Şimdi Ara

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ (241. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.057
Cevap
98
Favori
460.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ukiotoshi

X1'deki basınç sensörü jantta mı yoksa sibopta mı? Lastik değiştirirken sorun oluyor mu?

Gecen gun ön lastigi degistirdim.Normal degisim yapti hic sorun yasamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blueman7 kullanıcısına yanıt
    Problem 225/50 R18 kışlık lastik bulmakta. Pek fazla yok gibi. Anakara'da aradığım yerlerde çıkmıyor.

• dün dört lastigim birden basınc düşüş uyarısı verdi kontrol ettirdigim de 4 ün de de basınc 25 bar a inmişti şaştım kaldım kendiliginden nasıl indi hemde dördü birden neden olabilir acaba soguk ların başlamsından olabilirmi acaba
  • lamret kullanıcısına yanıt
    25 psi demek istediniz sanırım. Soğukların gelmesiyle inebilir. Önceki değeri biliyor musunuz? Sanki biraz fazla inmiş gibi geldi. Belki ilk basıncınız da biraz düşüktü.

Bence normal durum. Çok dert etmeyin şu anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukiotoshi -- 5 Kasım 2016; 9:22:38 >
  • Lastik olarak daha kolay bulunan 225 55 r18 takmak ne kadar sağlıklı olur, fikri olan?

• lamret kullanıcısına yanıt
    Normal bir durum. Benim de geçen ay normal değer olan 2.2 bardan 1.8'e inmişti hepsi. Hava basarken 4 lastik te 25-26 psi gösteriyordu.
  • Bugün bizim araçlarla ilgili bir özellik keşfettim. Daha doğrusu,X1'de olduğunu düşünmediğim bir özellik. Araç EcoPro modda yol alırken ayağı gazdan çekince motor devri rolantiye düşüyor. Sailing veya Coasting denilen durum yani. Yakıta arti bir etkisi mutlaka vardır.

• merhaba,
    bugun ilk 12.000 bakimini yaptirdim.
    herhangi bir sorun tespiti olmadi.
    726 tl odedim kk ile 8 taksit yaptilar.
    bu iyi bir hareket oldu sadece ykb ye degildir herhalde vade farksiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu arada benim aracta lastlk basinci gecen hafta 2.2 den 1.8 e dusmustu dordu birden.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Slm dostlar, sanırım hepiniz araçlardan memnunsunuz, araca her bindiğimde bu araçdan vazgeçmenin zor olacağını düşünüyorum, keyifle kullanıyoruz.

Malum araçlar çok zam yedi, hatta haftaya borusanın kuru 3.35'e sabitleyeceği konuşuluyor, yeni araç alacakların işi gerçekten de zor, zaten vergi zammı da eklenecek böylece fiyatlar iyice uçacak. Araç almak isteyenlerin acele etmesi gerekiyor, kur hiç de iyi yerlere gitmiyor, ülkemizde araçlar asla ucuzlamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

Bugün bizim araçlarla ilgili bir özellik keşfettim. Daha doğrusu,X1'de olduğunu düşünmediğim bir özellik. Araç EcoPro modda yol alırken ayağı gazdan çekince motor devri rolantiye düşüyor. Sailing veya Coasting denilen durum yani. Yakıta arti bir etkisi mutlaka vardır.

Evet buna sailing yada süzülme diyorlar sanırım bunu volkswagen yeni golf motorlarına da getirip büyük bir yenilik diye duyuracak :D

Yakıta katkısı var , özellikle dik yokuşları olan yollarda mesela çağlayan sonrası e5 - tem bağlantısını yapan kağıthane yolunda sıkça görüyorum ben. ( gla'da )
  • arkadaslar xline araca krom cerceve istiyorum cam kenarlarina. Su an eldeki araclarda boyle bi arac yok gibi. sipariste veremiyoruz malum, otv gelmeden almak istiyorum. sonradan takildigini duydum, yaptiran var mi aranizda? fiyat ne olur? bmw nin sitesindeki konfiguratorde 300 euro civari.

