Şimdi Ara

Yeni Boyanan Parçadaki Ton Farkı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
16.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba , geçen hafta arabamın kapısı ve çamurluğu serviste boyandı .Servis arabayı teslim ederken 15 gün sonra pasta cilaya gelmemi söyledi . Ancak araca belli açılardan dikkatli bakıldığında boyanan parçaların renginin diğer parçalardan daha açık olduğu fark edilebiliyor . Bu arada araç beyaz renkli . Servise bu durumu söylediğimde pasta cilaya getirdiğinizde bize bunu hatırlatın , rengini ona göre ayarlayalım dediler. Benim merak ettiğim konu şu pasta cila ile boyanan parçanın rengi ile oynanabilir mi , bazı yerlerde pasta cila ile boyanın parlatılabildiğini okudum ama benim ihtiyacım olan şey boyanın koyulaştırılması ve matlaştırılması .Pasta cila ile bu mümkün müdür acaba yoksa yeniden mi boyanması gerekir? Bu arada aracı teslim alalı 5 gün oluyor ama renkte herhangi bir değişim yok .

• pasta cila ile boyanan parça boya ölçer ile bile bilinemeyecek seviyeye getirilebiliyor varın siz düşünün gerisini.
  • Yani pasta cila ile boyanın rengi ile oynayıp koyulaştırmak mümkün diyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mercury_59

Yani pasta cila ile boyanın rengi ile oynayıp koyulaştırmak mümkün diyorsunuz ?
    bence kalıcı olarak bi çözüm olmaz bilen arkadaşlar daha net cevaplar
  • peki yeni yapılan boyanın vernikten dolayı daha açık renkli görünmesi gibi bir durum olabilir mi yani zamanla vernik etkisini kaybedince boyada koyulaşma matlaşma gibi bir durum olur mu yoksa yeni boyanan parçanın rengi boyandığında nasılsa sürekli öyle mü kalır .Rengin oturması diye bir şey var mıdır ?
  • quote:

peki yeni yapılan boyanın vernikten dolayı daha açık renkli görünmesi gibi bir durum olabilir mi yani zamanla vernik etkisini kaybedince boyada koyulaşma matlaşma gibi bir durum olur mu yoksa yeni boyanan parçanın rengi boyandığında nasılsa sürekli öyle mü kalır .Rengin oturması diye bir şey var mıdır ?
    Birebir aynı renk tutmaz. Benim aracım 9 yılını doldurdu onun üzerindeki boya ile benim yeni boyanan ön tampon aynı renk olmaz zaten. Güneş göre göre birbirine yakınlaşır. Tabiki işçilik çok önemli düzgün bir işçilik varsa farkı anlamak için çok uğraşmanız gerekir. Eğer aracınız yeni ise bu renk farkı da olmaması gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Birebir aynı renk tutmaz. Benim aracım 9 yılını doldurdu onun üzerindeki boya ile benim yeni boyanan ön tampon aynı renk olmaz zaten. Güneş göre göre birbirine yakınlaşır. Tabiki işçilik çok önemli düzgün bir işçilik varsa farkı anlamak için çok uğraşmanız gerekir. Eğer aracınız yeni ise bu renk farkı da olmaması gerekir.

Alıntıları Göster
    aracım yeni . peki şimdi bunun tek çaresi tekrar boyamak mı ? pasta cila ile renk ile oynama gibi bir durum söz konusu değil mi yani ?

• quote:

aracım yeni . peki şimdi bunun tek çaresi tekrar boyamak mı ? pasta cila ile renk ile oynama gibi bir durum söz konusu değil mi yani ?

Alıntıları Göster
    Benim araç 7 yaşında 7 farklı yerinde rahat boya var... Ama hiçbiri farklı renk değil hepside aynı... Araca pasta cilada yapmıyorlar...

Nedeni benim boyacım iyi... Renk tutturuyor... Sırf o yüzden aracımı yetkili serviste değiş özel serviste yaptırıyorum...

Boyanın rengini açan kimyasallar vardır.. Boyacı parçayı boyamadan önce renk ayarlar sonra boyar... Sizin aracı boyarken direk aracın boya koduna göre boyacıdan boya almışlar... Pasta cila ile pek bişey değişmez...

Pasta ciladan sonra araç 1 kere kirlensin gene baktıgınızda renk farkı ortaya çıkacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Benim araç 7 yaşında 7 farklı yerinde rahat boya var... Ama hiçbiri farklı renk değil hepside aynı... Araca pasta cilada yapmıyorlar...

