Şimdi Ara

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ (252. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.055
Cevap
98
Favori
460.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selam. 2013 model X1 almayi planliyoruz annem ve babam icin. Kullananlar veya zamaninda bu modeli kullanmis olanlar memnunlar midir? Eksileri artilari hakkinda neler söylersiniz? Ben 2011 3.16i kullanicisiyim bu arada, gayet de memnunum. Konfor olarak farklari var midir? Bilenler aydinlatabilirse sevinirim :)
  • konukilit kullanıcısına yanıt
    X1 E84 kasa 2013 Nisan'ında 1.6 benzinli motor seçeneğiyle girmişti piyasaya. Öncesindeki araçlar 2.0 dizel motorlu xdrive araçlardı. Sizin tercihinizi bilmeden yazmış olayım. Benzinli araçlar İstanbul şehir içi ortalama 9-10.5 L civarında yakıyor. E84 arkadan itişlidir, ağır bir direksiyonu vardır, anne ve babanız için günlük kullanımda sorun teşkil edebilir. Sensatec deri koltuklar yazın ter yapar. 3 serisi kadar seri değildir, malum araç 1590 kg. Ancak bunların dışında tamamen bozulmuş şehir içi yollarda rahat ettirir. Özellikle aracın üzerinde 17'' jant varsa konforunuz artacaktır. Genel olarak E84 X1 tipik bir BMW sürüş karakterini yaşatır. Yağmurlu havalarda, şehir dışı uzun kullanımlarda keyifle sürer, sürdükçe inmek istemezsiniz.
  • herkese merhaba iyi akşamlar...2016 X line donanımlı X 1 aracıma cruse control taktırmak istiyorum. Bu takılacak olan fren fonksiyonlu adaptif cruse olabiliyor mu yok sa düz cruse kontrol mü?...birde fiyat konusunda bilgi verebilirmisiniz teşekkürler..iyi akşamlar..
  • DRÖZSOY D kullanıcısına yanıt
    Takılan cruise control fren fonksiyonlu. Adaptif değil. Yani ayarladığınız hızı geçmemek için fren yapabiliyor. Örneğin yokuş inerken veya siz gaza basıp hızlandıktan sonra gazı bırakınca fren yapıp ayarlı hıza dönüyor. Bir de virajlarda frenleme özelliği var. Ayarlı hızın da altına düşüyor keskin virajlarda. Fakat adapitf değil. Öndeki araca göre fren yapmıyor.
    Fiyat olarak sanıyorum yetkili servisler 1000-1500 TL arası bir rakama takıyor artık galiba.
  • Araç bridgestone rft ile gelince gürültü belirgin hale geliyor, gürültü aynen dediğiniz gibi çok rahatsız etmiyor ancak daha iyisini bekliyor insan. Bridgestoneleri ölü fiyata almasalar bu lastikleri değiştirecektim ama maalesef olmadı, bu lastiklerin tek avantajı sağlam olmaları ve ülkemiz yollarına dirençleri.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence bu brigstone rft bu araca kesinlikle uygun değil. hele 18" jant ile daha da felaket.
    aracın içerisinde geniş yaşam alanı sesi daha fazla büyütüyor. bunu nasıl hesplamazlar anlamıyorum.
    evet bu lastik testler bilmem kaç db kaydetmiş olabilir ama kullanım alanı farlılaşınca olay çığrından çıkmış.
    ben x5 e de binmiştim bu x1 tüm bmwlerden daha fazla yaşam alanına sahip ve bu boşluk sesi yankılandırıyor.
    naçizane görüşüm.

• DRÖZSOY D kullanıcısına yanıt
    Daha 1 ay önce taktırdım. Belirtildiği gibi yokuş aşağı giderken belirlenen hızı geçmemesi için fren özelliğ var. Ancak araçta önde radar olmadığı için adaptif değil. Yanı önünüze bir araç çıkarsa sizin fren yapmanız gerekli. Ancak resume düğmesi ile aynı hıza en kısa sürede çıkabilirsiniz.

Ben denemeler yaptım ve oldukça kullanışlı buldum.

