Şimdi Ara

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ (251. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.056
Cevap
98
Favori
460.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekonomideki daralma devam ederse ki aksini gosteren bir gelsme su an icin yok, bakarsanız 2018 in belli aylarında ötv kampanyası yaparlar beyaz esya v.s de yaptıkları gibi bahsettiginiz aractan bir gunde 30-40 bin lira zarar edilebilir. Zemin cidden cok kaygan gayrimenkul icin aynı seyi soyleyemem ancak arac yatırımı icin hic uygun gormuyorum ben bu gunleri. Kaldı ki 2. elde de araclarımızı cabuk ve istedigimiz fiyata satabilecegimizi de dusunmuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aaker_ -- 29 Mart 2017; 11:31:27 >
  • aaker_ A kullanıcısına yanıt
    herkese selam arkadaşlar;)

hayırlı olsun demek sonunda evo montajı tamamlandı iyi günlerde kullanın sizinle daha önce konuştuğumuz firmadan yaptırdınız sanırım? biliyorsunuz bende yaptırmayı düşünüyorum

aracın ön çervesini nereden temin ettiniz almanyadan demişsiniz önceki mesajda rica etsem paylaşırmısınız :)
  • aaker_ A kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. 3 serisi ve x1 kullanmış biri olarak biraz kıyaslayabilir misiniz? Özellikle kalite olarak fark var mı? Konfor yalıtım ve yakıt olarak çok fark var mı? Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SLKKVK S kullanıcısına yanıt
    17 inc stil 385 kodlu jant.
    Örnek sahibinden ilan no:siyah için 394087184 , beyaz için :416554452. Geciktigim icin uzgunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 44mami44 -- 31 Mart 2017; 13:33:11 >
  • 414999499 sahibinden.com da aracımın ilan numarası umarım rakamı doğru tayin etmişimdir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Rakam iyi bence ancak gelen zamlardan sonra piyasa oturmadı, 2016 model sıfır araçlar tükenmeden ve yeni model kur zamları eklenmeden kendi açınızdan çok verimli bir satış yapamazsınız. En az nisan sonundan sonra piyasa yükselmeye başlar, talep var mı, önerilen rakamlar da önemli...

• Servis ile ilgili yazmayı unutmuşum. Aracın yazılımının yeni versiyonu çıkmıştı. Serviste o da yüklendi. Sanırım bu sebeple yakı tüketimi sıfırlandı. Aracın saati çok kısa sürede 2-3 dk geri kalıyordu. Güncellenerek sonra bu düzeldi. Ancak yazılım güncellemesinde yeni özellikler gelmesini de beklerdim. Bu konuda bir şey yapılmamış. Hâlâ sadece tek bir seyahatin bilgilerini saklayabiliyoruz. Çok basit bir şekilde bunların sayısı 2 veya 3 yapılabilirdi. Dijital hız göstergesi eklenebilirdi. Araç tüketim bilgilerinin gösterildiği menüye depodaki yakıtla gidilebilecek mesafe eklenebilirdi vb... umarım bir sonraki güncelleme ile bu şekilde bir çok özelik eklenebilir. Bunlar atla deve olan şeyler değil.

Merhaba,

Fiyat bence yüksek ama sizin bileceğiniz bir konu bu. İstediğiniz fiyatı belirlemekte özgürsünüz.

Bence çektiğiniz fotoğraflar çok kötü. Fotoğrafları uygun bir açık alanda gündüz vakti çekmenizi öneririm. İç mekan fotoğraflarını da güzel ışık altında çekin derim. Aracınızda standart olarak gelmeyen opsiyonları da ortaya çıkaracak fotoğraflar çekmeniz avantajınıza olacaktır.

Alıcı illa ki arabayı görüp alacak ama ilan sitesinde aracınızı tercih etmeleri için güzel görseller olması avantajınızadır.

Saygılar...

• esOess E kullanıcısına yanıt
    170 bin peşin önerende var. 190 binin birazı çek büyük kısmı nakit diyende var. tamamı cek olurmu diyende var.
    1 haftada 2100 kişi bakmış 15 favori 8 talip var.

• erdknt E kullanıcısına yanıt
    öylesine koydum ilanı aracı bilen alır zaten. bir kaç defa sıfırı için görüşmemiş olan adam bizim araçları almaz zaten. ben kendim en az 30 binden fazla fark olursa ikinci elini düşünürüm bu rakamlara çıkınca. 190 bine satılır bir kaç günde gibi geliyor bana 180 bine hemen satılır izlenimi edindim. koltuk ısıtma olsaydı satılmış bile olabilirdi bir haftada. bu aracın tek elektrikli koltuğu olanı bendeki sanırım ki ben olmamasınıçok garipsemiştim. ısıtma olmamasını garipseyen daha çok kişi var sanırım. ekletebilirmiyim sonradan bilemedim ben önemsememiştim.

