Şimdi Ara

Yeni Bilgisayarda İnternet Çok Yavaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
97
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha 2 hafta önce satın aldım PC'yi. MSI B350M Gaming Pro anakartım var eğer anakarttan kaynaklanıyorsa belirteyim.

Steam'dan oyun indiriyorum AKK girdi normalde 300kb/s ile indirmesi gerekirken 150kb/s de indiriyor. Sonra disk kullanımı düşüyor indirme hızı 100kb/s'ye düşüyor. İnternet hızında bir problemim yok evdeki diğer tüm cihazlardan Wi-Fi kapatsam bile böyle. Diğer eski bilgisayar bile Steam'dan 300kb/s ile indiriyor. Disk kullanımı çok az ve az olduğu için de internetim çok yavaş. Nasıl düzeltebilirim?
    Yeni Bilgisayarda İnternet Çok Yavaş

• Steam içinden ayarlara girin. İndirmelere gelin ordan indirme bölgesini değiştirmeyi deneyin. Bazen aynı oyunları aynı bölge kaynaklarından indirince düşüşler olabiliyor. Farklı ülke serverlarını deneyebilirsiniz. Birde farkında olmadan aynı yerden indirme kısıtlaması falan yapılmış olabilir onlarıda bi kontrol edin. Unutmadan bu sıralar telekomda da bazı sorunlar var onlarıda gözönünde bulundurun. Bu arada diğer pc de sorun yok demişsiniz. Direk sorun pc de mi steamde mi onuda anlamak için normal bir yerden film müzik dosya falan indirip bakın. Sorun sadece steamde ise dediklerimi bi deneyin eğer sorun tüm indirmelerde ise ona göre farklı çözümlere bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MexeSs -- 26 Mayıs 2017; 5:3:54 >
  • İdm ile bi video indirmeyi deneyin.idm maksimum hizi sonuna kadar kullaniyor yada anakartinizin sitesinden guncel int driverini yukleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ethernet kablosu uzerinden degilde sanirim usb wifi uzerinden baglaniyorsun.
    o cihazin modeli ve guncel surucusu onemli.

ethernet icinde oncelikle surucunu guncelle bu gun kartina guncel surucu gelmiş.

https://www.msi.com/Motherboard/support/B350M-GAMING-PRO.html#down-driver&Win10 64

sonra kullandigin cat kabloyu kontrol de etmekte fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 26 Mayıs 2017; 20:52:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.