Şimdi Ara

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ (267. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.055
Cevap
98
Favori
460.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yol bilgisayari 10.5 gosteriyor. Yaklasik bi 15bin km icin. Ama arac 2016 tam otomatik sanzimanli versiyon.
  • Geçen hafta aracımı yetkili servise götürdüm. 3 yıllık bakım paketi dahilinde 4. bakım yapıldı. Yağ, yağ filtresi, polen filtresi ve bujiler paket kapsamında değiştirildi. “Hava filtresinin değişimini anahtar göstermiyor ama ülkemiz şartlarında bu süre zarfında değişmesini öneriyorum” dedi. 400tl fiyat verdi hava filtresine. Ayrıca arka fren balatalarının da değişimine 1000km var uyarısı veriyordu. Onun için 1500tl fiyat çıkardılar. Üstelik fiyatlar %15 indirimliymiş. Sadece bakım paketi dahilindeki işlemleri yaptırdım ve çıktım.

Cumartesi günü sanayide ustama gittim. Balata, fren uyarı fişi diye geçen parça ve hava filtresini parçacıdan aldım.

İşçilik dahil toplam 420tlye işimi hallettim.

Hava filtresi olarak Bosch aldım. Balata olarak da Blueprint markasını önerdi parçacı. İngiliz malı bir ürün. Herhangi bir tornalama vs işlemi yapılmadan direkt takıldı. Şuan için Ses, titreşim gibi bir anormallik yok.

Garantim bittiği için bundan sonra bakımlarımı yetkili servis dışında yaptıracağım.

İyi günler herkese...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdknt -- 27 Kasım 2018; 11:34:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: copural

Yol bilgisayari 10.5 gosteriyor. Yaklasik bi 15bin km icin. Ama arac 2016 tam otomatik sanzimanli versiyon.
    Hocam sizin yakıt değerleri İstanbul için mi? Bu aracın 7 ileri çift kavrama olanını geçen hafta 200km kadar kullandım. İstanbul şehiriçi karma kullanımda 8.5 civarı tüketti ama ecoproda kullandım yüksek süratlerde çıktım temde yol boşken ama gazı köklemeden sakin kullandım sürekli.

Sizdeki şanzımana sahip ikinci elde birkaç temz araç var, çift kavrama olanı cidden az yakıyor ben tatmin oldum ancak tam otomatikte hemen hemen aynı yakar gibime geliyor ve bu yüzden güvenli liman olan tam otomatikler daha çok ilgimi çekiyor.

Bu arada X1 gerçekten sürüşü keyifli bir araç. Çift kavramada sport modda vites geçişleri arası gerçekten çok keyifli.

• c@sper kullanıcısına yanıt
    Benim araç 32000 km civarında. Ortalama 9.3 gosteriyor. Yanlışım olmasın ama yaklaşık 25000 km.den sonra ortalamam 1 litreye yakın düşüş gosterdi. Şehir dışı 6.7 ila 7 litre cıvari yakardı, daha sonra 6-6.2 litre civarina düştü. Kullanim şeklim degismedi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teksaz16 T kullanıcısına yanıt
    Samsun ama Istanbul gibi seyrediyor trafik. Zf bencede guvenli liman ama tercih meselesi tabiki. Bizdeki arac Xline. Eger almayi dusunuyorsaniz metalik mavi ve Xline kombinasyonundan alin gercekten digerlerinden guzel duruyor. Ayrica Bazi Xline lar tamamen deri koltuk bizdeki yari deri buda konfor olarak artisi. Bunlara dikkat edin pisman olmazsiniz.
  • copural C kullanıcısına yanıt
    Araç önden çekişli olduğu için ZF kullanılmıyor. X1’de düşük hacimlerde tam otomatik şanzımanlar Aisin marka. ZF yıllardır çok büyük memnuniyet sağladı ama X1’in düşük hacimli motorlarında yok ne yazık ki.
    2.0lt olan motorlarda 8 ileri ZF var ama arkadan itişli modellerdekinden farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdknt -- 28 Kasım 2018; 12:9:5 >
  • erdknt E kullanıcısına yanıt
    Evet abi haklisin benim aklimdan cikmis ZF mevcut degil. Diger arkadasa bilgi olsun diye birsey daha yazayim. Bugun tesadufen 2017 modele bindim ( kullanmadim ). Gercekten vites gecislerinde fark varmis , ayrica bu aracta Xline di yalniz anahtarsiz giris ve ayakla bagaji acma mevzuu su yokmus ve sadece limitor vardi ( bizimkinde oldugu icin standart olarak dusunmustum ) ek olarak da koltuklari full bej deriydi bence yari kumas deri koltuk varsa onu degerlendirin
  • copural C kullanıcısına yanıt
    Bende 2016 model var. Aracı ikinci el almıştım. Özel konfigürasyonlu bir model, Borusan’ın standart paketlerinden değil benimki.