Ben de araç arayışı içindeyim. Ankara Borusan Balgattan 2016 model TR paket + X line için 177bin tl fiyat aldım. Buna bakarak yüksek olduğunu belirttim. Mesajımda yazdığım gibi, dilediğiniz fiyatı istemekte özgürsünüz.

• erdknt E kullanıcısına yanıt
    yazım sert mi oldu yanlış anlaşıldım sanırım sizin yazınıza bir tepkim yok ben durumu özetledim sizi üzdüysem kusura bakmayı. tr xline da cruise control bile olmayabilir. comford ve luxury paketleride dahil ederseniz ve ekstra arka koltuk ayarı ve elektrikli koltukla fiyat bir halyi yükseliyor. tabi şimdi paketlerin içerikleride değişti tam olarak tr paketin içinde ne var bilmiyorum velur paspas kesin vardır ama. gerçekten o nedir ya donanımım içinde paspas var ya.
    bu arada bir soru bilen arkadaşları bizim aracı pek fazla yıkatamıyoruz neredeyse 2 ayda bir falan desem doğrudur. ben pek kullanmıyorum hanımçocuğu okula götürüp getiriyor birazda beylikdüzü civarında gider gelir. daha sık mı yıkatmalıyız yoksa bu durum iyimidir.

Nezaketiniz için teşekkürler. mesajınız sert değildi, belki de ben yanlış anlaşıldım.

Otomobili alırken eklettiğimiz opsiyonlar satış esnasında ne yazık ki yarısı kadar bile para etmiyor. Ancak hızlı satılması konusuda birm nebze etkili olabiliyor.

Elektrikli - gerçek deri koltuk elbette ki güzel bir opsiyon ama almak için tercih sebebi olmayabilir. İnşallah aracınızı beklentinizi karşılayacak fiyata satarsınız.

Saygılar...

• 2016 model araçların bitmesini beklerseniz, ikinci elde yüzünüz daha çok güler, ayrıca nisan ayında sıfır araçlara hatrı sayılır bir zam yapılacağı konuşuluyorken şu aşamada istediğiniz rakamın çok altında bir satış yapmamak mantıklı olur. Öyle bir dönemdeyiz ki sadece 1 ay sonra fiyatlamalarda çok büyük farklılıklar yaşayabiliriz...

Ben de 252 hp yeni 5 serisinin etkisinde kalarak mevcut aracımı satabilirim, yeni 5 serisi çok cazip olsa da ekonomiden tutun da güvene kadar her şey çok negatif durumda. Kesinlikle bir şey alınıp satılacak dönem değil, geçen süreçte iyi düşünmek lazım.

Benim araç özel sipariş ve değişik bir tarz oldu, satış kararı alırsam kumaş koltuklu ama çok opsiyonlu bir araç bakalım 2. Elde neler yaşatacak bana :)

• Açıkçası acelem yok. Tamamen fantezi yapıyorum. İstediğim rakamı veren olduğundada satacakmıyım emin değilim. Aracın bir alternatifide yok bu fiyatlara sattıktan sonra hanıma yarı fiyatına bir araç alıp kalanı hesaba yatırma yoluna gidebilirim. Sigorta kasko yakıt falan falan yılda 10 bin tl maliyet.

Ben metrobüs yolcusu oldum aracımı bıraktım. Beylikdüzü çağlayan senelerce git gel bıktım. Sabah spor olsun diye metrobüse yürüyorum 20 dk. İnip şirkete yürüyorum 10 dk. Akşamda tam tersi toplam 8000 günlük adım. Hayatım daha bir güzelleşti 3 haneden 2 haneye düştü kilom ve gayet mutluyum.

• quote:

Orijinalden alıntı: esOess

2016 model araçların bitmesini beklerseniz, ikinci elde yüzünüz daha çok güler, ayrıca nisan ayında sıfır araçlara hatrı sayılır bir zam yapılacağı konuşuluyorken şu aşamada istediğiniz rakamın çok altında bir satış yapmamak mantıklı olur. Öyle bir dönemdeyiz ki sadece 1 ay sonra fiyatlamalarda çok büyük farklılıklar yaşayabiliriz...

Ben de 252 hp yeni 5 serisinin etkisinde kalarak mevcut aracımı satabilirim, yeni 5 serisi çok cazip olsa da ekonomiden tutun da güvene kadar her şey çok negatif durumda. Kesinlikle bir şey alınıp satılacak dönem değil, geçen süreçte iyi düşünmek lazım.

