Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.076.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Askerlik hizmeti tercihi yapmak için öncelikle ASAL Yoklama Başvurusu hizmetini kullanmanız gerekmektedir.

böyle diyor. asal bedelli başvuru açılınca oradan mı gireceğiz anlamadım
  • Adrosero kullanıcısına yanıt
    tecilin yok galiba senin o yüzden önce yoklama yapman gerekir sanırım
  • Bakaya veya yoklama kaçağı olanlar e devletten bedelli askerliğe başvurabiliyor mu, ne yazıyor ilgili sekmeye tıklayınca ? Kardeşim için soruyorum da kendisi şu an yurtdışında edevlet şifresi vs yok.
  • yoklamayıda yaptım şimdi, ama hala aynı diyor 2 tane belge indirtti sağlık ve Sınıflandırma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adrosero

yoklamayıda yaptım şimdi, ama hala aynı diyor 2 tane belge indirtti sağlık ve Sınıflandırma.
    Aynı olay bende de var muhtemelen siz de benim gibi bu güne kadar muayene olmadınız. Bilgiler onaylandıktan sonra galiba muayene olacağız ondan sonra biz de başvurabilicez.
  • Ben mezuniyetten sonra tecili uzatmak için muayene olmuştum, muayene olmadan başvurulamıyor galiba.
  • Beyler kanunun yürürlüğe girdiği gün askerliğim tecilliydi. Geçen hafta sınavdan geçtim ve mezun oluyorum. Ama hangi tarihte mezun görüneceğim bilmem. Bedelli başvurusu için sistemde mezun görünmek ya da tecilin olmaması şart mı bilmiyorum. Bunu dikkate alarak alttaki soruların cevaplarını arıyorum

1- Şimdi benim bu şartlarda bedelli askerliğe son başvuru tarihi ve parayı son yatırma tarihim nedir?

2- Bedelliye başvurunca hemen muayene olmak zorunda mıyım?

3- Astım hastası olduğum için muayene sürecinde spor yapamaz belgesi almak istiyorum. Eğer olur da belgeyi vermezlerse silah altına alınana kadar spor salonunda koşu yapıp kendimi koşuya alıştırmak istiyorum.
    Bu şartlarda beni en erken hangi tarihte bedelli askerlik için silah altına alırlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 17 Temmuz 2019; 0:1:40 >
  • Ben de başvurabildim, ödeme bekleniyor aşamasında şuan
  • Ben hala anlamadım. Tecil bozmak mi gerekiyor önce bedelli için. Önce yoklama yapıp sonra mı basvuracagiz. Nasıl olacak. Ben hiç muayene olmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tecil işi kafa karışıklığı yaratıyor, şimdi askerlik tercihi sayfasından bedelli ile ilerleyince mevcut tecil bozuluyor mu nasıl oluyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Parn

Tecil işi kafa karışıklığı yaratıyor, şimdi askerlik tercihi sayfasından bedelli ile ilerleyince mevcut tecil bozuluyor mu nasıl oluyor ?
    Bende o kısmı anlamadım. Öyle olursa kurada çıkmazsak direk 6 ay askere alacaklar. Halbuki tecil süresi içinde 2.kez kuraya katılabilme hakkımız olacaktı.

• yoklama yaparken en son celp tercih döneminde askerliği ertelemek istiyormıusunuz diye soruyor. Bu kısma ne cevap vereceğiz. Önce yoklama, sonra tercih kısmından bedellimi seçilecek ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fafa1236

Bende o kısmı anlamadım. Öyle olursa kurada çıkmazsak direk 6 ay askere alacaklar. Halbuki tecil süresi içinde 2.kez kuraya katılabilme hakkımız olacaktı.

Alıntıları Göster
    Tecil devam eder diye düşünüyorum mantıken bedelli çıkmaz ise, bu konuda bilgi alan olursa paylaşsın arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buck Fuddy

Başvurabildiğimi düşünüyorum. Önce tecili bedelli mi yoksa subay/yedek subay/erbaş/er için mi iptal edeceğimi sordu, sonra kura çıkmazsa parayı hangi askerlik şubesinden alacağımı sordu. Seçtim ve ilerle deyince hata verdi. Geri gidince ödeme beklemektedir ekranı çıktı.
    Bende de aynı şekilde. Ödeme beklemektedir paragrafının sonunda: ödemenizi yapmanızı müteakip bedelli askerlik celp tercihlerinizi yapmak üzere kaldığınız yerden işlemlerinize devam edebileceksiniz yazıyor, yalnız neden işlemi yaptığımda hata yazdı acaba onu merak ediyorum.

• Benim tecilim 2020 ağustosta bitiyor. Şimdi ben, 2020 gelmeden mi bedelliye başvurmam gerek?
  • mst6e M kullanıcısına yanıt
    bende ve bir arkadaşta da aynı hatayı verdi önce endişelenecek bir şey yok diye tahmin ediyorum

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aotat -- 17 Temmuz 2019; 13:19:31 >
  • mst6e M kullanıcısına yanıt
    Ben ve öğrendiğim birkaç arkadaş da aynı hatayı gördük şube seçimi sonrası. Yine de teyit ettirmekte fayda var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şubeden çıkıyorum. Şubeden başvuru almıyorlar. Edevlette sürekli hataya düşüyormuş.

• ne zaman açılacak bu bilgisi olan yok mu ? 24 ünde birliğe katılmam gerekiyor .
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.