyerek kalktıgında bana sen acemileştin demeye başladılar :)))

bende yillardir dizel arac kullaniyorum bende ozellijle ilk baslarda cok sıkınti yasadim ben bunu sanzimana bagliyorum 1. vites cok hafif yani nerdeyse araci kaldirmaya yariyor eger harekete basladigi anda gazdan ayak cekilirse arac aniden yıgiliyor uzun surdu ama alistim artik cok nadir basima geiiyor sanziman ilk bizim araclarda kullanilan bir sanziman diye biliyorum

Teşhisiniz çok doğru, 1.viteste ayağınızı gazdan çekince yığılma oluyor. Bunun sebebi de araç ağır ve dizel bir araç. onun için 1.vites devrini düşük tutmuşlar bu da kalkışta güç sağlıyor. 1. vites devri düşük olunca da motor freni (kompresör) daha çok hissediliyor. kalkıştan sonra hemen 2. vitese geçmek gerekiyor bence... saygılar

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

servisin inanmaması gayet normal çünkü servistekiler hiçbirşeyden anlamıyorlar!!!! birde 1500 devir civarında kullanırsanız bahsettiğiniz şey eğer benim başıma gelenele aynı ise sorun kalmıyor ama sizinkisi başka birşeyse bilemiyeceğim !!!

Cevabınız için teşekkürler arkadaşlar!
    Zaten sorun çok düşük devirlerde, problem sadece 1 veya 2. viteslerde yaklaşık 950-1100 devirleri arasında oluyor.Arabayı 1 ve ya 2 vitese takın ayağınızı gazdan çekin araba zaten kendi gidiyor. Yavaşca gazı artırın araba ilk başlarda hissedilebilir bir şekilde sendeleme yapıyor.Problem ise bu sendelemeyi her zaman yapmaması.Yani sürekli bu sendeleme olsa diyeceğim benim şöförlüğüm kötü veya bu arabanın özelliği bu.1200 devirden sonra araba süper herhanği problem yok.Cuma servise gittim yeni proğram attılar. Şikayet geçmedi sanki biraz daha arttı ama servis personeli yeni proğramın randımanlı olması aracı için 80 km kullanmam gerektiğini söyledi............Bakalım gözlemlerimi paylaşacağım olmazsa başka servise gideceğim..............

• 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.