Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (336. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.076.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 21 haziranda giriş yapmiş olduğum ankara mamak, Nam-ı diğer prensesler bölüğünden 17 temmuz ayrılmış bulunmaktayım. Merak ettiğiniz birşey varsa buralardayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rahat_lnsan R kullanıcısına yanıt

Sevk Tarihi

23/10/2021 diyor hocam bende mamağa gidecemde 23 ündemi gitmem lazım

• AMC A kullanıcısına yanıt

Sevk kağıdını aldığınızda katılacağınız tarih net olarak yazıyor. Benimde sevk 19 yazıyorken birlige katılım 21 yazıyordu bende 21 sabahı teslim oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rahat_lnsan -- 21 Temmuz 2021; 17:10:1 >
  • Rahat_lnsan R kullanıcısına yanıt

Sevk ne zaman cıkar hocam ekim 23 de

• Arkadaşlar merhaba,

23.06.2020 Lisans mezuniyetim var, mezun olduktan sonra askerlik şubesine gitmedim. E-devletten askerlik durum sorgulaması yaptığımda 23.06.2022 tarihine kadar tecilli görünüyor. Ben bedelli yapmayı düşünüyordum ama şimdi kafam karıştı. Ben yoklama kaçağı mıyım? İnternette türlü türlü şey yazılmış.

• The Anonymous T kullanıcısına yanıt

Ben 2018'de mezun olduktan sonra başta e-devletten bir kaç sayfa bir şeyler doldurup (muafiyet istediğimi de belirten) sonrasında muayene olup (önce aile hekiminde ardından gözlük kullandığım için sevk ettiği devlet hastanesinde) askerlik şubesine giderek askerliğimi 2 yıl tecil ettirmiştim. Sonradan da sisteme yansıdı. Direkt kendiliğinden bir tecil söz konusu değildi. Ama sende tecil görünüyorsa sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Belki de değişiklik olmuştur. Çok net bir bilgi veremesem de en azından benim yaptığım işlemler böyleydi bilgin olsun.

• Merhaba Arkadaşlar,

Sevk tarihim 07/08/2021 yazıyor fakat şubeyi arayıp askerlik yapacağım yerin İskenderun olduğunu söylediğim de 2 gün yol izni verileceğini belirttiler. 9-10 gibi birliğe katılırsın dediler yanlış hatırlamıyorsam. Ben şimdiden uçak biletimi almak istiyorum çünkü son günlerde fiyatları artıyor ve daha fazla ödüyoruz. Benim burada aklıma takılan personelin dediği Ağustos 9-10 tarihlerinde katılma durumu tam olarak nasıl olacak? Uçak biletimi Ağustos 9'a mı almam gerekiyor bu durumda?

Edit : Buradaki arkadaş güzel açıklamış teşekkür ederim kendisine.

https://forum.donanimhaber.com/17-18-mayis-2021-sevk-belgesi-nasil-alinir-ne-zaman-teslim-olunur-bilgilendirme-yapabilir-misiniz--148818184#148866518

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBigS -- 23 Temmuz 2021; 20:43:39 >

• E-devlette böyle yazıyor:

Alıntı

metni:
    Daha önce başka bir statüde sınıflandırıldığınız ve bedelli askerlik hakkınız bulunmadığından bu hizmeti kullanamazsınız.

E-devlet üzerinden bedelliye başvuramıyorum ama tecilliyim ne yapmam lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mortymeh -- 24 Temmuz 2021; 0:54:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mortymeh

E-devlette böyle yazıyor:

Alıntı

metni:
    Daha önce başka bir statüde sınıflandırıldığınız ve bedelli askerlik hakkınız bulunmadığından bu hizmeti kullanamazsınız.

E-devlet üzerinden bedelliye başvuramıyorum ama tecilliyim ne yapmam lazım?

kaca kadar tecil hocam durum bilgisi sorgulamada. gecmis olmasin tarihi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • funky-nd kullanıcısına yanıt

Yok hocam tarihi geçmedi. Önceden yoklama yaptırmıştım ama sonra Y. Lisansa başvurup erteletmiştim. Sanırım bu yüzden hata alıyorum. Ama merak ettiğim bedelli hakkım yanmış olamaz herhalde bu yüzden.

• Selamlar. Benim yoklama işlemlerim 2017'de tamamlandı. Yüksek lisans, mezuniyet sonrası vs. derken askerlik tecili şu an son tarih olarak 25 Ocak 2022'ye kadar devam ediyor. Şöyle bir sorum olacak. Normalde planım 2022'de başvuru yapıp 2023'de gitmekti fakat tecilim Ocak ayında olduğu için 2022 başvuruları 25 Ocak öncesi başlar mı emin olamıyorum, atıyorum 30 Ocak'ta başlasa sanırım 5 gün ile tecilim bittiği için bedelli hakkım yanıyor. Yanlış bilmiyorsam 1 gün bile geçmemesi gerekiyormuş. Ne yapsam karar veremedim, bu risk alınmaz diye düşünüp bu sene 31 Aralık'a kadar başvuru yapayım mı diye düşünüyorum şu an.

