Şimdi Ara

Yeni binaların ses yalıtım problemi (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
560
Cevap
24
Favori
56.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 gun icinde tasinacagim ben de. baktigim evlerde her seyden once ses yalitimina dikkat ediyorum ama fotograflardan anlasilacak sey degil. ev tutarken yalitimli olup olmadigini nasil anlayabilirim bilgisi olan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kangaetemo kullanıcısına yanıt
    Tutacağınız evi beğendiyseniz mümkünse akşam 7-9 arasıda tekrar görmek isteyin , eşimde görmek istiyor o saatte müsait vs diyebilirsiniz . Eve girip tüm camları kapatıp her odada 20 saniye nefesinizi tutun ve sesleri dinleyin . Yan alt üst daireler boş işe mutlaka 2 kişi gidin ve bir kişi yan dairede telefondan müzik açsın ve yere bozuk para düşürsün sesin size gelme oranına göre yalıtımı anlarsınız . Aynı taktiği üst daireler içinde yapın .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mekatroniks

Tutacağınız evi beğendiyseniz mümkünse akşam 7-9 arasıda tekrar görmek isteyin , eşimde görmek istiyor o saatte müsait vs diyebilirsiniz . Eve girip tüm camları kapatıp her odada 20 saniye nefesinizi tutun ve sesleri dinleyin . Yan alt üst daireler boş işe mutlaka 2 kişi gidin ve bir kişi yan dairede telefondan müzik açsın ve yere bozuk para düşürsün sesin size gelme oranına göre yalıtımı anlarsınız . Aynı taktiği üst daireler içinde yapın .

teşekkürler hocam, bakalım emlakçılar yamuk yapmazsa denemeyi düşünüyorum

• gelişmelerden haber vermek istiyorum , yatak odasının üst katında banyo pis su gider borularından (gizli) gelen su sesi ve yan daireden gelen tesisat seslerinden dolayı tespit davası açtım, önümüzdeki hafta tespite gelinecek. şimdilik uykuya dalmadan önce kulak tıpacı ve üstüne saç bandı kullanıyorum. bakalım hayırlısı. ses yalıtımı ile sorunun çözüleceği muamma.

• cnone6 C kullanıcısına yanıt
    Gelişmeleri burdan aktarırsanız binlerce kişiye ışık tutmuş olursunuz . Öncelikle avukat tuttunuz mu yoksa kendiniz mi takip edeceksiniz süreci ?

• konuyla ilgili bir avukattan yardım aldım.. noterden ihtarname çekmek yerine tespit davası açmamın yerinde olduğunu söyledi. masrafları aynı neredeyse. tespit sonucu haklı çıktığınız vakit masrafın karşı tarafın ödemesi söz konusu, sonuca göre gizli ayıptan tüketici mahkemesine vereceğim. 10 bin tl nin altında masraf çıkarsa tüketici hakem heyeti avukatsız olarak işimi görecektir.. karar süreci max 6 ay. karar öncesi zaten tadilata girişeceğim. tüketici mahkemesi ise 1 yıldan daha uzun sürebiliyor..

• cnone6 C kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler detaylı bilgi için umarım kısa sürede tamir bedellerini alabilirsiniz .

• quote:

Orijinalden alıntı: Mekatroniks

Yalıtım yapılmamışsa müteahhiti ve denetçi firmayı dava edin . Dava etmek yerine burda yazanlar yüzünden müteahhitler yalıtımlı duvar yerine kartonpiyer duvar yapabiliyor . Ben ihtar çektim yalıtım masrafımı aldım mesela .

Merhaba hocam bizim bina da aynı sorundan muzdarip. Bina 2015de yapılmış galiba ama dava edersek yine de masrafı alabilir miyiz müteahhitten?

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Yan komşum eşinden limon istemiş,benim eşim bana limon getirince gülüştük

Bu nasıl bir şey ya  

• Sadece ilk cümleyi okudum Adam haklı.Kendiniz sıfırdan bina yaptırıyorsanız ısı ve ses yalitimina ayrica depreme dayanikliligina önem verin ilk önce...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrardan merhabalar,

Ekim ayında inanılmaz derecede şikayetçi olduğum evden taşınmıştım. Maalesef yeni yerle de ilgili sorunlar yaşıyoruz. Allah'a şükür bir önceki evdeki kadar yoğun değil ancak yine de huzursuz ediyor. Bir yakınımın referansı ile buraya taşınmıştım. Zerre kadar çıt sesi bile gelmediğini ifade etmişti. Buna güvenip kafa huzuru için maddi olarak başka ihtiyaçlardan kısıp kendimi çok zorlayıp bu siteye taşındım. En azından 1 sene oturup kafamı toparlarım dedim. Tabi gürültü sorunları baş gösterince sanırım kafayı yiyorum diye düşündüm. Sağ olsun eşim de abartıyorsun, sonuçta yukarıda sonuçta insan yaşıyor dediğinde sorunun iyice ben kaynaklı olduğunu düşündüm. Gel gelelim zamanla o seslerin desibeli yükselmeye başlayınca bebeğimiz seslerden ötürü uyku sorunu yaşamaya başladı. Bebeğin odası öyle bir noktada ki üst kattaki dairedeki çocuk odasının tam altında ve bitişik duvarda da karşı dairenin mutfağı var. Eşim çocukla daha fazla ilgilenmek zorunda kaldığı için gün içerisinde çok yoruluyor ve yarım saat kadar kestirecek imkan bulabildiği vakitte de sesler sebebiyle uyuyamayınca sorunun ciddi sayılabilecek bir seviyeye ulaştığını anlamış oldu. Acilen uyarıda bulunmamız gerektiğini söyledi. Sonradan bir buluşmada buraya gelmeme referans olan yakınımın da üst kattan yana sorun yaşadığını hatta gürültü geldikçe tavana vurduğunu söyleyince beynim mavi ekran hatası verdi.   Demek ki referansa da derin bir şüphe ile yaklaşmak gerekiyormuş..