Benim araç özel sipariş ve değişik bir tarz oldu, satış kararı alırsam kumaş koltuklu ama çok opsiyonlu bir araç bakalım 2. Elde neler yaşatacak bana :)

Yeri burası değil ama ortak bazı görüşlerimiz olduğu için paylaşayım istedim. Yeni 5 serisinin dizel versiyonunu hafta sonu test ettim. Araç tasarım anlamında makyajlanmış gibi dursa da detaylı incelenince büyük bir değişime gidildiği anlaşılıyor. Bazı özellikler BMW'nin genel karakteristiğinin çok ötesine geçmiş. Mesela BMW direksiyonu ağır bilinir, yeni 5'in direksiyonu comfort modda çok hafif. Konfor olarak Mercedes'in gerisinde kaldığı alanlarda çok ciddi iyileştirmelere gidilmiş.
    Auto Hold'un otomatik devreye girişi, modlar arasında geçiş yapıldığında aracın bunu daha bariz belli etmesi dikkatimi çeken detaylar oldu. Artık aracın içinde çok daha az plastik göze çarpıyor. Havalandırma kanallarında mesela. Ya da ısrarla sürücü diz hava yastığı konulmuyor, bu 5'te de yok.
    Bunların dışında sürüş karakteristiği olağanüstü. Yalıtım ve konfor konusunda zaten f10 rakibinden geride kalmıyordu bu konuda da oldukça iyi iş çıkartılmış.
    İyi olan bir şeyi bozmadan daha da iyileştirmek zor bir iş. BMW bence bunu başarmış.
    Yine de ben şöyle düşünüyorum. Showroom'da F10 5 serisi vardı executive paket. İnanın araç o kadar başarılı ki 210 bin lira etiket fiyatı, G30'un 370 binlik etiket fiyatıyla kıyaslanınca al beni diyor. Ne kadar iyileşirse iyileşsin motor hacmi dışında bu kadarlık fiyat farkını çok fazla sindiremiyorum.

• Çok teşekkürler, 1 hafta boyunca F10 kasa kullanıp hayran olmuştum, o aracın üzerine değer katılarak G30 kasa ortaya çıkarılmış. Arada korkunç bir fiyat farkı var, bahsettiğiniz tüm geliştirmeler tam da istediğim noktalar ve rakibi e serisinin üzerine oynanmış resmen. Tüm bunlara rağmen 350-400 bin TL ödeyerek bu devirde araç sahibi olma fikrini mantığım almıyor. Gelişmelere göre bakacağız artık... Şuan X1 aracımı satıp yerine koyacağım araba en az F10 kalitesinde olmalı diye düşünüyorum. Siz çok iyi bir zamanda F10 aldınız, detaylı ve objektif bir F10 incelemesi ve kullanıcı yorumu yazarsanız memnun olurum.

• Ben henüz F10 almadım. X1'e devam. Nisan başındaki zamla birlikte executive paket 230 bin lira civarına gelecekmiş. F10 konusunda sizinle tamamen aynı fikirdeyim. X1'in sizin kullandığınız kasasının en büyük sorunu tasarım anlamında sınıfının en iddialısı olsa da 220 bin liralık konfor sunmuyor olması. Yalıtım, süspansiyon ve malzeme kalitesi anlamında bugün f10 kasası eskise de alınır diye düşünüyorum. Tabii rakam artışıyla birlikte 1.6 yeni e serisi de düşünülebilir.

• Ben sizi sonradan F10 aldınız diye hatırlıyordum, umarım gerçek olur G30 alırsınız :)

F48 x1 güzel ancak özellikle bridgestone rft lastik ile yol gürültüsünü biraz hissettiriyor. Yalıtım anlamında 3 serisi ile yakın diye düşünüyorum.

Ben şuan X1 den G30 almak kaydıyla vazgeçerim, çünkü araçtan memnunuz, işin maddi boyutu zaten çok mantıksız orası ayrı... 1.6 yeni E serisi amg premium+burmaster için 280 bin TL fiyat verdiler, açıkcası o motor için çok pahalı buldum, 0-100 değeri 8.9 saniye ve yakıt tüketimi başarılı değil. Bu kıyasla G30 5.30i veya yaza muhtemel 5.20i düşünülebilir...

• esOess E kullanıcısına yanıt
    F45 Active Tourer'de de hafif bir lastik gürültüsü var. Rahatsız edici değil fakat "bu araba daha sessiz olmalı" hissiyatı veriyor. Üzerindeki Continental Premimum Contact 5 RFT lastiklerin gürültü değerine baktığımda 71 dB. Aynı ölçüde Goodyear Efficient Grip ROF ise 67 dB. Arada 4 dB gibi bariz bir fark var. Yakıt tüketimi ve ıslak yol tutuş sınıfları ise aynı: C ve B.
    Sanıyorum bu araçlarda Goodyear lastik kullansak çok belirgin bir fark hissedeceğiz yol gürültüsünde.
    Araç fabrikadan çıkarken neden bu kriteri dikkate almazlar o da ayrı mesele.
  • 
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.