Şimdi Ara

Yeni Bilgisayarım ve led (soru sorun eleştirin:D)Resimli Anlatım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
2.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz günlerde 2000 TL lik bi oyun bilgisayarı topladım çalışma masama led şerit çektim sizlere paylaşmak istiyorum buyrun :)

Kasam bu arkadaşlar arkasında 12 cm lik bir fan bulunmakta toz filtresi falan var v.s

Çok sevdiğim ekranım :) AOC E2270Sw 22cm LED 1920x1080

İnceliğide gayet başarılı
    Cenix seti kullanıyorum sette Klavye Fare Webcam Ve Kulaklık var ama ben eski logitech kablosuz maousemi tercih ettim

Yeni Bilgisayarım ve led (soru sorun eleştirin:D)Resimli Anlatım Yeni Bilgisayarım ve led (soru sorun eleştirin:D)Resimli Anlatım Yeni Bilgisayarım ve led (soru sorun eleştirin:D)Resimli Anlatım
    Ses sistemimde sıra Logitechin 2+1 ses sistemini kullanıyorum bilgisayar parçalarını aldığım yer bana Creative nin 2 hoparlorünü hediye etti ama kullanamıyorum elimde bir adet çoğaltıcı var ama oda televizyonda ilk çarşıya çıktığımda alacağım diyorm ve unutuyorum daha dün çarşıdaydım yine unuttum

Yeni Bilgisayarım ve led (soru sorun eleştirin:D)Resimli Anlatım Yeni Bilgisayarım ve led (soru sorun eleştirin:D)Resimli Anlatım
    Geldik en eğlenceli kısıma Led !!!
    Sizde yapmak isterseniz gerekli olan malzemeleri sayayım
    -Şerit Led 1m kadar (tercihen 1m)
    -Adaptör Not!!!:Adapör ile enerji aktaracaksanız 9 V den düşük adaptör kullnmayın benimki 12 V ve gayet iyi bir sonuç aldım
    -Anahtar(tercihen ben her seferinde fişi tak çıkar yapmak istemediğim için aldım fiyatda uyun 1 TL gibi cuzzi bir fiyatı var)
    Bağlantılarımızı yaptık
    Şerit ledimizi istediğimiz yere yapıştırıyoruz
    Uyarı:Ledimizi mümkünse gözükmeyecek bir yere yapıştıralımki doğrudan gözle temas etmesin ledler parlaktır gözünüz yorulur hatta zarar görebilir.
    Not:Başıma geldiğinden söylüyorum ledler bir süre sonra ısınıyor ledin kendi yapışkanı çözünüyor ve led yere çakılıyor arkadaşlar basit bir çift taraflı band çözüm olacaktır

Ve Sonuç

Yeni Bilgisayarım ve led (soru sorun eleştirin:D)Resimli Anlatım Yeni Bilgisayarım ve led (soru sorun eleştirin:D)Resimli Anlatım Yeni Bilgisayarım ve led (soru sorun eleştirin:D)Resimli Anlatım
    -Bilgisayarımın Özellikleri-
    İşlemci:İntel 3240 i3 3.40 Ghz
    Ram:8 GB
    Ekran kartı:Nvidia GeForce Gtx750
    HDD:500 GB Samsung (modelini hatırlayamadım kusura bakmayın)
    SSD:Kingston Extreme 120 GB
    İşletim sistemi:Windows 7 Ultimate

Bu arada masaüstü fotoğrafı bana aittir yani kendi çekimindir Amatör olarak fotoğrafcılıkla uğraşıyorum buda albümüm bir göz atarsanız ve düşüncelerinizi yorum halinde bana söylerseniz çok mutlu olurum :) (link: eklenecek.Konu/Alb yapım aşamasında)
    Evet konu bu kadar arkadaşlar beğendiğinizi umuyorm yardım ettiysem ne mutlu bana lütfen yorumlarınızı eksik etmeyiniz iyi formlar dilerim.

• Bilgisayar güzel hoş da o oda ne la öyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • poorman kullanıcısına yanıt
    Nesi var ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trbz1967

Nesi var ki ?

Lpgli ferrari gibi bilgisayar ferrari oda da lpgsi.

• poorman kullanıcısına yanıt
    Eee Benzin pahalı ne yapalım :D
  • Şengül Pavyonu gibi olmuş mor lambalar nerde?

• zx6r kullanıcısına yanıt
    Sırayla oda eklenecek :P
  • Abi bende de cenix bisiklet var yaw

• Erra13 kullanıcısına yanıt
    Set çok övülecek gibi değil zaten kutusundan dandik olduğu anlaşılıyor resmi eklerim daha sonra :D
  • aklınızda bulunsun ledleri yapıştırmadan yapıştıracağınız yüzeyi temizleyin. öyle kolay kolay etkilenmez şerit led 'in yapışkan bandı.
  • Bende De Şerit Var İki Ucu Açık Bugün Bi Denim Çalışıyor Mu Dedim + - Olarak Prize Soktum İki Uçunu Ve Sigortalar Attı :D
  • sbwine kullanıcısına yanıt
    Benim led biraz ucuz hocam para yoktu hepsi bilgisayara gitti ama haklı olabilirsiniz
  • burak190528 kullanıcısına yanıt
    :D dikkatli olun
  • Çok otantik olmuş. Göz yormuyormu o yaa
  • Uzun süre kullanımdan sonra göz yorar o. Ama aç kapat işlemi kolay :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben elektrikten elektronikten hic anlamayan biri olarak adaptorlu led serit alsam kendim acma kapama dugmesi yapabilirmiyim? (Devre nedir ne tiptir nasil yapilir bilmiyorum)

• quote:

Orijinalden alıntı: PVH

Ben elektrikten elektronikten hic anlamayan biri olarak adaptorlu led serit alsam kendim acma kapama dugmesi yapabilirmiyim? (Devre nedir ne tiptir nasil yapilir bilmiyorum)

Çok basit yaparsınız hocam yardımcı olurum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PVH

Ben elektrikten elektronikten hic anlamayan biri olarak adaptorlu led serit alsam kendim acma kapama dugmesi yapabilirmiyim? (Devre nedir ne tiptir nasil yapilir bilmiyorum)

Çok basit yaparsınız hocam yardımcı olurum

Hocam araç gereç olarak neler lazım? Ne lehimleme bilirim ne bişey. Evde sadece tornavida ve çekiç var :D
  • PVH kullanıcısına yanıt
    Lehime hiç gerek yok bir adet yan keski bir adet karga burnu bant bide ince tornavidalar vardın onlardan bu kadar yapımı gayet basit
  • quote:

Lehime hiç gerek yok bir adet yan keski bir adet karga burnu bant bide ince tornavidalar vardın onlardan bu kadar yapımı gayet basit

İnce tornavida ve yan keskiyi gittigidiyordan temin edebilirim, karga burnu bant dediğiniz elektrik bantı olarak geçen bant mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.