• frostburn F kullanıcısına yanıt
    Hafta sonu İzmit'e gidip geldim. Giderken 135 km kadar yol aldım. Araçta benden başka eşim ve hafif bir bagaj vardı. Araç 82 km ortalama ile Eco Pro modunda ortalama 5,6 litre harcadı. Trafik harici genel hızım 100-120 km arasıydı. Bence bu tüketim 1,5 tonluk bir araç için çok iyi bir değer. Teşekkürler Eco Pro
  • quote:

Hafta sonu İzmit'e gidip geldim. Giderken 135 km kadar yol aldım. Araçta benden başka eşim ve hafif bir bagaj vardı. Araç 82 km ortalama ile Eco Pro modunda ortalama 5,6 litre harcadı. Trafik harici genel hızım 100-120 km arasıydı. Bence bu tüketim 1,5 tonluk bir araç için çok iyi bir değer. Teşekkürler Eco Pro

çok iyi değerler.

açıkçası kıyaslama amaçlı gla'da bu verilere ulaşmanın oldukça zor olduğunu düşünüyorum.Uuzun yolda eco mod ile ulaşılabilir ancak şehir içi ortalama hep 10 litre üzerinde

yoğun trafikte x1 yakıt tüketimi nasıl merak ediyorum

acaba sabah 08-0900 arası temde araç kullanan dur kalk trafikte 10-15 km giden sürücüler nasıl bir ortalama yakalıyor x1 ile?

• frostburn F kullanıcısına yanıt
    Şehir içi trafiğini hiç sormayın. Tam bir baş belası. Çünkü bildiğimiz şehir içi trafiği falan değil bu, bambaşka bir şey. Neredeyse 7/24 trafik var ve her yerde var.

Benim ev-iş yakın. Sabahları 2,5 km kadar yol gidiyorum. Bu mesafeyi dediğiniz gibi ortalama 10-15 km hızla ve 10 dakikada falan ancak gidiyorum ve tüketim 11-12 litreyi buluyor. Aslında bu mesafede yürüsem daha iyi ama gün içinde ara sıra araba lazım oluyor işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 14 Kasım 2016; 12:8:56 >
  • quote:

Şehir içi trafiğini hiç sormayın. Tam bir baş belası. Çünkü bildiğimiz şehir içi trafiği falan değil bu, bambaşka bir şey. Neredeyse 7/24 trafik var ve her yerde var.

Benim ev-iş yakın. Sabahları 2,5 km kadar yol gidiyorum. Bu mesafeyi dediğiniz gibi ortalama 10-15 km hızla ve 10 dakikada falan ancak gidiyorum ve tüketim 11-12 litreyi buluyor. Aslında bu mesafede yürüsem daha iyi ama gün içinde ara sıra araba lazım oluyor işte.

referans olsun GLA 200 'da bu değerler bu kadar ksıa mesafede 12-14 l'yi bulabiliyor.Dur kalk trafik 10-20 km ortalama hız için konuşuyorum.X1 her türlü daha avantajlı.
  • X1 manuel dizel düşünüyorum ama ülkede maalesef bulamıyorum. En yakın subat mart diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sahin181

X1 manuel dizel düşünüyorum ama ülkede maalesef bulamıyorum. En yakın subat mart diyorlar.

Hocam tercih sizin tabikide boyle bir aracı manuel almak bence mantikli degil.Satarkende otomatik herzaman tercih sebebidir.Tabi kullanacak sizsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueman7 -- 15 Kasım 2016; 9:09:34 >
  • Dizel manuel sadece siparişle geliyor, sayısı çok çok az olacağı için bence 2. El satışı hızlı olur. Özellikle trafiği yoğun bir şehirdeyseniz manuel BMW bence de mantıklı olmaz.

• Arkadaslar F48 m paketlerde de diger m paket araclardaki gibi on ve arka lastik ebatlari farkli mi oluyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.