Bir de kota ne kadar bilmiyorum ama başvuru sayısı kotayı geçer mi sizce bir de açıkta kalmayalım sonra :) Gerçi bu fiyatları düşününce geçmez gibi geliyor insana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JePinkman -- 24 Temmuz 2021; 14:34:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JePinkman

Selamlar. Benim yoklama işlemlerim 2017'de tamamlandı. Yüksek lisans, mezuniyet sonrası vs. derken askerlik tecili şu an son tarih olarak 25 Ocak 2022'ye kadar devam ediyor. Şöyle bir sorum olacak. Normalde planım 2022'de başvuru yapıp 2023'de gitmekti fakat tecilim Ocak ayında olduğu için 2022 başvuruları 25 Ocak öncesi başlar mı emin olamıyorum, atıyorum 30 Ocak'ta başlasa sanırım 5 gün ile tecilim bittiği için bedelli hakkım yanıyor. Yanlış bilmiyorsam 1 gün bile geçmemesi gerekiyormuş. Ne yapsam karar veremedim, bu risk alınmaz diye düşünüp bu sene 31 Aralık'a kadar başvuru yapayım mı diye düşünüyorum şu an.

Bir de kota ne kadar bilmiyorum ama başvuru sayısı kotayı geçer mi sizce bir de açıkta kalmayalım sonra :) Gerçi bu fiyatları düşününce geçmez gibi geliyor insana.

slm braderim şöyle açıklayayım; ben geçen sene haziran bitmeden 35k ödedim ondan sonra 39 yaptılar ocak ayındada 39uda geçti diye biliyorum. bedelliye zam gelecek aylar 1 temmuz - 1 ocak günleri zam gelir. şuan başvuru yapsan işlemleri tamamlasan ocak ayına kadar sana 12 ayı başta listeliyosun ben geçen sene 1-ocak 2-şubat 12 ayıda aynı bırakmıstım ancak aralık ayının son gününe kadar o listeyi değiştirme hakkın var ben corona rakamları cok yüksek kışın soğuk çekilmez oralar diye listeyi 1-haziran-2-temmuz-3ağustos diye devam ettim sende olabildiğince geç gitmek istiyosan 1-aralık 2-kasım diye sıralat. yok kota dolar yok 1. seçtiğim ay gelmez geçin bu düşünceleri hangi ayı ilk seçtiysen o geliyor minimum 1 sapsın 2. istediğin ay gelsin ama hep 1.istediğin ay gelir. kota fln dolmaz ben kendime en fazla 40k ya kadar limit koymuştum 40k üstü veren adam Türkiyede çok zor çıkar o kota dolması için ülkede soğuk savaş olması lazım. tecilin bitmesine son 15 gün kala başla bedelli başvuru işlemlerine.

• quote:

Orijinalden alıntı: mytext

slm braderim şöyle açıklayayım; ben geçen sene haziran bitmeden 35k ödedim ondan sonra 39 yaptılar ocak ayındada 39uda geçti diye biliyorum. bedelliye zam gelecek aylar 1 temmuz - 1 ocak günleri zam gelir. şuan başvuru yapsan işlemleri tamamlasan ocak ayına kadar sana 12 ayı başta listeliyosun ben geçen sene 1-ocak 2-şubat 12 ayıda aynı bırakmıstım ancak aralık ayının son gününe kadar o listeyi değiştirme hakkın var ben corona rakamları cok yüksek kışın soğuk çekilmez oralar diye listeyi 1-haziran-2-temmuz-3ağustos diye devam ettim sende olabildiğince geç gitmek istiyosan 1-aralık 2-kasım diye sıralat. yok kota dolar yok 1. seçtiğim ay gelmez geçin bu düşünceleri hangi ayı ilk seçtiysen o geliyor minimum 1 sapsın 2. istediğin ay gelsin ama hep 1.istediğin ay gelir. kota fln dolmaz ben kendime en fazla 40k ya kadar limit koymuştum 40k üstü veren adam Türkiyede çok zor çıkar o kota dolması için ülkede soğuk savaş olması lazım. tecilin bitmesine son 15 gün kala başla bedelli başvuru işlemlerine.

Alıntıları Göster

Cevap için teşekkürler. 15 gün kala başla demişsiniz fakat ocak ayında bir süre başvurular duruyor önceki senenin sonuçları açıklanacak vs. derken. Tekrar başlaması da atıyorum 28 Ocak'ta olabilir mesela. Ben de bu arada başvuru fırsatımı kaçırabilirim onu soruyorum aslında. Şubat, Mart olsaydı tecilim problem olmazdı da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JePinkman -- 25 Temmuz 2021; 3:51:48 >

• JePinkman kullanıcısına yanıt

2022de askerlik hizmetini tamamlamak istiyorsanız 31 aralığa kadar bedelli başvurunuzu yapıp paranızı yatırınız. 1 ocak sonrasına kalırsanız askerlik için 1 yıl daha beklersiniz.