Nedeni benim boyacım iyi... Renk tutturuyor... Sırf o yüzden aracımı yetkili serviste değiş özel serviste yaptırıyorum...

Boyanın rengini açan kimyasallar vardır.. Boyacı parçayı boyamadan önce renk ayarlar sonra boyar... Sizin aracı boyarken direk aracın boya koduna göre boyacıdan boya almışlar... Pasta cila ile pek bişey değişmez...

Pasta ciladan sonra araç 1 kere kirlensin gene baktıgınızda renk farkı ortaya çıkacak...

Alıntıları Göster
    Bana boyanın rengini açan değil kapatan koyulaştıran kimyasallar lazım )) , boyanın rengi koyulaşmaz mı yani ?

• quote:

Pasta cila ile renk tonu değişmez ama şu olur. Boyasız bölgeler yeni boyanan bölgelere göre nispeten daha mat olacağından pasta cila sonrası daha parlak olacaktır. Yeni boyanan parça ile aradaki ton farkı az da olsa giderilmiş olacaktır. Ama bunun dışında işçilikten veya boyadan kaynaklı bir durum varsa bilemeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osamanos

quote:

Pasta cila ile renk tonu değişmez ama şu olur. Boyasız bölgeler yeni boyanan bölgelere göre nispeten daha mat olacağından pasta cila sonrası daha parlak olacaktır. Yeni boyanan parça ile aradaki ton farkı az da olsa giderilmiş olacaktır. Ama bunun dışında işçilikten veya boyadan kaynaklı bir durum varsa bilemeyiz.

Alıntıları Göster
    peki yeni boyanan parçanın( araç beyaz bu arada ) güneş , yağmur , çamur vs gibi fiziksel etkenler sonucu rengi koyulaşıp matlaşır mı zamanla?

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    peki güneş , yağmur , soguk, çamur gibi etkenler sonucu boya zamanla koyulaşıp matlaşır mı ?

• quote:

peki güneş , yağmur , soguk, çamur gibi etkenler sonucu boya zamanla koyulaşıp matlaşır mı ?

Tabi zamanla boyada matlaşma olur. Yeni Araç gibi olmaz. Ama beyazda daha geç olur.
  • Pasta cila ile renk tutacağını sanmam sadece eski boyanan parça daha iyi parlayacağı için geçici olarak daha az sırıtır.
    Benim aracın da kapısı boyandı yetkili serviste 2005 model aradaki farkı görebilirsiniz

• quote:

quote:

Tabi zamanla boyada matlaşma olur. Yeni Araç gibi olmaz. Ama beyazda daha geç olur.

Alıntıları Göster
    boyanan parçaların zamanla matlaşarak boyanmayan parçalarla aynı renk tonuna gelmesi mümkün mü yani
  • quote:

boyanan parçaların zamanla matlaşarak boyanmayan parçalarla aynı renk tonuna gelmesi mümkün mü yani

Alıntıları Göster
    yani şimdi benim aracımda gölgede belli açılardan uzaktan bakıldığında boyanan parçaların rengi diger parçalardan daha açık oldugu belli oluyor , pasta cila sadece renk açmaya yarayan bir işlem mi yoksa rengi koyulaştıracak şekilde pasta cila da yapılabilir mi bunu merak ediyorum
  • quote:

yani şimdi benim aracımda gölgede belli açılardan uzaktan bakıldığında boyanan parçaların rengi diger parçalardan daha açık oldugu belli oluyor , pasta cila sadece renk açmaya yarayan bir işlem mi yoksa rengi koyulaştıracak şekilde pasta cila da yapılabilir mi bunu merak ediyorum

Alıntıları Göster
    pasta cila boyanan yeri rengini açmaz veya tam tersi yapmaz malesef ton farkı varsa tek çaresi tekrar boyanması zamanlada düzelmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: upliftingsky

pasta cila boyanan yeri rengini açmaz veya tam tersi yapmaz malesef ton farkı varsa tek çaresi tekrar boyanması zamanlada düzelmez.

Alıntıları Göster
    anladım . 10 gün sonra falan servise gidicem zaten artık diretirim bir daha boyayın diye , umarım kavga gürültü çıkmadan hallederiz )))
  • sonuç ne oldu en önemli yerinde reklam 'a girmiş konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Pasta cila ile renk tutacağını sanmam sadece eski boyanan parça daha iyi parlayacağı için geçici olarak daha az sırıtır.
    Benim aracın da kapısı boyandı yetkili serviste 2005 model aradaki farkı görebilirsiniz

Bu boyayı yapan ustayı o boyayla boyamak lazım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.