Hafta sonu yasakları sebebiyle çok gergin hissediyorum. 3 güne yakın bir süre evden çıkamayacak olmak fikri beni daraltıyor. İnşallah korktuğum kadar zor bir süreç olmaz.

Bu arada kış ayını atlatıp evden çıkmaya karar verdim. Hayırlısı ile Nisan ayına kadar sabretmeyi umut ediyorum.

Sorun yaşamakta olan arkadaşlara da selam ediyorum.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roland Deschain -- 3 Aralık 2020; 11:19:35 >

• kangaetemo kullanıcısına yanıt

ev işini aceleye getirmek mecburiyetinde kaldım ve tuttuğum evin ses yalıtımı elbette ki bokum gibi 

• quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

Tekrardan merhabalar,

Ekim ayında inanılmaz derecede şikayetçi olduğum evden taşınmıştım. Maalesef yeni yerle de ilgili sorunlar yaşıyoruz. Allah'a şükür bir önceki evdeki kadar yoğun değil ancak yine de huzursuz ediyor. Bir yakınımın referansı ile buraya taşınmıştım. Zerre kadar çıt sesi bile gelmediğini ifade etmişti. Buna güvenip kafa huzuru için maddi olarak başka ihtiyaçlardan kısıp kendimi çok zorlayıp bu siteye taşındım. En azından 1 sene oturup kafamı toparlarım dedim. Tabi gürültü sorunları baş gösterince sanırım kafayı yiyorum diye düşündüm. Sağ olsun eşim de abartıyorsun, sonuçta yukarıda sonuçta insan yaşıyor dediğinde sorunun iyice ben kaynaklı olduğunu düşündüm. Gel gelelim zamanla o seslerin desibeli yükselmeye başlayınca bebeğimiz seslerden ötürü uyku sorunu yaşamaya başladı. Bebeğin odası öyle bir noktada ki üst kattaki dairedeki çocuk odasının tam altında ve bitişik duvarda da karşı dairenin mutfağı var. Eşim çocukla daha fazla ilgilenmek zorunda kaldığı için gün içerisinde çok yoruluyor ve yarım saat kadar kestirecek imkan bulabildiği vakitte de sesler sebebiyle uyuyamayınca sorunun ciddi sayılabilecek bir seviyeye ulaştığını anlamış oldu. Acilen uyarıda bulunmamız gerektiğini söyledi. Sonradan bir buluşmada buraya gelmeme referans olan yakınımın da üst kattan yana sorun yaşadığını hatta gürültü geldikçe tavana vurduğunu söyleyince beynim mavi ekran hatası verdi.   Demek ki referansa da derin bir şüphe ile yaklaşmak gerekiyormuş..

Hafta sonu yasakları sebebiyle çok gergin hissediyorum. 3 güne yakın bir süre evden çıkamayacak olmak fikri beni daraltıyor. İnşallah korktuğum kadar zor bir süreç olmaz.

Bu arada kış ayını atlatıp evden çıkmaya karar verdim. Hayırlısı ile Nisan ayına kadar sabretmeyi umut ediyorum.

Sorun yaşamakta olan arkadaşlara da selam ediyorum.  

Yalıtım yaptırın para verip,odaları değiştirin,kulak tıkacı kullanın ikinizden biri kullansın ki bebek çığlık attığında biriniz duyun.

• Ev benim olsa yalıtım olayını düşünürdüm. Kiracı olunca tek çare kaçmak oluyor.

• millenium11 kullanıcısına yanıt
    Alırsınız .
  • Roland Deschain kullanıcısına yanıt
    Bu arada kiracılar içinde iyi bir haber evi tuttunuz ses yalıtımı yapılmamış evden çıkmak istediniz , kontratı tarihi gelmeden bitirme imkanınız doğuyor . Avukatınızla böyle bir durumda mutlaka konuşun .
  • Mal sahibi ile hukuki bir sorun yaşamamayı umuyorum. Zira evi tutmadan önce oturup bir tanışma imkanım oldu. Taşınma sebebimden de açık açık bahsettim. Zaten Nisan veya Mayıs gibi tahliye etmeyi düşünüyorum. Dolayısıyla evi başkasına kiralama konusunda zorlanacağını düşünmüyorum.

• Benn de aynı sorunlarla yıllarca bogustum. Sonunda üst daireye taşındım. Uzun yıllar rahat ettim. Şimdi yine ara dairedeyim. Gece bile ses var uykular haram oldu. Ben de YouTube gök gürültüsü yağmur sesi açıp bastırıp uyumaya çalışıyorum. Zor bir durum. Keşke hiç umrunda olmayan diğer insanlar gibi olsaydım sese karşı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meddah58 kullanıcısına yanıt
    Allah sabır versin hocam.

Ben de kesin olarak en üst katta bir daireye taşınmaya niyet ettim. İnşallah Nisan-Mayıs döneminde önüme böyle bir daire çıkar ve tutmak nasip olur.
    5 yılda 3 ev değiştirmiş olacağım. Yakında Evliya Çelebi olacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roland Deschain -- 3 Aralık 2020; 17:46:22 >
  • Roland Deschain kullanıcısına yanıt
    Valla çok da fark etmiyor, alt kata bangır bangır müzik dinleyen bir tip de denk gelebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milesbroke -- 3 Aralık 2020; 20:15:6 >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.