Başvuruların durma sebebi şu. Memur maaş zamlarında, enflasyon farkı da etkili. TÜİK'in enflasyon oranını açıklaması beklendiği için o boşlukta başvurular durduruluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a-f-h -- 25 Temmuz 2021; 10:24:7 >
  • Merhaba Arkadaşlar Eylül Ayı Ankara / Mamak Bedelli Yapacak Arkadaşlar Telegram Veya Whatsapp Grubu Varmi?

Birde Eylül 16 ( Evrak Alma Başlangıç ) 18 ( Evrak Alma Bitiş ) İzmir’den Ankara’ya Yol İzni 1 Gün Sayılıyormuş. 19 Eylül demi Teslim Olmak Gerekiyor Yoksa 20 Eylül de mi. Bilgisi Olan Bilgilendirebilir mi

• Merhaba arkadaşlar 7 ağustosta tecil sürem doluyor , bedelliye 7 ağustosa kadar mı başvurabiliyorum? hemen bakaya durumu mu oluyor ?

• Arkadaşlar merhabalar. Sınıflandırılmış Yükümlü durumundaydım. Askerliğim Hakkari/Yüksekova’ya çıkmıştı.

E-Devlette tecilim 13.09.2021’e kadar tecilli gozukurken gelen SMS ile şok olmuştum.

Bayramdan sonraki ilk gün şubeye giderek askerliğimi bedelliye cevirdim.

Ertesi gün tekrar gelmem gerektiği söylendi. Tarafıma bugun bir kağıt verildi ve ödemenin yarın ( 28.07.2021’e kadar yapılmazsa ) hakkımın sona ereceği söylendi.

Bugün Ziraat Bankası’na 43.151.28₺ ödeme apar topar yaptım.

Bu saatten sonra yapmam gereken ne var ?

Kesin bedelliye cevrilip cevrilmediginin teyidini nasil alacağım ?
    Yarın tekrardan şubeye gitmek istiyorum.

Bilgisi olan yazarsa cok sevinirim.

Herkese hayırlı tezkereler

• quote:

Orijinalden alıntı: TheMarjinaLs

Arkadaşlar merhabalar. Sınıflandırılmış Yükümlü durumundaydım. Askerliğim Hakkari/Yüksekova’ya çıkmıştı.

E-Devlette tecilim 13.09.2021’e kadar tecilli gozukurken gelen SMS ile şok olmuştum.

Bayramdan sonraki ilk gün şubeye giderek askerliğimi bedelliye cevirdim.

Ertesi gün tekrar gelmem gerektiği söylendi. Tarafıma bugun bir kağıt verildi ve ödemenin yarın ( 28.07.2021’e kadar yapılmazsa ) hakkımın sona ereceği söylendi.

Bugün Ziraat Bankası’na 43.151.28₺ ödeme apar topar yaptım.

Bu saatten sonra yapmam gereken ne var ?

Kesin bedelliye cevrilip cevrilmediginin teyidini nasil alacağım ?
    Yarın tekrardan şubeye gitmek istiyorum.

Bilgisi olan yazarsa cok sevinirim.

Herkese hayırlı tezkereler
    bi sekmede ucret odendi, siniflandirma bekleniyor gibi bir sey yazmasi lazim. hizmet sorgulama gibi bir seydi galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: TR_AyyıldızzTIM

Merhaba Arkadaşlar Eylül Ayı Ankara / Mamak Bedelli Yapacak Arkadaşlar Telegram Veya Whatsapp Grubu Varmi?

Birde Eylül 16 ( Evrak Alma Başlangıç ) 18 ( Evrak Alma Bitiş ) İzmir’den Ankara’ya Yol İzni 1 Gün Sayılıyormuş. 19 Eylül demi Teslim Olmak Gerekiyor Yoksa 20 Eylül de mi. Bilgisi Olan Bilgilendirebilir mi
    takip. ben de ankara mamak eylul, balikesirden gidicem.

• quote:

Orijinalden alıntı: funky-nd

bi sekmede ucret odendi, siniflandirma bekleniyor gibi bir sey yazmasi lazim. hizmet sorgulama gibi bir seydi galiba.

Alıntıları Göster

Başvuru Tarihi

27/07/2021

Başvuru Durumu

Askerlik Bedelini Ödediniz. Sınıflandırılmanız Bekleniyor.

Şuan durum bu şekilde . Ocak - Aralık tüm ayları seçtim.

Artık yapmam gereken tek şey beklemek anladığım kadarıyla.

• 
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.