385 Avro fiyatı. 3.8 civarlarında bir kur kullanırlar tahminen. O da yaklaşık 1500TL gibi yapıyor biraz altı hatta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba cok yakin bir zamanda x1 2016 veya 2017 almayi dusunuyoruz ikinci el piyasasi x1in su an nasil 2.el alinir mi? X line istiyoruz jant vb tercihiniz tavsiyeniz ne olurdu? Tesekkurler

• Scenser kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    lastikler kesinlikle brigstone turanza olmasın. mümkünse 16 değilse 17 mecbursa 18 jant ykollu yada bir model daha var tarif edemeyeceğim ama 6 kollu sanırım.
    sıfır çok pahalı. ikinci eller daha çok yeni alabilirsiniz. bu araçlar çok hor kullanılan arsçlar değil çekinilecek bir durum yok. zaten benzinli gözü insanın yakıt çubuğuna kayıyor :) basmıyorsun. ben sport moda 1-2 defa aldım oda denemek için farkı görmek amaçlı. ama araç iç kabin genişliği açısından en geniş premium o kesin. bunun dışında niyetiniz hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: SLKKVK

merhaba,
    lastikler kesinlikle brigstone turanza olmasın. mümkünse 16 değilse 17 mecbursa 18 jant ykollu yada bir model daha var tarif edemeyeceğim ama 6 kollu sanırım.
    sıfır çok pahalı. ikinci eller daha çok yeni alabilirsiniz. bu araçlar çok hor kullanılan arsçlar değil çekinilecek bir durum yok. zaten benzinli gözü insanın yakıt çubuğuna kayıyor :) basmıyorsun. ben sport moda 1-2 defa aldım oda denemek için farkı görmek amaçlı. ama araç iç kabin genişliği açısından en geniş premium o kesin. bunun dışında niyetiniz hayırlı olsun.

Alırken çok yardımcı olacak teşekkürler

• alpernative A kullanıcısına yanıt
    Cevabiniz icin tesekkür ederim, cok aydinlatici oldu benim icin. Sunroof ve ekranli bakiyoruz, 1.6 i sDrive olan. Tek tip sunroof mu var bu araçlarda? Panaromik vs. gibi terimler kullanilmis arac satis sitelerinde. Bilginiz var midir?
  • babasulta kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın biraz gec oldu yogunluktan. Konustugumuz yer maalesef dedigim gibi cok tok satıcı telefonlarıma mesajlarıma donmediler , muhtelemelen cihazı temin edemediler. baska bir yerde sonradan tanıdık cıkan bir arkadasıma yaptırdım. Esim kullanıyor aracı bence F 30 Un sisteminden daha da iyi. ses sitemini cok kaliteli hale getirdi su an icin hic problem yok, ekranın oturdugu cerceveyi ben tanıdıgım ozel bir servise getirtiyorum , 37 eurluk basit plastik bir malzeme cok takılmayın. Bu arada ben kendim icin s 90 a dogru yoneldim bakalım neler olacak . Yeni 5 serisi beni hayal kırıklıgına ugrattı . S90 cok farklı bir arac olmus .
  • beyaz bmw imajı bozuk bir araba haline geldi, neden acaba
  • BMW'lerde idrive ve araç bilgi ekranında farklı gizli menüler olduğu belirtiliyor. X1'de bu konuda deneyen oldu mu acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukiotoshi -- 9 Nisan 2017; 21:16:9 >
    bu araçlarda sunroof yok, ekstra olarak açılabilir panoramik cam tavan var. büyük ekran ise standart. x-line donanım seçerseniz aracın dış görünümünde ekstra alüminyum tavan rayları, alüminyum görünümlü bmw böbreği ve 18'' y kollu jantlar geliyor.
  • alpernative A kullanıcısına yanıt
    Cevabiniz icin cok tesekkür ederim. Siz söyleyene kadar farklari görememistim acikcasi. xLine cok basariliymis, özellikle böbrek kismi cok farkediyor gercekten. 2013 xLine düsük km güzel bi arac bulup aldik. Hayirlisi olsun artik :)
  • Arkadaşlar 2014 1.6 s drive aracın yagını değiştirmem lazım.Servise göturmeyecegım hangi yağ kullanmam gerekir...... Saygılar
  • Navigasyon özelligini nereden nasil aktif edebilirim, bilen var midir?
    Aldığınız araç navigasyon iptaliyle Türkiye'ye getirilen araçlardan. Navigasyonu açtırmak isterseniz bu işi yapan bir iki yer var. Yaklaşık 700-800 lira bir ücret karşılığında yazılımı ve gerekli gps alıcısını taktırabilirsiniz.
  • Sizin de aracınız sarsıntılı mı çalışıyor? 1 serisine göre çok sarsıntı hissediyorum

• 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.