Araçta fabrika çıkışlı geniş multimedia ekran, head-up display, geliştirilmiş gösterge paneli, harman kardon, anahtarsız giriş ve m direksiyon var ama koltuklar kumaş döşeme ve manuel.

Yakıt tükemi konusunda memnun olduğumu söyleyemem. 8,5lt altını göremiyorum. Ben aracın ataklığından da memnun değilim. Eski aracım 1.16i’ye göre beni mutlu etmiyor.

• 2015 model E84 X1 1.6 benzinliye hız sabitleme taktıran var mı ?
    Nedir bu işin yolu yordamı ?
  • Arkadaşlar 2017 model ikinci el 18i xline buldum şehir içi tüketime 6 dediler sizce doğru mu bu değer istanbul için?

Hahahaaa derim sadece. Ankarada trafik çok yoğun değil istanbula göre ona rağmen 8,5 ortalamam var. Sehir içi o değer istanbulda mümkün değil bence

• iyi günler,

sattıgım X1 aracımdan geriye kalan telefon tutucu platformlar var brodit marka ; orjinal kesme biçme gerekmeden e84 kasa X1 ön göğüs paneline takılabiliyor. Düşünenler direk mesaj atabilirler.

Cep telefonu ve tabletler için:

https://www.brodit.com/product.html?id=854424&pn=prod&brand=BMW&model=X1+E84&year=2015

https://www.brodit.com/product.html?id=804425&pn=prod&brand=BMW&model=X1+E84&year=2015

• quote:

Orijinalden alıntı: aarmaganozturk

2015 model E84 X1 1.6 benzinliye hız sabitleme taktıran var mı ?
    Nedir bu işin yolu yordamı ?
    Arabanızın altyapısı E90 ile aynıdır. Dolayısı ile parça bulmak ve taktırmak çok zor olmayacaktır. E90 konusunda eskilere doğru bakarsanız bilgiler vardır mutlaka.
    Siz almaya niyetlendiginiz aracin ideal kosullar altinda test edilmis, uretici tarafindan saglanan yakit tuketim verilerine baktiniz mi?

Sizce herhangi bir kullanicinin Turkiye yol ve kosullarinda bu degerlerden daha dusuk veriler elde etmesi mumkun mu?

• Sıfır bmw x1 için fiyat alan oldu mu? Hangi donanımları yeni x1 alacaklar için önerirsiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serbestkursum

Sıfır bmw x1 için fiyat alan oldu mu? Hangi donanımları yeni x1 alacaklar için önerirsiniz?
    Gecen hafta fiyat aldim. Sportline dizel otm. Ivir zivir standart Turkiye paketlerinin yaninda isitmali ve hafizali koltuk pakedi eklenmisti. 312 bin Tl. Eger elektrikli koltuk istemezseniz 299bin Tl. 120bin Tl kredi sifir faizli kullanilabiliyor. Ister 12'ye bolebilirsiniz isterseniz 6 ay sonra hepsini tek seferde odeyebilirsiniz. Bu ay %15 indirim yapiyorlar liste fiyatindan.
    Benzinli dizel farkida 10bin Tl civarindaydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 19 Aralık 2018; 13:51:28 >
  • 2 hafta önce sağ arka farımın bagaj kapağı üzerinde kalan kısmının yanmadığını farkettim. LED olduğu için kendi başıma müdahale etmem söz konusu değildi. Aracımın garantisi bitmiş durumda ancak 3 yıllık bakım paketi sürüyordu. Servisi arayıp durumu anlattım. Gelin bir kontrol edelim, iyi niyet kapsamında işlem yapılması için başvuru yapalım dediler. Geçen hafta kontrol edilmesi için servise gittim. Başvurudan 2 gün sonra olumlu cevap geldi. Dün ücretsiz olarak değişim yapıldı.

Bilgi olması için buraya yazayım dedim. İşlemler Borusan Oto Esenboğa’da yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdknt -- 19 Aralık 2018; 14:11:45 >
  • Sierre34 kullanıcısına yanıt
    1,5 senedir X1 kullanıyorum ama bu paraya alınır mı emin değilim. 300bin bandında 1 yaşında 5 serisi alınabilir. Çok farklı segmentler ve kullanım tarzı var ancak insan cevinden çıkacak paraya bakıyor önce.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

1,5 senedir X1 kullanıyorum ama bu paraya alınır mı emin değilim. 300bin bandında 1 yaşında 5 serisi alınabilir. Çok farklı segmentler ve kullanım tarzı var ancak insan cevinden çıkacak paraya bakıyor önce.
    Kredi kampanyasi cazip oldugu icin neden olmasin dedim. Bende de 2017 active tourer var. Uzerine 150bin Tl ekleyerek almaya niyetlendim. Sonra memleketin gidisati belli olmayinca gereksiz bir harcama olacagini dusunerek vazgectim. Baska zaman insallah.

• erdknt E kullanıcısına yanıt
    Bakım paketi bu tür arızaları kapsamıyor, değil mi?
  • 
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.