Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir Kullanıcı, 19 Masaüstü Kullanıcı
1.119
Cevap
33
Favori
155.497
Tıklama
Giriş
    8 Mesaj
    Personeltemin.msb nin sitesine e devletle griş yap. Askerlik durumu kısmında bedelli tercihi yazıyorsa bir problem yok demektir. Ama işini sağlama almak istersen şubeye git. E devlet aiateminde halen daha buglar mevcut.0

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ben şubeden işlemlere başladığım için şubeden devam etmem gerekiyor. Ücreti yatırdım başvuruyu tamamlamak için celp tercihi yapmam gerek ama celp tercihini şubedekiler biz şu an yapamıyoruz kasım gibi gelin dediler.
    |
    |

Merhaba, hayır ben şubeden değil, e-devletten kendim yaptım başvuruyu. Bende öyle bir ibare yok şubeden yapmadığım için.

|
    |
    okokiii kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sonunda bir yerde "BEDELLİ MÜRACAAT" gördüm :D

personeltemin.msb.gov.tr adresinde e-devlet ile girişten sonra başvuru sihirbazı çıktı ileri ileri gittim "Askerlik Bilgileri" yazana kadar orada yazıyor içim rahat etti sonra çıktım sistemden başka bir şey yapmadan :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redali -- 11 Eylül 2019; 15:49:25 >
    |
    |
    otherzn1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RhythmOfEnergy -- 12 Eylül 2019; 13:6:24 >

Orijinalden alıntı:

Başvuru yapmıştım fakat parayı henüz yatırmadım.

quote:

ASAL Askerlik Bilgileri
    İşlem Durumu AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/08/2019 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR.
    Son Durum SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR
    Statü
    Sevk Tarihi
    Terhis Tarihi
    Terhis Birliği

Siteye girince 1.Adımdan başlattı. İleri diyerek 6.Adıma geldim ve böyle yazdığını gördüm.

Sistem bu tarihi ileriye otomatik atar falan diyorduk ama görünen o ki atmamış. Asker kaçağı veya yoklama kaçağı durumuna düşmeyelim bir de. Ne yapsak ki acaba?

Alıntıları Göster
    Bende de aynı şey yazıyor bu personel temin sayfasında. Sizden tek farkı tarih olarak 30.12.2019 'a kadar askerlikle ilişiği yoktur yazıyor. Sınıf ve terbiat bekliyor yazıyor. Bende başvuru yaptım, parayı daha yatırmadım.

Sanırım parayı yatırdıktan sonra bedelli müracaat yazısı gelecek.

|
    |

• Onbaşı
    34 Mesaj

Bende çıkmadı şubeye gittim adam bedellide çıkmazsa gelir tecil yaptırsın dedi. Eee dedim bedelli tekrar başvurcam çıkan giremiyor dedim öyle dedi geçiştirdi valla bıraktım öyle kota dolmaz umarım

|
    |
    RhythmOfEnergy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ödemeyi yaptıktan sonra celp tercihini şubeden mi tamamladınız
    |
    |
    redali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

şube hiç bir şey yapmadı hepsini e-devlet üzerinden yaptım. Şube sürekli git e-devlete diyor ne işe yarıyorlarsa orada oturuyorlar
    |
    |
    emrek34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ben şubeden başladığım için e devletten yapamıyorum. Onlar da celp seçimi için kasım da gel dedi :/
    |
    |

parayı yatırdıktan 2 saat sonra e-devlette işlemlere devam ettim celp seçtim tamamladım. Yatırdıysan parayı git şubeye başvuru tamamla
    |
    |
    emrek34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Onlarda celp ekranı kasımda açılcakmış öyle dediler
    |
    |

Yenilemedim kimligi daha.

|
    |

E devlet üzerinden başvuru yapamadım tekrar tecil sayfasına yönlendirdi bu sebepten dolayı başvuru işlemlerimi şubeden tamamladım.

E devlette tercih hizmetleri sayfasına girdiğimde en baştan bedelli yapıp yapmak istemediğimi soruyor hala.

Şubeden işlem yapan arkadaşlar var mı e devlet güncellenecek mi? Ve borç sorgulamamı nereden yapabilirim en azından öyle anlarım başvurumda sıkıntı olup olmadığını.
    Arkadaşlar e-devlet üzerinden "Bedelli çıkmaması durumunda ertelemek istiyor musunuz?" sorusuna evet dediğim halde son durumda "Erbaş olarak görev yapılacak" gibi bir yazı var. Aynı problemi yaşayan ya da bir bilgisi olan var mı?

halkbank - ziraat bank - vakıf bank hesabın var ise internet şubesinden borç sorgulama yapabilir "milli savunma bakanlığını" seçip
    |
    |
    erenk444 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

şubeden başladın mı ordan devam etmen gerek. Ben ödemeyide yaptım kasım gibi celp tercihi için tekrar şubeye gel dediler
    |
    |
    erenk444 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Var. Herkeste aynı. Hatta bende eskiden öyle bir seçenek vardı artık yok. Şubeye sorduğumda çıkmazsa gelin tecil ederiz diyorlar.

|
    |
    asefakaratas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    arkadaşlar üniversite sınavına hazırlandığımdan bedelli yapmak durumundayım ,parayı yatırdım ama e devlette ıban falan istedikten sonra doktor değilsiniz,öğretmen değilsiniz ve son olarak da yök den mezuniyet bilgisi gelmediğinden işleme devam edemezsiniz. Mezuniyet belgem var ama sistem neden bulamıyor(Lise) anlamış değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sansızlıkötekiadım -- 13 Eylül 2019; 20:1:43 >

Yök lise değil yüksek öğretim kurumu üniversite mezuniyete bakar. Şubeye gidip sorun detaylı bilgi verirler
    |
    |
    sansızlıkötekiadım kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
üniversite
Mobilya Takımları
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.