Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (236. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.076.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam abartacak bir şey yok. Herkes yapıyor askerliği. Gözünüzde büyütmeyin. Elbette evinizdeki konfor olmayacak afallayacaksınız ama bir an önce kabullenmek ve korkularınızla yüzleşmek en iyisi. Ha para ayırabiliyorsanız bedelli yapın. Ne kadar kısa o kadar iyi. İmkan varsa değerlendirmek lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar bedelli askerlik başvurusu yapacaktım fakat sabah lisans mezuniyetim gelirken şuan hiçbir şekilde bilgi gelmiyor. Sebebi nedir ? Bilgisi olan var mı ?

Edit : Sorun düzeldi bilginize. Demek olabiliyor arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozqur333 -- 22 Ekim 2020; 0:46:16 >
  • Arkadaşlar tezli yüksek lisans yapıyorum bedelliye başvurmak istiyorum bozup bozmama konusunda tereddütteyim tecili yüksek lisans yaparken bedelli yapan olduysa bilgi verebilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hem öğrenime devam etmek hem askerliğimi yapmak isriyorum diye bir seçenek cıkıyor e devlette(Tezli Yüksek lisans öğrencisiyim) bu maddenin detayını bilen var mı?

• Arkadaşlar bedelliye başvurmak istiyorum Aralık ayına kadar değil mi sürem?

• Bedelli için 12 ayı gitmek istediğimiz sıraya diziyoruz ama 12 tane celp dönümü oluyor mu? Ben hiç duymuyorum her ay ... celp dönemi diye. Mesela ben Ocak Şubat .... Aralık diye dizdim ilk aydan son aya. Ocakta gitme ihitamlim yok mu? Hiç bilmediğimden soruyorum

• blackwar19 kullanıcısına yanıt

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum açıkcası, ben de ocak şubat .... aralık diye bıraktım ama ben de 12 celp dönemi yok diye biliyorum..

Ayrıca başvuru durumum "Askerlik Bedelini Ödediniz. Sınıflandırılmanız Bekleniyor." şu anda. Askerlik Hizmet Tercih İşlemlerinin 11/12. kısmındayım. Yapmam gereken birşey var mı yoksa sadece beklemem mi gerekiyor?

• Kasım Mamak wp grubunca alacak arkadaş var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Difiction

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum açıkcası, ben de ocak şubat .... aralık diye bıraktım ama ben de 12 celp dönemi yok diye biliyorum..

Ayrıca başvuru durumum "Askerlik Bedelini Ödediniz. Sınıflandırılmanız Bekleniyor." şu anda. Askerlik Hizmet Tercih İşlemlerinin 11/12. kısmındayım. Yapmam gereken birşey var mı yoksa sadece beklemem mi gerekiyor?

bende de 11/12'de

• Askerliğinizi erteleme hakkınız bulunmadığı için bedelli askerlik kurasında çıkmama durumunda askerliğinizi diğer statülerde (yedek subay, yedek astsubay, erbaş / er) yerine getirmeniz gerekecektir.

Bu şekilde çıkıyor Şu an tezli yüksek lisans 1.sınıf öğrencisiyim yüksek lisans tecil hakkımı kullanmadım, kura olursa ve bedelli çıkmazsa yüksek lisansla erteletip sonraki bedelliye başvurabilir miyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavisu48 -- 26 Ekim 2020; 16:37:26 >
  • mavisu48 kullanıcısına yanıt

Kontenjan dolmaz bence her 6 ayda 45 bini geçmiyor başvurular ama bende merak içindeyim tecilim 2025 kadar ama aradan çıkartmak istiyorum bedelli yaparak

• quote:

Orijinalden alıntı: exdanples

Kontenjan dolmaz bence her 6 ayda 45 bini geçmiyor başvurular ama bende merak içindeyim tecilim 2025 kadar ama aradan çıkartmak istiyorum bedelli yaparak

Kontenjan ne kadar bu sayı her sene olan kesin sayı mı ?

Kontenjan 145 bin her 6 aylık dönem için ama bu yeni bedeli çıktı dan sonra 145 bini hiç geçmedi hep 40 bin civarında kaldı bende Aralık da başvurucam

• quote:

Orijinalden alıntı: exdanples

Kontenjan 145 bin her 6 aylık dönem için ama bu yeni bedeli çıktı dan sonra 145 bini hiç geçmedi hep 40 bin civarında kaldı bende Aralık da başvurucam

290 bin mi yani yıllık kontenjan..Az kişinin başvurması ilk sırada tercih edeceğimiz ayların çıkma olasılığını da arttırıyor o zaman

Aynen ben de Ocak Şubat dönemlerini ilk sıraya yazacam bakalım hayırlısı

• Ya arkadaşlar bir şey soracağım internette 21 gün eğitim alacak olan bedelli askerler... diye geçiyor ama herkes 1 ay o 21 gün değil diyorlar.

Peki internette neden 21 gün yazıyor var mı bilgisi olan

• JeaveN- kullanıcısına yanıt

Eskisi 3 haftaydı onunla karıştırılıyor.

• Merhaba, üniversite sonrası askerliği tecil ettirmedim, askerlik durum sorgulama sayfasında 31/12/2020 tarihine kadar askerlikle ilişiği yoktur yazıyor. Yoklama işlemini bitirdim ancak bedelli hakkı kurada çıkmazsa tecil ettirme hakkım oluyor mu yoksa zorunlu olarak 6 ay askerlik mi yapmam gerekiyor, bir bilgisi olan var mı?

• Teemo Erdoğan kullanıcısına yanıt

Ben de Kasım Mamak bedelli celbiyim hocam. Wp grubu varsa ekler misiniz beni de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bmözdemir16 -- 1 Kasım 2020; 0:32:12 >
  • 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.